Zavrieť

Porady

Môže mi dať zamestnávateľ výpoveď v deň nástupu na PN?

Som zamestnaná od 29.10.2018.Dnes som nastúpila na PN.Oznamila som to zamestnávateľovi a on mi po asi hodine ,po tom čo sa o tom dozvedel,dal výpoveď ku dnešnému dňu.Moze to tak spraviť?Kto mi bude platiť PN?
Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak mas skusobnu dobu, tak v SD moze byt skonceny PP aj pocas PN.
    Nejde v takomto pripade o vypoved, ale o skoncenie PP v SD.
    Prvy den zaplati este zamestnavatel, dalsie dni uz SP.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MichaelaKAS Takže,keď mi príde poštou môžem ju podpísať ,aj keď tam bude dátum skončenia pracovneho pomeru a nástupu na PN ten istý deň?Dobre to chapem?
    Tweety PP ti skončí dátumom prevzatia oznámenia o skončení PP.
    kopretinka výpoveď sa nepodpisuje,podpíšeš iba prevzatie doporučeného listu,ak ti to pošlú doporučene
    MichaelaKAS Ale oni poslali v liste skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe.Ze jedno mám poslať späť podpísané,ale tam je dátum 8.11. a to je dátum začatia mojej PN.Co mám teraz robiť... poraďte...
    ivka70 Zavolaj im, ze ti to bolo dorucene dnes a teda tvoj PP v SD skonci az k dnesnemu dnu, nie k 8.11. ako je tam "mylne" napisane.
    A posielat im nic neposielaj, za den podpisania sa povazuje den dorucenia, tak snad si dali podpisat dorucenku.
    vicktor Nie DNES, ale kedy prevzala zasielku.
    MichaelaKAS Veď to,že zásielku som prevzala dnes.
    vicktor Potom OK.
    ivka70 aj ja so mto tak pochopila, ze sa pyta, lebo prevzala zasielku dnes ....
    veronikasad Ivka, preco len prvy den? Oznamenie este nebolo doručené pisomne...
    ivka70 To o doruceni napisala az neskor, v otazke je ze jej ju uz ten prvy den dal, preto taka odpoved.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    V SD je možné skončiť PP aj počas DPN. Nie je to výpoveď ale skončenie PP v SD.
    MichaelaKAS Ďakujem

    Môže mi dať zamestnávateľ výpoveď v deň nástupu na PN?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.