Zavrieť

Porady

na kolko dni dovolenky mam narok?

Prosim, vedel by mi niekto poradit: ak som nastupila do TPP 1.10.2006, kolko dni dovolenky si budem moct v decembri vybrat? Medzi sviatkami by sme chceli s deckami niekam vypadnut a neviem, ci vobec budem mat dovolenku. Dakujem velmi pekne.
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Pozri si tému:
http://www.porada.sk/t31013-vypocet-...asti+dovolenky
Do pozornosti dávam prísp. č. 5.
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Dakujem velmi pekne.Ak som to dobre pocitala, vyslo mi 5 dni dovolenky a s tym sa da uz nieco robit. Mne rodicovska dovolenka koncila 22.9. a nastupovala som u toho isteho zamestnavatela od 1.10. Je tam za tie dni kratenie?
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

denisamka
Dakujem velmi pekne.Ak som to dobre pocitala, vyslo mi 5 dni dovolenky a s tym sa da uz nieco robit. Mne rodicovska dovolenka koncila 22.9. a nastupovala som u toho isteho zamestnavatela od 1.10. Je tam za tie dni kratenie?
Podľa tejto informácie nie je možné odpovedať.
Obdobie 22.9. - 30.9 bolo neplatené voľno / čerpanie dovolenky, ktorá nebola vyčerpaná pred nástupom na materskú dovolenku / ... ?
Je to nový pracovný pomer alebo pokračuješ v pracovnom pomere, ktorý začal pred nástupom na materskú dovolenku?
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

odpoved na 1. dotaz: od 22.9. do 30.9. som bola doma, kvoli adaptacii malej na skolku
odpoved na 2 dotaz: nastup bolo do tej istej firmy ale na inu poziciu. Vo firme mi pobedali, ze sa to vyriesi iba dodatkom k pracovnej zmluve.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

denisamka
odpoved na 1. dotaz: od 22.9. do 30.9. som bola doma, kvoli adaptacii malej na skolku
odpoved na 2 dotaz: nastup bolo do tej istej firmy ale na inu poziciu. Vo firme mi pobedali, ze sa to vyriesi iba dodatkom k pracovnej zmluve.
No dobre, ale keďže si bola tých 8 dní doma, rodičovská dovolenka bola ukončená, do zamestnania si sa ešte nevrátila, musíš to mať nejako pokryté. Buď čerpanie dovolenky, alebo neplatené voľno, nemôže tam zostať diera.
Ak si nastupovala k pôvodnému zamestnávateľovi, znamená to, že do konca roka odpracuješ viac ako 60 dní (ak je tu predpoklad, že tam do konca roka zostaneš), teda máš nárok na celú dovolenku za rok 2006, ktorá sa kráti za dni rodičovskej dovolenky o 1/12 za pravých 100 pracovných dní a o ďalšiu 1/12 za každých ďalších 22 dní. Vychádza mi to krátenie o 5/12 (190 dní), teda pri nároku 20 dní máš nárok na 11,5 dňa dovolenky (20/12*5=8,33 - t.j. krátenie o 8,5 dňa dovolenky).
Ešte je tu možnosť, že ti zostala dovolenka aj zpred nástupu na MD. Čas materskej dovolenky sa posudzuje ako výkon práce a preto za ten čas MD máš nárok na dovolenku ako keby si pracovala.
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Ja sa velmi v tejto teme neviznam: Rodicovska dovolenka sa automaticka konci dovrsenim 3 rokov dietata alebo ja to musim niekde nahlasit, ze ju chcem ukoncit? Nakoniec mi vo firme urobili novu zmluvu. Ma to na dovolenku dajaky vplyv? Dakujem za Vase rady a trpezlivost.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

denisamka
Ja sa velmi v tejto teme neviznam: Rodicovska dovolenka sa automaticka konci dovrsenim 3 rokov dietata alebo ja to musim niekde nahlasit, ze ju chcem ukoncit? Nakoniec mi vo firme urobili novu zmluvu. Ma to na dovolenku dajaky vplyv? Dakujem za Vase rady a trpezlivost.
Rodičovská dovolenka sa končí automaticky dovŕšením 3 rokov dieťaťa. Prestaneš poberať rodičovský príspevok - nenahlasuješ.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

denisamka
Ja sa velmi v tejto teme neviznam: Rodicovska dovolenka sa automaticka konci dovrsenim 3 rokov dietata alebo ja to musim niekde nahlasit, ze ju chcem ukoncit? Nakoniec mi vo firme urobili novu zmluvu. Ma to na dovolenku dajaky vplyv? Dakujem za Vase rady a trpezlivost.
Ak si pracovný pomer ukončila po ukončení rodičovskej dovolenky ( teda 22.9.) a 1.10. si uzatvorila nový pracovný pomer, tak je to s dovolenkou takto:
1. Ak do 31.12. odrobíš aspoň 60 dní, tak máš nárok na 3/12 celoročného nároku.
2. Ak odrobíš menej ako 60 dní, tak máš nárok za každých odpracovaných 22 dní na 1/12 z celoročného nároku.
Dni dovolenky a sviatkov sa v tomto prípade považujú za odpracované dni. (§144 ods. 3 ZP)
Z hľadiska nároku na dovolenku nebolo veľmi výhodné ukončiť PP a uzatvoriť nový.
Naposledy upravil azuz : 16.10.06 at 04:53
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Len ešte doplním, že dovolenku, ktorá ti pri ukončení PP zostala nevyčerpaná, je zamestnávateľ povinný ti preplatiť.
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Stara dovolenka mi neostala, nakolko mi ju preplatili hned na druhy mesiac, ako som ostala doma.
Ako by sa do dalo teraz dodatocne riesit? Zamestnavatel mi podpisal zmluvu k 1.10.2006. Stary PP mi vsak neukoncil.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

denisamka
Stara dovolenka mi neostala, nakolko mi ju preplatili hned na druhy mesiac, ako som ostala doma.
Ako by sa do dalo teraz dodatocne riesit? Zamestnavatel mi podpisal zmluvu k 1.10.2006. Stary PP mi vsak neukoncil.
Skús mu navrhnúť neukončenie toho pôvodného PP, ale urobiť len dodatok k zmluve.
Ak si ešte nepodpísala ukončenie starej pracovnej zmluvy, poodhlasoval ťa vôbec zamestnávateľ? Lebo keď ste ukončili PP a uzatvorili nový, malo by tam byť normálne odhlásenie a následné prihlásenie do poisťovní.

Mimochodom, ako to bolo s tým preplatením dovolenky? Nevyčerpaná dovolenka sa dá preplatiť len pri ukončení PP, inak sa ti mala preniesť kým sa nevrátiš naspäť do práce.
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Ukoncenie pracovneho pomeru som nepodpisovala, mozno je to len "divny" dodatok, lebo je to pisane ako pracovna zmluva. (na to sa ti este lepsie pozriem doma). A co v pripade, ak to je len dodatok? Ako sa da vyriesit tych 8 dni? Mam si doplatit odvody?
Robit budem riadne(ak nezomriem medzi tym) do konca roka a aj potom, takze tych 60 dni by som mala mat odrobenych.
Staru dovolenku som tam mala tusim len 1 den. Zamestnavatel nam umoznuje prenasat dovolenku len do dalsieho roka a ja som bol doma 5 rokov. Z poistovne ma odhlasoval (ako prerusenie) az teraz a nie k julu 2005, ako mal.
Diky Jankasm za tvoju trpezlivost so mnou.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

denisamka
Ukoncenie pracovneho pomeru som nepodpisovala, mozno je to len "divny" dodatok, lebo je to pisane ako pracovna zmluva. (na to sa ti este lepsie pozriem doma). A co v pripade, ak to je len dodatok? Ako sa da vyriesit tych 8 dni? Mam si doplatit odvody?
Robit budem riadne(ak nezomriem medzi tym) do konca roka a aj potom, takze tych 60 dni by som mala mat odrobenych.
Staru dovolenku som tam mala tusim len 1 den. Zamestnavatel nam umoznuje prenasat dovolenku len do dalsieho roka a ja som bol doma 5 rokov. Z poistovne ma odhlasoval (ako prerusenie) az teraz a nie k julu 2005, ako mal.
Diky Jankasm za tvoju trpezlivost so mnou.
To prerušenie by ti mal ale nahlásiť s platnosťou od júla 2005, aj keď až teraz, dodatočne.
Keď ideš na materskú dovolenku, tak zostatok dovolenky sa ti prenáša až kým sa nevrátiš do práce, aj keby to bolo 10 rokov. To že Vám dovolí prenášať dovolenku len do ďalšieho roka a ďalej nie, nie je výmysel zamestnávaeľa, taký je zákon, ale netýka sa to žien na MD.
Ako ti vykryl zamestnávateľ tých chýbajúcich 8 dní? Alebo nijako? Najlepšie by bolo sa dohodnúť so zamestnávateľom alebo na neplatenom voľne, v tom prípade bude treba za tých 8 dní zaplatiť odvody do ZP (môžeš sa s ním dohodnúť, že mu ich preplatíš) a na SP nahlásiť prerušenie alebo dať tie dni ako čerpanie dovolenky, na ktorú ti, ak odrobíš tých 60 dní, vznikne do konca roka nárok.
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Tak to aj nahlasoval. Poprosila som sekretarku, aby sa opytala nasej mzdarky a ta bvraj povedala, ze materska sa berie do 6 rokov dietata, ale ze mam zavolat na socialku, ci za o obdobie, nemam nedoplatok. O ZP mi nevravela nic.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

denisamka
Tak to aj nahlasoval. Poprosila som sekretarku, aby sa opytala nasej mzdarky a ta bvraj povedala, ze materska sa berie do 6 rokov dietata, ale ze mam zavolat na socialku, ci za o obdobie, nemam nedoplatok. O ZP mi nevravela nic.
Rodičovská dovolenka je do 3 rokov veku dieťaťa.
Existuje síce aj predĺžená, do 6 rokov, ale o tú si musíš požiadať a musí byť schválená. Takže ak nie je ochotná ti to pozisťovať mzdárka, zavolala by som si sama na úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, kedy ti končila rodičovská dovolenka a potom by som nejako doriešila tie chýbajúce dni.
Lenže poistné do SP sa asi nedá doplatiť spätne, preto by som radšej odporúčala vykryť to dovolenkou, aby si nemalo medzeru v dôchodkovom poistení.
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

nevedela by si mi este poradit, kde zohnat dajaky telefonicky kontakt na urad prace, socialnych veci a rodiny? Co som zistila na internete aj v telefonnom zozname, mi vyhadzuje, ze je to neexistujuce cislo. Ked som pisala mail, nikto mi neodpisal.
Diky velmi pekne. Si velmi zlata.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Ak možem ja, tak 57291100. A číslo funguje.
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Diky Zdeni. Dovolala som sa na dajake cislo a povedali, ze mam volat na socialku, ci sa mi to do dochodku zarata. Na Socialke mi povedali, ze ak som vsade nahlasena ako mam byt, tak tam sa to rata do 6 rokov veku dietata. tzn. tych 8 dni je ok a este aj rodicovsky prispevok som dostala.

Dakujem Vam vsetkym za rady.
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

PROSIM, MUDRI LUDIA PORADTE MI
Na 1.matersku som nastupila v decembri 2001 a dcera sa narodila 22.1.2002, na druhu som nastupila v auguste 2003 a dcera sa narodila 22.9.2003. Do prace k tomu istemu zamestnavatelovi som nastupila 1.10.2006. TYch 8 dni je podla Socialky v poriadku, lebo u nich sa to posudzuje do 6 rokov veku dietata.
Nasa mzdarka mi vyratala 5 dni dovolenky do konca roku. Ja mam vsak info, ze by som mala mat aj niekolko dni za matersku dovolenku (od poradacky jankysm). Ako je to v mojom pripade? Prisluchaju mi dni za obe materske? Nasa mzdarka tvrdi, ze za materku mam narok na dovolenku iba v pripade, ak nastupim hned po jej ukonceni do TPP a nepokracujem rodicovskou dovolenkou.
Prosim, poradte mi. Teda na kolko dni dovolenky mam narok?
DAKUJEM VELMI PEKNE.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať