Zavrieť

Porady

Nájomná zmluva bytových priestorov

llf llf

llf je offline (nepripojený) llf

zdravim…

potreboval by som surne vzor najomnej zmluvy bytovych priestorov a to medzi prenajimatelom a najomcom,teda mnou…ak niekto taku zmluvu ma a je ochotny pomoct budem len a len vdacny…vopred vrela vdaka


---reklama---
Nájomná zmluva od právnej kancelárie (kliknite tu)
Naposledy upravil Richard : 21.01.09 at 19:43
Usporiadat
ann21 ann21

ann21 je offline (nepripojený) ann21

Prajem dobrý večer, a prosím o radu.
Som SZČO, robim grafiku. Potrebujem zostaviť zmluvu o prenájme bytových priestorov za účelom podnikania.- nenašla som na nete vyhovujúci vzor.
Byt je v Prahe a prenajímateľ nie je priamym vlastníkom, tým je bytové družstvo. Čo musí zmluva obsahovať?

Budem vďačná za každú reakciu.
ANN
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

ann21 Pozri príspevok
Prajem dobrý večer, a prosím o radu.
Som SZČO, robim grafiku. Potrebujem zostaviť zmluvu o prenájme bytových priestorov za účelom podnikania.- nenašla som na nete vyhovujúci vzor.
Byt je v Prahe a prenajímateľ nie je priamym vlastníkom, tým je bytové družstvo. Čo musí zmluva obsahovať?

Budem vďačná za každú reakciu.
ANN
Predovšetkým musí byť súhlas vlastníka - družstva. Bez tohto súhlasu môže prísť nájomca o nájom. Vlastník bytu by musel tiež zariadiť ďalšie náležitosti spojené so zmenou užívania bytu.
4 0
tereza1444 tereza1444

tereza1444 je offline (nepripojený) tereza1444

Ahojte neviem ci pisem spravne ze ci nahodou niekomu neodpisujem ak ano tak pardon nevyznam sa tu dobre)).Potrebujem poradit pisala som si tu uz s vasim jednym kolegom alebo kolegynou ohladom najomnej zmluvy. Potrebovala by som poradit. Pred dvoma mesiacmi sa nam pokazil televizor. V tom case sme boli na byte piati ludia. Televizor sa teraz opravil lenze medzitym jedna najomnicka odisla a nahradila ju druha. Majitel od nas chce aby sme zaplatili aj za nu za tu ktoru odisla pretoze ona to odmieta zaplatit kedze uz vyse mesiaca na byte nebyva. Majitelovi je to ale jedno a ziada od nas vyplatit celu sumu aj za nu. Je to z právneho hladiska v poriadku? moze od nas ziadat zaplatit za nu? ved on by si to mal od nej vymahat on s nu rozviazal pracovnu zmluvu je to jeho chyba nie??
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

O spoločnom nájme bytu (nie manželmi) hovorí občiansky zákonník v §§ 700 až 702. Podľa § 701 zodpovedáte za škodu spoločne a nerozdielne:
§ 701
(2) Z právnych úkonov týkajúcich sa spoločného nájmu bytu sú oprávnení a povinní všetci spoloční nájomcovia spoločne a nerozdielne.


Podľa § 511 prenajímateľ v takom prípade môže pýtať uhradiť škodu od hociktorého z vás:

Spoločné záväzky
§ 511
(1) Ak právnym predpisom alebo rozhodnutím súdu je ustanovené alebo účastníkmi dohodnuté alebo ak to vyplýva z povahy plnenia, že viac dlžníkov má tomu istému veriteľovi splniť dlh spoločne a nerozdielne, je veriteľ oprávnený požadovať plnenie od ktoréhokoľvek z nich. Ak dlh splní jeden dlžník, povinnosť ostatných zanikne.
(2) Ak právnym predpisom alebo rozhodnutím súdu nie je ustanovené alebo účastníkmi dohodnuté inak, sú podiely na dlhu všetkých dlžníkov vo vzájomnom pomere rovnaké. Dlžník, proti ktorému bol uplatnený nárok vyšší, než zodpovedá jeho podielu, je povinný bez zbytočného odkladu upovedomiť o tom ostatných dlžníkov a dať im príležitosť, aby uplatnili svoje námietky proti pohľadávke. Môže od nich požadovať, aby dlh podľa podielov na nich pripadajúcich splnili alebo aby ho v tomto rozsahu dlhu inak zbavili.
(3) Ak dlžník v rozsahu uplatneného nároku dlh sám splnil, je oprávnený požadovať náhradu od ostatných podľa ich podielov. Pokiaľ nemôže niektorý z dlžníkov svoj podiel splniť, rozvrhne sa tento podiel rovnakým dielom na všetkých ostatných.
3 0
tereza1444 tereza1444

tereza1444 je offline (nepripojený) tereza1444

no dobre ja som si uz tieto paragrafy davno pozrela.lenze tieto paragrafy sa tykaju SPOLOCNEHO NAJMU. A ja v spolocnom najme nie som ano byvame spolu lenze ja mam zmluvu sama. Tym chcem povedat ze ja som zmluvu uzatvarala ak osobitna fyzicka osoba. Na zmluve mam napisane a) prenajimatelia tam je majitelovo meno a b) moje meno.je tam len moje meno nefiguruju tam mena ostatnych najomcov.
0 0
tereza1444 tereza1444

tereza1444 je offline (nepripojený) tereza1444

kazdy prisiel iny mesiac my sme spolocny najom neuzatvarali...s jednym pravnikom som sa uz o tom rozpravala a on povedal ze nema sancu majitel uspiet...ten dlh si musi od tej baby ktora odisla vymahat sam alebo ho musi zaplatit sam. je predsa chore aby som ja platila za niekoho koho ani nepoznam a kto vobec so mnou nema nic spolocne a nefiguruje na mojej zmluve.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Nájom nemusí vzniknúť písomnou zmluvou (ale zaniká písomne). Spoločný nájom je charakterizovacný v § 700 tak, že byt je v spoločnom nájme viacerých osôb, ktoré majú rovnaké práva a povinnosti. Spoločný nájom vzniká tiež dohodou medzi doterajším nájomcom, ďalšou osobou a prenajímateľom. Tá dohoda nemusí byť písomná, stačí, ak súhlasíš s nasťahovaním sa ďalšej osoby-nájomcu do bytu, kde si v nájme.
4 0
tereza1444 tereza1444

tereza1444 je offline (nepripojený) tereza1444

takze plati to co ste mi napisali predtym???ze sme povinni platit to aj ked sme uz iba styria???a ma nejaku povinnost platit tu sumu ta osoba ktora je uz z bytu vystahovana??
0 0
Viera7 Viera7

Viera7 je offline (nepripojený) Viera7

Dobrý deň,
po prečítaní tejto témy Vás chcem poprosiť o radu, či som dobre prochopila, že keď sa v zmluve o nájme bytu uvádza samostatne nájomne a úhrady za plnenie spojené s užívaním bytu(el.energia, plyn, voda atď), tak daň sa bude rátať len z nájomneho?
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Myslíš daň z príjmu? Aj by si aj vyberala peniaze za službu spolu s nájomným, musíš nimi predsa uhradiť faktúry.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Len sa chcem uistiť .... teda v zmluve musí byť uvedené zvlášť nájomné a zvlášť platba za služby.
Napr ak mesačná zálohová platba za byt je 150 eur a od nájomcu chcem spolu mesačne 250, tak musím uviesť v zmluve - výška nájomného 100 eur a platby za služby 150.
Tým pádom do DP ide príjem tých sto eur a výdavky - len ak som robila rekonštruciu ..
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať