Zavrieť

Porady

náležitosti daň.priznania

Skúšala som si vypísať staršie tlačivo dane z príjmu FO -B. Účtujem v podv.učte a nenašla som kolonku, kde treba vypísať náklady a výnosy a z nich plynúci ZD. Pre SZČO účtujúcich v jedn.účze tá kolonka existuje. To znamená, že to daň. úrad nezaujíma, alebo pri odovzdávaní treba priložiť súvahu?výsledovku? A ak si upatňujem odpočet 12 000 životku, treba priniesť aj potvrdenie z poisťovne? Stačí kópia, alebo musí byť originál.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Účtovná závierka v sústave podvojného účtovníctva obsahuje o.i. , súvahu., výkaz ziskov a strát, poznámky. Hovorí o tom §17 ods.3 zák. o účtovníctve. Čiže predkladať treba spolu s DP. Ostatné prílohy k DP sú kópie / RL detí, potvrdenie o zrazených a odvedených predavkoch...., potvrdenia z rôznych inštitúcií./

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    DP FO typ: B - MF SR č. 095368/2005

    na strane 3 je oddiel VI, v ňom stĺpef 1-Príjmy a 2-Výdavky ... a pokračuj.

    opravujem podľa príspevku ermon:
    daňovník účtujúci v podvojnom účtovníctve nevypĺňa tabuľku príjmy a výdavky ale len riadok č. 38 - Základ dane - výsledok hospodárenia na strane 4. Vyplýva to z poučenia k vyplneniu DP 3.strana, 4. odstavec hore.
    Naposledy upravil liba2 : 07.01.07 at 11:20
    Monika Kováčová
    Daňovník účtujúci v podvojnom účtovníctve nevypĺňa tabuľku príjmy a výdavky ale len riadok č. 38 - Základ dane - výsledok hospodárenia na strane 4. Vyplýva to z poučenia k vyplneniu DP 3.strana, 4. odstavec hore.
    Naposledy upravil Monika Kováčová : 07.01.07 at 11:38
    Monika Kováčová
    V tejto situácii ma napadol jeden problém, ktorý som v minulosti riešila s metodickým oddelením Sociálnej poisťovne... Ale je to mimo témy.
    Ide o výpis z daňového priznania FO účtujúcej v podvojnom účtovníctve. Do výpisu sa majú napísať údaje z DP - príjmy a výdavky. Keďže v PÚ niesú takéto údaje a príjmy sa nerovnajú výnosom, tak som výpis v tejto časti nevypĺňala. Dole na výpise predsa napísané vyhlásenie, že údaje zodpovedajú skutočnosti a že znášam právne dôsledky... Pracovníčky sa veeeeľmi čudovali a trvali na výnosoch. Napokon metodické oddelenie SP vydalo interný pokyn, že príjmy sa rovnájú výnosy zo súvahy a bola som vybavená... Toto je nespravodlivosť voči FO účtujúcim v PÚ.

    zaclony je offline (nepripojený) zaclony

    zaclony
    Veľmi pekne ďakujem. Práve to som mala na mysli a nebolo mi jasné, ako na to prídu napr. práve na soc.poisť.Mám ešte dotaz. Nakoľko môj zisk je len 3000 Sk, daň.povinn.bude 0. Má význam dokladovať a uplatňovať si živ.poistku na daň.priznaní? Z log.dôvodu nie.
    Ale čo keď prídem na soc.poisť. s daň.prizn.,kde to uplatnené nie je a na úrade mi neuplatnia túto životku pri výpočte Vzákladu.Môže sa takáto vec stať?Lebo soc.poist.nie je logicky zmýšľajúca inštitucia.Svedčí o tom aj fakt, že zo zákona nemusím platiť prvý rok odvody a to sa mi stalo osudné, lebo ma nepustili do druhého piliera s odôvodnením, že keď tento rok nie som registrovaná a neplatím, mám smolu.
    Monika Kováčová
    Pri výpočte Vymeriavacieho základu nie je dôležité resp. neberie sa do úvahy odpočítateľné položky. Vychádza sa zo základu dane - r. 69 DPFO typ B.
    Monika Kováčová
    V tejto súvislosti ma napadlo, aby si nezabudla upraviť HV - na r. 38 a potom podľa § 17 položky znižujúce a zvyšujúce ZD r. 40 a 41

    Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

    Lucia7
    Dnes som bola na DÚ odniesť DP FO účtujúcej v PÚ a pani tam odo mňa chcela uviesť aj príjmy a výdavky. Na to že som jej argumentovala, že ja mám len náklady a výnosy mi bolo povedané, že sa to chápe ako príjmy a výdavky. Keďže som ich nevedela z hlavy, dohodla som sa, že tam prídem zajtra, ale ako vidím, tak to mám vyplnené dobre.

    náležitosti daň.priznania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.