Zavrieť

Porady

danové priznanie neziskovej organizácie

prosím poradte mi do akých riadkov v dan. priznaní sa píšu príjmy a výdavky, ktoré neovplyvnujú dan.
vypisujem DP pre PO. zdruzenie má len nezdanitelné príjmy a výdavky.
tak ako má vyzerat to priznanie? nič vhodné som tam nenašla
Usporiadat
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

nemoze
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

ak som odpisovala stratu minulý rok teraz ju už nemôžem odpisovať ďalej?
1 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

victoria Pozri príspevok
nemoze
a ani vtedy ak je to strata z minulého roka z podnikateľskej činnosti. a prosím podľa akého predpisu to je?
0 0
matildaz matildaz

matildaz je offline (nepripojený) matildaz

Prosím vás ako si mám vytlačiť rie výkazy
0 0
matildaz matildaz

matildaz je offline (nepripojený) matildaz

Bankové poplatky a úroky sú výdavky a príjmyako ostatné nezdaniteľné? Ďakujem za radu
0 0
Leila Leila

Leila je offline (nepripojený) Leila

hornakovaz Pozri príspevok
Bankové poplatky a úroky sú výdavky a príjmyako ostatné nezdaniteľné? Ďakujem za radu
Ano, aj dan z urokov na BU.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Lubaba Pozri príspevok
ak som odpisovala stratu minulý rok teraz ju už nemôžem odpisovať ďalej?
Môžeš až do úplného umorenia, najviac však päť rokov po strate.
Naposledy upravil ego.mc : 26.03.09 at 16:41 Dôvod: doplnenie
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
victoria Pozri príspevok
nemoze
Prečo nie?
V ZODP nie je uvedené, ktorý daňovník môže a ktorý nie.
0 0
zuicka zuicka

zuicka je offline (nepripojený) zuicka

Ahojte, prave sa trapim s danovym priznanim obcianskeho zdruzenia - sportovy klub..velmi by som sa tesila keby mi niekto poslal uz spominane materialy od viktorie ..nepodarilo sa mi ju skontaktovat inak..system nepustil ...dakujem strasne moc azuzik@azet.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Skús toto: http://download.sporting.sk/sportinform/01_2008.pdf
0 0
zuicka zuicka

zuicka je offline (nepripojený) zuicka

dakujem velmi pekne...
poprosim Vas este o radu ohladom minutia prispevku 2% dani..podla toho co som citala je treba prispevok prijaty v roku 2007 minut do konca roka 2008...ale neviem ci je mozne do minutia zahrnut vsetky vydavky napr. poplatok notarke, registracny poplatok, bank. poplatky...treba to viest aj v nejakej specialnej evidencii? alebo staci dennik..uctuje sa v JU
0 0
axara axara

axara je offline (nepripojený) axara

prosim pomoc, vyplňujem vykaz o majetku a zavazkoch pre neziskovku a neviem, kam mam dat pôžičku od zakladateľa 5600 (aby neboli v minuse)? je to pôžička, nie osobný vklad... Mám to dať do riadku závazok?
a ešte kam dať úroky z BU? (vo výkaze o príjmoch a výdajoch)sú to príjmy z majetku?
a ešte jednu poslednú vec, nedovolí mi v programe vypisovať desatinné čísla, (do týchto výkazov) tak to zaokrúhľujem, ale potom mi robí rozdiel medzi skutočným výsledkom (v DP) a vo výkazoch 1 sk, môžem to tak nechať, alebo to musím vypísať ručne na originál? dakujem pekne!
0 0
LenkaSz LenkaSz

LenkaSz je offline (nepripojený) LenkaSz

len dnes som objavila túto stránku a som veľmi rada. Žiaľ neviem sa dostať do súkromných správ, pretože som sa zaregistrovala len dnes. viete mi nejako pomôcť?
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

axara Pozri príspevok
prosim pomoc, vyplňujem vykaz o majetku a zavazkoch pre neziskovku a neviem, kam mam dat pôžičku od zakladateľa 5600 (aby neboli v minuse)? je to pôžička, nie osobný vklad... Mám to dať do riadku závazok?

ano zavazok

a ešte kam dať úroky z BU? (vo výkaze o príjmoch a výdajoch)sú to príjmy z majetku?

ostatne prijmy

a ešte jednu poslednú vec, nedovolí mi v programe vypisovať desatinné čísla, (do týchto výkazov) tak to zaokrúhľujem, ale potom mi robí rozdiel medzi skutočným výsledkom (v DP) a vo výkazoch 1 sk, môžem to tak nechať, alebo to musím vypísať ručne na originál? dakujem pekne!
vysledky sa musia rovnat
0 0
Dobroslava Dobroslava

Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

Pekný deň, do ktorého riadku DP PO mám dať príjem z reklamy?
/JÚ-neziskovka, reklamnú činnosť majú uvedenú v stanovách/. Nikde tam nevidím vhodnú kolonku na vyplnenie.
A čo mám robiť, ak mi vyjde HV -strata? Akým spôsobom to vysvetliť členom združenia, keď na účte vidia peň.prostriedky vo výške 50tis.Sk? Prepáčte, ale nie som v tomto doma ...
0 0
g.mirka g.mirka

g.mirka je offline (nepripojený) g.mirka

musis mat 5 prispevkov, potom ta to pusti do sukromnych sprav
0 0
g.mirka g.mirka

g.mirka je offline (nepripojený) g.mirka

Prosim Vas, nema niekto tlaciva - vykazy prijmov a vydavkov a majetku a zavazkov pre neziskovky za rok 2008,na drsr.sk ich nemaju a z ministerstva financii sa mi nejako divne stahuju a nedaju vytlacit.

Ak niekto ma, prosim, poslite. Dakujem
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

g.mirka Pozri príspevok
Prosim Vas, nema niekto tlaciva - vykazy prijmov a vydavkov a majetku a zavazkov pre neziskovky za rok 2008,na drsr.sk ich nemaju a z ministerstva financii sa mi nejako divne stahuju a nedaju vytlacit.

Ak niekto ma, prosim, poslite. Dakujem
http://www.tlaciva-na-stiahnutie.sk/...03vykazpv.html

http://www.tlaciva-na-stiahnutie.sk/...03vykazmz.html
3 0
g.mirka g.mirka

g.mirka je offline (nepripojený) g.mirka

lubaba, ale tam je len obycajny vykaz, pre neziskovky je nejake ine tlacivo.
0 0
g.mirka g.mirka

g.mirka je offline (nepripojený) g.mirka

ale uz som to nasla na tej stranke, takze vdaka. Pekny vecer aj Tebe
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať