Zavrieť

Porady

Usporiadat
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

predspis som uctovala 315/215 a 236/315
potom som to koncom roka odvietla Ocu...211/236
a potom mi to ony vratili na BU....a to som dala 232/211
uplny chaos..vsak?
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

a tu je chyba !!!
odvod zriaďovateľovi má byť (bez predpisu) 219 / 236
ty si dala na 211, tzn. že ani výdavkový okruh nesedí

vieš pri uzávierkových operáciách na konci roka sa na účet 965 prevádzajú zostatky účtov 215 a 219 a zostatok účtu 211 ide na 964
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

no super..sediet budem asi ja...
a co mam teraz robit?
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

kvet
a tu je chyba !!!
odvod zriaďovateľovi má byť (bez predpisu) 219 / 236
ty si dala na 211, tzn. že ani výdavkový okruh nesedí

vieš pri uzávierkových operáciách na konci roka sa na účet 965 prevádzajú zostatky účtov 215 a 219 a zostatok účtu 211 ide na 964
Ale to mi povedzte, ako mohla byť súvaha na konci roku dobre?
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

urob interný doklad a zaúčtuj: 215 / 211 suma zaokrúhlene 29 tis.

a čo suma na 315 ... 11 tis. ? to je čo ? k 1.1.2005 účet 315 bol nulový, čo si účtovala v roku 2005 cez účet 315 okrem 17 tis. poplatky SKD ?
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

kvet
a tu je chyba !!!
odvod zriaďovateľovi má byť (bez predpisu) 219 / 236
ty si dala na 211, tzn. že ani výdavkový okruh nesedí

vieš pri uzávierkových operáciách na konci roka sa na účet 965 prevádzajú zostatky účtov 215 a 219 a zostatok účtu 211 ide na 964
co som uctovala?...len to skd...a este prijem u UP za absolventsku prax...
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Henika, skús presnejšie napísať ako si účtovala, kde a aké sumy.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

príjem z UP na absolventskú prax si účtovala cez 315 ?, tzn., predpis 315/215, príjem na účet 236/315 ??? predpis (315/215) za absolventskú prax sumu účtuješ mesačne, alebo v úhrne v jednej sume za celú dobu trvania praxe - podľa dohody ?
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

dakujem obom za ochotu, ak vas nieco napadne..napiste mi prosim...musim ist domov..maly ochorel...takze, zajtra pokracujem v hladani...
este raz vdaka...som zvedava, ako to dam do poriadku...
ahojte...
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

kvet
príjem z UP na absolventskú prax si účtovala cez 315 ?, tzn., predpis 315/215, príjem na účet 236/315 ??? predpis (315/215) za absolventskú prax sumu účtuješ mesačne, alebo v úhrne v jednej sume za celú dobu trvania praxe - podľa dohody ?
bolo to mesacne...ale uz to nemame..bolo to len do aprila..a uctovala som to ako predpis
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

citam dookola to, co ste mi napisali a neviem prist nato, ako to opravit...som uz zufala...ja to asi nespravim nikdy
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

kvet
príjem z UP na absolventskú prax si účtovala cez 315 ?, tzn., predpis 315/215, príjem na účet 236/315 ??? predpis (315/215) za absolventskú prax sumu účtuješ mesačne, alebo v úhrne v jednej sume za celú dobu trvania praxe - podľa dohody ?
takze, peniaze za absolventsku prax mi posielali mesacne na prijmovy ucet..ja to potom po skonceni odvadzam na ucet OcU a oni mi tie peniaze vratia...SKD a absolventsku prax odvadzam koncom roka...
ako som mala uctovat abs. prax?
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Henika, myslela som si, že už potom si prišla na chybu. Ja už som išla domov, doma nenáme internet. To čo napíšem, tu už vlastne je.

Predpis príjmov (napr.vystavená faktúra a pod.) 315/215
Úhrada príjmov 236+položka/315
Ak je pohľadávka uhradená v plnej výške 315 vypadne, peniaze zostanú na účte na 236 a zostatok je na účte 215

Ak nezaúčtuješ predpis, ale účtuješ rovno banku (napr. úroky, niektoré kolegyne neúčtujú ani predpis na ŠKD) 236+položka/215

Potom zaúčtuješ zúčtovanie príjmov so zriaďovateľom - a teraz napíšem ako som to účtovala minulý rok, (vtedy som nepoužívala účty 219 a 348.)
Výpis keď som odviedla:
215/236 bez položky v S 13 "7"
Keď som odviedla všetky príjmy, potom zostal účet 236 nulový, aj 215 sa vynulovala. 215 sa vynulovala vtedy, ak som nemala zaúčtovaný voľaký predpis.


Keď mi zriaďovateľ vrátil príjmy na čerpanie, poslal mi ich ako dotáciu, ktorú som prijala na výdavkový účet a účtovala som
232 bez položky S13 "7"/ 211 2 1

Ja by som takto účtovala všetko, aj absolventskú prax, mi ju síce nemáme, ale je to asi tak, ako keď úrad práce posiela prostriedky na VVP.
Buď účtuješ s predpisom 315 (pohľadávka voči úradu práce)/215
potom úhradu s ÚP 236/315 (315 vypadne)

Ak bez predpisu - účtuješ iba príjem peňazí na účet 236/215.

Mne by ešte pomohlo, keby som vedela aký je skutočný stav, koľko koruniek je v banke, koľko pohľadávok máte neuhradených (napr. či čakáš ešte prostriedky z úradu práce, za nájomné, za ŠKD), potom aký bol obrat na účte 236 na strane MD tento rok. To preto, aby sme vedeli, aké majú byť zostatky na týchto účtoch.

No ja toľko, zatiaľ mi nič iné nenapadá.
Naposledy upravil AntekaK : 21.07.05 at 06:56
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

ahoj..dakujem za zhrnutie....cize, to som robila tak...zostakok na ucte 236 mam zaokruhlene 17 tis...
ked budes mat cas, tak mi prosim ta napis...ktory ucet ma s cim sediet..neviem, ci som to zrozumitelne napisala...
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ahojte, súhlasím s AntekaK ohľadom účtovania príjmov (či už predpisovaných alebo nepredpisovaných). Často vzniká otázka, ktoré príjmy predpisovať a ktoré nie (teda cez účet 315). Predpisovať by sa mali príjmy, o ktorých vieme (máme napr. rozhodnutie, nájomnú zmluvu, dohodu a pod.) vzniká nám právo na ich plnenie. Ja predpisujem poplatky za SKD, MŠ, stravné, nájomné, transfery za absolventskú prax, aktivačnú činnosť nepredpisujem, ani úroky z BÚ.
Výhradu mám len k účtovaniu predpisu a prevodu príjmov na základná bežný účet zriaďovateľa. Podľa postupov účtovania sa prevod rozpočtových príjmov účtuje nasledovne:
predpis 219/348
prevod 348/236 (v IBEU len so znakom "7" v SY "13").

Ako som už včera napísal, chybu opravíš zápisom 215/211 (suma = zostatku účtu 965) a pri uzávierkových operáciách na konci roka sa účet 965 vynuluje, ale.... nechápem zostatok na účte 315 t.j. 11 tis. Sk ?, keď píšeš, že nemáš žiadne neuhradené pohľadávky, logicky by mal mať tento účet nulový zostatok.
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

ahoj..dakujem...vies co je tych 11 tis?...teraz som to nasla...ja som dala stravne hmotnu nudzu na 315-tku...to tam asi nema byt ..vsak?
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

kvet
Výhradu mám len k účtovaniu predpisu a prevodu príjmov na základná bežný účet zriaďovateľa. Podľa postupov účtovania sa prevod rozpočtových príjmov účtuje nasledovne:
predpis 219/348
prevod 348/236 (v IBEU len so znakom "7" v SY "13").
Tak som to účtovala minulý rok, vtedy sme mi fyzicky príjmy neodvádzali zriaďovateľovi, ale sme si ich iba vnútorne preúčtovali.
Tento rok už robíme ako treba.
Naposledy upravil AntekaK : 21.07.05 at 07:44
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

henika
ahoj..dakujem...vies co je tych 11 tis?...teraz som to nasla...ja som dala stravne hmotnu nudzu na 315-tku...to tam asi nema byt ..vsak?
Hmotná núdza tu už bola. Ja jej príjem účtujem 232 S13"7"/211 2. Skontrolovala by som si ten doklad, ktorým je zaúčtovaný ten obrat, čo je zle by som stornovala a zaúčtovala správne.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

hurá ...., pravdaže nie, stravné - hmotná núdza by malo byť na potravinovom účte súvsťažne s účtom 316, tak si to oprav, prúčtuj 316/315 (11 tis.) a urob aj opravu čo som napísal 215/211 (29 tis.), samozrejme, že na všetko musíš vystaviť interný doklad a potom by už mal sadnúť príjmový okruh: 965+215-219-236=315 (podľa mojich prepočtov (29+(-)12-17=0)
Naposledy upravil kvet : 21.07.05 at 07:49
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

dakujem..a teraz dalej , kde mam hladat chybu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať