Zavrieť

Porady

Registrácia platiteľa DPH

Dobrý večer,
dňom 1.3. sa známy stal dobrovoľným platcom DPH. V mesiaci apríl bude robiť prvé daňové priznanie. Je mi jasné že faktúry, ktoré vystavoval počas marca budú uvedné na r. 1, 3; DPH na r. 2 Daňového priznania DPH. Do akého riadku bude evidovať vyšlé faktúry, ktoré vystavoval v mesiacoch január - február?. Za uvedené obdobie platca DPH nebol. Faktúry vystavoval v tuzemsku a obsahovali prevedenie murárskych prác.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    anedz34 Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    dňom 1.3. sa známy stal dobrovoľným platcom DPH. V mesiaci apríl bude robiť prvé daňové priznanie. Je mi jasné že faktúry, ktoré vystavoval počas marca budú uvedné na r. 1, 3; DPH na r. 2 Daňového priznania DPH. Do akého riadku bude evidovať vyšlé faktúry, ktoré vystavoval v mesiacoch január - február?. Za uvedené obodbie platca DPH nebol. Faktúry vystavoval v tuzemsku a obsahovali prevedenie murárskych prác.
    Faktúry, ktoré vystavoval v mesiacoch január-február tam nebude vôbec uvádzať

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Do výkazu DPH sa uvádzajú vyšlé fa.len od dátumu registrácie,t.j.,od 1.3.Fa.za obdobie od 01-02 eviduje len v knihe pohľadávok.

    anedz34 je offline (nepripojený) anedz34

    anedz34
    Ďakujem, pôvodne som si to myslela aj ja, len známa mi povedala, aby som to dala do r. 6 Daňového priznania, tak ma to zmiatlo.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    anedz34 Pozri príspevok
    Ďakujem, pôvodne som si to myslela aj ja, len známa mi povedala, aby som to dala do r. 6 Daňového priznania, tak ma to zmiatlo.
    Tak to určite nie do r.6,neuvádzať v DP na DPH!!!

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    Ahojte, SZČO prekročil obrat 15.04, bol sa hneď zaregistrovať a platcom DPH je od 01.05. K 30.04. potrebuje vystaviť faktúru, táto má byť bez DPH alebo s DPH? (na DU mu povedali, že odkedy prekročil obrat, tak vystavuje s DPH)

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Na kartičke je dátum od ktorého sa stáva platiteľom Dph. Od tohto dátumu (na kartičke) vystavuje faktúry s Dph a vzťahujú sa na neho všetky povinnosti platiteľa Dph.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Najka Pozri príspevok
    Ahojte, SZČO prekročil obrat 15.04, bol sa hneď zaregistrovať a platcom DPH je od 01.05. K 30.04. potrebuje vystaviť faktúru, táto má byť bez DPH alebo s DPH? (na DU mu povedali, že odkedy prekročil obrat, tak vystavuje s DPH)
    určite ste sa nerozumeli lebo ak vám toto povedali tak to je sila ...veď vystavuju kartičky kde uvádzajú od kedy sa stáva daňovník platiteľom sranda...ale dobrý vtip

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Prekročili sme obrat a ideme sa registrovať, neviete teraz dávam okrem žiadosti o registráciu ešte nejaké podklady ? Mám platcov
    DPH ale to už je aj zo 10 rokov kedy sme sa registrovali. Vďaka.

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    opytam sa mozno blbu otázku od 12.7.2007 do 17.6.2008 má práv. osoba obrat 1.500tisíc je povinná sa registrovať za plat. DPH

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    dracica Pozri príspevok
    opytam sa mozno blbu otázku od 12.7.2007 do 17.6.2008 má práv. osoba obrat 1.500tisíc je povinná sa registrovať za plat. DPH
    Áno.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.