Zavrieť

Porady

Odpracovaná časť dňa a PN

Zamestnanec mal pracovný raz, ktorý sa stal po odpracovaní časti pracovnej smeny. Keď som sa naposledy stretla s takýmto prípadom, uvádzal sa odpracovaný čas v prvý deň PN a následne sa krátila náhrada PN za ten deň. Je to ešte tak? Alebo sa v ten deň zaplatia odpracované hodiny aj náhrada príjmu za celý deň? Dáko mi to nejde dohromady.
Usporiadat
Bejka Bejka

Bejka je offline (nepripojený) Bejka

[quote=Gabi03;483710]
Bejka Pozri príspevok

Na čom zakladáš svoje tvrdenie?
Podľa stanoviska Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR zamestnanec, ktorý v zamestnaní odpracoval niekoľko hodín a lekár ho od toho dňa, nie odo dňa nasledujúceho uznal za dočasne práceneschopného, nemá nárok na náhradu príjmu za tento deň, pretože za časť pracovnej doby, ktroú odpracoval, mu patrila mzda a táto vylučuje nárok na náhradu príjmu. Prvý deň dočasnej pracovnej neschopnosti tohto zamestnanca sa však započítava do celkového počtu dní nároku na náhradu príjmu, takže zamestnanec má nárok na náhradu príjmu vo výške 25% denného vymeriavacieho základu za 2. a 3. deň dočasnej pracovnej neschopnosti a za 4. až 10. kalend. deň dočasnej PN vo výške 55% denného vymeriavacieho základu. Hovorí o tom aj §4 zákona 462/2003.

/U nás na sociálke to však riešia opravou začatia dňa PN - ky od nasledujúceho dňa po úraze, robí im to problém pri vyplácaní úrazového príplatku/.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

[quote=Bejka;483724]
Gabi03 Pozri príspevok

Podľa stanoviska Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR zamestnanec, ktorý v zamestnaní odpracoval niekoľko hodín a lekár ho od toho dňa, nie odo dňa nasledujúceho uznal za dočasne práceneschopného, nemá nárok na náhradu príjmu za tento deň, pretože za časť pracovnej doby, ktroú odpracoval, mu patrila mzda a táto vylučuje nárok na náhradu príjmu. Prvý deň dočasnej pracovnej neschopnosti tohto zamestnanca sa však započítava do celkového počtu dní nároku na náhradu príjmu, takže zamestnanec má nárok na náhradu príjmu vo výške 25% denného vymeriavacieho základu za 2. a 3. deň dočasnej pracovnej neschopnosti a za 4. až 10. kalend. deň dočasnej PN vo výške 55% denného vymeriavacieho základu. Hovorí o tom aj §4 zákona 462/2003.
Toto stanovisko máš písomne? A z akého je dátumu?
0 0
Bejka Bejka

Bejka je offline (nepripojený) Bejka

[quote=azuz;483731]
Bejka Pozri príspevok
Toto stanovisko máš písomne? A z akého je dátumu?
Mám to z príručky Dane, účtovníctvo - vzory a prípady 3-4/2005 z vydavateľstva Poradca s.r.o. v Žiline, str. 92.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Bejka Pozri príspevok
Mám to z príručky Dane, účtovníctvo - vzory a prípady 3-4/2005 z vydavateľstva Poradca s.r.o. v Žiline, str. 92.
V tom čase to bolo určite správne, viď môj príspevok č.35.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Jana Motyčková Pozri príspevok
V tom čase to bolo určite správne, viď môj príspevok č.35.
Prečo to potom na sociálke nerešpektujú a prepisujú PNky ??? A pán Mihál na Drakovi nám to odobril.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Dada Pozri príspevok
Prečo to potom na sociálke nerešpektujú a prepisujú PNky ??? A pán Mihál na Drakovi nám to odobril.
Viď príspevok 35. Ale keď SP prepíŠe PN, zamestnanec má problém - byť zamestnancom idem sa sťažovať.
0 0
Ing. Pavol Zúber Ing. Pavol Zúber

Ing. Pavol Zúber je offline (nepripojený) Ing. Pavol Zúber

Dobrý deň chcem sa spýtať : zamestnankyňa dostala 15.07.2011 výpoveď dohodou ktorú podpísala, ale doniesla na druhý deň PN od 15.07.2011. V tento deň má nárok na mzdu za odpracovaný deň alebo na náhradu PN? Alebo je táto PN v ochrannej dobe a platí ju SP?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Ing. Pavol Zúber Pozri príspevok
Dobrý deň chcem sa spýtať : zamestnankyňa dostala 15.07.2011 výpoveď dohodou ktorú podpísala, ale doniesla na druhý deň PN od 15.07.2011. V tento deň má nárok na mzdu za odpracovaný deň alebo na náhradu PN? Alebo je táto PN v ochrannej dobe a platí ju SP?

akože 15.7 2011 už nie je Vaším zamestnancom?, ak nie je , tak to platí SP, ak od 16.7.2011 nie je Vaším zamestnacom tak dňa 15.7.2011 zaplatíš náhradu príjmu, ostatok platí SP.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Ing. Pavol Zúber Pozri príspevok
Dobrý deň chcem sa spýtať : zamestnankyňa dostala 15.07.2011 výpoveď dohodou ktorú podpísala, ale doniesla na druhý deň PN od 15.07.2011. V tento deň má nárok na mzdu za odpracovaný deň alebo na náhradu PN? Alebo je táto PN v ochrannej dobe a platí ju SP?
K 15.7. podpisala dohodu o konceni PP?
V ten den uz nepracovala?
Potom mal byt dohoda k 14.7.
Ak nepracovola a dohoda je k 15.7., tak jej jeden den 15.7. zaplatis PN a potom posles PN na soc. poistovnu

Ak este pracovala, tak ma za 15.7. mzdu a PN jej v ten den neplatis.
Rovno ju posles na SP, ktora bude PN platit od druheho dna.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať