Zavrieť

Porady

Aky mam mat plat od zamestnavatela

Som vysokoskolsky vzdelany ( Mgr. ) a ucim na odbornej skole s maturitou. Snazil som sa pochopit a prestudovat si platove tabulky ale je to tak zamotane - a clovek nevie ktora je najnovsia aktualizacia a pod. Prosim aky mam mat vlastne plat a ake zrazky su zneho?

Vopred dakujem Syr ( emental )
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

endrju je offline (nepripojený) endrju

endrju
Pochybujem, že niekto dokáže správne odpovedať na takto sformulovanú otázku.
Minimálne by sa žiadalo uviesť číslo zákona podľa ktorého máš byť odmeňovaný.
Ďalej by to chcelo nejakú tarifnú triedu alebo tarifný stupeň a ešte kopec iných informácií.

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

katkaj
endrju Pozri príspevok
Pochybujem, že niekto dokáže správne odpovedať na takto sformulovanú otázku.
Minimálne by sa žiadalo uviesť číslo zákona podľa ktorého máš byť odmeňovaný.
Ďalej by to chcelo nejakú tarifnú triedu alebo tarifný stupeň a ešte kopec iných informácií.
A možno by nebolo najhoršie pozrieť sa do platového výmeru. Tam by si mal mať uvedené aký plat máš mať

syr je offline (nepripojený) syr

syr
no ved to je problem ze sa mi nezda vymer (aj tam mozu klamat)
-prax mam 3 roky a plny uvezok
a ide oto ze neviem do akej tarifnej triedy a stupna mam spadat predpokladam ze 10 a viac ale neviem rozdiely

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Kristína
syr Pozri príspevok
opravujem slovo uvazok

a este ani ten zakon neviem.

zatial vdaka
Pozri si pozorne zákon 553/2003 Z. Z. v znení neskorších predpisov o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme. Je to všetko vysvetlené, na konci zákona pod vysvetlivkami je príloha s charakteristikou platových tried a je tam aj tabuľka základnej stupnice platových taríf. Posledný dátum účinnosti je zatiaľ od 1. 6. 2006

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Johanka
Vhľadom na skutočnosť, že máš prax 3 roky, tipujem, že máš asi 25 rokov. Mám 25-ročného synovca, vysokoškolsky vzdelaného, ktorý keby nemal mamu, tak ani do roboty netrafí . Moták prvej triedy, bez záujmu o to, čo sa s ním a okolo neho deje... Ja osobne oceňujem Tvoju snahu dozvedieť sa ako to vlastne s Tvojou mzdou je .
Akú máš mať hrubú mzdu to netuším, ale ak sa budeš chcieť dozvedieť ako sa počíta čistá mzda - napíš ....

misolga je offline (nepripojený) misolga

misolga
syr Pozri príspevok
Som vysokoskolsky vzdelany ( Mgr. ) a ucim na odbornej skole s maturitou. Snazil som sa pochopit a prestudovat si platove tabulky ale je to tak zamotane - a clovek nevie ktora je najnovsia aktualizacia a pod. Prosim aky mam mat vlastne plat a ake zrazky su zneho?

Vopred dakujem Syr ( emental )
-syrečku.., ak chceš poradiť tak treba otázku zadať podrobnejšie.Takže najskôr sa kukni do svojej pracovnej zmluvy a napíš čo tam máš uvedené aké platové podmienky a ďalšie podrobnosti.Ak nemáš pôžičky tak tvoje zrážky predstavujú len odvody do poisťovní a dane. Ak uvedieš údaje z prac.zmluvy podrobne, je tu kopec šikovných poraďákov ktorí ti poradia,pre kontrolu vyrátajú mzdy, pomôžu.
Moja sesternica je angličtinárka na základnej.Práca ju nesmierne baví, takisto s deťmi vie dobre vychádzať takže s nimi nemá problémy,chodí s nimi na plaváreň , v zime klzisko len platovo je to o ničom, takže cez prázdniny chodí zarábať do zahraničia.Je veľa absolventov vyskoých škôl ktorí skončia namiesto pred tabuľou niekde za barovým pultom ako obsluha v zahraničí.Tak dúfam že vám tie platy zvýšia. Nie som taká stará ale keď porovnávam chovanie terajších žiakov a moju generáciu je to obrovský rozdiel.Pár krát sme sa nevyhli státiu v kúte, občas spolužiaci dostali výchovné zaucho, boli učitelia so slabou autoritou a naopak. Veľkú úlohu zohráva výchova rodičov a myslím že aj značný vplyv na deti majú naše úžasné programy v televízii.

Aky mam mat plat od zamestnavatela

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.