Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Gabi03 Pozri príspevok
Asi nie sme jediné, čo takto dopadli. No ja mám hnev o to väčší, lebo ten, kto má na starosti naše stavebné povolenie je známy môjho manžela. A zdá sa mi, že len napriek nám hádže tieto polená pod nohy. Ja neviem, dúfam, že sa mýlim. A keď toto budú najväčšie problémy, tak budem rada.
My sme mali našťastie pani na stavebnom úrade veľmi milú. Horšie to bolo s inými inštitúciami. Na začiatku sme boli všade slušní a trpezliví ale po čase sme si povedali že si nenecháme brnkať po nose a keď sme začali byť "trochu drzí" a neustúpili sme tak sa začali aj veci hýbať Veď zákazníci a klienti musia dodržiavať zákony a lehoty vždy, ale štátne inštitúcie a monopoly nikdy.
0 0
Kačena I. Kačena I.

Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

Možno nie som sama, čo sa rozčuľuje momentálne nad istou vecou: Ide o to, že jedna firma neviem, či môžem napísať názov)nám posla
Výzvu na zaplatenie 4546,- Sk. Ide o 1000,-Sk pohľadávku Veľkého fondu a.s z 2. vlny privatizácie + trovy právneho zastúpenia a súdneho konania, úrok z omeškania, kopírovanie, viazanie dokumentov( to čítam z výzvy). Ide o to, že nám nikdy nič nebolo doručené, ani ich pohľadávka na zaplatenie 1000,- Sk ani žiadne súdne rozhodnutie, ani rozsudok. Keď som sa domáhala vysvetlenia, bola som odkázaná na okresný súd, kde je náš spis založený. Na moje veľké prekvapenie sme zistili, že spis skutočne existuje aj s rozsudkom. Keď sme doň nazreli, tak sme zistili, že sme boli od roku 1997 nezastihnuteľní a ani rozsudok z júna 1998 sa im nepodarilo nám doručiť, lebo sme sa nezdržiavali v mieste trvalého bydliska. Rozsudok nám nebol vôbec zaslaní poštou, ale rovno nám ho mali doručiť policajti a tí napísali do spisu list, že sme ani v ranných ani vo večerných hodinách nezastihnuteľní. A tým to haslo. Po 10 rokoch mame platiť niekomu 4 500 sk. To nás už našli obyčajnou doporučenou poštou a 10 rokov to nešlo. JA som neskutočne vytočená. Nejde tu už o tie peniaze aj keď tie tiež len tak na ulici neležia, ale ide o princíp. Nechcem to tak nechať. Aj keď zaplatíe, aby nás o ďalších 10 rokov niekto neotravoval( už teraz je v liste, že keď nezaplatíme do 22.2.08, tak bude exekúcia a to nás vyjde na 14 000), tak nedá mi to sa nad to povzniesť. A možno nie sme sami, ktorým to prišlo. Nie sú aj medzi vami takí?
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Emwa Pozri príspevok
Myslela som, ze Kocurkovo existuje len v knihe. Vidim, ze v T-...... je to jedno velke Kocurkovo. Ziskavaju zakaznikov sposobm zdravotnych poistovni. Dobre si to odkukali. Este doplnim otazku ktoru som v centre dostala: A co ked to prihlasil vas syn? Odpovedam: urcite nie. Otazka ich: A odkial to viete?
Moja odpoved : Ja ziadneho syna nemam.
A dcéru máš? Možno to bola ona. A keď ani tú nemáš, potom ťa chcel prekvapiť sám T-.... a ty nevďačná ešte si sťažuješ
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Mňa práve pobavilo, čo čítam v Žiadosti o ročné zúčtovanie dane jednej zamestnankyne. V kolonke Titul uviedla: "ROBOT"
Asi sa začnem aj ja takto titulovať, lebo sa po urobených vyše 100 RZD tak aj cítim. A to ich mám ešte cca 300 pred sebou.
0 0
Emwa Emwa

Emwa je offline (nepripojený) Emwa

Dcery mam dve, ale uz byvaju zvlast. A z T-.... mali srandu.

0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Mňa dnes vôôôôbec nič nerozčúlilo...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
ermon Pozri príspevok
Mňa dnes vôôôôbec nič nerozčúlilo...
Aj ti máme veriť? ja osobne nie, čítala som tvoj blog.
Mňa ráno rozčúlil vodič nákladného auta, ktorý zničoho nič, z pravého prúdu vrazil pred auto idúce predomnou a zabočil doľava. Asi mám dobré reflexy a ešte lepšie brzdy. A dnes ma aj potešilo, že z ročného zúčtovanie dane mi vyšiel preplatok 8 tisíc (aspoň akétaké bolestné za polročnú maródku so zlomenou nohou)
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

ermon Pozri príspevok
Mňa dnes vôôôôbec nič nerozčúlilo...
hlavne , že sme zdraví .
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Mňa dnes "rozčúlilo", že po 2 rokoch nocovania a snaženia v práci som dnes dostala na výplatu prémie 0.-. Tak čo mi na to poviete?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Dnes ma poriadne naštval môj počítač. Netuším odkiaľ si stiahol do svojích útrob zákerného červa, ktorý pomali začal šarapatiť. Napriek tomu, že mám firewall, anitvir, antispam.... a čo ja viem čo ešte. Musel som zavolať brata, aby to dal do poriadku. Sedel nad tým asi 2,5 hodiny. Dal to do poriadku, no a za jeho daňové tým pádom už mám aj zaplatené.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ale zároveň som bol aj milo prekvapený po vyplnení svojho DP FO. Prvý krát po 12 rokoch mám preplatok na daniach. Hurrá, to bude oslava.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 29.02.08 at 21:28
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

smith Pozri príspevok
Ale zároveň som bol aj milo prekvapený po vyplnení svojho DP FO. Prvý krát po 12 rokoch mám preplatok na daniach. Hurrá, to bude oslava.
Tak to je predsa niečo pozitívne. Tak sa teš.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tinika Pozri príspevok
Tak to je predsa niečo pozitívne. Tak sa teš.
Skáčem 2 metre.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

To ja budem, keď nájdem odvahu a silu vypadnúť z tej firmy. A samozrejme ak nájdem niečo na prežitie. Alebo viac svojich klientov a hlavne musím ešte viac a usilovnejšie študovať, lebo ešte mám dosť medzery v zákonoch a takých pikoškách.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Gabi03 Pozri príspevok
Viem, že sme len na začiatku, ale takéto prekážky som vážne neočakávala. Po takmer mesiaci sa nám ozvali zo stavebného úradu, že nám chýbajú nejaké potvrdenia. Pritom som si úplne istá, že jedno tam je. Druhé nie, ale to doteraz ani nežiadali. Nebolo to medzi zoznamami, čo máme vybaviť a nemali to ani iní stavebníci z našej dediny a už im stoja domy. Ako keby ten človek nám chcel robiť napriek.
katkaj Pozri príspevok
Gabi presne viem ako sa cítiš, tiež mám túto fázu vybavovania "úspešne" za sebou a stálo ma to niekoľko rokov života. Radšej budem každý deň vybavovať tehly, betón,strechu,okná a podobné veci ako ešte raz vybavovať byrokratické papierovanie k stavebnému povoleniu

...a perlička na záver. Máme síce kladné stanovisko k stavebnému povoleniu od elektrárni ale nemôžeme si pripojiť ani stavebný prúd lebo je malá kapacita a treba rekonštruovať to vedenie, čo urobia ale až niekedy ku koncu roka. Nemať rodičovský dom 50metrov odtiaľ tak nespravím ani základy

Na slovensku je to tak
Počúvam J.Nohavicu a pri pesničke Nechte to koňovi som si na vás spomenula:
"Ten kdo má štempl, ten je i v právu.....nechej to koňovi má větší hlavu a velká hlava jak známo rodí velké myšlenky"

"Ten kdo má židli ten je i v právu........"

0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Včera som počul v správach primátora Novák k 1. výročiu tragédie. Sťažoval sa že zatial príslušné orgány nesplnili čo slúbili, hlavne rýchlu zdravotnú pomoc. Mesto s takým rizikovým priemyslom ako sú Nováky by túto rýchlu zdravotnú pomoc akútne potrebolalo, to je fakt. Hlavne že pracovné zdravotné služby nám chceli naordinovať takmer až domov!!!
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Ibaka Pozri príspevok
Včera som počul v správach primátora Novák k 1. výročiu tragédie. Sťažoval sa že zatial príslušné orgány nesplnili čo slúbili, hlavne rýchlu zdravotnú pomoc. Mesto s takým rizikovým priemyslom ako sú Nováky by túto rýchlu zdravotnú pomoc akútne potrebolalo, to je fakt. Hlavne že pracovné zdravotné služby nám chceli naordinovať takmer až domov!!!
Aj by možno splnili, keby netrpeli stratou pamäti.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Ibaka Pozri príspevok
Včera som počul v správach primátora Novák k 1. výročiu tragédie. Sťažoval sa že zatial príslušné orgány nesplnili čo slúbili, hlavne rýchlu zdravotnú pomoc. Mesto s takým rizikovým priemyslom ako sú Nováky by túto rýchlu zdravotnú pomoc akútne potrebolalo, to je fakt. Hlavne že pracovné zdravotné služby nám chceli naordinovať takmer až domov!!!
Pozerala som v správach toto smutné výročie. Jedného zo zodpovedných potrestali vyhadzovom na tristolitrový flek. A nielen za to. Tak to už nie som smutná, ale celkom vážne nasr...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Pokiaľ viem, tak rýchla zdravotná služba by už v Novákoch mala byť, stiahli ju z Nitrianskeho Rudna do Novák.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Danila Pozri príspevok
Aj by možno splnili, keby netrpeli stratou pamäti.
Ono sa ľahšie nariaďuje to, čo štát nič nestojí, ale zaplatia to podnikatelia. Ale rýchlu pomoc by platil štát a to už nie je z čoho.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať