Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 08:38
Usporiadat
Vladimir Stofanik Vladimir Stofanik
Ahoj, moja 2-rocna skusenost je ta z dokrmovat az ked teplota vody stupne nad 10 stupnov a uvidis na samotnych rybach ze zacnu vyhladavat potravu. Ale krmit len tolko, kolko zozeru rybky za 2 min. Radsej menej a castejsie.
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
sisima-to nemusí být žádná choroba. U zlatých karasů je normální, že klidně změní barvu, kdy se jim zachce. Po letech mám v jezírku potomky svých, původně zlatých, karasů, kteří jsou úplně tmaví, nebo naopak albíni a něco mezi tím. Asi si trochu hrají na chameleony a podle prostředí, ve kterém žijí, používají mimikry.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

koi-e to zarial nemajú... ale tie vačšie červené karasy majú akoby olemované plutvy čiernou farbou, tie menšie to nemajú, a ten najvačší zlatý karas má čierno olemovanú aj pusu, tiez na boku má fliačik... menšie červené i žlté karasy zatial nemajú žiadne "lemy" či fliačiky

dosť sa obávam nejakej nákazy, nakoľko mi ani nenapadlo dať novú rybku do karantény (a bola chorá a zdochla) tiez manzel priniesol z jazera 2 červenice...

aj tak preventívne musíme kúpiť dáku dezinfekciu alebo dáke vitamíny... len neviem čo vlastne máme kúpiť... zatial sa v tom nevyznám...
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Jestli máte možnost odchytit rybky a dát je do nějaké větší nádrže se vzduchováním, můžete zkusit Omnisan na dezinfekci, nebo Cyprinopur na proléčení od ektoparazitů. Je to i proti bakteriálním a virovým chorobám. Úplně nejlevnější, ale ne moc účinné je zasolit vodu asi 1 kg soli na kubický metr vody. V samotném jezírku bych aplikoval nanejvýš Cyprinopur, ostatní mimo jezírko, aby Vám to nerozhodilo ty užitečné bakterie, co tam už jsou. Po týdnu by se mohly vrátit a krmení kupte kvalitní se spirulinou, nejlépe od sery, nebo jim stříkněte na obyčejné krmení nějaké vitamíny pro jezírkové ryby.
Na rybky z přírody si dejte pozor a vždycky je nechte v karanténě třeba s tou solí. Já to tak dělám. Jenom k želvám to házím hned. Jim je celkem jedno, jak vypadaj a na onemocnění už jim čas nezbyde.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

... s tou solou... kedysi sme mali akvárko... a jeden predavač nám poradil "preventívne" zasoliť vodu... hmm chúdence rybičky... všetky žilky im navreli... ale prežili to... soľ už radšej nebudeme skúšať... ))

manžel už kúpil dáky prípravok, no snáď to zaberie, bez ďalšej ujmy na rybkách...

inak... po zime máme preriedený stav rybičiek... chýba tak 10 ks... bud ich zožrala susedova mačka (ktorá vraj ryby nežerie) alebo sa vyparili...

tiež sme zistili, že slnečnice máme vlastne 2... aspoň dáke pozitívum... medzi tými problémami...
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P4080413.jpg
Zobrazení: 56
Veľkosť:  35.5 KB
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Macka ,aj keby bola ako nazrana,lov ma v krvi.Donesie ich majitelovi pred dvere a ten sa urcite s tym nepochvali.
0 0
fery fery

fery je offline (nepripojený) fery

Netvrdím, že to nemohla byť mačka. Pozoroval som ale "polodivé", čo sa pravidelne premávajú okolo môjho jazierka a zatiaľ som ich videl iba piť. Mne zlikvidovala asi 200 karasov, 5-7 centimetrových, kuna skalná. Normálne sa ku mne chodila pravidelne stravovať, než som ju chytil...
0 0
MAISI MAISI

MAISI je offline (nepripojený) MAISI

Pripájam sa i ja s mojím jazierkom. Takto to vizeralo keď sa treli karase. Behali v jazierku celý deň. Ale jedna otázočka. Každý rok keď sa vytrú, ostatné karasy za nimi behajú a vyžierajú ikry, takže ešte ani jeden rok sme nemali mladé. To isté robia aj koi kapre, ktoré tam mám. Čo je tomu príčina?
SDC10679.jpg  
SDC10680.jpg  
1/1
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
fery Pozri príspevok
Netvrdím, že to nemohla byť mačka. Pozoroval som ale "polodivé", čo sa pravidelne premávajú okolo môjho jazierka a zatiaľ som ich videl iba piť. Mne zlikvidovala asi 200 karasov, 5-7 centimetrových, kuna skalná. Normálne sa ku mne chodila pravidelne stravovať, než som ju chytil...
Tiež mám ten názor ako Ty. Aj mne všelijaké mačky chodia cez záhradu a rybiek stále plný počet. A náš kocúr dokonca chodí do jazierka piť a díva sa na ne, ale neublíži im.
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Mě se do jezírka asi naučil chodit Ledňáček říční. Doufám jen, že vzhledem k jeho velikosti bude lovit střední a maličké rybky, které jsou postradatelné a je jich dost. Až ho vyfotím, nebo natočím, dám to sem. Je to úplný klenot mezi ptáčky.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

aj mi uz napadlo, či to nemôže byť dáka čajka, alebo iný vták... blízko sú jazerá, luzné lesy aj dunaj... ale zatiaľ som u nás ziadneho nevidela (okem drozdov, holubov, vrabcov, belorítok...) kuna u nás nehrozí...

budeme sledovať...
0 0
fery fery

fery je offline (nepripojený) fery

sisima Pozri príspevok
kuna u nás nehrozí...
Tak to som si aj ja myslel! A keď mi "odborníci" tvrdili, že to bude kuna, tak som si ťukal na čelo, až kým sa nechytila do klietky. Práve pred chvíľou som vylovil "načatú" mŕtvu rybku. Neviem, či neuhynula sama a nenačali ju slimáci. Keď sa to bude opakovať, je to jasné. Kuna! Budem musieť "naštartovať" pascu a dúfať, že sa chytí...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tak už je po zime konečne vyčistené od rias a inej špiny aj naše jazierko..ale teda natrápil sa muž, kým to urobil..jazierko malé a bavil sa tam skoro celý deň...
0 0
MAISI MAISI

MAISI je offline (nepripojený) MAISI

Dnes sa treli koi kapre a takto to vyzeralo
SDC10750.jpg  
SDC10752.jpg  
1/1
3 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

MAISI Pozri príspevok
Dnes sa treli koi kapre a takto to vyzeralo
Tak mne sa toto este nepodarilo nikdy v nasom jazierku vidiet
0 0
ela70 ela70

ela70 je offline (nepripojený) ela70

Dobrý deň, tiež chcem poprosiť o radu. Ideme si urobiť na záhrade jazierko a potrebovala by som poradiť ohľadom kameňa. Jazierko bude velké cca 4x3m a chcela by som tam použiť skaly, nie "okruhliaky" . Najskôr som uvažovala o tom že by to boli skaly, z ktorých máme aj operný múr okolo domu myslím, že sa volá ryolit. Ale som bola "zrušená", lebo že je velmi pórovitý a tvorili by sa na ňom riasy. Aké iné skaly by boli vhodné do jazierka? Plánujem mať v ňom aj nejaké rybičky Ďakujem
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
On se Vám ve vodě každý kámen pokryje řasou, nebo nějakým druhem slizu ať už pórovitý je, nebo není. Ryolit se podle mě do jezírka opravdu moc nehodí, ale spíše vzhledem k jeho složení. Jeho pórovitost také může napomáhat jeho povrchovému rozpadu vlivem silných mrazů v zimě. Do jezírka se hodí křemen, žula, nebo něco podobného. Třeba velké valouny povrchově zvětralé tmavé žuly vypadají luxusně.
Lámaný kámen se spoustou ostrých hran je nebezpečný pro ryby i pro folii. Ryby se o něj mohou zranit a folie se může prorazit. Na okraji jezírka nad úrovní hladiny je to jedno, ale kameny ve vodě se musejí podložit několika vrstvami geotextilie nad i pod folií, aby časem nedošlo k jejímu proražení.
Proberte to s nějakým odborníkem na jezírka, nebo se inspirujte v okolí u někoho, kdo to už má vyzkoušené. Čím víc, tím lépe. Hodilo by se jezírkové centrum.
0 0
tybi tybi

tybi je offline (nepripojený) tybi

Dobrý deň,
pripojím sa aj ja do debaty svojimi skúsenosťami. My sme po vykopaní jamy nasypali piasok na vytvarované plošiny(zóny), na stenách to samozrejme moc nedržalo, potom sme tam prestreli mirelon (podložka čo ide pod parkety) a na to sme ešte nastrihali tenký koberec. Hore išla folia a na ňu sme začali ukladať kamene, neviem ako sa volajú ale neboli ostré a presypávali sme ich malými (riečnam štrkom) . Tak ako bolo vyšie spomenuté riasy sa Vám budú robiť na všetkých povrchoch. Pripájam fotky z realizácie , 3mesiace po zriadení a 2 roky po zriadení.
Naposledy upravil tybi : 05.05.11 at 10:37
12.jpg  
28.jpg  
30.jpg  
32.jpg  
39.jpg  

99004.jpg  
P1210489.jpg  
P1210490.jpg  
P1210491.jpg  
1/1
1 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Tibi,mas to pekne ,ale tiez si urobil tu istu chybu ako ja, maly objem vody voci vodnej ploche.Tento rok to budeme prerabat,ale najskor je strecha,asi to vyjde na nevhodne obdobie jul/august.Este musim vyriesit co s tymito potvorkami co same prisli.
Naposledy upravil nedostupny : 07.05.11 at 07:23 Dôvod: Doplnenie foto
0 0
tybi tybi

tybi je offline (nepripojený) tybi

Ahoj,
neviem či je tam malý objem voči vodnej hladine . Má to presne 5,5m3
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať