Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 08:38
Usporiadat
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Pro uživatele Sahuj.
Želvy v jezírku jsou možná zábavnější, než ryby.Jsou ale dost plaché, tak je dobré na ně vidět třeba z okna.Rády se opalují, tak jim vytvořte plovák, nebo tam dejte ploché dřevo, na které vylezou a pozvolný břeh.Umístěte jezírko na plné slunce.Také se hodí pláž z písku hlubokého asi 20 cm na snášení vajíček, jestli budou v páru.Mají rády vodní rostliny, tak jim tam dejte co nejvíc nějakých jedlých, ale leknín ne.To nemá cenu.Jsou s ním hned hotové.Rybičky jim tam dát můžete, ale jen pro zábavu, než je sežerou.A o folii se nebojte.Nic jí neudělají.Doporučuji raději silnou 1mm a více.Ale myslím, že neublíží ani té 0.5mm, samozřejmě jezírkové.O přehřívání vody se v případě želv nemusíte zajímat.Velmi důležité je precizní oplocení, které nejde přelézt, ani podhrabat!
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Pro-Fery.
No nevím, jak to máš velké, ale zkus pirosenzory a mikrozávlahu od Gardeny.Na kočky to funguje dost dobře.
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Pane Azol.Jsem tu nový, ale jak tak pročítám všechny příspěvky a rady na tomto fóru, opravdu se snažíte každému poradit podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, takže zasloužíte metál.Váš přínos pro společnost, přírodu a životní prostředí je jednoznačně kladný, protože se nenásilnou formou snažíte lidi nasměrovat k tomu, aby jim to každému fungovalo, vyhovovalo, a aby byli ve finále se svými výtvory spokojení.Máte moje uznání.
Jarda Slatinany.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

mam otazku... kto chová Jesetery? starate sa o ne nejako specialne? ja mam 2 a vsetci ma od nich odradzali, ze vsetkym vykapali... tie nase sme kupovali v auguste/septembri (posledné výpredajové kusy, nakolko to bolo uz "po sezone") a zatial vyzerajú že im nič nechyba...

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  20101204_47.jpg
Zobrazení: 79
Veľkosť:  54.1 KB
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Já jich mám asi 12 a od všech druhů, které se dají běžně koupit.Doufám, že jste si koupil jesetera malého.Větší druhy by se v malém jezírku za pár let neotočili.Jeseteři žerou ze dna, tak jediné zvláštní zacházení je v tom, že jim musíte koupit granule pro jesetery.Také se nesmějí zamotat do dlouhých řas.Vysílí je to a trhnou bačkorama.Když se setmí, rádi jezdí při okraji jezírka a stávají se snadnou kořistí koček, když můžou až k vodě a zatnout drápek.
Na YOUTUBE najděte video "Vyza žere-podzim 2010" nebo "Jeseter sibiřský-břicho".Jsou tam vidět i jiní jeseteři, takže by Vám to mohlo být užitečné.
Naposledy upravil Jarda Slatinany : 09.12.10 at 14:10
0 0
alchstuip alchstuip

alchstuip je offline (nepripojený) alchstuip

tiger111 Pozri príspevok
nema nahodou niekto aj vacsie jazierko-tak cca 200 m2 ?Chcel by som take vacsie vybudovat,potrebujem poradit ako na to
Neviem, ci sa to da nazvat jazierkom, ale mame nieco 10x20 metrov, v strede hlbka kam az bager dociahol. Nieje to foliovane, plni sa to spodnou vodou, ma odtok do potoka.

Snad sa nam po case podari tam vytvorit nejaky funkcny ekosystem, kaprm sa tam zatial dari, ale nikede z neba nam tam napadali aj karasy....

Takze ak mate vysoko spodnu vodu, treba zavolat bager a hura do toho.... ak je voda hlboko.... hmmm, tak jedine foliove
1 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Také bych řekl, že to není klasické zahradní jezírko, ale normální rybník.To máte kliku s tou spodní vodou.
0 0
alchstuip alchstuip

alchstuip je offline (nepripojený) alchstuip

No kliku ako kliku, v tomto extremne mokrom roku nam aj tak spodna voda robila dost problemov. Kedze je ta poda v zahrade silne nepriepustna, tak to budeme musiet cele vydrenazovat k tomu rybniku, ale tento rok sme sa tam nevedeli dostat so ziadnym mechanizmom.....
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Snad nebude celý rok takové mokro. S tou klikou jsem myslel, že nepotřebujete jezírkovou folii. Hodilo by se spíše odvodnění že? Já bych to tak nechal. Příroda si sama najde využití. Škoda jen, že takovýchto lokalit ubylo díky melioracím. Také nechápu averzi lidí vůči žábám, které se s povděkem nastěhují do jakékoli tůňky, či jezírka, aby se zde namnožily. Já osobně je podporuji a jejich kvákání mi zní, jako rajská hudba s příchutí časů minulých. Je nutné zachovat rozmanitost druhů, protože nám ty potvůrky pomáhají. Číňani vyhubili vrabce a teď je decimují komáři. Dobře jim tak. A co my? Jak se zachováme k našim přírodním spolubojovníkům?
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
...Jarda..plne súhlasím...mali sme pár jeseterov a keď som videla ako rady plávajú po okraji jazierka, tušila som, že to nedopadne dobre...pomaly nám začali bez stopy miznúť....asi pes alebo mačka mali dobrú večeru...
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Dobrá večera-nie. Spíš pěkně drahá. Když jsem během jedné noci přišel o jesetery za tisíc korun, tak jsem se rozhodl, že to predátoři nebudou mít u mého jezírka snadné. Kolem celého jezírka jsem natáhl nízké ptačí poplastované pletivo a pojistil jsem to třemi pirosenzory spínanou mikrozávlahou od Gardeny. Od té doby se mi ztratil jen jeden jeseter a k tomu ještě jen takový zakrslík. Kočky se asi nerady dobrovolně sprchují.
http://www.jezirko-skrovad.webzdarma.cz/
Naposledy upravil Jarda Slatinany : 05.01.11 at 21:38
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

tak a je to tu , nasla som jeseterov zamotanych v riasach, boli uz "hore bruchami" ale po vyslobodeni z rias su este zivy, vybrali sme ich von z jazierka, su v kybli s kyslikom a tam obaja akoby ozili... v jazierku po vyslobodeni z rias odplavali ku dnu a boli hore bruskami, ako mrtvy...
daju sa este zachranit?

v jazierku je len plavak Icefree kvoli nezamrznutiu a filtracia s cerpadlom je odstavená, môže to mať vplyv? ostatné ryby (koi a karase, slnecnica...) sú bez problemov

dik za odpoved
0 0
fery fery

fery je offline (nepripojený) fery

Jarda Slatinany Pozri príspevok
Pro-Fery.
No nevím, jak to máš velké, ale zkus pirosenzory a mikrozávlahu od Gardeny.Na kočky to funguje dost dobře.
S mačkami (kočkami) ani nemám problémy. Síce sa motajú okolo ale aby niečo ulovili, tak by asi museli vliezť do vody. Ja som mal problém s kunou skalnou, ktorú sa mi podarilo predminulý rok na jeseň chytiť do klietky. Minulý rok sa scenár opakoval ale po nastražení pasce prestali rybky miznúť. Asi sa kuna zľakla... Uvidím, čo bude tento rok. Inak rozmýšľal som aj nad nejakým "plašičom" ale spínaným infrazávorou. Teraz mi zase začína v blízkosti jazierka "šarapatiť" krt.
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Řasy a kočky jsou pro jesetery největší nepřítel.Když se do nich zamotají, brzy je to vysílí a je po nich. Jestli ještě jeví známky života, možná by to ještě mohli rozdýchat, ale chtělo by to dodat do vody hodně kyslíku a hlavně tam nemít ty řasy kvůli volnému pohybu. Hodila by se na to nějaká káď, jako mají na vánoce prodejci kaprů, nebo aspoň stará vana někde ve sklepě, jako to mám já. Jeseter potřebuje prostor k pohybu, jinak se zkroutí jako když má křeč a hodí břicho.
http://www.youtube.com/user/JardaSlatinany
Tady si vyhledejte nějaká videa s mými jesetery. Jde to zařídit tak, aby se jim dařilo.
Naposledy upravil Jarda Slatinany : 12.01.11 at 21:39 Dôvod: doplnění
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

momentalny stav, jesetery (majú cca 15-20cm) sú dočasne v kýbli s kyslíkom, jeden je čulý má sa k svetu, ale ten druhý je už vyblednutý, zoslabnutý, je viditelne menší, občas je hore bruchom, obcas nie... ale stále žije...
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Dejte je do něčeho většího, než je kýbl. Jinak o ně stejně přijdete.
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
S krtkem jsem vždycky hned hotovej. Minule jsem ho po odchytu donesl za silnici a pěkně to tam rozryl. Asi jsem ho namíchnul. Nechci ti radit, ale nemáš nějakého špatného souseda?!
Co se týká koček, tak je nepodceňuj. I když si myslíš, že se vody štítí a za žádnou cenu by se dobrovolně nenamočily, tak to přestává platit v okamžiku, že těsně pod hladinou začnou plavat potenciální svačinky (desiata). Jejich trpělivost u vody by jim mohli závidět všichni rybáři.
0 0
fery fery

fery je offline (nepripojený) fery

Po odchyte je treba krtka odniesť véééééľmi ďaleko, pretože o chvíľu by bol opäť doma. On nemá problém sa podhrabať aj pod cestu a vrátiť sa "domov". Zlých najbližších susedov nemám. Tí "zlí" bývajú ďalej ale aj tak by hrozilo riziko, že sa vráti. Ja viem, mačky sú trpezlivé mrchy. Ale ja som vždy našiel zmrzačené rybky bez hlavy, chvosta, vždy plávať vo vode. Viď fotka v staršom príspevku. Keby to bola mačka, tak si určite "neodhryzne" a zvyšok nehodí späť do vody. Breh jazierka mám obložený kameňmi a myslím, že by sa tam mačke ťažko zaujímala lovecká pozícia. Ale možno ich fakt podceňujem. To bola predtým 100% kuna skalná. Uvidím, čo bude tento rok. Chytené mačky som doteraz vždy pustil bez akéjkoľvek újmy ale teraz by som ich už asi trocha vykúpal v jazierku aby ich navždy prešla chuť...
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

jeseterov sme oddelili (ten zdravy napadal toho druheho, hryzol mu plutvy aj chvost, to chuda sa branilo...ale nevladalo) su v dvoch vacsich nadobach, maju aj kyslik...
jeden je vyblednuty a akoby pokrivený, nevie sa narovnat a riadne plavat,snaží sa, ale nejde mu to..dávam im aj granulky, jedia (aj ked som zmatena, lebo na nete som niekde nasla, ze sa majú prikmovat, niekde ze v zime nie...tak vyber si)
do jazierka ich nemozme dat, kvoli tym riasam... vcera som aplikovala do jazierka pripravok proti riasam... snad uvidime dake zmeny...
da sa im este nejako pomoct? môže sa stať zázrak a neskapu mi?
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Ten pokřivený je na tom hůř, ale uvidíte. Třeba to přežijou oba.
Přípravek na řasy teď nebude fungovat, protože je ledová voda. Funguje to až od teploty vody 10-12°C, ale také záleží na přípravku. Snad byste mohli vyzkoušet aktivní kyslík v prášku, ale lepší je počkat na jaro. Já na řasy s úspěchem používám přípravek http://www.koi-jezirka.cz/bakterialn...ata/algae-away . Tento link je jen abyste věděla, o co jde. Na jaře, jakmile se oteplí voda to rozmíchám v několika konvích a poleju tím s kropítkem celou hladinu. Pak to asi půl hodiny vypadá, jako mlíko. Postupně si to ale sedne na stěny i dno a začne to s likvidací. Do dvou týdnů je po nich a mě to vydrží celou sezónu. Na podzim sice řasy zase začínají, ale je už chladno, tak z toho už nestihnou vyrůst žádné provazy. Samozřejmě to chce filtraci, okysličovat vodu a odkalovat dno.
Jesetery můžete krmit celý rok. V zimě samozřejmě méně (asi tak jednou týdně), protože jejich aktivita i schopnost trávit granule je nižší, ale stálá. Žerou i při teplotě vody kolem 1°C. Vždyť rybáři je tahaj i zkz dírky v ledu.
Jestli chcete, mrkněte se sem- http://www.jezirko-skrovad.webzdarma.cz/historie1.htm
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať