Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 08:38
Usporiadat
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Vlado2k8 aj LUK7 máte krááááásne jazierka. Môžem len závidieť.
0 0
E-Marián E-Marián

E-Marián je offline (nepripojený) E-Marián

Ja len doložím že na stránke mott.sk som našiel tiež baktérie, keby to niekomu pomohlo.
Popis je asi takýto:
Mikroorganizmy obsiahnuté v prípravku pomáhajú rozkladať a redukovať objem organických usadenín na dne jazierka. Prejasňujú vodu, preventívne pôsobia proti tvorbe riasy tým, že spoločne s rastlinkami odoberajú živiny z vody a riasa nemá následne z čoho rásť. Pomáhajú obnoviť a udržiavať rovnováhu vodného ekosystému. Prípravok nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo pre človeka, rastliny ani zvieratá.
Aqua CB - Jazierka
1 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
ako sme cez leto narastli :-)
Naposledy upravil azol : 23.10.10 at 19:05
IMG_0193.jpg  
2 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

jazierkoví poraďáci, poraďte mi prosím, ako upratať lekná na zimu, keď nemám vybudované jazierko, ale som ich mala v takej veľkej 500 litrovej plastovej nádobe položenej na zemi - nie zapustenej do zeme. Asi ich treba schovať do pivnice ale ako?....... tiež do vody? Alebo len tak v črepníkoch a občas poliať? Ďakujem Vám za rady.
0 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Pekný večer . Lekná očistite od stopiek listov a kvetov a korene ponorte do vody a uložte na tmave miesto napr. do pivnice. Na jar potom môžete rozobrať korene a rozsadiť do nádob . Lekno nie je náročná rastlina v jazierku prezimuje bez problému v hlbke od 80 cm.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

azol ďakujem za odpoveď, ešte mám otázočku,či stačí postaviť črepníky s leknami do nádoby s vodou do výšky cca 15 cm, alebo mám celé črepníky zaliať vodou až nad povrch?
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Azol, teda to je uz riadny macko, to je koi kapor? My sme sa tento rok dost natrapili s nasim jazierkom, nedarilo sa nam udrzat cistu vodu, ale po vymene uv lapmpy, akoby zazracnym prutikom voda krasne cista.
PeterNR, co robia rybky, prezili?
0 0
vlado2k8 vlado2k8

vlado2k8 je offline (nepripojený) vlado2k8

uz zacina primrzat jazierko. Cital som v manuali od filtra a cerpadla, ze to mozem nechat bezat aj cez zimu. Tak to asi skusim. Rybicky snad preziju tiez (malo by tam byt aspon 1m). Tak drzte palce . Niekde som sa docital, ze sa oplati hodit do vody aj kusy dreva kvoli tomu aby nezamrzla hladina? Ja dufam, ze ten prietok cerpadlom tiez pomoze aby nezamrzla...
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

azol Pozri príspevok
Lekno nie je náročná rastlina v jazierku prezimuje bez problému v hlbke od 80 cm.
Europske lekna dokazu prezimovat aj ked zmznu na kost vo vode plytsej ako 30 cm .

vlado2k8: Nedoporucujem nechavat filtraciu zapnutu cez zimu,moze dojst k vypadku elektriny a vsetko mraz potrha.Doporucujem precitat manual k filtru a filter radsej na zimu vycisteny schovat .O aky filter sa jedna?
Naposledy upravil nedostupny : 27.11.10 at 18:02 Dôvod: Doplnenie
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

dal by som tam na zimu aspoň prevzdušňovací kameň a kompresor, ak zimujú aj ryby...
0 0
vlado2k8 vlado2k8

vlado2k8 je offline (nepripojený) vlado2k8

nedostupny Pozri príspevok
vlado2k8: Nedoporucujem nechavat filtraciu zapnutu cez zimu,moze dojst k vypadku elektriny a vsetko mraz potrha.Doporucujem precitat manual k filtru a filter radsej na zimu vycisteny schovat .O aky filter sa jedna?
To je pravda, ze ked to vypadne tak amen s panom... a za posledny mesiac sa par krat vypinala elektrina na po dna . Asi aspon filter odpojim a spravim bypass. Samozrejme v manuali pisu, ze to moze byt zapojene ale treba zabezpecit staly prietok. Filter mam Blagdon Cyclone HTC (tlakovy filter)
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

neodporucam nechavat filter s cerpadlom na zimu zapnute, filter treba schovať do vnutra a cerpadlo moze ostat vypnute v jazierku, pokial je vo vacsej hlbke aspon 1m

odporucam zakupit ICE Free20, male cerpadielko so spotrebou 5w, ktore zabezpeci, že voda okolo polystyrenoveho plavaku cerpadielka nikdy nezamrzne. funguje na principe precerpavania teplejsej vody zo spodu na hladinu, skladom a za najlepsiu cenu ho maju v Begre v BA
0 0
tiger111 tiger111

tiger111 je offline (nepripojený) tiger111

nema nahodou niekto aj vacsie jazierko-tak cca 200 m2 ?Chcel by som take vacsie vybudovat,potrebujem poradit ako na to
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Na zimu davam jazierkovy ohrievac,udrzuje mi otvor v lade,aby mohli odchadzat nebezpecne plyny.Ma nevyhodu,ze za elekrinu zaplatim viac a vyhodu proti ICE Free20,alebo prevzdusnovaciemu kamenu a kompresoru ze sa nezvacsi hrubka ladu a ryby maju stalu teplotu na dne cca 4 stupne.Tym padom aj neprudi voda a ryby nemusia vynakladat energiu na plavanie v prude.

Kedze postupne citam prispevky,rad by som sa vyjadril k niektorym zlym radam:
azol Pozri príspevok
Zistenie rozmeru fólie
. Pre výpočet veľkosti fólie použite nasledujúci vzorec: dĺžka rybníčku + 2 x hĺbka rybníčku + 60 cm = dĺžka fólie; šírka rybníčku + 2 x hĺbka rybníčku + 60 cm = šírka fólie.
Kedze jazierko sa robi vacsinou kaskadovite,jazierko treba zmerat pomocou spagata a pridat 60cm,kvoli zalozeniu krajov.Tvoj vypocet by platil pri hranatom bazene.
Naposledy upravil nedostupny : 05.12.10 at 10:46 Dôvod: Doplnenie
IMG_2705.JPG  
IMG_2707.jpg  
1/1
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

tiger111 Pozri príspevok
nema nahodou niekto aj vacsie jazierko-tak cca 200 m2 ?Chcel by som take vacsie vybudovat,potrebujem poradit ako na to
to je pomaly jak plavecký bazén
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Dobrý den všem.
Každý, kdo má hezké jezírko a zahradu přispívá k lepšímu životu nás všech i různé havěti, která se tam nastěhuje.Pojďme vylepšit přírodu alespoň na svých zahrádkách!
Kamery v jezírku zatím moc lidí nemá, jak jsem si všiml.Koho to zajímá a chce si jezírko fakt užít i z pohledu zespoda, vřele je doporučuji.Když bude někdo chtít, poradím.
Kamera č.5 je zatím v krmítku po ptáky, ale na jaře se před ní budou opalovat želvy-korytnačky písmenkové...
P.S. Čistá voda je základ!Kamery Vám ji vyčistit nepomůžou, ale přinutí Vás s tím něco dělat.
Naposledy upravil arizona : 07.12.10 at 11:36 Dôvod: reklama
večerní kochání.jpg  
pohled3.jpg  
pohled6.jpg  
pohled9.jpg  
slunění.jpg  

koupel1.jpg  
1/1
1 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

kúsok prírody vo vlastnej záhrade a kamery... to mi nejde moc dokopy... neviem si predstavit pozorovať rybičky na TV... keď ich môžem pozorovať priamo v jazierku v záhrade... tiež vtáčiky atď...
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
sisima Pozri príspevok
kúsok prírody vo vlastnej záhrade a kamery... to mi nejde moc dokopy... neviem si predstavit pozorovať rybičky na TV... keď ich môžem pozorovať priamo v jazierku v záhrade... tiež vtáčiky atď...
Ty kamery jsou spíš takový doplněk.Je na nich vidět něco úplně jiného než zvrchu vlastníma očima a ještě k tomu v detailu.A nesleduje se to na televizi, ale na internetu.Tímto způsobem se o své zážitky dělím se všemi.Admin mi sem z nějakého důvodu nechce dovolit umístit odkaz, tak zkuste vygooglit "jezirko-skrovad".
jezirko-skrovad.webzdarma.cz (youtube.com/user/JardaSlatinany)
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Skor ide o nejaku uchylku.Ako sledujes ryby v noci? Ja mam radost ked ich vidim na zivo ,ako primaju potravu,pri vytere,ako rastie fauna v jazierku atd.V tvojom pripade by som si skor zriadil nejake megaakvarium v obyvacke.A kamery v jazierku ani obycajny milovnici prirody netuzia mat.

BTW: zbytocne je citovat,ak je reakcia na predchadzauci prispevok
Naposledy upravil nedostupny : 07.12.10 at 20:29 Dôvod: doplnenie
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Jasně, uznávám, že nejlepší je sledovat všechno, co se děje v jezírku naživo a naplno si to užívám, ale jak jsem psal výše, je to spíše doplněk, ne úchylka.Jen nabízím lidem, kteří z nějakých důvodů jezírko mít nemohou, nebo si ho chtějí pořídit a hledají inspiraci odkaz na moje stránky, kde toho je dost a stále to doplňuji.Nikomu nic nevnucuji a rozhodně se nesnažím mluvit jménem všech milovníků přírody.
Byls na mém webu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať