Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy - exekúcia

Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

266,60-111,22 = 155,38, zaokrúhlené na sumu v eurocentoch deliteľnú tromi
jedna tretina : 51,79 ak ide o neprednostnú zrážku
dve tretiny : 103,58 ak ide o prednostnú zrážku
1 0
zuzkakom zuzkakom

zuzkakom je offline (nepripojený) zuzkakom

Jana Motyčková Pozri príspevok
266,60-111,22 = 155,38, zaokrúhlené na sumu v eurocentoch deliteľnú tromi
jedna tretina : 51,79 ak ide o neprednostnú zrážku
dve tretiny : 103,58 ak ide o prednostnú zrážku
Ďakujem pekne
0 0
petacuckova petacuckova

petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

Dobrý deň. Prečítala som si príspevky k danej téme...Prosím vás o kontrolu exekúcie zamestnanca. Čistá mzda za mesiac september 329,77, žije sám, bezdetný, nejedná sa o prednostnú pohľadávku...
Mala by som mu zraziť 72,85 EUR ? Ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil petacuckova : 05.10.10 at 05:40
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

áno
0 0
petacuckova petacuckova

petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Potrebovala by som poradiť. Mám dva exekučné príkazy, ktoré prišli postupne a sú neprednostné. Zrážam zatiaľ prvý v poradí. Druhý čaká. Niesom si istá, či by som nemala zrážať aj ten druhý.

Čistá mzda - 320,86
vyživované osoby - 2
zrážka 1/3 - 38,99 Eur
Povinnému ostane - 281,87

Môžem mu v tomto prípade zraziť ešte niečo viac? Nie som si istá. Iba viem, že exekúcie, ktoré neprišli naraz a sú neprednostné sa majú uspokojiť postupne. Ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Zatiaľ sa môže zrážať iba prvá exekúcia.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Ďakujem za odpoveď. Toto som potrebovala vedieť. Prajem pekný deň.
0 0
rrrrr rrrrr

rrrrr je offline (nepripojený) rrrrr

Dostali sme exekuciu na zamestnanca, ktoremu sa vypocitava mzda s pouzitim platoveho koeficientu. Ako mam vypocitat zakladne sumy? dakujem za pomoc
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Aké zakladné sumy máš na mysli? Tiež neviem ako sa vypočítava mzda s použitím platovéo koeficientu, ale nemyslím, že by to malo vplyv na výpočet exekúcie.
0 0
rrrrr rrrrr

rrrrr je offline (nepripojený) rrrrr

v §70 ods. 3 zakona č. 233/1995 hovori: Ak ide o osobu, ktora vykonava pracu v zahranici a ktorej mzda aelbo plat sa na tento ucel vypocitva s pouzitim platoveho koeficientu alebo inym obdobnym sposobom, sposob vypoctu zakladnej sumy sa ustanovy rovnakym sposobom a v rovnakom pomere ako tato mzda aelbo plat.
Plat v zahranici sa vypocita: funkčny plat krat platovy koeficient.
preto si myslim, ze aj zakladna suma sa ma nasobit plat. koeficientom.
Co myslite?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Áno, v takomto príapde by som zákaldnú sumu (teda sumu na povinného+na vyživované osoby) násobila rovnakým platovým koeficientom, akým sa násobí plat. Problém mám trochu s tým, že suma nad ktorú sa zrazí všetko (1,5-násobok životného minima) sa platovým koeficientom násobiť podľa zákona nemá.
0 0
rrrrr rrrrr

rrrrr je offline (nepripojený) rrrrr

Tym padom, ak plat. koeficient bude napr. 6,5, tak na seba je to 111,22*6,5 a na dieta 46,34*6,5. idem to skusit vypocitat.
zamestnankyna ak by mala cistu mzdu 2800 Eur. odpocitam zakladne sumy a to 111,22*6,5 + 46,34*6,5 = 1024,14 EUr
Zostava mi 2800 - 1024,14 = 1775,86 eur
nad sumu 278,08 eur mozem zrazit vsetko, cize 1775,86 -278,08 = 1497,84 eur mozem zrazit bez obmedzenia
a 1/3 zo sumy 278,08 deleno 3 = 92,69 eur
cize mozem zrazit zamestnankyni exekuciu vo vyske 1590,53 Eur.
Dobry to pocitam? dkaujem
Naposledy upravil rrrrr : 08.10.10 at 07:20
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ja by som to robila tak.
0 0
wewenka1 wewenka1

wewenka1 je offline (nepripojený) wewenka1

Ahojte poraďáci, neviem či som správne pochopila môj prípad. Zamestnancovi mám vykonávať zrážky zo mzdy na základe začatia exekúcie - neprednostná zrážka. ČM za september je 371,86 (vrátane náhrady za DPN). Je rozvedený, platí výživné na 2 deti z prvého manželstva. Opäť sa oženil, vyženil 2 manželkine deti. Je správne, keď uvediem ako vyživované osoby všetky 4 deti + manželku? Je teda zrážka 9,64 EUR?
Vopred ďakujem za radu.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Má tie manželkine deti osvojené?
Jeho deti sa počítajú do vyživovaných, ak na ne nie je vydaný výkon rozhodnutia súdu na vymoženie pohľadávky výživného. T.j. ak výživné platí len na základe dohody medzi manželmi alebo rozhodnutia súdu o určení výživného, tak si ich zapoćíta ako vyživované. Ak nemá manželkine deti osvojené, tak vyživovanými osobami pre jeho zrážky nie sú.
0 0
Alex_Ovechkin Alex_Ovechkin

Alex_Ovechkin je offline (nepripojený) Alex_Ovechkin

Neber život príliš vážne, aj tak z neho nevyviazneš živý. ...viac
Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať, od akej hodnoty čistej mzdy môžem zrážať zamestnancovi exekúciu.
Minulý mesiac mal čistú mzdu 413,05 € , z toho mi vyšla exekúcia 46 €.
Teraz mal čistú mzdu 313,02 € a exekúcia 34,21 €.
Zamestnanec mi povedal, že mu to zraziť nemôžem.
Tak teda môžem, alebo nie?
Vďaka za odpoveď.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Od hodnoty 0,01€.
Ale je zvláštne, keď pri čistej mzde 413,05 vyjde exekúcia 46€ a pri 313,02 je exekúcia 34,21€. Ak sa nezmenili podmienky, tak to zrejme nebude dobre.
0 0
Alex_Ovechkin Alex_Ovechkin

Alex_Ovechkin je offline (nepripojený) Alex_Ovechkin

Neber život príliš vážne, aj tak z neho nevyviazneš živý. ...viac
Jana Motyčková Pozri príspevok
Od hodnoty 0,01€.
Ale je zvláštne, keď pri čistej mzde 413,05 vyjde exekúcia 46€ a pri 313,02 je exekúcia 34,21€. Ak sa nezmenili podmienky, tak to zrejme nebude dobre.
Myslel som od akej hodnoty čistej mzdy (napr. od 350 €, od 380 €, od 420 €, atď...)
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

V princípe za určitých (málo sa vyskytujúcich) podmienok aj od hodnoty čistej mzdy 0,03. Ale väčšinou je možné od čistej mzdy odpočítať sumu na povinného 111,22, niekedy aj na deti a manželku. Pri výživnom na maloletého sa ale odpočítava na povinného iba 77,85€. Takže povedzme u niekoho od čistej mzdy 77,88.

Exekúciu je možné vykonať z akejkoľvek mzdy ak vyjde v nenulovej výške.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať