Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy - exekúcia

Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
romy16 romy16

romy16 je offline (nepripojený) romy16

Dobrý deň,
zamestnacovi mesačne zrážame zo mzdy zrážku z titulu exekučného príkazu, ktorý nám prišiel dňa16.10.2012. Stiahli sme mu už teda 5 zrážok zo mzdy. Včera mi zamestnanec priniesol Uznesenie Okresného súdu v tejto exekučnej veci zo dňa 08.04.2013, ktoré mu prišlo poštou. V uznesení sa píše 1. súd exekúciu zastavuje
2. Žiaden účastník nemá právo na náhradu trov exekúcie. Neviem, či na základe tohto papieru od zamestnanca mám zastaviť zrážky z jeho mzdy, alebo musíme čakať na list od exekútora, v ktorom prikáže zastaviť exekúciu?
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

romy16 Pozri príspevok
Dobrý deň,
zamestnacovi mesačne zrážame zo mzdy zrážku z titulu exekučného príkazu, ktorý nám prišiel dňa16.10.2012. Stiahli sme mu už teda 5 zrážok zo mzdy. Včera mi zamestnanec priniesol Uznesenie Okresného súdu v tejto exekučnej veci zo dňa 08.04.2013, ktoré mu prišlo poštou. V uznesení sa píše 1. súd exekúciu zastavuje
2. Žiaden účastník nemá právo na náhradu trov exekúcie. Neviem, či na základe tohto papieru od zamestnanca mám zastaviť zrážky z jeho mzdy, alebo musíme čakať na list od exekútora, v ktorom prikáže zastaviť exekúciu?
Ak je rozhodnutie súdu právoplatné a vykonateľné zastav zrážky (fotokópiu zo súdu si založ). Súd je viac ako exekútor. Aj on koná podľa rozhodnutia súdu.
1 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Poradie zrážok - z-ncovi došiel 1. ExP - 02/2013 na 2700 Eur a 2. v 3/2013 došiel ďalší ExP na 3000 Eur. Zaradila som ich podľa poradového čísla a obe sú neprednostné.
Otázka - ja zrážam ex.č.1 až do ukončenia a potom č.2 ?( Mzdový program mi vykonal zrážku len na ex.č.1.)
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Zrážate len prvú exekúciu, keď sa splatí, začnete zrážať druhú. Druhému exekútorovi napíšte, že "je v poradí".
2 0
milan1574 milan1574

milan1574 je offline (nepripojený) milan1574

poprosim o radu... v roku 2001 som obdrzala od exekutora upovedomenie o exekucii, cakala som ze sa mi este niekto ozve ohladom zaplatena ale nikto sa potom uz neozval. ...az na 18.4 .2013 kedy mi boli zablokovane ucty a dnes 19.4.2013 som si vyzdvihla na poste exekucne prikazy ...mala som zaplatit sumu 330 eur ..teraz to cini 1450 eur. Prosim o radu.
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

milan1574 Pozri príspevok
poprosim o radu... v roku 2001 som obdrzala od exekutora upovedomenie o exekucii, cakala som ze sa mi este niekto ozve ohladom zaplatena ale nikto sa potom uz neozval. ...az na 18.4 .2013 kedy mi boli zablokovane ucty a dnes 19.4.2013 som si vyzdvihla na poste exekucne prikazy ...mala som zaplatit sumu 330 eur ..teraz to cini 1450 eur. Prosim o radu.
Rada neexistuje. Ak chceš odblokovať účty - zaplatiť a s exekútorom dohodnúť odblokovanie účtov.
1 0
milan1574 milan1574

milan1574 je offline (nepripojený) milan1574

toho som si uz vedoma..len ma hneva preco ma nikto po dobu 12 rokov neupozornil ...a pekne cakali.
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Jana Motyčková Pozri príspevok
Zrážate len prvú exekúciu, keď sa splatí, začnete zrážať druhú. Druhému exekútorovi napíšte, že "je v poradí".
Ďakujem za odpoveď.

Mám ešte jeden dotaz: v exekučných príkazoch je okrem výšky pohľadávky aj vyčíslených množstvo poplatkov pre exekútora, ...
- uvediem príklad: - výška pohľadávky 200,00 Eur
- poplatky vo výške 3000,00 Eur
- celková výška pohľadávky 3200,00 Eur
- zrážka 2/3

-
zamestnávateľ zráža 2/3 aj z poplatkov - teda do ukončenia splatenia celkovej pohľadávky?(3200,00 Eur)

Ďakujem.
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

Daniela12345 Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď.

Mám ešte jeden dotaz: v exekučných príkazoch je okrem výšky pohľadávky aj vyčíslených množstvo poplatkov pre exekútora, ...
- uvediem príklad: - výška pohľadávky 200,00 Eur
- poplatky vo výške 3000,00 Eur
- celková výška pohľadávky 3200,00 Eur
- zrážka 2/3

-
zamestnávateľ zráža 2/3 aj z poplatkov - teda do ukončenia splatenia celkovej pohľadávky?(3200,00 Eur)

Ďakujem.
Zrážky sa prevádzajú až do splatenia celkovej výšky uvedene v ex. príkaze. Ale 2/3 len z prednostných - poplatky pre exekútora a neprednostné len 1/3.
1 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Stašek Pozri príspevok
Zrážky sa prevádzajú až do splatenia celkovej výšky uvedene v ex. príkaze. Ale 2/3 len z prednostných - poplatky pre exekútora a neprednostné len 1/3.
Neroumiem celkom odpovedi. Ja mám prednostnú - takže zrážam 2/3. Celková výška pohľadávky aj s poplatkami exekútora je 3200. Takže zrážam 2/3 až do splatenia celkovej pohľ. tých 3200 Eur?
Naposledy upravil Daniela12345 : 20.04.13 at 14:11
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

milan1574 Pozri príspevok
poprosim o radu... v roku 2001 som obdrzala od exekutora upovedomenie o exekucii, cakala som ze sa mi este niekto ozve ohladom zaplatena ale nikto sa potom uz neozval. ...az na 18.4 .2013 kedy mi boli zablokovane ucty a dnes 19.4.2013 som si vyzdvihla na poste exekucne prikazy ...mala som zaplatit sumu 330 eur ..teraz to cini 1450 eur. Prosim o radu.
Prečo by sa mal niekto ozývať? V upovedomení sú všetky inštrukcie. Žiaľ, je to len Váš problém, že neplatíte dlhy ani po tom, čo vec dospeje do exekučného konania.
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

Daniela12345 Pozri príspevok
Neroumiem celkom odpovedi. Ja mám prednostnú - takže zrážam 2/3. Celková výška pohľadávky aj s poplatkami exekútora je 3200. Takže zrážam 2/3 až do splatenia celkovej pohľ. tých 3200 Eur?
Prednostná pohľadávka je: výživné, daňový úrad, soc. poisťovňa - sú vymenované v exekučnom poriadku - zrážka 2/3. Poplatky exekútora nie je prednostná - zrážky z 1/3.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Daniela12345 Pozri príspevok
Neroumiem celkom odpovedi. Ja mám prednostnú - takže zrážam 2/3. Celková výška pohľadávky aj s poplatkami exekútora je 3200. Takže zrážam 2/3 až do splatenia celkovej pohľ. tých 3200 Eur?
V pôvodnej otázke ste uvádzali, že máte dve neprednostné pohľadávky. Podľa toho, čo ste písali ďalej je ale jedna z noch prednostná, takže moja predchádzajúca odpoveď možno neplatí - neviem, ktorá je prednostná, či prvá alebo druhá v poradí.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Poprosím Vás o radu lebo toto už vôbec nechápem.
Máme zamestnanca od 1.3.2010 mám 9 ex.titulov resp. upovedomení. Začala som zrážať 1 tretinu - nepredn.pohľadávka. Všetkých ostatným som napísala poradie ďalších ex.titulov a čísla rozhodnutí.
Dnes nám však prišli zo súdu 4 Uznesenia - ešte nepravoplatné na vykonnaie zrážok - prednostné pohľádavky. Porovnala som všetku predošlú poštu ale žiadna sa mi nezhoduje s našou korešpondenciou. Mám to chápať teraz tak, že musím prednostne splácať na základe Uznesení a upovedomiť ex.ktorému sme doposiaľ zasielali zrážk y?
Totálne som sa v tom stratila.
Ďakujem za pomoc.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Prednostná sa zráža "prednostne" z druhej tretiny, prvá tretina ide naďalej na prvú v poradí pohľadávku.
1 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Janka ale to som teraz zmätená, lebo som volala EX. a on mi povedal, že mám najprv splatiť prednostnú a potom budem pokračovať v splácaní na jeho účet.
Zabila by som takých pracovníkov.
Ako mám teraz postupovať ?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Tak, ako som napísala.
Viď Exekučný poriadok, §72.
1 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Jana Motyčková Pozri príspevok
V pôvodnej otázke ste uvádzali, že máte dve neprednostné pohľadávky. Podľa toho, čo ste písali ďalej je ale jedna z noch prednostná, takže moja predchádzajúca odpoveď možno neplatí - neviem, ktorá je prednostná, či prvá alebo druhá v poradí.
V dotaze č. 924 - boli 2 neprednosté pohľ.
Ja som potom doplnila ďalšiu otázku.
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Je to strašné. Každý deň sa valia nové a nové exekúcie pre zamestnancov. Dnes som dostala jeden list z daňového úradu ohľadom vymáhania dlhu na dani. Už pomaly študujem postup, len sa chcem spýtať či je zhodný s exekúciou - postup výpočtu čistej mzdy. Zamestnanec má aj cestovné náhrady.
Ďakujem za odpovede.
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Zrážka podľa § 551 Obč.zákonníka - výpočet čistej mzdy je : hm - daň = čistá mzda
Tu sa neodrátava poistné ?
Došiel mi dnes list od spoločnosti, ktorá poskytuje pôžičky a zamestnanec nespláca.
Ďakujem za odpoveď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať