Zavrieť

Porady

Cestovné náhrady

Ahojte
mame tu zamestnanca ktory ma dohodnute ze sa mu bude preplacat PHM.Pouziva sukromne vozidlo je spravne dnes ze sa vychadza zo sumy 6,20 SK.
A ak niekto vie aky je postup?
Naposledy upravil Denda : 10.08.06 at 07:07 Dôvod: zmena ikony
Usporiadat
monr monr

monr je offline (nepripojený) monr

monika
Dobrý deň, poprosím aj ja o radu: 4 naši zamestnanci boli na dvojdňovej služobnej ceste v Maďarsku. Na zvlášť faktúre majú ubytovanie, na druhej majú napísané iba reštauračné služby, ale nie je špecifikované, či to boli obed, večera, a pod. Bude stačiť, keď mi dajú prehlásenie, že v týchto reštauračných službách mali zabezpečený za 1.deň obed a večera, a 2.deň raňajky a obed, aby som im nemusela krátiť stravné, nakoľko neviem zistiť, čo si v rámci tých reštauračných služieb platili? Stravné budem samozrejme počítať podľa stravného určerného pre Maďarsko. V zákone som našla prípad vyhlásenia len pre prípad krátenia stravného (že nemusí byť vydokladované). ďakujem
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

objednavku k tym restauracnym sluzbam nemas?
0 0
monr monr

monr je offline (nepripojený) monr

monika
nie, objednávku na stravu nemali, v hotelovej reštaurácii sa najedli a potom im to zhrnuli do jednej sumy na celkovej faktúre.
0 0
Viera R. Viera R.

Viera R. je offline (nepripojený) Viera R.

Keď je faktúra za ubytovanie zvlášť ja by som preplatila stravné podľa času stráveného v Maďarsku a faktúru za stravu neuvádzať do vyúčtovania iba fa za ubytovanie.
1 0
monr monr

monr je offline (nepripojený) monr

monika
Viera R.
Keď je faktúra za ubytovanie zvlášť ja by som preplatila stravné podľa času stráveného v Maďarsku a faktúru za stravu neuvádzať do vyúčtovania iba fa za ubytovanie.
Vierka, ďakujem, pôvodne to aj tak bolo zmýšľané, len mi išlo hlavne o to čestné prehlásenie, že nemali nejaké jedlo v rámci ubytovania. Ja im totiž veriť môžem, že si trebárs raňajky platili sami, ale napr. vedúca, čo kontroluje vypracované vyúčtovanie veriť nemusí, nakoľko v prevažnej časti hotelov sú raňajky v cene ubytovania. Či sa s tým niekto nestretol.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

monr
Viera R.
Keď je faktúra za ubytovanie zvlášť ja by som preplatila stravné podľa času stráveného v Maďarsku a faktúru za stravu neuvádzať do vyúčtovania iba fa za ubytovanie.
Vierka, ďakujem, pôvodne to aj tak bolo zmýšľané, len mi išlo hlavne o to čestné prehlásenie, že nemali nejaké jedlo v rámci ubytovania. Ja im totiž veriť môžem, že si trebárs raňajky platili sami, ale napr. vedúca, čo kontroluje vypracované vyúčtovanie veriť nemusí, nakoľko v prevažnej časti hotelov sú raňajky v cene ubytovania. Či sa s tým niekto nestretol.
to by musela najskôr vedúca dokázať, že raňajky mali.... ak im to nedokáže, tak im musí preplatiť plné stravné.... kto objednával hotel? ten človek vie, či mali raňajky alebo nie.... ja osobne by som to neriešila, zvlášť, keď strava bola na inej faktúre, tú by som vylúčila z nákladov a zamestnanci majú nárok na plné stravné
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Prosím Vás, potrebovala by som poradiť pri výpočte stravného kombinovaná cesta na SK a v PL.

PE SK nástup 24.6.2013 5:30

DK SK vykladka 24.6.2013 7:45

Trstená SK 24.6.2013 9:50

Trstená-Chyžné PL 24.6.2013 10:05 SK 4h 35min

Nowy Targ PL výkladka 24.6.2013 10:55

Pcim PL nákladka 24.6.2013 14:00

Pcim PL odchod 24.6.2013 16:00

Trstená-Chyžné PL 24.6.2013 17:20 PL 7 hod. 15 min

Trstená SK 24.6.2013 17:40

PE SK koniec 24.6.2013 20:00 SK 2h 40min

Postupujem správne ak som nasčítala:
hodiny na SK t.j. 7h 15min = stravné 4,00€
hodiny v PL t.j. 7h 15 min = stravné 18,50€
Spolu vyplatené: 22,50€

Ašak zamestnanec ma na tento deň stravný lístok (strava zabezpečená v zariadení) takže stravenku použiť nemohol....čo v takomto prípade? na budúci mesiac mu budem krátiť stravenky o jednu menej?a stravné na tento deň mu vyplatím v CP.
ďakujem.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

podla mna to mas dobre spocitane
ano o ten jeden stravny listok mu das menej na buduci mesiac
2 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

avalik
podla mna to mas dobre spocitane
ano o ten jeden stravny listok mu das menej na buduci mesiac
ďakujem ti
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať