Zavrieť

Porady

Cestovné náhrady

Ahojte
mame tu zamestnanca ktory ma dohodnute ze sa mu bude preplacat PHM.Pouziva sukromne vozidlo je spravne dnes ze sa vychadza zo sumy 6,20 SK.
A ak niekto vie aky je postup?
Naposledy upravil Denda : 10.08.06 at 07:07 Dôvod: zmena ikony
Usporiadat
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

zuzumojko Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som sa opýtať ak šéf platil na pracovnej ceste ubytovanie aj obchodnému partnerovi...ako to zaúčtovať? Mám na faktúre z hotela na firmu aj izbu za tohto cloveka...
ako výdavok neovplývňujúci základ dane
0 0
zuzumojko zuzumojko

zuzumojko je offline (nepripojený) zuzumojko

Ďakujem za odpoveď.
Ešte by som sa chcela opýtať..

Šéf odišiel na PC dňa 22/10/2012. Dopredu si dňa 17/10/2012 cez booking. com zaplatil kartou hotel - 2 izby v sume 118 EUR.
Dňa 23/10/2012 pri odchode z hotela doplatil kartou ešte parkovné a taxík v sume 23,31 a prevzal faktúru (pravdep. je to faktúra), kde boli vyčíslené všetky tieto platby spolu za 141,31 EUR.

Keďže to bolo platené kartou, môžem tento celý doklad zaúčtovať interným dokladom nie cez faktúru????
A to nasledovne?

/261 (platba kartou) 141,31 EUR
Ubytovanie šéf 518 (512) 65,84
Ubytovanie šéf DPH 343 13,17
Ubytovanie obch. partner(repre) 513 59
Taxi šéf 512 3,30

Nevadí, že ubytovanie bolo hradené dopredu (žiadna predfaktúra) a ja to zaúčtujem len jedným ID s dátumom vyúčtovania cesťáku a potom úhradu v banke ako platbu kartou?
Naposledy upravil zuzumojko : 19.11.12 at 09:02
0 0
nina1975 nina1975

nina1975 je offline (nepripojený) nina1975

dobrý večer,

ja s booking.com nemám problém. Šefovia vždy dostanú na hoteli faktúru.

Vyúčtovania platieb firemnou kartou účtujem cez ID ale stretla som aj s tým že niektoré firmy maju samostatný druh (čiselný rad) pre tieto vyuctovania. Ale to je asi na každej firme. Uctovanie mam rovnake, akurát platby preúčtovávam na saldá jednotlivých zamestancov. Kolegovia mi urobia vyúčtovania k plabam kartou (cca 2x za mesiac), zaúčtujem jednotlivé položky podľa daňových dokladov na saldá zamestanancov a potom to vypárujem.
0 0
zuzumojko zuzumojko

zuzumojko je offline (nepripojený) zuzumojko

Dakujem pekne. Takze aj ked je to faktura davam to do ID, ano?
0 0
nina1975 nina1975

nina1975 je offline (nepripojený) nina1975

ano, u mna je to súčasť vyúčtovania zamestnanca, mám tam ja pokladničné doklady a pod. Ale podľa mňa ak by ste to chceli mať vedené v číselnom rade faktúr aj to sa dá.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Zamestnanec má v pracovnej zmluve uvedené miesto výkonu práce Prievidza. Sídlo firmy je v Košiciach. Bydlisko má zamestnanec v Partizánskom. Raz za dva týždne sa konajú v sídle firmy t.j. v KE porady , na ktoré zamestnanec pricestuje autobusom resp. vlakom. Preukáže sa cestovným lístkom , ktorý však je z bydliska zamestnanca a nie z miesta výkonu práce uvedeného v PZ. Môžem mu uznať ako náhradu preukázateľných výdavkov cestovný lístok z bydliska do sídla firmy?
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

To mi nikto neporadí?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

IVEB Pozri príspevok
To mi nikto neporadí?
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...ych-nahradach/
§ 2 Vymedzenie pojmov
(3) Pravidelné pracovisko podľa tohto zákona je miesto písomne dohodnuté so zamestnancom. Ak také miesto nie je dohodnuté, je pravidelným pracoviskom miesto výkonu práce dohodnuté v pracovnej zmluve alebo v dohodách o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru. Ak ide o zamestnancov, ktorým častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania, možno ako pravidelné pracovisko dohodnúť aj miesto pobytu.3) Ak má zamestnanec na základe dohody o vykonaní práce výkon práce v mieste mimo miesta pobytu, môže s ním zamestnávateľ v tejto dohode dohodnúť, že mu poskytne i pri ceste z miesta pobytu do miesta výkonu práce a späť náhrady ako pri pracovnej ceste.


Podľa mňa záleží na dohode medzi zamestnávateľom a zamestnancom, čiže ak sa dohodnú, že na poradu do KE bude chodiť z miesta svojho pobytu, tak samozrejme patrí mu náhrada za cestovný lístok.
Bolo by nelogické aby zamestnanec, šiel do miesta výkonu práce a odtiaľ do KE . Aj časovo aj finanče. Kedže cesta do KE a z KE trvá nejakú tú dobu .
2 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Ďakujem
0 0
juskam juskam

juskam je offline (nepripojený) juskam

Chcem sa spýtať, ktorým kurzom prepočítam stravné ak pracovná cesta začala 1.4.12. (to bola nedeľa). Bude to kurz 2.4.2012 alebo 30.3.2012. Keď podľa zákona o cestovných náhradach platí: Pri vyúčtovaní náhrad sa pri prepočte sumy stravného ustanoveného v eurách na cudziu menu a naopak použije referenčný výmenný kurz určený a vyhlásený Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska, ktorý je platný k prvému dňu v mesiaci, v ktorom sa zahraničná pracovná cesta alebo iná skutočnosť zakladajúca nárok na stravné začala.
0 0
igorh32 igorh32

igorh32 je offline (nepripojený) igorh32

Igor Hurčík
Dobrý deň.
Chcem sa opýtať na jednu vec.
Od 11.2.2013 do 15.2.2013 som absolvoval školenie na ktoré ma vyslal zamestnávateľ.Použival som sukromné vozidlo.
Chcem sa opýtať ako je to s cestovnými náhradami v tomto prípade.
Nemám ale žiadnu dohodu so zamestnávateľom o použití súkromného vozidla na tieto účely.
Ďakujem za odpoveď.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

igorh32 Pozri príspevok
Dobrý deň.
Chcem sa opýtať na jednu vec.
Od 11.2.2013 do 15.2.2013 som absolvoval školenie na ktoré ma vyslal zamestnávateľ.Použival som sukromné vozidlo.
Chcem sa opýtať ako je to s cestovnými náhradami v tomto prípade.
Nemám ale žiadnu dohodu so zamestnávateľom o použití súkromného vozidla na tieto účely.
Ďakujem za odpoveď.
Pri vyslaní na PC mal byť určený spôsob dopravy. Máš vôbec podpísaný cestovný príkaz? Cestovné náhrady zamestnáv. určí podľa Zákona o CN.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

igorh32 Pozri príspevok
Dobrý deň.
Chcem sa opýtať na jednu vec.
Od 11.2.2013 do 15.2.2013 som absolvoval školenie na ktoré ma vyslal zamestnávateľ.Použival som sukromné vozidlo.
Chcem sa opýtať ako je to s cestovnými náhradami v tomto prípade.
Nemám ale žiadnu dohodu so zamestnávateľom o použití súkromného vozidla na tieto účely.
Ďakujem za odpoveď.
bolo potrebné sa vopred dohodnúť so zamestnávateľom.... takže ak teraz nepristúpi zamestnávateľ na to, že vám preplatí súkromné auto a vy nemáte doklady o cestovnom, môže sa stať, že nebudete mať preplatenú cestu.... zamestnávateľ nie je povinný preplatiť cestu súkromným autom
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Prosím o radu resp. názory skúsenejších v takejto situácii:

Príklad:
a) Zamestnanec má v dochádzke pracovnú cestu uvedenú napr. od 11.00 do 14.00, pričom zároveň od 11.00 do 11.30 čerpal obedňajšiu prestávku. (t.j. na úplnom začiatku PC)
b) Zamestnanec má v dochádzke pracovnú cestu uvedenú napr. od 11.00 do 14.00, pričom zároveň od 13.30 do 14.00 čerpal obedňajšiu prestávku. (t.j. celkom na konci PC)

Môže byť prestávka na obed na začiatku alebo na konci pracovnej cesty?

Mne sa to takto celkom nezdá - pochopila by som, ak by napr. o 12.00 skončil pracovný výkon, od 12.00 do 12.30 by sa šiel (niekde do najbližšej reštiky) najesť (od zamestnávateľa dostávame SL) a od 12.30 do dajmetomu 12.50 by absolvoval cestu naspäť na pracovisko.

Ono to tak aj v skutočnosti je, že sa idem niekde mimo pracovisko najesť (závodnú jedáleň nemáme, takže sa bežne stravujeme "pomocou" SL v reštauráciách v blízkosti pracoviska) a odtiaľ idem rovno na PC, ale príde mi to akosi čudné dať si ten obed ako súčasť PC hneď na začiatku PC. Navyše si nie som istá, či si to môžem do CP napísať napr. takto:

11.30 - 11.35 cesta z pracoviska do reštaurácie (ktorú mám presne na trase - tou istou cestou by som išla, keby som šla z pracoviska rovno na miesto výkonu práce v rámci PC)
11.35 - 12.05 obed
12.05 - 12.10 pokračovanie v ceste do miesta výkonu práce
12.15 - 14.00 výkon práce
14.05 - 14.15 cesta z miesta výkonu práce naspäť na pracovisko

Alebo v opačnom garde:
11.30 - 11.40 cesta z pracoviska na miesto výkonu práce v rámci PC
11.45 - 13.00 výkon práce
13.05 - 13.10 cesta do reštaurácie (ktorú mám presne na trase)
13.10 - 13.40 obed
13.40 - 13.50 cesta z obedu naspäť na pracovisko

A tiež si asi nemôžem zapísať ako miesto začiatku PC reštauráciu "U babičky" - alebo áno, keď mi to zamestnávateľ takto pred nástupom cesty povolí?

Mylím, že toto neupravuje ani ZP ani ZoCN, no jednoducho ten obed na úplnom začiatku alebo na úplnom konci PC mi príde akosi čudný, nehovoriac o tom, že niektorí zamestnanci si takto (podľa mňa) "natiahnu" trvanie PC tak, aby bolo nad 5 hodín, teda aby mali namiesto SL nárok na "diéty", lebo je to pre zamestnanca finančne výhodnejšie...
Obávam sa ale, že kontrola od zriaďovateľa by takéto obedy na začiatku a na konci PC mohla považovať za neefektívne vynakladanie financií...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

S prestávkami je to tak.
§ 91
Prestávky v práci
(1) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi, ktorého pracovná zmena je dlhšia ako šesť hodín, prestávku na odpočinok a jedenie v trvaní 30 minút. Mladistvému zamestnancovi, ktorého pracovná zmena je dlhšia ako štyri a 1/2 hodiny, je zamestnávateľ povinný poskytnúť prestávku na odpočinok a jedenie v trvaní 30 minút. Ak ide o práce, ktoré sa nemôžu prerušiť, musí sa zamestnancovi aj bez prerušenia prevádzky alebo práce zabezpečiť primeraný čas na odpočinok a jedenie.

(2) Podrobnejšie podmienky poskytnutia prestávky na odpočinok a jedenie vrátane jej predĺženia zamestnávateľ dohodne so zástupcami zamestnancov.

(3) Zamestnávateľ je povinný oznámiť zamestnancom prestávku na odpočinok a jedenie spôsobom ustanoveným v § 90.

(4) Prestávky na odpočinok a jedenie sa neposkytujú na začiatku a konci zmeny.

(5) Prestávky na odpočinok a jedenie sa nezapočítavajú do pracovného času; to neplatí, ak ide o prestávku na odpočinok a jedenie, pri ktorej sa zabezpečuje primeraný čas na odpočinok a jedenie bez prerušenia práce zamestnancom.

(6) Prestávka poskytovaná z dôvodov zaistenia bezpečnosti a ochrany zdravia zamestnancov pri práci sa započítava do pracovného času.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Tweety Pozri príspevok
S prestávkami je to tak.
§ 91
Prestávky v práci
(1) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi, ktorého pracovná zmena je dlhšia ako šesť hodín, prestávku na odpočinok a jedenie v trvaní 30 minút. Mladistvému zamestnancovi, ktorého pracovná zmena je dlhšia ako štyri a 1/2 hodiny, je zamestnávateľ povinný poskytnúť prestávku na odpočinok a jedenie v trvaní 30 minút. Ak ide o práce, ktoré sa nemôžu prerušiť, musí sa zamestnancovi aj bez prerušenia prevádzky alebo práce zabezpečiť primeraný čas na odpočinok a jedenie.

(2) Podrobnejšie podmienky poskytnutia prestávky na odpočinok a jedenie vrátane jej predĺženia zamestnávateľ dohodne so zástupcami zamestnancov.

(3) Zamestnávateľ je povinný oznámiť zamestnancom prestávku na odpočinok a jedenie spôsobom ustanoveným v § 90.

(4) Prestávky na odpočinok a jedenie sa neposkytujú na začiatku a konci zmeny.

(5) Prestávky na odpočinok a jedenie sa nezapočítavajú do pracovného času; to neplatí, ak ide o prestávku na odpočinok a jedenie, pri ktorej sa zabezpečuje primeraný čas na odpočinok a jedenie bez prerušenia práce zamestnancom.

(6) Prestávka poskytovaná z dôvodov zaistenia bezpečnosti a ochrany zdravia zamestnancov pri práci sa započítava do pracovného času.
Ďakujem, Majka, za odpoveď, hoci si mi ňou, bohužiaľ, nepomohla - § 91 poznám, akurát nerozumiem, čo si mám "v ľudskej reči" a celkom konkrétne predstaviť pod tým, čo si "vyzelenila" a teda tiež neviem, ako to súvisí s problémom, ktorý som nastolila v mojom príspevku (nejde mi o prestávku ako takú, ale o jej - často aj účelové - umiestnenie na začiatok alebo na koniec pracovnej cesty).

Mohla by si mi, prosím, bližšie vysvetliť to zelené? Možno mi to potom už dá zmysel - ale nie som mzdárka ani personalistka, na žiadnom školení som nebola, som len "samouk", a tak nerozumiem niektorým (mnohým) veciam, ktoré sú Vám-odborníkom jasné... Ďakujem!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zimama Pozri príspevok
Prosím o radu resp. názory skúsenejších v takejto situácii:

Príklad:
a) Zamestnanec má v dochádzke pracovnú cestu uvedenú napr. od 11.00 do 14.00, pričom zároveň od 11.00 do 11.30 čerpal obedňajšiu prestávku. (t.j. na úplnom začiatku PC)
b) Zamestnanec má v dochádzke pracovnú cestu uvedenú napr. od 11.00 do 14.00, pričom zároveň od 13.30 do 14.00 čerpal obedňajšiu prestávku. (t.j. celkom na konci PC)

Môže byť prestávka na obed na začiatku alebo na konci pracovnej cesty?

Mne sa to takto celkom nezdá - pochopila by som, ak by napr. o 12.00 skončil pracovný výkon, od 12.00 do 12.30 by sa šiel (niekde do najbližšej reštiky) najesť (od zamestnávateľa dostávame SL) a od 12.30 do dajmetomu 12.50 by absolvoval cestu naspäť na pracovisko.

Ono to tak aj v skutočnosti je, že sa idem niekde mimo pracovisko najesť (závodnú jedáleň nemáme, takže sa bežne stravujeme "pomocou" SL v reštauráciách v blízkosti pracoviska) a odtiaľ idem rovno na PC, ale príde mi to akosi čudné dať si ten obed ako súčasť PC hneď na začiatku PC. Navyše si nie som istá, či si to môžem do CP napísať napr. takto:

11.30 - 11.35 cesta z pracoviska do reštaurácie (ktorú mám presne na trase - tou istou cestou by som išla, keby som šla z pracoviska rovno na miesto výkonu práce v rámci PC)
11.35 - 12.05 obed
12.05 - 12.10 pokračovanie v ceste do miesta výkonu práce
12.15 - 14.00 výkon práce
14.05 - 14.15 cesta z miesta výkonu práce naspäť na pracovisko

Alebo v opačnom garde:
11.30 - 11.40 cesta z pracoviska na miesto výkonu práce v rámci PC
11.45 - 13.00 výkon práce
13.05 - 13.10 cesta do reštaurácie (ktorú mám presne na trase)
13.10 - 13.40 obed
13.40 - 13.50 cesta z obedu naspäť na pracovisko

A tiež si asi nemôžem zapísať ako miesto začiatku PC reštauráciu "U babičky" - alebo áno, keď mi to zamestnávateľ takto pred nástupom cesty povolí?

Mylím, že toto neupravuje ani ZP ani ZoCN, no jednoducho ten obed na úplnom začiatku alebo na úplnom konci PC mi príde akosi čudný, nehovoriac o tom, že niektorí zamestnanci si takto (podľa mňa) "natiahnu" trvanie PC tak, aby bolo nad 5 hodín, teda aby mali namiesto SL nárok na "diéty", lebo je to pre zamestnanca finančne výhodnejšie...
Obávam sa ale, že kontrola od zriaďovateľa by takéto obedy na začiatku a na konci PC mohla považovať za neefektívne vynakladanie financií...
Ľubka, čas trvania pracovnej cesty je zhodný s pracovnou dobou zamestnanca, alebo časť smeny strávi vo firme, odkial nastupuje na pracovnú cestu ?

K zvýraznenému (čo si sa pýtala Majky). Prestávka na obed sa započítava do pracovnej smeny v prípade špecifických prác, kedy obeduješ priamo na pracovisku, z technických príčin nemôžeš prerušiť výkon práce)
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Zimama, ja by som vychadzala z toho, v akom case je urcena prestavka na obed. Dalsia vec, zamestnavatel nepovoluje cas nastupu na PC ale urcuje ... je na zamestnavatelovi/veducom pracovnikovi kedy urci napr. nastup na PC

Napr. ked je urcene, ze prestavku na obed je mozne cerpat v case od 12:00 do 13:00, tak ja ako veduci, urcim nastup PC o 12:30 - tym zamestnancovi umoznim sa naobedovat. Ak to ale nie je mozne (napriklad odchod dopravneho prostriedku, v tom pripade si prestavku na obed zamestnanec urobi v case trvania PC. Toto je ale na zodpovednosti veduceho pracovnika, nie uctovnika.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

veronikasad Pozri príspevok
Ľubka, čas trvania pracovnej cesty je zhodný s pracovnou dobou zamestnanca, alebo časť smeny strávi vo firme, odkial nastupuje na pracovnú cestu ?

K zvýraznenému (čo si sa pýtala Majky). Prestávka na obed sa započítava do pracovnej smeny v prípade špecifických prác, kedy obeduješ priamo na pracovisku, z technických príčin nemôžeš prerušiť výkon práce)
Ďakujem, Veronika!

K Tvojej otázke - pred PC je z-c na pracovisku, čiže odtiaľ nastupuje na PC a tam sa aj po jej skončení vracia.

U nás nejde o žiadny špecifický druh práce, že by sme si nemohli urobiť normálnu polhodinovú prestávku.

1Dara Pozri príspevok
Zimama, ja by som vychadzala z toho, v akom case je urcena prestavka na obed. Dalsia vec, zamestnavatel nepovoluje cas nastupu na PC ale urcuje ... je na zamestnavatelovi/veducom pracovnikovi kedy urci napr. nastup na PC

Napr. ked je urcene, ze prestavku na obed je mozne cerpat v case od 12:00 do 13:00, tak ja ako veduci, urcim nastup PC o 12:30 - tym zamestnancovi umoznim sa naobedovat. Ak to ale nie je mozne (napriklad odchod dopravneho prostriedku, v tom pripade si prestavku na obed zamestnanec urobi v case trvania PC. Toto je ale na zodpovednosti veduceho pracovnika, nie uctovnika.
Vďaka aj Tebe, 1Dara!

Naša práca je na druhej strane špecifická v tom, že pri PC sa často prispôsobujeme požiadavkám škôl (ich režimu hodín a prestávok), takže ani nemáme určený presný čas na čerpanie obedňajších prestávok, lebo to by sme sa niekedy nenajedli aj celý týždeň - napr. odchádzam z pracoviska do školy o 9.30 a končím tam o 14.00, niekedy je to tak aj 3-4 dni za sebou, takže ani nemáme určené rozpätie na čerpanie prestávok, platí len, že nemôžu byť na začiatku ani na konci pracovnej smeny.
V zásade nevidím problém v tom, ak v škole skončím a idem sa najesť do reštaurácie, ktorú tak či tak mám na trase škola-pracovisko, ale tým pádom to nemôže byť úplne na konci PC. Problém by pre mňa bol aj v tom, keby som sa od tej trasy odchýlila a išla sa najesť niekde úplne inde, čo ani nemám uvedené v CP (keby ma tam, nedajbože, zrazilo auto, neviem, či by som odôvodnila, že v rámci PC som sa bola najesť niekde úplne inde v meste, keď som sa mohla najprv vrátiť do roboty a až takto po skončení PC ísť do reštiky, ktorú máme 5 minút od pracoviska a kde bežne chodíme...).

(Myslím, že ak mám v CP napísané, že idem z Ružičkovej ulice na Fialkovú a naspäť z Fialkovej na Ružičkovú, mala by som ísť najkratšou možnou trasou, nie cez Púpavovú ulicu, ktorá je na opačnej strane mesta, či...?)
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Zimama Pozri príspevok
Ďakujem, Veronika!

K Tvojej otázke - pred PC je z-c na pracovisku, čiže odtiaľ nastupuje na PC a tam sa aj po jej skončení vracia.

U nás nejde o žiadny špecifický druh práce, že by sme si nemohli urobiť normálnu polhodinovú prestávku.



Vďaka aj Tebe, 1Dara!

Naša práca je na druhej strane špecifická v tom, že pri PC sa často prispôsobujeme požiadavkám škôl (ich režimu hodín a prestávok), takže ani nemáme určený presný čas na čerpanie obedňajších prestávok, lebo to by sme sa niekedy nenajedli aj celý týždeň - napr. odchádzam z pracoviska do školy o 9.30 a končím tam o 14.00, niekedy je to tak aj 3-4 dni za sebou, takže ani nemáme určené rozpätie na čerpanie prestávok, platí len, že nemôžu byť na začiatku ani na konci pracovnej smeny.
V zásade nevidím problém v tom, ak v škole skončím a idem sa najesť do reštaurácie, ktorú tak či tak mám na trase škola-pracovisko, ale tým pádom to nemôže byť úplne na konci PC. Problém by pre mňa bol aj v tom, keby som sa od tej trasy odchýlila a išla sa najesť niekde úplne inde, čo ani nemám uvedené v CP (keby ma tam, nedajbože, zrazilo auto, neviem, či by som odôvodnila, že v rámci PC som sa bola najesť niekde úplne inde v meste, keď som sa mohla najprv vrátiť do roboty a až takto po skončení PC ísť do reštiky, ktorú máme 5 minút od pracoviska a kde bežne chodíme...).

(Myslím, že ak mám v CP napísané, že idem z Ružičkovej ulice na Fialkovú a naspäť z Fialkovej na Ružičkovú, mala by som ísť najkratšou možnou trasou, nie cez Púpavovú ulicu, ktorá je na opačnej strane mesta, či...?)
zakonnik prace vyzaduje oznamenie prestavok na odpocinok - nemate to uvedene v pracovnom poriadku? tam kde je definovany zaciatok a koniec pracovneho casu.

suhlasim, ze treba dodrziavat "trasu" PC
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať