Zavrieť

Porady

ERP EURO 1000-da sa zmenit??

Cafte.Mam len jednu mini otazku.Viete niekto ci sa da na ERP EURO 1000 zmenit mena z Sk na Euro???Dakujem krasne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Nedajú ti len tak kod...volaj technika, aj my sme mali reset volakedy a všetky údaje zmizli a nedali sa ani zachrániť..
    učtovníčka
    Myslím si že je to ako u EURO 2000, ak máš verziu s termotlačiarňou tak áno,
    ak s mechanickou tak nie lebo sa nerobilo ďalej na vývoji RAM-ky.
    Ešte sa ti určite vyjadria aj skúsenejší...Ja mám takéto info.

    TinkiDinki je offline (nepripojený) TinkiDinki

    TinkiDinki
    Nové typy ERP Euro1000 (2000) sú na prechod už naprogramované.
    Sú tam 4 režimy predaja
    - čisto v Sk
    - priorita Sk a euro je prípustné
    - priorita euro a v Sk už nevydávať
    - čisto v Euro
    Ak máš pokladňu staršej výroby, netreba ju zahadzovať
    Dá sa objednať nová Epromka kde je napálený najaktuálnejší
    softvér. Naposledy to stálo cca tisícku (kôli 50 halierníkom).
    Moc by som s tým neponáhlal ešte sa nevie čo schváli vláda
    a potom môžeš platiť ďalšiu tisícku za novú Epromku.
    Výrobca Elcom je na internete tam ti poradia kde máš najbližší servis.
    Sám si to nemôžeš robiť pokladňa sa komplet vynuluje a to je treba zapísať do servisnej knižky.
    Pýtaj si aj nový návod na obsluhu.

    yoolo je offline (nepripojený) yoolo

    yoolo
    No ja mam posledne informacie taketo :
    Treba rozlisovat Euro xx a Euro xx Alfa.

    Pokladne Euro 1000 m/t - vraj da sa vymenit Eprom
    Euro 2000 m/T - NEDA sa vymenit Epromka
    to su tie prve pokladne Euro z Elcomu, dalsie typy, ktore maju oznacenie Euro 1000/2000 ALFA uz moznost naprogramovania obidvoch mien maju.
    Tieto informacie mam od servisneho technika z jeho nedavneho telefonatu s Elcomom, Epromky s novym programom neponukaju, ved naco, ked im to zakon neprikazuje a ponukaju nove typy pokladni.

    No a je kopa pokladni Unitech 1200 a podobne typy, ktore este dobre sluzia a majitelia ich maju na dva roky - tj. prechodne obdobie odlozit do skrine a kupit novu? Nezda sa mi to seriozne, treba sa zavcasu ozyvat a reptat, aby sa nasli sposoby, ktore zbytocne netahaju peniaze od (najma malych) podnikatelov.
    Vymena Eprom, o ktorej pise TinkiDinki, bola asi kvoli zaokruhlovaniu - a vela podnikatelov tento problem vyriesilo aj na starych pokladniach.
    Naposledy upravil yoolo : 03.07.07 at 10:38

    TinkiDinki je offline (nepripojený) TinkiDinki

    TinkiDinki
    Yoolo tak zisti či je problém len v tom, že tá Epromka nieje na konektore. A ak je problém len v tom, či vedia zaslať novú epromku aj s konektorom.
    Predsa starú si viem vyšklbnúť aj sám a potom si tam nacínujem novú aj s konektorom.

    No to bude chaos.

    Ináč pozeral som veď tá pokladňa nikde netlačí text "Sk"
    Ide iba o tie prechodné obdobia.
    A potom bude treba zmeniť zaokrúhlovanie na 2 desatinné miesta.
    A to som v návode našiel. Dá sa to až po vynulovaní GT (servis).

    bambinko je offline (nepripojený) bambinko

    bambinko
    ahojte chcela by som sa spytat kde na internete by som mohla najst navod k obsluhe pokladne EURO-1000 T ??? prosim poradte co najskor

    pedantmk je offline (nepripojený) pedantmk

    pedantmk
    Tu je manuál k Euro 1000T:
    http://www.elcom.sk/downloads/manual...T_sk_v1.29.zip

    Pokladne EURO 1000 zvládajú účtovanie s menou EURO.
    Ak majú staršie typy EPROM, treba ich vymeniť, alebo prepáliť.

    Počkajme ešte na novelizáciu (či vlastne radikálnu zmenu) vyhlášky 55/1994 o reg. pokladniach (termín schválenia jún 2008), pretože ak prejdú všetky pripomienky v navrhovanom zákone, žiadna elektronická pokladňa na trhu nebude vyhovovať novej vyhláške a zmena na EURO bude len šľahačka na torte.

    A nerozčuľujme sa, veď sme na Slovensku :-))

    Každý môže konať,čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť,aby konal niečo,čo zákon neukladá.

    erico01234 je offline (nepripojený) erico01234

    erico01234
    Ahojte.... vedel by mi niekto povedat reset kod k tejto pokladni? V piatok som spravil uzavierku, zbalil pokladnu a doniesol domov na doprogramovanie poloziek. DOma som pokladnu rozbalil zapol a ziada to reset kod. Asi to bude resetovat vsetky udaje, ale to nevadi mam ich zozalohovane v PC... Volal som do firmy ELCOM ale neboly ochotnymi tento kod zdelit. Prosim ak ho niekto poznate pomozte. diky

    erico01234 je offline (nepripojený) erico01234

    erico01234
    ja mam udaje zozalohovane zo stredy... tie dva dni hore dole... nieco tam dohadzem aby to sedelo, akurat potrebujem to odblokovat nech sa mi inicializuje a mozem to tam nahrat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.