Zavrieť

Porady

Min. hodnota stravovacej poukážky

Dobrý deň všetkým,

chcela by som sa spýtať aká je minimálna hodnota stravovacej poukážky od 1.9.2007 a kde by som to našla v zákone.
Ďakujem.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

75% z 89.-§ 152 ZP odst.4.
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

je to 75% z 89 sk t.j. 67,-
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

karpis Pozri príspevok
je to 75% z 89 sk t.j. 67,-
Minimálna hodnota SL je teda 67,-Sk. Teda nebudú sa používať už 60-korunové SL. Uhrada za SL ostáva nezmenená : Teda 55% zamestnávateľ a 45% zamestnanec ???
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Ježko Pozri príspevok
Minimálna hodnota SL je teda 67,-Sk. Teda nebudú sa používať už 60-korunové SL. Uhrada za SL ostáva nezmenená : Teda 55% zamestnávateľ a 45% zamestnanec ???
na tom sa nemení nič
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ježko Pozri príspevok
Minimálna hodnota SL je teda 67,-Sk. Teda nebudú sa používať už 60-korunové SL. Uhrada za SL ostáva nezmenená : Teda 55% zamestnávateľ a 45% zamestnanec ???
Ešte tu chýba príspevok zo soc. fondu (nejaké to %)
0 0
tonca tonca

tonca je offline (nepripojený) tonca

Keď zamestnávateľ dá SL v hodnote 67,- Sk z akej hodnoty sa vypočítava 55% a45% - z hodnoty stravného lístku t.j. 67 SK , alebo zákonom stanovej hodnoty 89,- Sk ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Min. hodnota z nákladov je 55% z ceny stravenky, max. 55% z 89.-
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

tonca Pozri príspevok
Keď zamestnávateľ dá SL v hodnote 67,- Sk z akej hodnoty sa vypočítava 55% a45% - z hodnoty stravného lístku t.j. 67 SK , alebo zákonom stanovej hodnoty 89,- Sk ?
55% zo 67 Sk = 36,85 Sk je minimálny príspevok z nákladov,
ale môže prispieť 48,95 Sk = maximálny príspevok.
Môže sa rozhodnúť koľko dá do nákladov.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tonca Pozri príspevok
Keď zamestnávateľ dá SL v hodnote 67,- Sk z akej hodnoty sa vypočítava 55% a45% - z hodnoty stravného lístku t.j. 67 SK , alebo zákonom stanovej hodnoty 89,- Sk ?
Vôbec sa nečudujem, že tu padajú otázky takého typu. Tweety liba2 ti odpovedali správne.

Vvčera som bol na jednom školení o novele ZP, kde prednášajúcim bola jedna právnička z IP. Tá (okrem iných nepresností a názorov, s ktorými som nebol stotožnený) účastníkom tvrdila, že novelou zákona sa zavádza, že zamestnávatelia v prípade, že poskytujú stravovacie poukazy, musia na stravu prispievať sumou vo výške 75% z cest. náhrady pre časové pásmo 5-12 hod., t.j. 89,- SK. Vyslovene povedala, že príspevok zamestnávateľa musí byť najmenej 67 SK. Nepomohla ani argumentácia znalejších personalistov, že to je len minimálna výška stravnej hodnoty lístka. Bola o svojej pravde skalopevne presvedčená.

Zbohom rodina, ak náhodu príde niekam na kontrolu, kde dávajú gastrolístky.

Takže takýchto zneistených ľudí tu môžme očakávať ešte viac.
0 0
tonca tonca

tonca je offline (nepripojený) tonca

Ak zamestnávateľ do dnešného dňa dával zamestnancom gastolístky v hotnote 50Sk, od 1.9.07 musí dávať v minim. hodnote 67,- Sk, Lenže ako to vyriešiť, keď máme nakúpených v zásobe na pár mesiacov vopred lístky v hodnote 50,- Sk , chceli sme to vyriešiť tým spôsobom že objednáme ešte lístky v nižšej nominálnej hodnote a zo zákona vyplýva - aspoň je to ta chápem, že by sme nemali dávať dva SL. Vie niekto poradiť aby to bolo správne a pritom neporušiť zákon?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Obráť sa na predajcu gastrolístkov. Určite bude ochotný Ti ich stornovať a dodať nové.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Chobot Pozri príspevok
Vôbec sa nečudujem, že tu padajú otázky takého typu. Tweety liba2 ti odpovedali správne.

Vvčera som bol na jednom školení o novele ZP, kde prednášajúcim bola jedna právnička z IP. Tá (okrem iných nepresností a názorov, s ktorými som nebol stotožnený) účastníkom tvrdila, že novelou zákona sa zavádza, že zamestnávatelia v prípade, že poskytujú stravovacie poukazy, musia na stravu prispievať sumou vo výške 75% z cest. náhrady pre časové pásmo 5-12 hod., t.j. 89,- SK. Vyslovene povedala, že príspevok zamestnávateľa musí byť najmenej 67 SK. Nepomohla ani argumentácia znalejších personalistov, že to je len minimálna výška stravnej hodnoty lístka. Bola o svojej pravde skalopevne presvedčená.

Zbohom rodina, ak náhodu príde niekam na kontrolu, kde dávajú gastrolístky.

Takže takýchto zneistených ľudí tu môžme očakávať ešte viac.
Mne tak raz jedna mzdárka tvrdila, že na SL nemôžem prispievať sumou Sk 48,95. Poviem Vám riadne ma vyplašila, vraj po tom daňováci tvrdo idú. Ale porada ma ubezpečila, že môj výklad bol správny a len som polutovala zamestnancov, ktorým robí mzdy.
0 0
gabco gabco

gabco je offline (nepripojený) gabco

tonca Pozri príspevok
Ak zamestnávateľ do dnešného dňa dával zamestnancom gastolístky v hotnote 50Sk, od 1.9.07 musí dávať v minim. hodnote 67,- Sk, Lenže ako to vyriešiť, keď máme nakúpených v zásobe na pár mesiacov vopred lístky v hodnote 50,- Sk , chceli sme to vyriešiť tým spôsobom že objednáme ešte lístky v nižšej nominálnej hodnote a zo zákona vyplýva - aspoň je to ta chápem, že by sme nemali dávať dva SL. Vie niekto poradiť aby to bolo správne a pritom neporušiť zákon?
Dnes som objednávala stravné lístky v ....... v hodnote 67,- Sk a zároveň som sa spýtala na zostatok lístkov v hodnote 60,-Sk - treba len zaslať dobropis s číslom účtu a zostatkom stravných lístkov- u nich to tak robia
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

tonca Pozri príspevok
Ak zamestnávateľ do dnešného dňa dával zamestnancom gastolístky v hotnote 50Sk, od 1.9.07 musí dávať v minim. hodnote 67,- Sk, Lenže ako to vyriešiť, keď máme nakúpených v zásobe na pár mesiacov vopred lístky v hodnote 50,- Sk , chceli sme to vyriešiť tým spôsobom že objednáme ešte lístky v nižšej nominálnej hodnote a zo zákona vyplýva - aspoň je to ta chápem, že by sme nemali dávať dva SL. Vie niekto poradiť aby to bolo správne a pritom neporušiť zákon?
http://www.porada.sk/t43551-p2-90-sk...-tou-1-sk.html - čítaj od príspevku 12
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

tonca Pozri príspevok
chceli sme to vyriešiť tým spôsobom že objednáme ešte lístky v nižšej nominálnej hodnote a zo zákona vyplýva - aspoň je to ta chápem, že by sme nemali dávať dva SL. Vie niekto poradiť aby to bolo správne a pritom neporušiť zákon?
mozes mi povedat preco by to nemohli byt dva stravne listky napr. v hodnote 50 a 20.- Sk?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Zmyslom novelizácie nie je šikanovať zamestnávateľov ale donútiť ich, aby zamestnancom dávali gastrolístky tak, aby si za ne mohli za jeden deň kúpiť jedlo v hodnote najmenej 67 Sk.

Pokiaľ viem, ak v reštaurácií zaplatím účtenku znejúcu na 70 Sk dvoma gastrolístkami, jedným v hodnote 50 Sk a druhým v hodnote 20 Sk, tak vrchný (prchni) tie dva gastrolístky ako platidlo bez problémov zoberie.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Jozef Mihál Pozri príspevok
Zmyslom novelizácie nie je šikanovať zamestnávateľov ale donútiť ich, aby zamestnancom dávali gastrolístky tak, aby si za ne mohli za jeden deň kúpiť jedlo v hodnote najmenej 67 Sk.
No,to by som netvrdila, viď stanovisko MPSVaR
http://www.stravnelistky.sk/sksk/Ima...cm39-50477.pdf
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Myslim si, ze aj od tohto sa da pomoct. Kupim listok v hodnote 70 a 20.- SK. Moze niekto nieco namietat?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Hanka Pozri príspevok
Myslim si, ze aj od tohto sa da pomoct. Kupim listok v hodnote 70 a 20.- SK. Moze niekto nieco namietat?
Hanka, a prečo by si to robila ? kúpiť 2 SL ? Veď už prvým lístkom splníš úlohu (minim. 67 Sk) .
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
celý ten odst. iba nahráva sprostr.firmám, ktoré str.poukážky predávajú.
Akoby nebolo jedno, či cca 17-20 Sk zamestnanec doplatí v hotovsti v jedálni, alebo ich dá zamestnávateľovi.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať