Zavrieť

Porady

prvé príznaky tehotenstva

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kedy najskôr sa dá zistiť, že je žena tehotná, myslím, kedy sa prejavia prvé, tie najskoršie príznaky (bez použitia tehotenstkého testu). Čo sa prejaví skôr ako vynechanie menštruácie?
Ako dlho - koľko dní trvá kým prejde vajíčko z vajíčkovodu do maternice? A následne von z tela?
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
dancika dancika

dancika je offline (nepripojený) dancika

majunka Pozri príspevok
mozem sa nieco spytat?...mala som sex bez ochrany,...lenze s tymto sposobom moj partner nema skusenost,...jedine s kondomom,...myslim ze som tehotna,..ale od tejto domienky ma odradzuje moje spicate brucho-to znamena,ze v podbrusku je tvrde,...nafuknute,...a hore-obl.zaludka,..tak tam je to v pohode,.-to vytvara vlastne ten dojem spic.brucha.....zacala som uvazovat,ci to nieje rakovina vajicka:-(....neviem,..pretoze mam priznaky aj z tehotenstva nieco,..aj z tej rakoviny,...:-(....mozte mi niekto poradit,..-skor nejaky doktor,ked sa najde:-(...cez den zvyknem byt unavena...dakujem...majunka
Ako som tu uz viackrat povedala, graviditu moze stopercentne stanovit len gynekolog.
Vami uvedene priznaky su velmi nespecificke, tvrdsie podbrusko moze byt sposobene aj traviacimi tazkostami, na onkologicke ochorenie by som to nevidela, ale opakujem, objednajte sa na gynekologicku prehliadku, pokial mate podozrenie, ze ste tehotna, predbezne si mozete urobit tehotensky test.
Unava cez den moze byt aj priznakom tehotnosti, ale aj z roznych inych pricin. Jednym z najcastejsich skorych priznakov gravidity je skor pocit plnsich prsnikov, resp. pnutie v prsnikoch.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

je to uz 3 roky co som cakala svoje di
eta.bolo to neplanovane,a kedze som vzdy mala nepravidelny menzes,nevsimla som si,ze vynechal,pretoze este medzi tym som mala asi po 2-tyzdnovom meskani dost silne spinenie,takze som to povazovala za menzes.
nedavala som si pozor,prestahovala som cely byt takmer sama....ako som mohla tusit?vzdy sme mali ochranu....nikdy nezlyhala.

az po case,v jednej chvili ma prekvapili nahle nevolnosti a bolesti v podbrusku,zavrate,vsetky vone a pachy ma vyhanali na toaletu....nemohla som nic jest a ledva som stala na nohach.v priebehu jedneho tyzdna,ako blesk z jasneho neba sa moje neduhy tak vyhrotili ze som skoncila na gynekologickej pohotovosti.Bolo to v Taliansku.

Tam som sa dozvedela,ze som uz na zaciatku 8.tyzdna.
Bol to sok,ale len asi 2-3 prve sekundy.potom uz len slzy stastia a nedherny pocit.prisaham ,ze to boli najkrajsie dni mojho zivota.

az ked som si spätne premietala co vsetko som precitovala,v kalendari som si presne vyratala kedy som otehotnela a veru,priznaky som mala ovela skor,ale nepomyslela som na to ze mozem byt v tom.

ako prve,strasna chut spat stale a vsade.malatnost,bolest krizov pri vacsej namahe;neskor nevolnosti,precitlivelost na rozne pachy a jedla;zila som len na zelenych jablkach a cervenych melonoch-jedla som ich na kila kedze boli 39stupnove horucavy a ja som bola hotova.

napriek tomu ze mam cely zivot problemy s nadvahou koli oblube sladkosti,v tomto obdobi som sladke nemohla ani citit a z cokolady som mala zahu.

a napriek tomu ze nie som neviem aky privrzenec mäsa,vtedy by som ho bola jedla stale-najviac rezne,z duseneho mi byvalo zle.Vsetci hovorili ze to bude chlapec a nemylili sa.ale to prislo az neskor,asi v 4.mesiaci.

So svojimtehotenstvom som mala vela problemov,2 razy som skoro potratila,na taliaskej pohotovosti som bola denno denne nakolko sa stav musel stabilizovat na to,aby som mohla cestovat na slovensko.nedali mi vsak ziadn lieky,myslim ze sa na to vykaslali.ked uz oddelovanie placenty nehrozilo,nasadla som do 1.autobusu a upalovala som domov.
moj lekar sa o mna dobre staral a moj stav stabilizoval,ale kedze plod uz ,bol spadnuty dolu ,bolo to velmi rizikove tehotenstvo.
jedine co nechapem,preco mi nikto nekazal lezat,hoci som sa na to viac-krat pytala.nenamahala som sa a vacsinou som naozaj polihovala alebo sedela lebo som mala pocit ze to male zo mna vypadne.
jedneho dna som sa zobudila a postel bola plna krvi.
zachranka ma odviezla do nemocnice ,ale dieta este zilo.oddelila sa placenta.
potrat som odmietla a tak ma udrziavali s vyviazanymi nohami na infuziach.
po tyzdni sa vsetko zopakovalo s tym rozdielom,ze si to nikto nevsimol,lebo krvacanie nastalo vo vnutri.a dieta stale zilo!
nedalo sa vsak uz nic robit.ja som bojovala o zachranu dietatka ale lekari chceli zachranit hlavne mna.
celu noc ma sledovali a stav sa nezlepsil.po hodinovej operacii mi ostal len kratky CISARSKY rez a spomienky......
v 5.mesiaci tehotenstva som prisla o dieta,vraj to bol chlapek.
Ale zila som.zakrocili vraj v poslednej chvili a mozem byt rada ze som to prezila.riskovala som ale to male som hrozne chcela.

vsetkym tehotnym zenam zelam vela stastia a davajte si pozor na kazdu podozrivu zmenu.aj zanedbane mylickosti mozu priniest velke problemy.
0 0
blanes blanes

blanes je offline (nepripojený) blanes

chcem sa spytat, ci medzi prve prznaky patri ak mi ide tekutina bielej farby z prsnikov uz tri tyzdne a som citliva,aj sa zadychavam viac a meska mi menzes asi 5 dni...robila som si predtym ako som mala dostat menzes test a negativny a aj teraz ked uz meska a nic...je stale mozne, ze som tehotna???netuzim byt tehotna, takze si mlieko ani nesugerujem...prosim poradte
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Ak bol test negativny, aj potom co uz meska menzes skor nie si, testy uz byvaju dost citlive. Ale navstiv gynekologa, predides zbytocnym stresom a mozno aj ta menstruacia pride.
A tiez ti najlepsie odpovie co to je za tekutinu a co s tym robit.
0 0
belanka belanka

belanka je offline (nepripojený) belanka

Mne vyšiel negatívny test s dosť veľkou citlivosťou,keď som bola v 5.týždni.
O ďalšie 2 týždne,keď mi bolo podozrivo zle a stále mi meškal menzes,som urobila ďalší.Až ten bol pozitívny.Ale možno som tá výnimka potvrdzujúca pravidlo.
0 0
manndy64 manndy64

manndy64 je offline (nepripojený) manndy64

zaphira Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kedy najskôr sa dá zistiť, že je žena tehotná, myslím, kedy sa prejavia prvé, tie najskoršie príznaky (bez použitia tehotenstkého testu). Čo sa prejaví skôr ako vynechanie menštruácie?
Ako dlho - koľko dní trvá kým prejde vajíčko z vajíčkovodu do maternice? A následne von z tela?
Ďakujem za odpoveď.
ja som citila napetie v prsniku inac nic tie prve dni.
0 0
matakica matakica

matakica je offline (nepripojený) matakica

Mozem byt tehotna aj ked beriem antikoncepciu?
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
matakica Pozri príspevok
Mozem byt tehotna aj ked beriem antikoncepciu?

nič nie je na 100%.....
0 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

Ahoj holky,
asi vás trochu vyděsím, ale mám kamarádku, které vyšly testy negativní do 12. týdne. Celkem čtyři. Nastoupila do práce, zhubla 5 kg. Měnila anitkoncepci, nepravidelný cyklus kontrolovala těmi testy, byla v klidu.

V šestnáctém týdnu se její břicho nezdálo jedné příbuzné, takže hurá na gyndu a doktor jí s úsměvem oznámil - dva živé plody. Pravda, bez solidního tatínka.

Nastávající maminka je taky ze dvouvaječných dvojčat, žije s mámou, takže to nějak zvládnou.
Doktoři ji vyčítali, že si neumí udělat testy.....
0 0
lejla1 lejla1

lejla1 je offline (nepripojený) lejla1

ja som pred mesiacom vysadila HAK a mešká mi už vyše týždna. Robila som si tri testy, z toho prvé dva boli pozitívne s veľmi slabími čiarkami, a tretí posledný bol negatívny. Ináč sa cítim fajn, okrem toho, že chodím stále cikať. Tak čo myslíte, som tehotná, lebo mám ročnú dcéru a tehotenstvo som teda neplánovala. A aby som nezabudla, po vysadení sme používali kondom, zakaždým.
0 0
lulu74 lulu74

lulu74 je offline (nepripojený) lulu74

ja chcem len varovať pred kupovaním tehotenských testov ktoré vraj zaručujú výsledok už 5 dní po styku. to je proste hlúposť,aj lekár mi to už vysvetlil-normálne klamstvo. ja som si také kedysi kúpila dva 6 a 10 dni po...a boli negatívne..ked som si kúpila tretí - normálne ked mi meškal menzes, bola som jasne tehotná a dnes má synček 8 rokov. Okrem faktu že som proste vedela že k styku prišlo presne v 14.deň čiže takmer iste plodný, som nemala žiadne pocity chute odlišnosti-nič.Do 9.mesiaca som sa cítial vynikajúco a ešte aj do pôrodnice som sa odšoférovala sama.
0 0
simonia21 simonia21

simonia21 je offline (nepripojený) simonia21

ahojte.pisem sem prvy krat a chcela by som nieco vediet.mam 21 rokov a chcela by som mat dietatko.moj priatel by bol tiez rad. uvivala som antikoncepciu a jeden den som ju zabudla uzit.mali sme v ten den sex.potom som normalne dobrala lieky,ktore mi ostali.no menstruacia sa mi stale nedostavila a uz je to asi 5 den co mi meska.mam aj priznaky grganie,bolesti v podbrusku ako keby to malo prist,nadmerne potenie, bolest prsnikov,bolesti hlavy,krizov a nadmerna citlivost a ten uzasny pocit ze som v tom.je mozne aby som bola tehotna alebo si to len nahovaram.mozem si uz urobit tehotensky test?da sa to uz zistit?s priatelom mam kazdy den pohlavny styk.prosim poradte mi niekto,kto ste prave prihlaseny som strasne nedockava.dakujem
0 0
dancika dancika

dancika je offline (nepripojený) dancika

simonia21 Pozri príspevok
ahojte.pisem sem prvy krat a chcela by som nieco vediet.mam 21 rokov a chcela by som mat dietatko.moj priatel by bol tiez rad. uvivala som antikoncepciu a jeden den som ju zabudla uzit.mali sme v ten den sex.potom som normalne dobrala lieky,ktore mi ostali.no menstruacia sa mi stale nedostavila a uz je to asi 5 den co mi meska.mam aj priznaky grganie,bolesti v podbrusku ako keby to malo prist,nadmerne potenie, bolest prsnikov,bolesti hlavy,krizov a nadmerna citlivost a ten uzasny pocit ze som v tom.je mozne aby som bola tehotna alebo si to len nahovaram.mozem si uz urobit tehotensky test?da sa to uz zistit?s priatelom mam kazdy den pohlavny styk.prosim poradte mi niekto,kto ste prave prihlaseny som strasne nedockava.dakujem
ahoj, tebou uvedene priznaky mozu byt aj prejavmi tehotenstva, ale mozu byt aj v ramci PMS. Ale pri HA vacsinou menstruacne krvacanie nemeska, ak si uzivala tbl dlhsiu dobu, takze tehotna byt mozes. Test si urcite urob, pozitivny uz moze byt, HCG stupa signifikantnejsie cca tyzden po koncepcii
Zelam, aby to dobre dopadlo a splnil sa ti sen o babetku
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ako Porada znizuje porodnost:

http://www.topky.sk/cl/11/342684/Bab...adku-elektriny
0 0
Katiatko7 Katiatko7

Katiatko7 je offline (nepripojený) Katiatko7

chcela by som sa spytat,ci bolest v podbrusku moze byt priznakom gravidity...?mala som totiz pred tyzdnom nechraneny styk...a MS mam dostat az o 2 tyzdne...
0 0
Mirica-LV Mirica-LV

Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

Katiatko7 Pozri príspevok
chcela by som sa spytat,ci bolest v podbrusku moze byt priznakom gravidity...?mala som totiz pred tyzdnom nechraneny styk...a MS mam dostat az o 2 tyzdne...
podľa mňa si ešte vtedy nemala plodné dni tak asi nie
0 0
tamizo tamizo

tamizo je offline (nepripojený) tamizo

dobry den chcem sa opytat,
priatelku strasne bolia prsia 11 dni jej mimo periody
stalo sa to aj minuly mesiac ale take bolesti prsnikov este nemala
testy uz kupujeme na kvanta teraz sme to od poslednej periody este neskusali otestovat
bejbo velmi chceme a chcem sa len spytat moze byt tehotna pretoze kazdy dalsi nezdar je dost demotivujuci dakujem a pozdravujem
0 0
finesse finesse

finesse je offline (nepripojený) finesse

Dobrý deň. Chcem sa spýtať, vie mi niekto poradiť...veci mi meškajú už desať dní,nikdy sa mi to nestalo maximálne 5 dní.. robila som si aj test ale nič nezaznamenalo pozitívne....už som zúfalá, neviem či mám ísť k lekárovi alebo čo...
Ďakujem
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
tamizo Pozri príspevok
dobry den chcem sa opytat,
priatelku strasne bolia prsia 11 dni jej mimo periody
stalo sa to aj minuly mesiac ale take bolesti prsnikov este nemala
testy uz kupujeme na kvanta teraz sme to od poslednej periody este neskusali otestovat
bejbo velmi chceme a chcem sa len spytat moze byt tehotna pretoze kazdy dalsi nezdar je dost demotivujuci dakujem a pozdravujem
Každý lekár vám povie, prestaňte sa zameriavať na to, že chcete splodiť dieťa. Uvoľnite sa a skúste sex prežívať bez toho, aby ste mysleli na to, že výsledkom má byť dieťa.
Testy nekupujte a nechajte všetkému voľný priebeh!
1 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

finesse Pozri príspevok
Dobrý deň. Chcem sa spýtať, vie mi niekto poradiť...veci mi meškajú už desať dní,nikdy sa mi to nestalo maximálne 5 dní.. robila som si aj test ale nič nezaznamenalo pozitívne....už som zúfalá, neviem či mám ísť k lekárovi alebo čo...
Ďakujem
Nemáte nejaký stres alebo nejaké iné problémy? Menzes mešká aj vtedy a nie je to nič nezvyčajné. Pokiaľ nemáte bolesti, neznepokojovala by som sa. Ak pôjdete k lekárovi, nič nepokazíte, len sa presvedčíte či je všetko v poriadku
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať