Zavrieť

Porady

prvé príznaky tehotenstva

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kedy najskôr sa dá zistiť, že je žena tehotná, myslím, kedy sa prejavia prvé, tie najskoršie príznaky (bez použitia tehotenstkého testu). Čo sa prejaví skôr ako vynechanie menštruácie?
Ako dlho - koľko dní trvá kým prejde vajíčko z vajíčkovodu do maternice? A následne von z tela?
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
Gaba30 Gaba30

Gaba30 je offline (nepripojený) Gaba30

Pracujem v súkromnej spoločnosti, ktorá sa zaoberá stavebnou činnosťou a personálnym leasingom. ...viac
Ahoj kkristinka. Ja síce nepatrím medzi snažilky, nakoľko už máme 3 deti, ale aj tak, viem si asi predstaviť čo prežívaš. Veeeeľmi držím palce a daj vedieť ako sa darí.
0 0
kkristinka kkristinka

kkristinka je offline (nepripojený) kkristinka

Ahoj Gabi!
Si zlata, dakujem za reakciu... no vcera som si rano robila tehot. test a bola tam slabulinka druha ciarka... ale myslim, ze som otehotnela len pre 7 dnami, takze asi preto je este slaba... ale citim to od druheho dna, ze sa nieco deje ) Snazili sme sa o babo 6 mesiacov... vlstne uz aj pred svadbou) a tak to snad konecne vyslo... )))))))
Prve priznaky... aby som sa aj vyjadrila k teme su u mna nasledovne: pichanie v oblasti vajecnikov, strasnaaaaa unava - uz teraz rano mam pocit, ze som odracovala cely den ) a strasne ma boli hlava... s malymi prestavkami, ale pocas celeho dna. Okrem toho som neprirodzene (vzhladom k predch. skusenostiam) smadna ... vela pijem. A uz aj chut na kysle... vecer by som jedla len kapustu a citrony. A este slabsi vytok. A toci sa mi hlava, niekedy boli az tak, ze mi zacina byt zle ( no ale co nevytrpim pre to nase vytuzene )
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

kkristinka Pozri príspevok
Ahoj Gabi!
Si zlata, dakujem za reakciu... no vcera som si rano robila tehot. test a bola tam slabulinka druha ciarka... ale myslim, ze som otehotnela len pre 7 dnami, takze asi preto je este slaba... ale citim to od druheho dna, ze sa nieco deje ) Snazili sme sa o babo 6 mesiacov... vlstne uz aj pred svadbou) a tak to snad konecne vyslo... )))))))
Prve priznaky... aby som sa aj vyjadrila k teme su u mna nasledovne: pichanie v oblasti vajecnikov, strasnaaaaa unava - uz teraz rano mam pocit, ze som odracovala cely den ) a strasne ma boli hlava... s malymi prestavkami, ale pocas celeho dna. Okrem toho som neprirodzene (vzhladom k predch. skusenostiam) smadna ... vela pijem. A uz aj chut na kysle... vecer by som jedla len kapustu a citrony. A este slabsi vytok. A toci sa mi hlava, niekedy boli az tak, ze mi zacina byt zle ( no ale co nevytrpim pre to nase vytuzene )
Aj keď sa mi tie príznaky zdajú dosť skoro na to, že si otehotnela cca pred siedmimi dňami, no aj tak Ti prajem, aby Vám to vyšlo DRŽÍM PALCE
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
Pridám sa...tiež si myslím že tie príznaky sú skoro ...no budiš..
U mňa to bolo tak ,že mi meškal menzes tri týždne,spravila som si tehotenský test samozrejme ukázalo sa že som tehotná,no príznaky ako ranná nevoľnosť,bolesť hlavy, atd...som pociťovala až neskor...
Ale tak tiež ti prajem aby sa ti splnil tvoj sen byť tehotná.lebo to je to najkrajšie čo sa môže žene stať a o to viac keď potom tak :túži...
0 0
kkristinka kkristinka

kkristinka je offline (nepripojený) kkristinka

Dakujem Vam!
No to bude tym ze som od malicka hypersenzitivna... a mozno to babatko tak chcem, ze mi z toho preskocilo
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
O smäde počas tehotenstva viem veľmi dobre. To bola hrozné - smäd ma stále trápil.
Hypersenzitívna byť môžeš- ale uvedomme si, že naozaj niektoré ženy to cítia už po , že to bolo inak, nuž uvidíme. V každom prípade ti všetci držíme palce, aby ti to vyšlo tak ako si to želáš! Veľa šťastia prajem!
A ak náhodou by to nebolo tentokrát, nezúfaj!!!
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Je to už viac ako 30 rokov, keď som bola prvý raz tehotná, ale ani nie týždeň po otehotnení som začala mať prvé príznaky, aj keď vtedy som netušila, že je to ono. Začali ma bolieť prsníky a zo dňa na deň sa zväčšovali. Mala som strach a tak som sa zdôverila sestre a tá mi jednoducho povedala, že som tehotná.Neverila som, veď len pred 14 dňami som mala menzes. Po jej oznámení, už som len čakala, či ešte bude alebo nie menzes. No a nebol. Bola som tehotná. Tvoje príznaky sú pre mňa zvláštné, ale každá máme iné. Chcem tým povedať, že je možné cítiť tak skoro príznaky. Držím palce, aby to bolo tak ako si to praješ a túžiš.
0 0
kkristinka kkristinka

kkristinka je offline (nepripojený) kkristinka

Ďakujem Vam!
Už som bola u gynekologa, lebo užívam antidepresíva - už 4 roky a asi ich bude treba vysadit, alebo zmenit ak som tehotna... ale ze to ma este cas kym sa potvrdi/nepotvrdi tehotenstvo... Musím teda ešte pár dní počkať... dnes som mala dostať svoje dni... zatial naštastie nič
0 0
miru.j miru.j

miru.j je offline (nepripojený) miru.j

Ahoj Gaba30!Mam uzasnu novinuPodarilo sakonecne cakame babatko.Som v 5t a moc sa tesim.Tebe dakujem za povzbudenie.Maj sa a napis ak mas cas.Pekny dnik!
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
V živote som krajšiu správu nedostala ako tú, keď mi lekár oznámil: Gratulujem mamička, ste tehotná. Tiež sme sas manželom snažili niekoľko mesiacov, kým sa podarilo. Miru.j gratulujem budeš mamička. Chce to čas, ale nech by boli akékoľvek problémi, na všetky zabudneš vo chvíli, keď ti vložia do náručia tvoje bábo. Prajem ti kopec trpezlivosti, dobré zdravie, šťastlivo vynos a hlavne poroď zdravé dieťatko
0 0
miru.j miru.j

miru.j je offline (nepripojený) miru.j

Dakujem pekne.Strasne sa tesim.Mam troska strach,vcera som bola na pohotovosti lebo som krvacala.Dostala som tabletky a musim lezat.Drzte prsty,tesim sa a zaroven sa bojim...
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Je to celkom normálne, že ako prvorodička máš obavy. Teraz sa drž rady lekára. Nemáš sa kam ponáhľať. Oddychuj kým môžeš, lebo po narodeni bábätka času na oddych veľa neostáva. Takže oddychuj a teš sa na príchod drobca mamička.
0 0
miru.j miru.j

miru.j je offline (nepripojený) miru.j

Ahoj tutiola!Si moc zlata.Ja mam 35r a dve deturence.Syn 17 a dcerka 16.Su to moje poklady.Z ich vychovou mi od malicka pomaha moj druhy manzel.V oktobri budu 2roky co sme manzelia.Velmi tuzime po nasom spolocnom poklade uz dlhsi cas.Strasne sa tesim ze budem trojnasobna mamina a moj milujuci manzel tatinko.Mam ale strach kedze som na rizikovom.Dakujem za Tvoje povzbudzujuce slova.Pomaha to.
0 0
margot157 margot157

margot157 je offline (nepripojený) margot157

miru.j Pozri príspevok
Ahoj tutiola!Si moc zlata.Ja mam 35r a dve deturence.Syn 17 a dcerka 16.Su to moje poklady.Z ich vychovou mi od malicka pomaha moj druhy manzel.V oktobri budu 2roky co sme manzelia.Velmi tuzime po nasom spolocnom poklade uz dlhsi cas.Strasne sa tesim ze budem trojnasobna mamina a moj milujuci manzel tatinko.Mam ale strach kedze som na rizikovom.Dakujem za Tvoje povzbudzujuce slova.Pomaha to.
Ahoj miru.j, ja mam 42r a som v 8tt, chcem sa ta spytat, kedze uz mas dve deticky, mas uplne tie iste priznaky tehotnosti, ako pri prvych dvoch? Alebo je to odlisne, pretoze ja mam uplne ine priznaky, nakolko pri prvych detoch si nepamatam na take napate a citlive-strasne- prsniky ako teraz, pamatam si iba na hrozne nevolnosti a citlivost na vsetky pachy a chute a teraz vobec nic take nemam, obcas som slaba a viac unavena, tak si uz namyslam, ci je vsetko ok, ked je to uplne ine. Dakujem za odpoved,M.
Podotykam, ze prve dve deti mam s manzelom, ktory uz bohuzial nie je medzi nami a teraz som tehu s priatelom, ci to nie je aj v tom. Este raz dakujem.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Prepáč Miru.j , mala som pocit, že si prvorodička. Ale to nič na veci nemení, lebo každé tehotenstvo je iné aj každý pôrod je iný. Ale pocit po šťastnom pôrode je neopisateľne krásny a človek hneď zabudne na všetky trápenia pred nim.

Margot157, svoju otázku si sice adresovala Miru.j dúfam však, že ti nebude prekážať, ak budem reagovať na ňu aj ja. Mám 2 dospelých synov a bola som 3x tehotná. Raz som potratila. Môžem Ťa ubezpečiť, že každé tehotenstvo bolo úplne iné. Pri prvom som vedela od prvého dňa, že som tehotná - zväčšovali sa mi prsníky a boli veľmi citlivé, zvracala som od prveho dňa a v 6 mesiaci sa mi tvoril maz v prsníkoch a v 8 mesiaci som mala už riadne materské mlieko. Pri druhom tehotenstve som nemala problémy, ale nakoniec som potratila a pri treťom len mierne ranné nevoľnosti a prsníky sa mi začali zväčšovať až v 8 mesiaci. Rozhodne by som to nepripisovala tehotenstvu s novým partnerom. Jednoducho každé tehotenstvo je iné.

Prajem Vám obom veľa trpezlivosti, hladky priebeh pôrodu a zdravé deti.
0 0
miru.j miru.j

miru.j je offline (nepripojený) miru.j

ahoj margot157!Vsetky tri moje tehotenstva su zatial rovnake.Od sameho zaciatku velky smad a hlad,prsia sa mi zvadsuju a bolia velmi.Teraz som v 5t/6dni tehotna.Pachy mi nevadia a zle mi tiez nieje.Len som unavena stale a boli ma hlava.Drzim Ti prsty!Ja som doma na rizikovom a nudim sa uz po dvoch dnoch.
0 0
miru.j miru.j

miru.j je offline (nepripojený) miru.j

Ahoj tutiola!Dakujem,ze si napisala.Suhlasim s Tebou ohladom priznakov.Mam kamosku ktorej bolo zle az dokonca ,a jedna moja znama bola tehotna a nevedela o tom az kym nezacali pohyby.Ja som si bola touto mojou tehotnostou ista od sameho zaciatku.Takze naozaj kazde tehotenstvo moze byt ine.
0 0
margot157 margot157

margot157 je offline (nepripojený) margot157

miru.j Pozri príspevok
ahoj margot157!Vsetky tri moje tehotenstva su zatial rovnake.Od sameho zaciatku velky smad a hlad,prsia sa mi zvadsuju a bolia velmi.Teraz som v 5t/6dni tehotna.Pachy mi nevadia a zle mi tiez nieje.Len som unavena stale a boli ma hlava.Drzim Ti prsty!Ja som doma na rizikovom a nudim sa uz po dvoch dnoch.
Tak ako som uz spominala, toto moje tehotenstvo je uplne ine, citim sa tak dobre, az mi je to "podozrive", pricom pri dcerke-je prva- ma museli asi na tyzden hospitalizovat kvoli celodennym vycerpavajucim nevolnostiam a zvracaniam. Ja ti zelam vsetko naj, ak sa budes velmi nudit, napis mi, ako to zvladas, ako sa mas. M.
0 0
miru.j miru.j

miru.j je offline (nepripojený) miru.j

margot157 Pozri príspevok
Tak ako som uz spominala, toto moje tehotenstvo je uplne ine, citim sa tak dobre, az mi je to "podozrive", pricom pri dcerke-je prva- ma museli asi na tyzden hospitalizovat kvoli celodennym vycerpavajucim nevolnostiam a zvracaniam. Ja ti zelam vsetko naj, ak sa budes velmi nudit, napis mi, ako to zvladas, ako sa mas. M.
Ahoj margot157 !Ako sa citis?Ja som v pohode,bola som na odbere,23.6 idem po vysledky a dostanem matersku knizku.Tiez Ta tak smadi? Napis.Miru.
0 0
margot157 margot157

margot157 je offline (nepripojený) margot157

miru.j Pozri príspevok
Ahoj margot157 !Ako sa citis?Ja som v pohode,bola som na odbere,23.6 idem po vysledky a dostanem matersku knizku.Tiez Ta tak smadi? Napis.Miru.
Ahoj miru.j
normalne si ma potesila, ze si sa ozvala, tesim sa, ze mam "spolubojovnicku", ja sa mam dobre, chodim do prace, ako som uz spominala, citim sa uplne v pohode, ja sa chystam k lekarovi v pondelok, lebo vtedy ked mi oznamili, ze som tehu tak tam moj lekar nebol, ale zastupoval ho primar, takze som bola aj tak rada. Takze on mi uz spravi aj odbery a povie, co dalej, ale som tiez zaradena ako rizikova. Dufam, ze je vsetko ok.
Tiez ma smadi a hlavne, ked dostanem chut na nejake jedlo a je to stale nieco ine, tak to musim mat uplne hned, dostanem obrovsku chut, neprekonatelnu. Inak ak by si chcela, napis mi aj ss, predsa je to lepsie. Este raz tesim sa, ze si sa ozvala a dufam, ze mi skoro napises, ako sa mas. M
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať