Zavrieť

Porady

kratenie dovolenky

Dobry den,
mam zamestnanca, ktory ma 4 dni starej dovolenky a 25 dni novej dovolenky, ktoru doteraz nevycerpal, lenze od 1. 1. 2007 do 31. 7. 2007 dlhodobo marodoval. Pracovat zacal 1. 8. 2007. Chcem sa spytat ci sa mu krati dovolenka, ak ano ako sa to prepocitava? Dakujem.
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

vrbovnica Pozri príspevok
Dobry den,
mam zamestnanca, ktory ma 4 dni starej dovolenky a 25 dni novej dovolenky, ktoru doteraz nevycerpal, lenze od 1. 1. 2007 do 31. 7. 2007 dlhodobo marodoval. Pracovat zacal 1. 8. 2007. Chcem sa spytat ci sa mu krati dovolenka, ak ano ako sa to prepocitava? Dakujem.
Ak som dobre počítala, má neodpracovaných 146 dní. za 100 dní sa kráti 1/12 a za každých 22 neodprac.dní 1/12. Takže krátiš 3/12 /.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Ak je to 146 dní, potom sú to naozaj 3/12.
Len doplním, že dovolenka z predchádzajúceho roka, tie 4 dni, mu zostávajú celé, krátiš len tohtoročný nárok na dovolenku.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Za neodpracovaných 180 dní sa kráti dovolenka o 4/12? Čiže :nárok 20 dní mínus vyčerpaná dovolenka mínus krátená dovolenka/ 180 neodpr.dní/. 100 dní- 1/12, 80 dní -3/12.Spolu je to 6 dní./ Opravte má ak som to zle vypočítala. Vyčerpala 4 dní, tak je ostalo po krátení :20-4-6=10 dní dovolenky.
0 0
wiktoria wiktoria

wiktoria je offline (nepripojený) wiktoria

drobeceva Pozri príspevok
Ak som dobre počítala, má neodpracovaných 146 dní. za 100 dní sa kráti 1/12 a za každých 22 neodprac.dní 1/12. Takže krátiš 3/12 /.

rada by som iba opravila, ze podla noveho zakonnika sa krati 100 dni 1/12 a za kazdych 21 neodprac. dni 1/12. Zmenilo sa to o 1 den
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a po cca 9 mes. PN, má pracovník nárok na cca 10 dní dovolenky. Náhrada bude z priemerky predchádzajúceho roka? Kedže v r. 2007 neodrobil ani deň?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

drobeceva Pozri príspevok
Ak som dobre počítala, má neodpracovaných 146 dní. za 100 dní sa kráti 1/12 a za každých 22 neodprac.dní 1/12. Takže krátiš 3/12 /.
zatial mu vznikol pre r.2007 len nárok na dovolenku za kal. dni. Ak odpracuje 60 dní budeš krátiť podľa predch.odpovede. Ak do konca roka 60 dní neodpracuje, patrí mu za každých 21 odprac.dní 1/12 ročného nároku.

-------
Veronika
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Nikto mi neodpovie, či som dobre vypočítala krátenie dovolenky. Prosííím. Ďakujem.
0 0
vrbovnica vrbovnica

vrbovnica je offline (nepripojený) vrbovnica

Marcelka T. Ďakujeme aj nám to vyšlo tak. Viac hláv viac rozumu. Prajeme príjemný deň.
0 0
vrbovnica vrbovnica

vrbovnica je offline (nepripojený) vrbovnica

DAKUJEM ZA ODPOVEDE
0 0
vrbovnica vrbovnica

vrbovnica je offline (nepripojený) vrbovnica

A ešte jedna otázka tých 100 dní musí byť spolu, alebo prerušovane (napríklad keď marodoval ten isty zamestnanec v januari, potom maji a potom v juli)?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

vrbovnica Pozri príspevok
A ešte jedna otázka tých 100 dní musí byť spolu, alebo prerušovane (napríklad keď marodoval ten isty zamestnanec v januari, potom maji a potom v juli)?
Dni v priebehu roka spočítaš - jedná sa o pracovné dni.

--------
Veronika
0 0
vrbovnica vrbovnica

vrbovnica je offline (nepripojený) vrbovnica

ešte k úplne prvej otázke - krátim mu dovolenku 3/12 to znamená, že mu krátim 6 dní? čiže 25 - 6 = 19 dní?
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je teraz online Iveta Matlovičová

vrbovnica Pozri príspevok
ešte k úplne prvej otázke - krátim mu dovolenku 3/12 to znamená, že mu krátim 6 dní? čiže 25 - 6 = 19 dní?
áno, pretože 25/12x3=6,249 po zaokr. 6 dní

- do hodnoty 0,25 sa zaokr.smerom nadol <o:p></o:p>
- nad hodnotou 0,25 sa zaokruh.smerom nahor <o:p></o:p>
0 0
Assea Assea

Assea je offline (nepripojený) Assea

Ahojte. Mám zamestnanca (od 02.07.2007 do 31.10.2007 - dal výpoveď) - nárok na dovolenku by teda mal 6,5 dňa? (vychádza to 6,6period..., ako sa to správne zaokrúhľuje?)

Od 31.07.2007 do 31.08.2007 bol PN - mám mu za to krátiť dovolenku???

ĎAKUJEM
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Pozri par. 109 ZP -dovolenka sa kráti ak maroduje viac ako 100 dní. Tu nie je dôvod na krátenie.
0 0
d0d0 d0d0

d0d0 je offline (nepripojený) d0d0

Máme takýto prípadad. Zamestnanec mal pracovný úraz, /stal sa na pracovisku/ stále je ešte na PN už od 3/07, ale v zápise nie je výslovne uvedené že za úraz je zodpovedný zamestávatel. Bola to momentálna indispozícia zamestnanca pri dvíhaní bremena cca 30 kg. Ako v takomto prípade postupovať ? Krátiť či nekrátiť dovolenku ?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

§ 109
Krátenie dovolenky
Na začiatok

(1) Ak nepracoval zamestnanec, ktorý splnil podmienku odpracovania aspoň 60 dní v kalendárnom roku, za ktorý sa dovolenka poskytuje, z dôvodu výkonu základnej služby, náhradnej služby alebo civilnej služby namiesto tejto služby mimoriadnej služby v období krízovej situácie alebo alternatívnej služby v čase vojny a vojnového stavu , z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky (§ 166 ods. 2) a pre dôležité osobné prekážky v práci, ktoré sa neuvádzajú v § 141 ods. 2, kráti sa mu dovolenka za prvých 100 takto zameškaných pracovných dní o jednu dvanástinu a za každých ďalších 22 21 dní rovnako o jednu dvanástinu. Dovolenka sa zamestnancovi nekráti za obdobie pracovnej neschopnosti vzniknutej v dôsledku pracovného úrazu alebo choroby z povolania, za ktorú ktoré zamestnávateľ zodpovedá
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

d0d0 Pozri príspevok
Máme takýto prípadad. Zamestnanec mal pracovný úraz, /stal sa na pracovisku/ stále je ešte na PN už od 3/07, ale v zápise nie je výslovne uvedené že za úraz je zodpovedný zamestávatel. Bola to momentálna indispozícia zamestnanca pri dvíhaní bremena cca 30 kg. Ako v takomto prípade postupovať ? Krátiť či nekrátiť dovolenku ?
Ďakujem za odpoveď.
Ale bol to pracovný úraz nakoľko sa stal na pracovisku, spísali ste o ňom záznam, zaslali soc. poisťovni a inšpektorátu bezpečnosti práce. Dovolenku nekrátiš.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

VERONIKA6 Pozri príspevok
Ale bol to pracovný úraz nakoľko sa stal na pracovisku, spísali ste o ňom záznam, zaslali soc. poisťovni a inšpektorátu bezpečnosti práce. Dovolenku nekrátiš.
No neviem, ale v tom § 109 je napísané, že "za ktoré zametnávateľ zodpovedá".

Nie za každý pracovný úraz zodpovedná zamestnávateľ, a v tomto prípade to aj napísali, že za úraz bol zodpovedný zamestnanec. Takže nevidel by som to tak jednoznačné.
0 0
d0d0 d0d0

d0d0 je offline (nepripojený) d0d0

Chobot Pozri príspevok
No neviem, ale v tom § 109 je napísané, že "za ktoré zametnávateľ zodpovedá".

Nie za každý pracovný úraz zodpovedná zamestnávateľ, a v tomto prípade to aj napísali, že za úraz bol zodpovedný zamestnanec. Takže nevidel by som to tak jednoznačné.
Dvíhal bremeno zo zeme na úroveň pliec a v ramene si nadtrhol šlachu. To znamená že vykonával bežnú rutinnú činnosť, ktorú vykonával 10 rokov. Samozrejme že tých bremien za smenu zdviha bežne cca cca 20 - 30 x. A nie je to veľká námaha. Takže tu sa nozaj nedá hovoriť o zavinení zamestnávateľa. Naozaj sa dá hovoriť o indispozícii alebo že by ponocoval? Ale alkohol nepožil. Ale prečo by ponocoval 57 ročný chlap ?
Ale stojím pred otázkou či krátiť alebo nie.
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie