Zavrieť

Porady

nové auto

Prajem príjemný den. Poprosila by som o radu ohladom noveho auta. Kupili sme auto, teda firma,v uctovnictve je uctovane na datume kedy bolo kupené a to 30.10.2007. CHcem sa vsak opytat, mozem zacat auto pouzivat na podniketelske ucely az od 1.1.2008? teda, kedy poslat oznamenie danovemu uradu, a kedy zaplatit sectnu daN? mozem to nechat na januar? a co odpisy? do knihy majetku ho dat s datumom kedy bolo kupene? prosim poradte mi som este stale zaciatocnicka . Dakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Janka 24 Pozri príspevok
Prajem príjemný den. Poprosila by som o radu ohladom noveho auta. Kupili sme auto, teda firma,v uctovnictve je uctovane na datume kedy bolo kupené a to 30.10.2007. CHcem sa vsak opytat, mozem zacat auto pouzivat na podniketelske ucely az od 1.1.2008? teda, kedy poslat oznamenie danovemu uradu, a kedy zaplatit sectnu daN? mozem to nechat na januar? a co odpisy? do knihy majetku ho dat s datumom kedy bolo kupene? prosim poradte mi som este stale zaciatocnicka . Dakujem
1. môžeš
2. do 15. dní o začatia používania- aj DPk dani z MV aj daň zaplatiť
3. odpisy si uplatníš až od roku 2008
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Iba doplním, že ak vznikne daňová povinnosť pre daň z MV po 1.1.2008, daňovník postupuje podľa novelizovaného znenia Zákona o miestnych daniach a miestnom poplatku .
0 0
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

Tweety Pozri príspevok
1. môžeš
2. do 15. dní o začatia používania- aj DPk dani z MV aj daň zaplatiť
3. odpisy si uplatníš až od roku 2008
Mám podobný problém.
A keď auto prihlásim na DÚ 1.12.2007 ako to bude s odpismi za tento rok?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
BOND Pozri príspevok
Mám podobný problém.
A keď auto prihlásim na DÚ 1.12.2007 ako to bude s odpismi za tento rok?
Uplatníš si ročný odpis.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

BOND Pozri príspevok
Mám podobný problém.
A keď auto prihlásim na DÚ 1.12.2007 ako to bude s odpismi za tento rok?
Ak bude MV zaradené do používania a k 31.12.2007 bude v majetku účt. jednotky,nárok na odpis za rok 2007 vzniká.
0 0
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

smith Pozri príspevok
Uplatníš si ročný odpis.
Ešte ma napadlo
nakoľko auto aj tak zatial používať nebudem, stačí ho prihlásiť na DÚ napr. 20.12.2007 aby som za tento rok platil čo najmenej cestnú daň
a možem si potom uplatniť odpis?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

BOND Pozri príspevok
Ešte ma napadlo
nakoľko auto aj tak zatial používať nebudem, stačí ho prihlásiť na DÚ napr. 20.12.2007 aby som za tento rok platil čo najmenej cestnú daň
a možem si potom uplatniť odpis?
MV je povinnosťou prihlásiť na daň z MV do 15.dní, aj daň zaplatiť, od začatia používania na podnikanie.
0 0
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

Tweety Pozri príspevok
MV je povinnosťou prihlásiť na daň z MV do 15.dní, aj daň zaplatiť, od začatia používania na podnikanie.
No tak takto
začnem MV požívať od 20.12.2007
na DÚ ho prihlásim 21.12.2004
možem si uplatniť odpis za celý rok 2007?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
BOND Pozri príspevok
No tak takto
začnem MV požívať od 20.12.2007
na DÚ ho prihlásim 21.12.2004
možem si uplatniť odpis za celý rok 2007?
Môžeš, veď k 31.12. ho budeš mať v majetku. Keby si auto kupil 30.12. a na DÚ prihlásil 31.12. aj vtedy môžeš uplatniť ročný odpis.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

BOND Pozri príspevok
No tak takto
začnem MV požívať od 20.12.2007
na DÚ ho prihlásim 21.12.2004
možem si uplatniť odpis za celý rok 2007?
Odpoveď máš v prísp. č.6. Iba jedna oprava, myslel si zrejme r. 2007, a nie r. 2004, však?
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

smith Pozri príspevok
Môžeš, veď k 31.12. ho budeš mať v majetku. Keby si auto kupil 30.12. a na DÚ prihlásil 31.12. aj vtedy môžeš uplatniť ročný odpis.
Vozidlo musíš mať prihlásené na DI, ak to nestíhněš odpisy si uplatníš až na rok 2008. Totižto vozidlo musí mať EČ.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
VladoaKatka Pozri príspevok
Vozidlo musíš mať prihlásené na DI, ak to nestíhněš odpisy si uplatníš až na rok 2008. Totižto vozidlo musí mať EČ.
Ale teoreticky to možné je. Stihnúť za 1 deň všetko.
0 0
zukana zukana

zukana je offline (nepripojený) zukana

A čo v prípade kúpy auta - N1.

Faktúra a prevzatie auta bolo v novembri. Účtujem v JÚ:
1. ZD - 400.000,- VNZD (nákup HM), 15.11.2007 dátum zaplatenia = dátum účtovania
2. DPH - 76.000,- VNZD (platba DPH), 15.11.2007 dátum zaplatenia = dátum účtovania

Ak by som zaplatila daň z MV až v januári, prvý odpis by bol až v roku 2008. Ale čo s DPH? Tú si uplatním za november 2007?
0 0
zukana zukana

zukana je offline (nepripojený) zukana

???
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

DPH si uplatníš podľa dátumu dodania tovaru , t.j. v novembri.
0 0
zukana zukana

zukana je offline (nepripojený) zukana

A ešte ma napadlo. V novembri som zaplatila zákonnú poistku aj havarijnú poistku (1/2). Môžem si to dať do daňových výdavkov v roku 2007 ak cestnú daň zaplatím v januári?
0 0
zukana zukana

zukana je offline (nepripojený) zukana

Prosím odpovedajte.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zukana Pozri príspevok
Prosím odpovedajte.
Odpovedám: ZP časovo rozlíšiš na dve obdobia- ak ide o dve obdobia poistenia- podľa dní poistenia roku 2007- náklad, a roku 2008- 381.
0 0
zukana zukana

zukana je offline (nepripojený) zukana

Účtujem v JÚ. A ideme mi len o to, či si môžem uplatniť poistné uhradené v roku 2007 ako daňový výdavok, ak daň z MV zaplatím len v januáry 2008. V JÚ neviem časovo rozlišovať, alebo áno???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zukana Pozri príspevok
Účtujem v JÚ. A ideme mi len o to, či si môžem uplatniť poistné uhradené v roku 2007 ako daňový výdavok, ak daň z MV zaplatím len v januáry 2008. V JÚ neviem časovo rozlišovať, alebo áno???
AK poistné zaplatiš v roku 2007, bude výdavkom roku 2007, ak daň z MV zaplatíš v januári 2008, bude to výdavok roku 2008.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať