Zavrieť

Porady

stavebný materiál YTONG

Ahojte všetci..chceli by sme na jar začat so stavbou domu...sme rozhodnutí pre ytong, len by sme potrebovali poradit akú hrúbku máme zvolit..určite budeme zateplovat minimálne 15-20 polystyrén...Vie nám niekto poradit?
Velmi pekne ďakujeme
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
http://www.porada.sk/t67203-velox-du...porotherm.html

P.S. Prosím všetkých poraďákov, aby sa naučili používať funkciu vyhladávania. Keď som zadal do vyhladania Ytong, tak našiel 18 tém, v ktorých sa nachádza slovo YTONG. Ďakujem
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
cicmo cicmo

cicmo je offline (nepripojený) cicmo

Dobry den,

preco chcete Ytong zateplovat polystyrenom? Treba pouzit Ytong Lambda 375 mm a nemusite to zateplovat vobec. Je uplne zbytocne zateplovat novy dom a este k tomu Ytong zateplovat polystyrenom. Cely dom ako keby ste uzavreli do mikrotenoveho sacku , dom prestane dychat.

Ytong Lambda 375 mm splana pozadovany tepelny odpor. A zaroven usetrite na praci za zateplovanie.

A ked uz chcete zateplovat , tak potom mineralnou vlnou , napr. Isover , Nobasil , Rockwool alebo nieco podobne. Potom staci pouzit aj hrubku 250 mm.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

cicmo Pozri príspevok
Dobry den,

preco chcete Ytong zateplovat polystyrenom? Treba pouzit Ytong Lambda 375 mm a nemusite to zateplovat vobec. Je uplne zbytocne zateplovat novy dom a este k tomu Ytong zateplovat polystyrenom. Cely dom ako keby ste uzavreli do mikrotenoveho sacku , dom prestane dychat.

Ytong Lambda 375 mm splana pozadovany tepelny odpor. A zaroven usetrite na praci za zateplovanie.

A ked uz chcete zateplovat , tak potom mineralnou vlnou , napr. Isover , Nobasil , Rockwool alebo nieco podobne. Potom staci pouzit aj hrubku 250 mm.
LAMBDA de obchodnicky ODRB !

v Reale nikdy nedosiahne take R ako ma prepisane navyse nizka pevnost.
Ovela lepsie je dat tensiu stenu ( podla statika ! ) a hrubsiu izolaciu - dokonca aj z cenoveho hladiska.

Inac kde ma ten dom pluca ze potrebuje dychat ?
Aku davate vonkajsiu a vnutornu omietku - ked to tak krasne dycha ?
A co ked je vacsia vlhkost vonku ? zacne ju nasavat ?
Na dychanie sa pouziva VETRANIE !

Cize najlepsie by bolo stavat napr. 25cm murivo (tehla asi lepsia kvoli pevnosti a akumulacii tepla) a nato 15-20 cm izolacie - kludne polystyren.
1 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

smith Pozri príspevok
http://www.porada.sk/t67203-velox-du...porotherm.html

P.S. Prosím všetkých poraďákov, aby sa naučili používať funkciu vyhladávania. Keď som zadal do vyhladania Ytong, tak našiel 18 tém, v ktorých sa nachádza slovo YTONG. Ďakujem

ja len tak na obhajobu. Mne napríklad nie vždy táto funkcia išla. Zadala som nejakú tému do vyhľadavača a našlo mi napríklad " perkličky účtovnej kancelárie " , " ak sa citiš zle" a pod. témy , ale nie konktrétne čo som hľadala.
Keď som vytvorila novú tému hneď prvý príspevok bol odkaz na konkrétny link. Tak len toľko.
0 0
sizk sizk

sizk je offline (nepripojený) sizk

POZOR na Ytong.

Treba sa podrobne začítať napr. do odborných článkov (napr-. stavebnícka ročenka 2006, str. 49) a zobrať do úvahy skutočnosti. Každý materiál pri navlhnutí má nižšie tepelné odpory. Ytong sa dodáva min v 30% vlhkosti čo je hodnota tep. odporu na úrovni 35% z celkovej hodnoty. po 5 rokoch sa ustáli na cca 6% čo predstavuje ešte stále min 15% zníženie hodnoty. a to nehovorím o vlhkostnej rozťažnosti. ja po 5-6 rokoch sa nechcem pozerať na trhliny. len toľlko
0 0
lutec lutec

lutec je offline (nepripojený) lutec

Tak teda po poriadku:
1./ Ak sa rozhodnete pre Ytong, vedzte, že hrubá stavba bude cca o 40% drahšia ako napr. z Porothermu. Takže ak ísť do stavby z Ytongu, neuvažujte o dodatočnom zatepľovaní, zvoľte Ytong Lambda (R=3,6 v reáli), a ak nezanedbáte žiaden detail - potencionálny tepelný most - a iné dôležité veci ako umiestnenie stavby, natočenie, výber domu, vykurovací systém atď, dosiahnete výsledok okolo 70 kWh/m2, to je do 300€ za vykurovanie ročne.
To je zlé? Chcete ísť ešte viac dole? Za akú vstupnú cenu?
2./ Ak chcete zatepľovať PS alebo minerálnou vlnou, ideálne by bolo postaviť dom z 18 cm ŽB stien, ale to sa u nás nerobí, takže tu mále keramické tvárnice. Hrúbka max 30 cm (R=2,1) + 10 cm PS (R=2,5). Pozor na všetky detaily, hlavne ostenia otvorov - ako ich zatepliť? Žiaden katalógový projekt Vám neposkytne detaily, takže potrebujete niekoho, kto vie poradiť.

A čo je lacnejšie. Táto rovnica má toľko neznámych, že sa na ňu nedá odpovedať len tak jednoducho. Hlavne musíte vedieť, čo všetko si viete spraviť sami alebo ustriehnuť sami. Neexistuje firma, ktorá robí poctivo.
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Dobrý deň, tento rok sme skolaudovali chatu z Itongu. Problém však nastal v zime pri vykurovaní. Kúrim krbom a mám v každej miestnosti rozvody. Okolo celého domu v úrovni podlahy a asi 80 cm nad zemou na poschodí mám morký pás. Pokúsim sa priložiť fotku. Podla toho čo som sa na porade dočítala, jedná sa asi o tepelný most, teda v mojom laickom ponimani o nedostatočné odizolovanie platne a venca. Moja otázka a problém je v podstate, či na jar bude postačovať nejaký pás polystyrénu po obvode alebo sa to má riešiť ináč?
fotka.JPG  
0 0
kurizon kurizon

kurizon je offline (nepripojený) kurizon

Neviem, ci existuje tema, ktora by bola tolkokrat omielana ako tato... a nikdy sa pri nej nedospelo k nejakemu zaveru, vzdy je to tak 50:50 ci Ytong alebo Porotherm, resp. iná tehla, takisto ci polystyren alebo vlna. A potom je tam este zopar nadsencov pre u nas velmi nepouzivane materialy, takze prajem prijemne citanie, ja som mal z toho tiez hlavu ako televizor
0 0
lutec lutec

lutec je offline (nepripojený) lutec

Z obrázku nie je vidno, aké hrubé je murivo, ale už pri hrúbke 25cm bolo treba dať do venca 80mm XPS. Betón je vinikajúci vodič vlhkosti.
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Myslíte si že dodatočná izolácia (chcem doplniť polystyrén okolo z vonku) pomôže? Tehly su 375x249x599
0 0
lutec lutec

lutec je offline (nepripojený) lutec

určite
0 0
lutec lutec

lutec je offline (nepripojený) lutec

Pár dobrých detailov a foto pre tých čo sa chystajú stavať z Ytong Lambda, lebo... posrať sa dá všetko na svete.
Nechcem tu diskutovať o tom, že tento systém je zlý alebo dobrý, len chcem pomôcť tým, ktorý sa rozhodli pre Ytong.
Úprimne, ak by som mal vhodný pozemok v južnom svahu, asi by som spravil zakopaný NED dom s presklenou fasádou
2008-11, osadzovanie svetlíkov.jpg  
2009-06, hrubá stavba (42).jpg  
2009-06, hrubá stavba (45).jpg  
2009-06, hrubá stavba (4).jpg  
2009-06, hrubá stavba (78).jpg  

Detail č.1.jpg  
Detail č.2.jpg  
Detail č.3.jpg  
Detail č.4.jpg  
2009-06, hrubá stavba (92).jpg  

2009-06, hrubá stavba (98).jpg  
detaily na fasáde 001.jpg  
detaily na fasáde 002.jpg  
detaily na fasáde 003.jpg  
detaily na fasáde 004.jpg  

strop pod terasou.jpg  
1/1
0 0
stavitelpraktik stavitelpraktik

stavitelpraktik je offline (nepripojený) stavitelpraktik

ja som staval s ytongu a som spokojný
0 0
cocker.ba cocker.ba

cocker.ba je offline (nepripojený) cocker.ba

tiez mam dom z ytongu, plus zateplovacia omietka.blbec je ten, co zatepluje ytong polystyrenom.ytong je porovity material, takze dycha-na rozdiel od tehly. takze je asi rozdiel zabalit do igelitu kamen, alebo spongiu...
proti zateplovaniu polystyrenom pred 12 rokmi boli aj vyrobcovia ytongu a nedavno som bol na skoleni v hasite, tam sa vyvojari vzdy chytali za hlavu, ked niekto zateploval ytong pplystyrenom...ytong sa musi zateplovat bud perlitovou termoomietkou alebo mineral. vlnou-proste tym co dycha! inak nema sancu vypudit zo seba vlhkost, ktoru naberie.hlavne cez noc v zime. a zdrojom vlhkosti je kazdy z nas...
inak ytong ma nevyhodu v tom, ze pri 36 st. pocas 2-3 dni v lete proste tepelne skolabuje a uz neizoluje, skor vyhrieva interier.teraz by som radsej staval z veloxu alebo izolovaneho durisolu.
0 1
cocker.ba cocker.ba

cocker.ba je offline (nepripojený) cocker.ba

cocker.ba Pozri príspevok
blbec je ten, co zatepluje ytong polystyrenom.y
ale mame tu zateplovaci trend a slovac asi nepozna iny zateplovaci material, nez je polystyren
0 1
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

cocker.ba Pozri príspevok
tiez mam dom z ytongu, plus zateplovacia omietka.blbec je ten, co zatepluje ytong polystyrenom.ytong je porovity material, takze dycha-na rozdiel od tehly. takze je asi rozdiel zabalit do igelitu kamen, alebo spongiu...
proti zateplovaniu polystyrenom pred 12 rokmi boli aj vyrobcovia ytongu a nedavno som bol na skoleni v hasite, tam sa vyvojari vzdy chytali za hlavu, ked niekto zateploval ytong pplystyrenom...ytong sa musi zateplovat bud perlitovou termoomietkou alebo mineral. vlnou-proste tym co dycha! inak nema sancu vypudit zo seba vlhkost, ktoru naberie.hlavne cez noc v zime. a zdrojom vlhkosti je kazdy z nas...
inak ytong ma nevyhodu v tom, ze pri 36 st. pocas 2-3 dni v lete proste tepelne skolabuje a uz neizoluje, skor vyhrieva interier.teraz by som radsej staval z veloxu alebo izolovaneho durisolu.
Ďalší dýchač. To sa voľakde kotíte, či čo?
0 0
cocker.ba cocker.ba

cocker.ba je offline (nepripojený) cocker.ba

Ferdosondo Pozri príspevok
Ďalší dýchač. To sa voľakde kotíte, či čo?
ty si nejaky velky odbornik...neuznavas, ze su tu este vacssi? napr. ludia z ytongu a hasitu? a logika ti nic nehovori? alebo ytong nie je mqaterial, ktory nemusi dychat a nie je porovity?
alebo to, ze v lete ytong tepelne skolabuje-to su moje skusenosti. tak mi je jedno co pises.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Veď ja nič. Aj o tom tepelnom skolabovaní je veľmi vtipné. Ten som ešte nepočul
0 0
cocker.ba cocker.ba

cocker.ba je offline (nepripojený) cocker.ba

Ferdosondo Pozri príspevok
Veď ja nič. Aj o tom tepelnom skolabovaní je veľmi vtipné. Ten som ešte nepočul
tak si postav dom z ytongu. hoci aj zatepleneho omietkou a potom mi povedz, kedy budes mat na prizemi napr. v obyvacke, ktora je orientovana na zapad(o podkrovi nehovoriac), teplotu nad 25 st.celzia, na aku teplotu sa tam vzduch zohreje a kolko vydrzis bez klimatiky-ty expert.proste ytong po 2-3 dnoch horucav nad 35 stupnov sam zacina kurit a nie ze by izoloval- to je jeho nevyhoda.mysli si co chces. mam "rad" teoretickych mudrcov.
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Čisto teoreticky je možné zatepliť aj Ytong polystyrénom,ale to by sa musela zvnútra osadiť parobrzda,asi na nejaký rošt a potom ho opláštiť fermacellom alebo sadrokartónom,jednoducho urobiť z neho difúzne zatvorenú stenu. To by však musel byť maximálne suchý,čo sa dá dosiahnuť len... vlastne nedá. Preto je lepšie použiť kamennú vlnu. Je výhodnejšie,ak sa muruje,robiť difúzne otvorenú stenu (to je to dýchanie) a ak sa robí napríklad drevená,kde je predpoklad,že stena je maximálne suchá,radšej difúzne zatvorenú. Mne sa nepozdáva difúzne otvorená konštrukcia s použitím suchých procesov výstavby. Neviem,prečo treba stenu namáhať parou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať