Zavrieť

Porady

danové priznanie typu A

otázka č.1/
Chcem sa opýtať dôchodca v roku 2007 si môže nárokovať na vrátenie dane len pri príjmoch do výšky 50% nezd.čiastky t.j. 47808.- Sk na potvrdení má dôchodca rozdelené príjem v sume 25670.- s preddav.danou vo výške 4876.- a príjem 28200.- so zrážkovou danou 5357.-.
Celkový príjem však činí 53870.-Sk. Môžem do danov.priznania zobrať len príjem 25670 s predd.danou a uplatniť dan vo výške 4876.- na vrátenie?

2/
Na potvrdení o príjmoch FO zo závislej činnosti je v r.09 zrazené príspevky na doplnk.dôch.spor. 2800.- v riadku 10 Príspevky na DDP,účelové sporenie platené zamestnávateľom za zamestnanca zahr.v riadku 1/ suma 2800.-
Moja otázka je pri ročnom zúčtovnaí uplatňujem nezdan.čiastku na DDP len sumu 2800.-Sk?


Naposledy upravil Dav : 11.02.11 at 15:04
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Juras66 Pozri príspevok
Oznámil mi č.ú. pre s.r.o., ale pre mňa ako FO nie, teda neviem o tom.
klikni na odkaz v prísp. č. 560
0 0
Juras66 Juras66

Juras66 je offline (nepripojený) Juras66

Ďakujem, tomu som porozumel, a môžem DP podať aj elektronicky?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Juras66 Pozri príspevok
Ďakujem, tomu som porozumel, a môžem DP podať aj elektronicky?
pokial nemáš vybavenú elektronickú komunikáciu - nie. Môžeš poslať poštou (doporučene)
0 0
Juras66 Juras66

Juras66 je offline (nepripojený) Juras66

veronikasad Pozri príspevok
pokial nemáš vybavenú elektronickú komunikáciu - nie. Môžeš poslať poštou (doporučene)
tú mám vybavenú, cez ňu podávam DP za firmu, ide mi o to či môžem aj ako FO podať elektronicky DP.
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Dobry den, mam otazku ohladom danoveho priznania typu A a uplatnenia si danoveho bonusu.
Zamestnankyna mala prijem od dvoch zamestnavatelov a musi si spravit danove sama (zabudla poziadat jedneho z nich o zuctovanie dane). V prvom zamestnani podla potvrdenia mala prijem 1700 eur a danovy bonus priznany a vyplateny za 2-6 mesiac. Od druheho zamestnavatela mala prijem 5000 eur a danovy bonus priznany a vyplateny za 7-12 mesiac. Ako to prosim uviest do danoveho priznania? Na strane 2 DP nevyznacuje o danovom bonuse nic? V mesiaci januar nepracovala, za ten si asi danovy bonus nemôze priznat? Dakujem za pomoc.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Na daňový bonus vzniká nárok, ak bol celoročný príjem vyšší ako 1963,20 € zo zamestnania, alebo zo živnosti. Nezáleží na počte odpracovaných mesiacov. Ak zarobí uvedenú sumu za 1 deň, už má nárok na celoročný bonus.

V DP typu A na strane 2 vyznačíš nárok na 1-12
Na r. 55 uvedieš sumu: 249,24 €
Na r. 57 uvedieš sumu, ktorú zamestnávateľ už vyplatil.
Rozdiel ti DÚ vyplatí.
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

kn-alka Pozri príspevok
Na daňový bonus vzniká nárok, ak bol celoročný príjem vyšší ako 1963,20 € zo zamestnania, alebo zo živnosti. Nezáleží na počte odpracovaných mesiacov. Ak zarobí uvedenú sumu za 1 deň, už má nárok na celoročný bonus.

V DP typu A na strane 2 vyznačíš nárok na 1-12
Na r. 55 uvedieš sumu: 249,24 €
Na r. 57 uvedieš sumu, ktorú zamestnávateľ už vyplatil.
Rozdiel ti DÚ vyplatí.
Dakujem velmi pekne za pomoc. Zelam pekny den.
0 0
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

Zamestnankyňa je z českej republiky , trvalý pobyt má v Prahe a od apríla pracuje na TPP na slovensku. Vyplňuje sa DP konkrétne prvá strana o daňovníkovy do iných riadkov ako u ostatných čo sú Slováci? A má nárok na ZP? Ďakujem.
0 0
saška3112 saška3112

saška3112 je offline (nepripojený) saška3112

Mohol by mi niekto poradoť prosím, že ako mám vyplniť daňové priznanie od riadku 76 kedže mám som iba živnostníčka a som v mínuse a neviem sa proste odtial pohnuť, prosím poradte mi :/
0 0
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

Poradíte mi prosím.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať