Zavrieť

Porady

Ukončenie prac. pomeru

Prosím Vás vie mi niekto poradiť ako má vyzerať skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe,alebo môžem namiesto toho dať aj skončenie pracovného pomeru dohodou. Nebude to vadiť?Dakujem
Usporiadat
kačer kačer

kačer je offline (nepripojený) kačer

ďakujem
0 0
janulinka janulinka

janulinka je offline (nepripojený) janulinka

Môžete mi poradiť, či je možnosť rozviazať pracovný pomer zo strany organizácie s čiastočným invalidom a keď áno tak za akých podmienok? ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janulinka Pozri príspevok
Môžete mi poradiť, či je možnosť rozviazať pracovný pomer zo strany organizácie s čiastočným invalidom a keď áno tak za akých podmienok? ďakujem
Skončenie pracovného pomeru
§ 59
ZP

(1) Pracovný pomer možno skončiť

a) dohodou,
b) výpoveďou,
c) okamžitým skončením,
d) skončením v skúšobnej dobe.
Len si treba vybrať.
0 0
annika annika

annika je offline (nepripojený) annika

V zmysle ZP § 66 :

Zamestnancovi so zdravotným postihnutím môže dať zamestnávateľ výpoveď len s predchádzajúcim súhlasom príslušného úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, inak je výpoveď neplatná. Tento súhlas sa nevyžaduje, ak ide o výpoveď dávanú zamestnancovi, ktorý dosiahol vek určený na nárok na starobný dôchodok, alebo z dôvodov ustanovených v § 63 ods. 1 písm. a) (sa zrušuje alebo premiestňuje zamestnávateľ alebo jeho časť), a písm. e). (porušenie prac. disciplíny)
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

annika, ty si istotne odbornicka (ja vobec nie som) na danu temu, ale "pocula" som, ze to vraj uz tak nie je (nikde som to nepreverovala). Nebola daka zmena v ZP? Tato otazka zaujala aj mna, takze vyuzivam tuto temu, aby som sa dozvedela fundovanu odpoved. Dakujem .
0 0
MGiti MGiti

MGiti je offline (nepripojený) MGiti

Mám 55 rokov.
Milí poraďáci chcela by som sa s Vami poradiť v jednej veci. Máme pracovníka ktorého sme len nedávno prijali, ale nakoľko s jeho pracovnými výsledkami a vynechávaním pracovnej doby nebol vedúci spokojný ( predtým ho už viackrát slovne upozornil ), chcel s ním od 16.9.2008 ukončiť okamžite pracovný pomer v skúšobej dobe. Kým som mu vypísala ukončenie pracovnej zmluvy už prišiel s PN od 16.9.2008. Výpoveď mi odmietol podpísať a prevziať, že to urobí až po skončení PN. Chcela by som od Vás radu ako to je teraz vlastne s tým ukončením pracovného pomeru? Mám mu uznať tú PN - ku a skúšobná doba sa mu posunie o tie dni PN, alebo ako by som mala ďalej postupovať? Za všetky Vaše rady vopred ďakujem.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

MGiti Pozri príspevok
Milí poraďáci chcela by som sa s Vami poradiť v jednej veci. Máme pracovníka ktorého sme len nedávno prijali, ale nakoľko s jeho pracovnými výsledkami a vynechávaním pracovnej doby nebol vedúci spokojný ( predtým ho už viackrát slovne upozornil ), chcel s ním od 16.9.2008 ukončiť okamžite pracovný pomer v skúšobej dobe. Kým som mu vypísala ukončenie pracovnej zmluvy už prišiel s PN od 16.9.2008. Výpoveď mi odmietol podpísať a prevziať, že to urobí až po skončení PN. Chcela by som od Vás radu ako to je teraz vlastne s tým ukončením pracovného pomeru? Mám mu uznať tú PN - ku a skúšobná doba sa mu posunie o tie dni PN, alebo ako by som mala ďalej postupovať? Za všetky Vaše rady vopred ďakujem.
Ak skúšobná doba trvá, môžete so zamestnancom ukončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe aj keď je PN. Ukončenie pracovného pomeru sa považuje za doručené aj v prípade, že to zamestnanec odmietne prevziať.
0 0
MGiti MGiti

MGiti je offline (nepripojený) MGiti

Mám 55 rokov.
Ďakujem, takže darmo mi doniesol PN-ku - výpoveď mu platí od tohoto 16.9.2008 ako mu to povedal vedúci? A teraz mu tu PN mám uznať aj keď si ju vybavil v ten istý deň a ešte k tomu až potom ako mu vedúci povedal, že s ním končí pracovný pomer? Výpoveď som mu síce písala hneď ako mi to povedal vedúci, len ten pracovník bol v tomto smere prefíkaný a hneď si išiel vybaviť PN.
0 0
MGiti MGiti

MGiti je offline (nepripojený) MGiti

Mám 55 rokov.
Prosím,skúste mi ešte niekto odpovedať.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

MGiti Pozri príspevok
Ďakujem, takže darmo mi doniesol PN-ku - výpoveď mu platí od tohoto 16.9.2008 ako mu to povedal vedúci? A teraz mu tu PN mám uznať aj keď si ju vybavil v ten istý deň a ešte k tomu až potom ako mu vedúci povedal, že s ním končí pracovný pomer? Výpoveď som mu síce písala hneď ako mi to povedal vedúci, len ten pracovník bol v tomto smere prefíkaný a hneď si išiel vybaviť PN.
Zbytočne je tu hovoriť o výpovedi, pokiaľ z-c je ešte v skúšobnej dobe. V SD je možné ukončiť PP aj počas PN. Ak s ním končíte k 16.9. a on má týmto dňom PN, tak jeden deň náhrady príjmu mu zaplatíte a ostatné dni mu platí SP.
0 0
MGiti MGiti

MGiti je offline (nepripojený) MGiti

Mám 55 rokov.
Ďakujem, ďakujem...
0 0
annika annika

annika je offline (nepripojený) annika

ZP § 72
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

(1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.

V skúšobnej dobe môžeš prac. pomer ukončiť aj počas PN, neplatí tu ochranná doba.

§ 38
Doručovanie

(1) Písomnosti zamestnávateľa týkajúce sa vzniku, zmeny a skončenia pracovného pomeru alebo vzniku, zmeny a zániku povinností zamestnanca vyplývajúcich z pracovnej zmluvy musia byť doručené zamestnancovi do vlastných rúk. ...

(4) Povinnosť zamestnávateľa alebo zamestnanca doručiť písomnosť sa splní, len čo zamestnanec alebo zamestnávateľ písomnosť prevezme alebo len čo ju pošta vrátila zamestnávateľovi alebo zamestnancovi ako nedoručiteľnú, alebo ak doručenie písomnosti bolo zmarené konaním alebo opomenutím zamestnanca alebo zamestnávateľa. Účinky doručenia nastanú aj vtedy, ak zamestnanec alebo zamestnávateľ prijatie písomnosti odmietne.
0 0
MGiti MGiti

MGiti je offline (nepripojený) MGiti

Mám 55 rokov.
Ešte raz Vám všetkým ďakujem, Vaše rady mi veľmi pomohli.
0 0
martina282 martina282

martina282 je offline (nepripojený) martina282

poradcovia,prosim poradte mi.som na rodicovskej dovolenke a mam u zamestnavatela TPP,ale nasla som si ine zamestnanie do ktoreho chcem cim skor nastupit.potrebovala by som poradit podla ktoreho paragrafu mam ukoncit PP.dakujem velmi pekne za rady
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

martina282 Pozri príspevok
poradcovia,prosim poradte mi.som na rodicovskej dovolenke a mam u zamestnavatela TPP,ale nasla som si ine zamestnanie do ktoreho chcem cim skor nastupit.potrebovala by som poradit podla ktoreho paragrafu mam ukoncit PP.dakujem velmi pekne za rady
Najskôr PP skončíš dohodou podľa § 60 ZP.
Dohoda o skončení pracovného pomeru
(1) Ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na skončení pracovného pomeru, pracovný pomer sa skončí dohodnutým dňom.
(2) Dohodu o skončení pracovného pomeru zamestnávateľ a zamestnanec uzatvárajú písomne. V dohode musia byť uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru, ak to zamestnanec požaduje alebo ak sa pracovný pomer skončil dohodou z dôvodov organizačných zmien.
(3) Jedno vyhotovenie dohody o skončení pracovného pomeru vydá zamestnávateľ zamestnancovi.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať