Zavrieť

Porady

Výška výživného - anketa

Anketa: O výške výživného na súde by nemal rozhodovať len jeden človek (sudca, sudkyňa)

Počet hlasujúcich
133. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • súhlasím

    109 81.95%
  • nesúhlasím

    24 18.05%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Rada by som urobiť taký malý prieskum. Chcela by som vedieť, ktorá matka má na svoje deti (koľko detí) aké vysoké (nízske) výživné a keď sa dá tak približný príjem matky aj otca. Tatiež by som poprosila lokalitu Slovenska, aby to bolo prehľadnejšie a aspoň sa dozvieme ako rozhodujú súdy na Slovensku.
Dúfam, že sa pridáte (samozrejme platí aj pre otcov, starajúcich sa o drobčekov)

Začínam ako prvá:
Matka príjem: 2.400,- Sk hmotná núdza
Otec príjem: 22.000,- Sk štátny zamestnanec
Výživné 1 dieťa: 3.500,- Sk
vek dieťaťa: 6 rokov
Lokalita: východné slovensko (Michalovce)

Samozrejme chcem poďakovať za účasť a verím, že výsledky nás vrelo prekvapia.
Naposledy upravil 02Michaela : 18.12.08 at 16:08 Dôvod: poďakovanie a doplnenie údajov
Usporiadat
Magduša Magduša

Magduša je offline (nepripojený) Magduša

Zaujímavé aj aj mám pocit, že súdy rozhodujú v každom meste inak.

matka - živnosť - príjem 6000
otec - nezamestnaný (alkoholik, sám sa vzdal práce) - výživné 645,-
Spišská Nová Ves

Na záver - preco by robil, ked potom by mu zvýšili výživné a na pálenku sebe brigádu nájdze a to mu nikto nedokáže - no segin
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Magduša Pozri príspevok
Zaujímavé aj aj mám pocit, že súdy rozhodujú v každom meste inak.

matka - živnosť - príjem 6000
otec - nezamestnaný (alkoholik, sám sa vzdal práce) - výživné 645,-
Spišská Nová Ves

Na záver - preco by robil, ked potom by mu zvýšili výživné a na pálenku sebe brigádu nájdze a to mu nikto nedokáže - no segin
Ahoj. Ak Ti môžem poradiť, tak požiadaj o zvýšenie výživného nakoľko zákonom stanovené minimálne výživné je 702,- SK. Ak nemôže platiť on, tak je potom nejaké náhradné výživné ale to už neviem ako presne dosiahnuť. Ale určite požiadaj o zvýšenie výživného, nakoľko Tvoje výživné nedosahuje ani zákonnom stanovenú hranicu min. výživného.
0 0
navrhovateľ navrhovateľ

navrhovateľ je offline (nepripojený) navrhovateľ

Pridám sa, môže to na konci byť celkom zaujímavé.

matka: polovičný úväzok(iba na papieri) 4.100,- Sk v skutočnosti 8.000,- Sk
otec: dôchodok 11.277,- Sk (snažím sa aj zamestnať)
výživné 2 deti: 6.500,- Sk (1.-3.000,-Sk 2.-3.500,- Sk)
Lokalita : Vranov
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
Takze Navrhovatel plati podobne ako 02Michaela dostava. Obaja z vychodu. Avsak jedna podstatna informacia tu chyba - vek deti.

V ramci ankety mam otazky dve. Preco sud prisudi dobrovolne nezamestnanej matke deti a otca zaviaze platenim vyzivneho?. Druha otazka - kolko by mal otec platit na 14 a 17 rocne deti?
0 0
mariannagu mariannagu

mariannagu je offline (nepripojený) mariannagu

Na začiatok musím povedať,že keby nebolo soc. pracovníčok tak by som nemala odvahu pýtať viac, tie ma prehovorili aby som trošku nadsadila.. Výživné určené súdom v r.2006: 3000,-Sk -1 dieťa

matka: 13700,-netto/-zamestnaná
otec:30 000,-Sk netto/ vtedy riaditeľ banky + živnosť/
lokalia:BB kraj /ZV/
0 0
gabi2 gabi2

gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

Matka 12 000,-- netto, otec asi 18000 - 19000/netto. Neviem presne. Výživné 1 500,- sk / vek "dieťaťa" 20 rokov, ide na vysokú.
Lokalita : Martin
Tých 1 500,-- mi platí posledné 4 roky, preddým 500,-- Sk. Neprihliada súd aj na to či je matka/otec starajúci sa o dieťa vydatá/ženatý a príjem aj toho partnera? Toto je vskutku zaujímavá téma. Gabi
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

gabi2 Pozri príspevok
Matka 12 000,-- netto, otec asi 18000 - 19000/netto. Neviem presne. Výživné 1 500,- sk / vek "dieťaťa" 20 rokov, ide na vysokú.
Lokalita : Martin
Tých 1 500,-- mi platí posledné 4 roky, preddým 500,-- Sk. Neprihliada súd aj na to či je matka/otec starajúci sa o dieťa vydatá/ženatý a príjem aj toho partnera? Toto je vskutku zaujímavá téma. Gabi
Ja si myslím, že prihliada. Ak sa jedná o matku, ktorá chce výživné na dieťa, skúma súd ským matka žije, a koľko ma ten ským žije príjem. Neviem ako je to u otca, ale pri pojednávaní mi sudca vykričal, že keď s niekym budem žiť, tak budú skúmať aj jeho príjem ( a dostanem od bývalého veľké H....). Mne však na krk už žiadneho (prepáčte dobrý chlapci) chlapa netreba.
Naposledy upravil 02Michaela : 10.12.08 at 07:26 Dôvod: chyba
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Bobbix Pozri príspevok
Takze Navrhovatel plati podobne ako 02Michaela dostava. Obaja z vychodu. Avsak jedna podstatna informacia tu chyba - vek deti.

V ramci ankety mam otazky dve. Preco sud prisudi dobrovolne nezamestnanej matke deti a otca zaviaze platenim vyzivneho?. Druha otazka - kolko by mal otec platit na 14 a 17 rocne deti?
Doplnila som informácie o veku.
Súd prisudzuje deti spravidla matke (pokiaľ nie je psych. narušená, alebo alkoholik....to všetko by musel otec preukázať, aby deti získal do svojej opateri).
Závisí od veľa vecí, môj názor. Ak im platí otec školné, stravu, kupuje veci, oblečenie... Tak by nemusel platiť nič, snáď tých symbolických 702,- Sk, ale ak deťom kúpy veľké H, nestará sa čo dieťa je, v čom chodí..., tak si myslím, že vo výživnom by mu malo byť zohľadnené všetko (ja by som dala aspoň výšku životného minima pre dieťa). Taktiež závisí aj od matky. Pokiaľ má matka vysoký príjem(keby som tak mala) a otec by príjem nemal, tak ja osobne by som od neho nežiadala ani korunu, snáď len, nech príde svoje dieťa pozrieť, aby dieťa vedelo, že má aj otca. (Veď keď mu viem zabezpečiť "finančne" všetko, čo potrebuje, nemusím prosíkať bývalého o almužnu. Ak má otec vysoký príjem a matka nie, tiež by sa to malo zohľadňovať. Veď matka s tým dieťaťom trávy 24 hodín denne, 7 dní v týždni..., či je choré alebo zdravé, učí sa sním, nesie všetkú zodpovednosť za dieťa a jeho rast, vývoj, pričom víkendový rodič si vezme dieťa na 48 hodín(víkend) a myslí si, že je otec "UNA TUTY".
Môj názor. Ale na túto tému by sa dalo veľa diskutovať, lebo sú dobré matky - zlý otcovia, zlé matky - dobrý otcovia, dobré matky - dobrý otcovia (najlepšia kombinácia, vždy sa jej poteším a najhoršia kombinácia zlá matka - zlý otec.
Ale ja sa vrátim k ankete, lebo začína byť celkom zaujímavé, ako v rôznych končinách slovenska sudcovia súdia výživné asi podľa svojej ľubovôle.
Naposledy upravil 02Michaela : 10.12.08 at 07:29 Dôvod: administratívna chyba
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
toto je prilis siroka anketova tema s prilis vela premennymi. No najvatsia premenna je sudca. Ako sa vyspal, aky ma postoj voci ktoremu pohlaviu, kolko a z koho moze vytazit, ako dobre vychadza so svojim nadriadenym, pripadne oodvolacim sudom... Vobec to nieje o zakonoch. Je to o tom, ako dokazu vyuzit pokrutene paragrafy.
0 0
jana987 jana987

jana987 je offline (nepripojený) jana987

matka na materskej 8000,-
otec pre istotu hned dava vypoved,ked mu pride predvolanie na sud,alebo ho najde exekutor,z uradu prace ho vyhodili,ale robotu si vie najst vascinou na cierno 15 000-300000!ale ani z tych zamestnani co mal na sud nedorucil potrebne dokumenty.
vyzivne okr.sud 3000,-,po odvolani na krajskom v KE 2500.
a tiez si myslim,ze by nemal rozhodovat len sudca.a ak len on,tak urcite dvihnut minimum na dieta aspon na 3000.
michalovce
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Matka príjem cca 13500,00 Sk a otec príjem cca 13000,00-15000,00 Sk,
ktorý mi platí na dve deti (18 a 13 rokov) spolu 3700,00 Sk (a to sa mu zdá veľa).Lokalita Považská Bystrica a okolie.
Keď deti prídu za ním,že potrebujú niečo do školy,tak im povie,dal som mame výživné a tým je všetko vybavené.Naviac nedá ani korunu a to dcéra sa chystá na vysokú školu.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Som veľmi rada, že sa zapájate do mojej "ankety". Vážne človek oči otvára, kde a ako rozhoduje súd.
Verím, že takto dostaneme globálny obraz a človek sa najbližšie pri "návrhu" alebo "zvyšovaní výživného" vie orientovať. Ak sa bude dať a zapoja sa viacerí, určite skúsim urobiť nejakú celkovú štatistiku, aby to bolo prehľadnejšie.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Odporúčam pozrieť si aj Súdne rozhodnutia
na stránke
http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/jaspiw_maxi_fr0.htm

dať si vyhľadať slovo výživné
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
Maria27, vdaka za ten link.
Ale zistil som nieco strasne, az strasidelne .
Chcel som najst rozhodnutie z mojich pripadov a niesu tam. Ine rozhodnutia, pred a po mojom rozhodnuti tam su, no moje nie.
Ja neexistujem
Naposledy upravil Bobbix : 10.12.08 at 10:01
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Záleží od súdu aj od sudcu. Pôvodne to mal byť príkaz na zverejňovanie všetkých rozhodnutí, ale potom sa to zvrhlo. Dokonca určitú dobu neuverejňoval rozhodnutia ani Najvyšší súd SR, iba Ústavný súd uverejňuje všetko.
Je to škoda, lebo sa dvíha právne vedomie občanov, ale aj sudcovia sa tam veľa naučia.
0 0
Karida Karida

Karida je offline (nepripojený) Karida

U nas je to takto:
matka - zivnostnik - cca 20.000, asi 7 mesiacov v zamestnani, predtym student VS 2,5 roka s dietatom - prijem: RP cca 4800sk
otec - netto cca 22.000, prvych 7 mesiacov neplatil nic, potom 1000sk, teraz 1600sk.
Dieta ma 3 roky.
Podotykam na sume sme sa dohodli pred sudom, ked som videla ako je mu zatazko zvysit sumu, nehala som to tak......
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
Este by som chcel k anketovej otazke. Moj nazor je, ze by vobec nemali existovat samosudcovia. Pretoze potom zapisnice z pojednavani vyzeraju tak ako vyzeraju - povynechavane, preformulovane cele pasaze. A rozsudky podla nich, tak ako im vyhovuje (ktora obalka bola tucnejsia).
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Bobbix Pozri príspevok
Este by som chcel k anketovej otazke. Moj nazor je, ze by vobec nemali existovat samosudcovia. Pretoze potom zapisnice z pojednavani vyzeraju tak ako vyzeraju - povynechavane, preformulovane cele pasaze. A rozsudky podla nich, tak ako im vyhovuje (ktora obalka bola tucnejsia).
Správne. A úplne niečo iné hovoria pri pojednávaní a v zápisnici je celkom iné.
Perlička: Sudca v rozhodnutí (neviem, či pri tom rozmýšľal) o úprave styku navádza bývalého k porušovaniu domovej slobody. Prečo? Tak čítajte.
Otec prevezme maloletú "v byte" matky a odovzdá ju v byte matky.
Fakt je zábavné, čítať niektoré rozsudky, horšie je, že v tom musím žiť.

Pred tým bolo aspoň dosť rozumne napísané, že odovzdá maloletú pred bytom, kde matka s maloletou býva.
Naposledy upravil 02Michaela : 11.12.08 at 15:49 Dôvod: chyba
0 0
t.betinka t.betinka

t.betinka je offline (nepripojený) t.betinka

Na tuto tému som raz pisala ale pridam sa aj ja.Som z okresu Gelnica vyživne určili v S.N.V.spred 12 rokmi na syna 300 SK a na dceru 250 Sk.Syn sa zamestnal tak vyživne skončilo.Po 2 rokoch čo bol zamestnany sa rozhodol ist na VS študuje v Polsku.Ale dcera chodi na VS ako 18 ročna požiadala o večšie vyživne zo sudu jej prišlo aby ONA zistila jej otec aky ma ID ma polovičny,aky ma prijem zo zarobku,majetok aku ma hodnotu ake ma vydavky v domacnosti.Oženil sa s romkou ktora ma 9 deti.Ja mam prijem 9 8oo SK. Dcéra ma 23 rokov.
Naposledy upravil t.betinka : 13.12.08 at 21:27 Dôvod: chybajuce udaje
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

t.betinka
cital som uz vselico, ale ked som precital tvoj prispevok skoro ma prekotilo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať