Zavrieť

Porady

Zvážte nákup Pohody

Pisem sem, aby som upozornil kolegov na to, ze Stormware nie je schopny riesit banalne problemy v rozumnych terminoch (nehovoriac o tom, ze by ich mali predvidat).

Hned 2. januara som reklamoval, ze sa nedaju vystavit zahranicne faktury (faktura v cudzom jazyku s IBAN). Medzitym vydali uz jednu aktualizaciu, no tuto banalnu chybu nevedia odstranit. Dnes som tam opat volal, nevedia povedat kedy to bude, je to uplne to iste ako s ruskym plynom. Mal som pocit, ze volam do materskej skolky.

Robi nam to (nasej firme aj Slovensku) hanbu, kazdemu odberatelovi sa musim ospravedlnovat.
Usporiadat
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Žiaden program nie je bezchybný a v mnohých iných programoch by som ti tých "banálnych" chýb vedela vymenovaaaaať. :-))))
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Hmmm, včera mi kamarátka hovorila o SW Money a "ochote" na hot-line .
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

No ved ja po nikom nechcem aby bol bezchyny, ale vadi mi, ked za nieco zaplatim a autora, alebo vyrobcu netrapi, ze mi to nesluzi.

Tato chyba je banalna co sa tyka riesenia (nic komplikovane) ale zato neprijemna pre zakaznika.
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
ak sa mozem spytat, v com je tam vlastne problem? Je fakt ze toto nepouzivam,ale ked som si to skusil cvicne nahodit, tak sa mi to zdalo byt OK.
0 0
Ziarowka Ziarowka

Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

Tiež som skúšala nahodiť faktúru v CM v Pohode a dala som zobraziť tlačovú zostavu faktúry anglickej v CM a zobrazilo mi správne.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

No ved prave. Do konca roka bolo Euro CM. Teraz uz nie je. Soft teda uz neponuka moznost tlacit zahranicnu fakturu v EUR.

Teda vznikla situacia, ked ak napriklad chcem predat do Nemecka, tak napriek tomu, ze aj Nemci aj my mame Euro, musel by som mu predat v USD, aby sa dala vytlacit faktura v nemcine s IBAN. To je snad absurdne nie? !!
Naposledy upravil misomiso : 15.01.09 at 12:28
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Tak dnes opat dalsia aktualizacia, no zmena ziadna, napriek tomu, ze to slubovali.
0 0
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

misomiso Pozri príspevok
No ved prave. Do konca roka bolo Euro CM. Teraz uz nie je. Soft teda uz neponuka moznost tlacit zahranicnu fakturu v EUR.

Teda vznikla situacia, ked ak napriklad chcem predat do Nemecka, tak napriek tomu, ze aj Nemci aj my mame Euro, musel by som mu predat v USD, aby sa dala vytlacit faktura v nemcine s IBAN. To je snad absurdne nie? !!
Prepáč, ale kvôli takejto blbosti mi príde prehnané odporúčať nekupovať Pohodu

Riešenia:
1. Nadávať a čakať na update,
2. Upraviť si tlačovú zostavu vo vlastnej réžii,
3. Vystavovať faktúry v CM s kurzom 1:1.
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
myslim ze to ani nie je reklamacia, skor doplnenie tlacovych zostav...., to je troska rozdiel
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Tlačové zostavy majú na h.... všetky účtovné SW a treba si ich prispôsobovať. Takže netreba nadávať iba na pohodu.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Onko Pozri príspevok
Prepáč, ale kvôli takejto blbosti mi príde prehnané odporúčať nekupovať Pohodu

Riešenia:
1. Nadávať a čakať na update,
2. Upraviť si tlačovú zostavu vo vlastnej réžii,
3. Vystavovať faktúry v CM s kurzom 1:1.
Prepac, ale jestvuje evidentne aj strvrte riesenie - vypisat fakturu rucne. To si na to ale nepotrebujem jupovat soft od odbornikov.

Je to ako s ruskym plynom. Isteze mozeme kupovat skvapalneny plyn z Lybie a vozit ho sem po zeleznici. For je v tom, ze za plym nasim partnerom riadne platime, mame uzavrete zmluvy a napriek tomu o par dni budeme mrznut.

Ja som sa Pohodu tiez riadne zaplatil, neviem, preco by som si mal nieco "upravovat vo vlastnej rezii".
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

A este nieco - ak by sme my nasim zakaznikom povedali, ze si maju nase vyrobky sami upravit aby im fungovali, tak zajtra ani nemusim chodit do prace, pretoze firma tymto automaticky ide do bankrotu.
0 0
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

misomiso Pozri príspevok
Prepac, ale jestvuje evidentne aj strvrte riesenie - vypisat fakturu rucne. To si na to ale nepotrebujem jupovat soft od odbornikov.

Je to ako s ruskym plynom. Isteze mozeme kupovat skvapalneny plyn z Lybie a vozit ho sem po zeleznici. For je v tom, ze za plym nasim partnerom riadne platime, mame uzavrete zmluvy a napriek tomu o par dni budeme mrznut.

Ja som sa Pohodu tiez riadne zaplatil, neviem, preco by som si mal nieco "upravovat vo vlastnej rezii".
Čo si si zaplatil, to si aj dostal, nikto ti nesľuboval tlačovú zostavu Faktúra v domácej mene v cudzom jazyku. Ak si nevieš alebo nechceš zostavu urobiť sám, ešte stále je tam tá tretia bezplatná možnosť.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Onko Pozri príspevok
Čo si si zaplatil, to si aj dostal, nikto ti nesľuboval tlačovú zostavu Faktúra v domácej mene v cudzom jazyku. Ak si nevieš alebo nechceš zostavu urobiť sám, ešte stále je tam tá tretia bezplatná možnosť.
Prepac, ale to snad nemyslis vazne. Ved ked si kupoval Pohodu, tak mi ani nikto nesluboval nejaky prechod na Euro. Co je to za argument?

Platim si riedne technicku podporu, v ktorej su obsiahnute aj aktualizacie produktu, ktore maju reagovat na meniacu sa situaciu. Tvoj prispevok mi pripomina socializmus, kedy zakaznik musel byt rad, ze nieco vobec dostal kupit, tak musel drzat hubu...
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
pre misimiso: myslim ze uz ideme do extremu. Fakt je ze je to ohlaodm tej tlacovej zostavy banalita, a je pravda ze zmenit to na to, aby tam boli aj domace FA v cudzom jazyku je najmenej.Ale je naopak hlupost koli takej veci odporucat nekupovat program.Keby to nepridali napriklad za mesiac, dva, mozno by ma to tiez zacalo hnevat,ale pokial existuju ine moznosti ako obist, tak by som sa tym nezatazoval. Ak mas napriklad report designer, tak staci pohladat na nete, ci niekto nema upravenu tlacovu zostavu do NJ, prip sa na to spytat, a potom si ju jednoducho pridat do tlacovych zostav. Nechcem sa tymto zastavat Stormware,ale kazda vec ma nieco pre a nieco proti a ma svoju cenu. Ak chces tu tlacovu zostavu, mozem ti ju upravit a prilozit sem.....len musis mat Report designer, aby si´si ju vedel pridat...
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Názov témy od misomiso nie je úplne v poriadku, ale v ostatnom s ním úplne súhlasím. Myslím, že mu skôr išlo o nespoľahlivosť a povrchnosť. Predsa chcem predávať produkty k spokojnosti zákazníka, tak prečo je problém to doplniť a ospravedlniť sa? Na Slovensku sa udomácňuje polovičatosť a tolerancia k nedokonalosti v poskytovaní služieb. Ja mám sama pocit, že ak požadujem 100% kvalitu, je na mňa vzhliadané ako na UFO.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Pidgey Pozri príspevok
pre misimiso: myslim ze uz ideme do extremu.
Myslis? Neviem, ci by si bol taky kludny, ak by sa to tykalo teba. Kazdy sa hned na to inak pozera, ak mu napriklad predaju auto a potom mu ho nedkoazu ani za 16 dni opravit a este s nim ani poriadne nekomunikuju. Ukludnilo by ta, keby to v servise povedali, ze ak na aute nejde zaradit dvojka, tak vzdy je moznost preradovat z jednotky priamo na trojku?

Pidgey Pozri príspevok
Fakt je ze je to ohlaodm tej tlacovej zostavy banalita, a je pravda ze zmenit to na to, aby tam boli aj domace FA v cudzom jazyku je najmenej.Ale je naopak hlupost koli takej veci odporucat nekupovat program.Keby to nepridali napriklad za mesiac, dva, mozno by ma to tiez zacalo hnevat,ale pokial existuju ine moznosti ako obist, tak by som sa tym nezatazoval. Ak mas napriklad report designer, tak staci pohladat na nete, ci niekto nema upravenu tlacovu zostavu do NJ, prip sa na to spytat, a potom si ju jednoducho pridat do tlacovych zostav. Nechcem sa tymto zastavat Stormware,ale kazda vec ma nieco pre a nieco proti a ma svoju cenu. Ak chces tu tlacovu zostavu, mozem ti ju upravit a prilozit sem.....len musis mat Report designer, aby si´si ju vedel pridat...
Diky, ale ja RD nemam, a ani si ho nemienim kupovat. Ja Pohodu aj tak preplacam, na to na co ju pouzivam (iba vystavovanie faktur) platom az vela. Kupovat RD kvoli tomu, aby som opravoval chyby vyrobcu nemienim.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Musim vas upozornit pani, ze s takymto pristupom, ako tu vacsinou predvadzate predpovedam, ze ako Slovensko dopadneme tvrdo na hubu a bude to mozno uz coskoro. Asi ste si nevsimli ze vsade okolo zuri kriza, ktorej dosledok je jediny - neda sa predat ani tretina tovarov a sluzieb, ktore je mozne vyprodukovat. Toto je nie len suboj firiem (konkurentov) ale predovsetkym suboj narodnych ekonomik a celych svetadielov.

Ked si odmysil podpasove udery (podozrenie, ze plynovu krizu spustina mimoeuropska velmoc na pribrzdenie europskej ekonomiky), stale je to velky priestor na konkurencny boj. Mozem vas ubezpecit, ze dnes uz aj subjekty v statoch, ktorymi sme doteraz opovrhovali vedia casto poskytovat velmi vysoku kvalitu sluzieb a tovarov spolu s prikladnym zakaznickym servisom. Svet sa rycho meni, to co bolo vcera nadstandardom, dnes je uz nevyhnutnostou.

Ja viem, na Slovensku este preziva mnozstvo firiem, ktore toto nepochopilio a stale maju na vyplaty. Ale ten pohyb je taky rychly, ze ked vytriezveju, moze byt uz pre nich neskoro. Napriklad nedavno som pomahal vybavovat mojmu znamemu z Viedne montaz nejakych zariadeni od renomovanej slovenskej firmy. Musel som tam telefonovat 6 x denne po dobu 10dni, aby vobec k nejakemu obchodu doslo, (ten clovek z Viedne to vobec nechapal, myslel, ze som sa nanho vykaslal). V oblasti, v ktorej podnikaju je slaba konurencia, tak ich to netrapi.

Nedavno sa hovorilo v spravach o Lotyssku. Pred 3 - 4 rokmi "tiger" EU, najvyssi rast HDP aj zivotnej urovne, najvacsie pokroky v IT, teraz su uplne na kolenach, EU im musi nalievat zachrane peniaze, ludia su v uliciach a rozbijaju policajne auta.

Toto bohuzial caka aj nas, ak sa nespamatame. Mame casto dojem, ze kedze sme mali dva roky po sebe dobre vysledky a biznis nam tu isiel ako po masle, tak uz nemusime nic robit a bude to tak naveky. Tolerancia k "šlompáckej" robote je tu evidentne velka, v tomto sa vraciame naspat do sociku. Skoda...
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
ja by som bol kludny stale, myslim ze v Pohde si dokazem spravit cokolvek, nakolko poznam jej databazu dokonale. teda aj keby sa cokolvek stalo (okrem vymazania databazy), tak si ju viem poskladat dokopy.Tak isto aj hocijaku tlacovu zostavu si dokazem spravit podla potreby, prip ak to nie je mozne spravit v pohode, napojim sa na jej databazu a vytiahnem si udaje podla potreby tak. Ale beriem, ze nie kazdy ma take skusenosti s programom, resp pocitacove znalosti, aby si to vedle spravit sam.
A este raz opakujem, to ze tam ta tlacova zostava chyba, nie je chyba programu,len nedostatok, co by tam mal byt. ak si myslis ze pohodu preplacas , preco ju pouzivas?je kopec inych SW, v podobnej cene ako Pohoda.Ja tiez ked si kupim auto, a po case som nespokojny so servisom,alebo s autom samotnym, tak ho proste vymenim...Ale pokial si viem prevadzkovat svoju skodu 120 tak, ze mi poskytuje komfort Octavie, nebudem ju menit (to bol priklad )
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
no, v tom mas pravdu,Ale ...
Ja mam svoj biznis napriklad, a nebudem tlacit vsetkych svojich konkurentov, aby boli stale lepsi a lepsi, lebo by som isiel sam proti sebe. Ano je kopec firiem, ktore sa spravaju tak, ze si nevazia zakaznika.Ja im mam pomahat? Mozem ich na to upozornit, ak som ich zakaznik,ale ked krachnu, nie je to moj problem.A ak je moj biznis zavisly od inej firmy,resp od jednej, tak v tom pripade je moj biznis zly.Je kopec dalsich firiem, ktore ked ponukaju lepsie sluzby/sortiment, tak sa udrzia.A nepovedal by som ze vacsina firiem su zle.Treba vediet vyberat a nie brat prvu firmu zo zoznamu....

A este k Pohode. Pouzivam ju nie pre jej "skvely servis" ,ale preto, ze jej servis nepotrebujem (okrem nutnych legislativnych aktualizacii).A aj tie som schopny si zabezpecit sam, s minimalnym usilim.... (po lopate: netrvdim ze Pohoda je skvela,ale pre moje potreby je idealna...)
Naposledy upravil Pidgey : 16.01.09 at 15:10
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať