Marína
05.03.09,21:28
Na úvod. Nie, že by som nemala čo iné na práci, ako popíjať kávičku v poraďáckej kaviarni, ale nedalo mi.

Elenka(abel), ďakujem ti, že si ma inšpirovala k tejto téme. To, čo mi už dlhšiu dobu chodí po rozume a len keď už neviem vydržať, občas naznačujem, a myslím že vhodne, v príspevkoch, ty si nás zastúpila a povedala, na čo my sme zbierali odvahu.
Pridávam sa k tebe http://www.porada.sk/973369-post20.html , pretože to, čo sa tu vyskytuje v poslednom čase, začína byť, z môjho pohľadu, neúnosné.

Nie je mojim úmyslom rozduchávať vášne, veď nie je ani mojim zvykom prispievať do „rozdúchavajúcich“ tém.

Milí poraďáci, niektorí v profile definovaní ako samostatní účtovníci, samostatní mzdári, hlavní účtovníci, daňoví a účtovní poradcovia, ............ Samostatný účtovník, ......atd. okrem iného samostatne sleduje legislatívne zmeny a aplikuje ich do praxe.
Prepáčte, prosím, ale beriem to ako neúctu k ochotným poraďákom odpovedať na vaše otázky, keď z mnohých je zrejmé, že ste si nedali námahu prečítať príslušné ustanovenia zákona týkajúce sa daného problému a ste v očakávaní jeho vyriešenia bez pohnutia prsta.

Aby som to trochu odľahčila, asi najviac samostatných účtovníkov na počet príspevkov nájdete v http://www.porada.sk/t72338-p37-zaciatocnik-v-jednoduchom-uctovnictve.html#post973608
Dav
05.03.09,20:50
Marína, za tento príspevok Ti dávam bodík.
Marína
05.03.09,20:56
Ďakujem Oli, aj vám súhlasiacim, aspoň vidím, že v pohľade na vec nie som osamotená.
Marianna01
06.03.09,06:26
Myslím, že sa nestalo prvý raz, aby niekto naznačil alebo povedal "na plnú hubu", že si niektorí ani neprečítajú znenie zákona.

Viem, že sa môže stať, že je človek už zo svojho problému taký popletený, že potrebuje "čerstvý a zdravý" pohľad na vec "zvonka" (mne sa to teda stáva bežne :rolleyes:). Ale táto naša obľúbená stránka je v podstate dvojsečná zbraň.

Na jednej strane sa tu dozvieme obrovské kvantum informácií, ktoré by sme zbierali v zákonoch, vyhláškach, nariadeniach, usmerneniach celé dni, a tu zrazu nám z tých niekoľkých tisíc členov kvapkajú rozum (zväčša len niekoľko desiatok alebo stoviek členov - ale to je hádam už nadnesené číslo :(). Takže ušetríme kopec času lúskaním a prehrabávaním sa na internete, v papieroch, knihách časopisoch a viete kde všade.

Na druhej strane zas sa často a úplne bežne stáva, že sa účtovníci pýtajú na absolútne banálne veci, ktoré by ovládať pri svojej profesii mohli a mali. Opäť je výnimka, niečo mi ušlo, nie som si istý, už som z toho zmätený. Beriem, stáva sa. Ale už asi nie je v pohode, keď sa ten istý člen pýta na rovnako jednoduché záležitosti deň čo deň.

Nuž čo, pokiaľ je ochota pomôcť, vidím problém v tom, že sa tu obrovsky zväčšuje objem dát, ktoré po "redukcii" mohli byť o štvrtinu menšie. Richard by s nami mal menšie problémy a nám by Porada frčala rýchlejšie. ;). No a v neposlednom rade je to tu strááááášne neprehľadné. Čím ďalej, tým viac. "Starší" poraďáci mi dajú za pravdu, že tému tohto typu sa tu objavujú periodicky. Vždy v období "veľkých" priznaní - t.j. daň z príjmu, veľké legislatívne zmeny, ročné zúčtovanie ZP a pod. Vtedy sa porada zahlcuje dokola tým istým. Nuž ale kým sa skúsenejší a poradiťochotní poraďáci nezačnú správať disciplinovanejšie a neprestanú odpovedať na to isté denne stokrát dookola, bude sa to diať zas a znova. (aby ste sa niektorí neurazili, prosím vás, platí to aj na mňa :cool:)
Monika Kováčová
06.03.09,08:41
Prepáčte, prosím, ale beriem to ako neúctu k ochotným poraďákom odpovedať na vaše otázky, keď z mnohých je zrejmé, že ste si nedali námahu prečítať príslušné ustanovenia zákona týkajúce sa daného problému a ste v očakávaní vyriešenia problému bez pohnutia prsta.

Aby som to trochu odľahčila, asi najviac samostatných účtovníkov na počet príspevkov nájdete v http://www.porada.sk/t72338-p37-zaciatocnik-v-jednoduchom-uctovnictve.html#post973608


častokrát sa stáva, že ste si nedali námahu prečítať ani príspevok presne o tom istom probléme, len na predchádzajúcej strane v téme...
Tweety
06.03.09,08:53
častokrát sa stáva, že ste si nedali námahu prečítať ani príspevok presne o tom istom probléme, len na predchádzajúcej strane v téme...
A nedali ani tú námahu, za príspevok niektorí aj poďakovať. Asi v duchu hesla, poradiť musíš, viď napr. v príspevku haló, haló, to nikto nevie?(och, ale ste hlú..) lebo ja to vyžadujem, a potom ak niekto poradí, ani ďakujem.:mad:
Danielle369
06.03.09,09:07
Marína si fantastická žena...ale keby tu písali len samí odborníci a super poriadni ludia tak by to tu bolo nudné až strach.
Ja milujem poradu aj ked sa opakuje...aspoň človek nezabúda.
skaspa
06.03.09,09:20
Marína si fantastická žena...ale keby tu písali len samí odborníci a super poriadni ludia tak by to tu bolo nudné až strach.
Ja milujem poradu aj ked sa opakuje...aspoň človek nezabúda.
túto tému nechápem ako tému, kde sa "pozastavuje" nad ľuďmi, ktorý niečo nevedia a z neznalosti často kladú "hlúpe" otázky, ale nad ľuďmi, ktorý si do profilu uvedú "samostatný účtoník; účtovník - živnostník" a zadajú tému, kde sa pýtajú "ako sa zaúčtuje faktúra" resp. iné úplne banálne veci;

ale ešte k tým samostatným účtovníkom - veľké spoločnosti často príjmajú na post "samostatný účtovník", ale týchto postov má takáto firma niekoľko a každý "samostatný účtovník" robí len časť účtovníctva napr. jeden páruje platby, jeden nahadzuje faktúry na vstupe, ďalší na výstupe... a každý je samostatný účtovník, pričom o iných účtovných záležitostiach, okrem tých čo robia, nemajú ani páru; ale vzhľadom na to, že majú pracovnú zmluvu ako "samostatný účtovník", tak nimi aj sú;)...
Tweety
06.03.09,09:25
túto tému nechápem ako tému, kde sa "pozastavuje" nad ľuďmi, ktorý niečo nevedia a z neznalosti často kladú "hlúpe" otázky, ale nad ľuďmi, ktorý si do profilu uvedú "samostatný účtoník; účtovník - živnostník" a zadajú tému, kde sa pýtajú "ako sa zaúčtuje faktúra" resp. iné úplne banálne veci;

ale ešte k tým samostatným účtovníkom - veľké spoločnosti často príjmajú na post "samostatný účtovník", ale týchto postov má takáto firma niekoľko a každý "samostatný účtovník" robí len časť účtovníctva napr. jeden páruje platby, jeden nahadzuje faktúry na vstupe, ďalší na výstupe... a každý je samostatný účtovník, pričom o iných účtovných záležitostiach, okrem tých čo robia, nemajú ani páru; ale vzhľadom na to, že majú pracovnú zmluvu ako "samostatný účtovník", tak nimi aj sú;)...
Taký, akože samostatný účtovník, ktorý robí len časť z účtovníctva, nezodpovedá pojmu samostatný, je to len účtovník. Samostatný je ten, kto vie viesť účtovníctvo samostatne.
Aljok
06.03.09,09:34
A nedali ani tú námahu, za príspevok niektorí aj poďakovať. Asi v duchu hesla, poradiť musíš, viď napr. v príspevku haló, haló, to nikto nevie?(och, ale ste hlú..) lebo ja to vyžadujem, a potom ak niekto poradí, ani ďakujem.:mad:
"Zbožňujem" keď niekomu poradím a dotyčný sa po prečítaní mojej odpovede odhlási bez akéhokoľvek komentára. :mad:
Napísať slovko ďakujem netrvá dlho, alebo stlačiť tlačidlo súhlasím, príp. oceňujem naozaj nebolí a je to zadarmo. :D:D:D
Ale na druhej strane mi vlastne šetria čas, lebo po ich odhlásení si znechutená poviem, že radšej idem zarábať peniažky pre seba ako strácať čas radami pre tých, ktorí nemajú ani zrnko slušnosti poďakovať sa za radu...;):D
skaspa
06.03.09,09:56
Taký, akože samostatný účtovník, ktorý robí len časť z účtovníctva, nezodpovedá pojmu samostatný, je to len účtovník. Samostatný je ten, kto vie viesť účtovníctvo samostatne.
ale to ja samozrejme viem, ja som sa len snažil naznačiť, odkiaľ niektorí tí "samostatní" účtovníci sú a prečo si to píšu
preto som ich vždy dal do uvodzoviek
Tweety
06.03.09,10:12
"zrnko slušnosti poďakovať sa za radu...;):D
Nedá mi nenapísať na tento, s dovolením vybratý citát, resp. jeho časť. Zrnko slušnosti, hm, na horách nerastieš, v poli ťa nesejú.:mee:
Marína
06.03.09,10:18
Marína si fantastická žena...ale keby tu písali len samí odborníci a super poriadni ludia tak by to tu bolo nudné až strach.
Ja milujem poradu aj ked sa opakuje...aspoň človek nezabúda.
Ďakujem:). dan, ja nemám problém odpovedať na otázky, na ktoré poznám odpoveď. Môžeš si pozrieť moje príspevky, kde som ochotná vypracovať aj daňové priznanie od A po Z poraďákovi, ktorý nemá nič spoločné s účtovníctvom, je napr. študent, žena na materskej, ktorá chce vypracovať DP svojmu manželovi, bratovi, ....... atd. a chce sa to naučiť aj porozumieť, nielen mechanicky vyplniť. Ja mám problém vypracovať DP samostatnému účtovníkovi, alebo odpovedať na otázky typu, či musí viesť skladovú evidenciu.
časť citátu:

túto tému nechápem ako tému, kde sa "pozastavuje" nad ľuďmi, ktorý niečo nevedia a z neznalosti často kladú "hlúpe" otázky, ale nad ľuďmi, ktorý si do profilu uvedú "samostatný účtoník; účtovník - živnostník" a zadajú tému, kde sa pýtajú "ako sa zaúčtuje faktúra" resp. iné úplne banálne veci;

Presne o to mii šlo.
Dáša_
06.03.09,10:42
Ja mám občas pocit, že ľudia profil vyplňajú úplne náhodne - absolutne nesivisiaco s tým, čo skutočne robia.

A potom sú takí, čo by potrebovali na vyplnenie rubriky aj niekoľko riadkov :)
Paula
06.03.09,10:52
A ja už len tíško čakám, kedy sa v profile objaví "minister financií" ;)
JankaO
06.03.09,11:22
Pauli, to sa ani nedočkáš, možno že, keby tam bol zadefinovaný, už by sme sa ho boli dočkali.:---:( Ale našťastie v ponuke nie je.
Bolo by treba doplniť kolonku "neviem sa zatriediť". To len aby ego neutrpelo....:)
Zoltán Kovács
06.03.09,11:31
Bolo by treba doplniť kolonku "neviem sa zatriediť". To len aby ego neutrpelo....:)


Na to existuje kategória "iné".
Monika Kováčová
06.03.09,11:40
príklad "účtovníka" tu:

http://www.porada.sk/967122-post3.html
Zoltán Kovács
06.03.09,11:45
príklad "účtovníka" tu:

http://www.porada.sk/967122-post3.html

:mee::mee::mee::mee: Nič iné nám neostáva......
liba2
06.03.09,11:46
Obdobné príklady by som aj ja vedela nájsť.... chcem len vyjadriť, že mám rovnaký názor na túto problematiku.... a obávam sa, že sa to nikdy nezmení.
Paula
06.03.09,11:47
Tiež sa mi nepáči, že poniektorí tiežsamostatní a tiežhlavní účtovníci sa zvyknú šikovne preklonovať (aj viackrát ten istý ) a opakovane začať založením témy ohľadom problému, koľko je 1+1.
Tweety
06.03.09,13:13
Tiež sa mi nepáči, že poniektorí tiežsamostatní a tiežhlavní účtovníci sa zvyknú šikovne preklonovať (aj viackrát ten istý ) a opakovane začať založením témy ohľadom problému, koľko je 1+1.
Keby len to, ale neraz otázku položí jeden nick, potom na odpoveď reaguje pod iným nickom, a Ty odpovedajúci len čum jak puk, či Ti náhodou nešibe:(, kde sa vzal, tu sa vzal, na záhrade ráno stál...ale to je už o inom, pravdivejšom.
Monika Kováčová
06.03.09,13:21
:eek: no teraz som si všimla, že Etiketa, bod 19. nám zakazuje komentovať profil člena...

19. Nekomentujem úmysly, pohnútky, profil a osobu zadávateľa. V prípade že užívateľ porušuje etiketu Porady a dobré mravy nahlásim takýto príspevok moderátorom Porady.
abel
06.03.09,14:05
Známe príslovie to vyjadruje takto: „Nedávaj núdznemu rybu. Nauč ho chytať ryby. Ak mu dáš rybu, nasýtil si ho na jeden večer. Ak ho naučíš chytať ryby, nasýtil si ho na celý život!"
No a tu sa samostatní nasýtia na celý život, ale aj tak chcú, aby sme ich nasýtili aj každý večer.
Marína
06.03.09,14:28
:eek: no teraz som si všimla, že Etiketa, bod 19. nám zakazuje komentovať profil člena...

19. Nekomentujem úmysly, pohnútky, profil a osobu zadávateľa. V prípade že užívateľ porušuje etiketu Porady a dobré mravy nahlásim takýto príspevok moderátorom Porady.
Monika, myslím, že nič neporušujeme, nik tu nikoho konkrétneho nemenuje.
Dáša_
06.03.09,14:36
Inak, boh ochraňuj podnikateľov, ktorým robia účtovníctvo niektorí "samostatní účtovníci"
evina
06.03.09,15:09
A ja už len tíško čakám, kedy sa v profile objaví "minister financií" ;)

Pauli dík, si ma teraz rozveselila v tomto hmlistom počasí. Ktovie, či aj v tom prípade by sa niektoré otázky zmenili....:D Myslíš si, že by vedel /nemyslím konrétneho ale mierim na funciu:rolleyes:/ KSENP koľko je NČ?:D najmä teraz pri výpočte preddavkov na rok 2009 :D:D
Zita5
06.03.09,17:12
Známe príslovie to vyjadruje takto: „Nedávaj núdznemu rybu. Nauč ho chytať ryby. Ak mu dáš rybu, nasýtil si ho na jeden večer. Ak ho naučíš chytať ryby, nasýtil si ho na celý život!"
No a tu sa samostatní nasýtia na celý život, ale aj tak chcú, aby sme ich nasýtili aj každý večer.


Otázka http://www.porada.sk/974126-post365.html
Odpoveď http://www.porada.sk/974129-post366.html
Odpoveď http://www.porada.sk/974134-post367.html
Otázka http://www.porada.sk/974163-post369.html
Odpoveď http://www.porada.sk/974170-post371.html
Môj komentár http://www.porada.sk/974173-post372.html
Otázka http://www.porada.sk/974178-post373.html
Odpoveď http://www.porada.sk/974181-post374.html

A Alenka sa viac neobjavila v téme .

Je to skutočne banalita , ale i napriek tomu , že mi je úprimne ľúto niektorých začínajúcich , tak tiež mám pocit , že niekedy je to aj pohodlnosť .
willma
06.03.09,17:25
no Zitka tomu sa povie anjelsko-čertovská trpezlivosť, mať alenku osobne po ruke tak ju pošlem asi niekam. a veľmo rýchlo
betka631
06.03.09,18:04
Tak dievčatá nedá mi aby som nezareagovala. Nie som účtovníčka a ani som nikdy nebola. Manžel pracuje v ČR už pár rokov tak stále na začiatku roka riešim DP v ČR a v SR. Najprv naštudujem česky zákon o daniach z príjmu, potom slovensky a všetko čo k tomu potrebujem. Ak si nie som istá tak sa snažím najprv poštudovať na porade až potom sa opýtať. Poprípade aj poradiť ak mám 100% istotu, že viem o čom hovorím.
A k čomu smerujem? Musím povedať, že veľmi obdivujem vašu trpezlivosť, pretože ak čítam už aspoň v x-tej téme otázku...čo z potvrdením z ČR a kde je suma odvodov za zamestnanca a podobné veci okolo superhrubej mzdy atď. ktoré sa tu stále omieľajú dookola tak ma až dvíha zo stoličky.
Veď prečo by si dala ,,samostatná účtovníčka" námahu a troška tu pohľadala v témach, keď sa môže rovno opýtať...bez toho aby si všimla, že o dva riadky nižšie je téma s podobným alebo tým istým problémom. A vždy sa nájde ochotný poraďák a ak nie tak sa ešte i naštve.
A prave preto, že nie som účtovníčka tak ma niektoré otázky(akože účtovníkov )privádzajú do úžasu.
Všetkým ochotným poraďakom, ktorí nestrácajú trpezlivosť patrí veľká VĎAKA a jeden velikanský BODISKO.
Marína
18.01.10,12:01
Ani sme sa nenazdali, rok s rokom sa zišiel a ........... :confused::mee: http://www.porada.sk/t128674-zivnostnik-a-mzdy.html
Marianna01
20.01.10,16:39
Johanka
20.01.10,16:45
Monika Kováčová
21.01.10,07:10
Lianka
23.01.10,14:14
veronikasad
23.01.10,14:37
Mňa dnes vytočil tento samostatný účtovník


http://www.porada.sk/t129244-uzavierkove-upravy-v-ju.html
Dana7
23.01.10,14:55
Dobrá téma a úprimne musím povedať, že obdivujem všetkých, ktorí si v tomto období nájdu čas hľadať v porade príspevky. Ja osobne nestíham ani raňajkovať, nieto ešte ako som tu niekde čítala, že pri rannej káve mám študovať zákony, ktoré sa mimochodom menia svetelnou rýchlosťou.
Teraz som si to zrátala za 4. q robím 13 priznaní k DPH, mám vyše 200 zamestnancov, takže sa teším na ročné zúčtovanie dane a zdrav. poistenia, asi 13 daňových priznaní k cestnej dani, 19 účtovnictiev a DP v JÚ a 10 v PÚ. To píšem len to, čo robím okrem toho,že chodím do práce.
A práve to kvantum práce a málo času ma dokopalo k tomu, že som sa zaregistrovala na porade. Ono niekedy možno človek aj vie, ale pri tom kvante údajov a telefonátoch, čo mu pri práce prefrčia okolo uší sa sama osobne niekedy stratím a pristihem sa aj pri tom, že hovorím o inom, než na čo myslím. Už som si aj našl chvíľu čas, aj to len preto, aby som nemusela myslieť na nedokončené DPH. Už na to ani nevidím, nespala som asi 3 noc. Tak ak je tu viac takých, niet divu, že občas majú výpadky aj v úplných banalitách.
Paula
23.01.10,15:15
I toto ma od samostatného prekvapkalo:

http://www.porada.sk/t129293-termin-na-podanie-dp-k-dph.html
evina
23.01.10,15:34
Dobrá téma a úprimne musím povedať, že obdivujem všetkých, ktorí si v tomto období nájdu čas hľadať v porade príspevky. Ja osobne nestíham ani raňajkovať, nieto ešte ako som tu niekde čítala, že pri rannej káve mám študovať zákony, ktoré sa mimochodom menia svetelnou rýchlosťou.
Teraz som si to zrátala za 4. q robím 13 priznaní k DPH, mám vyše 200 zamestnancov, takže sa teším na ročné zúčtovanie dane a zdrav. poistenia, asi 13 daňových priznaní k cestnej dani, 19 účtovnictiev a DP v JÚ a 10 v PÚ. To píšem len to, čo robím okrem toho,že chodím do práce.
A práve to kvantum práce a málo času ma dokopalo k tomu, že som sa zaregistrovala na porade. Ono niekedy možno človek aj vie, ale pri tom kvante údajov a telefonátoch, čo mu pri práce prefrčia okolo uší sa sama osobne niekedy stratím a pristihem sa aj pri tom, že hovorím o inom, než na čo myslím. Už som si aj našl chvíľu čas, aj to len preto, aby som nemusela myslieť na nedokončené DPH. Už na to ani nevidím, nespala som asi 3 noc. Tak ak je tu viac takých, niet divu, že občas majú výpadky aj v úplných banalitách.

Nechcem byť zlá, ale určite by som nerobila 13 priznaní DPH, mzdy pre 200 zamestnancov a 29 účtovníctiev....a už vôbec nie bez systematického študovania zákonov a súčasného chodenia do práce. Toto osobne pre mňa nie je ospravedlnenie výpadku banalít.....a nikdy by som si na to netrúfla.....
A ešte poznámočka - tých, ktorí si nájdu čas v tomto období odpovedať x-krát, a teda študovať tie zmeny v zákonoch neobdivuješ?
P.s. myslela som to v dobrom - niekedy je menej viac ...
Johanka
23.01.10,15:48
Dobrá téma a úprimne musím povedať, že obdivujem všetkých, ktorí si v tomto období nájdu čas hľadať v porade príspevky. Ja osobne nestíham ani raňajkovať, nieto ešte ako som tu niekde čítala, že pri rannej káve mám študovať zákony, ktoré sa mimochodom menia svetelnou rýchlosťou.
Teraz som si to zrátala za 4. q robím 13 priznaní k DPH, mám vyše 200 zamestnancov, takže sa teším na ročné zúčtovanie dane a zdrav. poistenia, asi 13 daňových priznaní k cestnej dani, 19 účtovnictiev a DP v JÚ a 10 v PÚ. To píšem len to, čo robím okrem toho,že chodím do práce.
A práve to kvantum práce a málo času ma dokopalo k tomu, že som sa zaregistrovala na porade. Ono niekedy možno človek aj vie, ale pri tom kvante údajov a telefonátoch, čo mu pri práce prefrčia okolo uší sa sama osobne niekedy stratím a pristihem sa aj pri tom, že hovorím o inom, než na čo myslím. Už som si aj našl chvíľu čas, aj to len preto, aby som nemusela myslieť na nedokončené DPH. Už na to ani nevidím, nespala som asi 3 noc. Tak ak je tu viac takých, niet divu, že občas majú výpadky aj v úplných banalitách.
Podčiarknuté mi príde ohromne vtipné :eek:.
Čo myslíš, tí ktorí odpovedajú a pýtajú sa raz za dva roky , že nepracujú a iba čítajú novely ?
Ja mám tiež výpadky, občas si aj 2+2 pre istotu spočítam na kalkulačke, ale nedovolila by som si vytrubovať do sveta, že som samostatný, hlavný a neviem aký účtovník a pýtať sa, či môžem dať živnostníkovi paušálnu daň a podobné , vyložené nezmysly.
Problém tejto komunity z pohľadu zákonov je jasný- dovolím si tvrdiť, že 90 % z tých , čo spracovávajú účtovníctvo a berú za to peniaze, nečítalo ani raz Postupy účtovania a Zákon o účtovníctve (a z nich polovica nevie, že také niečo existuje). Ale v téme Pošuškajte koľko pýtať sú ako doma. Kazia meno všetkým účtovníkom, ktorí svoju prácu berú vážne a keď dostanú na podnose odkaz na nejaký §§, tak sú ešte urazení .
cloe
23.01.10,16:10
Dobrá téma a úprimne musím povedať, že obdivujem všetkých, ktorí si v tomto období nájdu čas hľadať v porade príspevky. Ja osobne nestíham ani raňajkovať, nieto ešte ako som tu niekde čítala, že pri rannej káve mám študovať zákony, ktoré sa mimochodom menia svetelnou rýchlosťou.
Teraz som si to zrátala za 4. q robím 13 priznaní k DPH, mám vyše 200 zamestnancov, takže sa teším na ročné zúčtovanie dane a zdrav. poistenia, asi 13 daňových priznaní k cestnej dani, 19 účtovnictiev a DP v JÚ a 10 v PÚ. To píšem len to, čo robím okrem toho,že chodím do práce.
A práve to kvantum práce a málo času ma dokopalo k tomu, že som sa zaregistrovala na porade. Ono niekedy možno človek aj vie, ale pri tom kvante údajov a telefonátoch, čo mu pri práce prefrčia okolo uší sa sama osobne niekedy stratím a pristihem sa aj pri tom, že hovorím o inom, než na čo myslím. Už som si aj našl chvíľu čas, aj to len preto, aby som nemusela myslieť na nedokončené DPH. Už na to ani nevidím, nespala som asi 3 noc. Tak ak je tu viac takých, niet divu, že občas majú výpadky aj v úplných banalitách.

Na to, že také množstvo firiem robíš popri zamestnaní, len toto:eek:.
Vedz, že sa to časom prejaví, či už na kvalite práce alebo na tvojom zdraví.
Muška
23.01.10,16:27
.... ja síce nezvládam toľko DP :rolleyes:....a mám pocit , že viac času venujem štúdiu zákonov ....a tiež odpoveďami na porade /lebo aj to je pre mňa forma štúdia/ ako samotnej "práci".

Tento kvartál to ale zvládam horšie, lebo zachraňujem jedno DPH, ktoré som obdržala dnes, nakoľko pôvodnej "uponáhlanej" účtovníčke "cvaklo" :eek: , vraj z množstva práce.
No po vzhliadnutí "bordelu", ktorý mi priniesli.....jej muselo "cvaknúť" z nejakej inej práce :confused:

...ešteže ja som "nesamostaný účtovník" :D
Dana7
23.01.10,16:45
.... ja síce nezvládam toľko DP :rolleyes:....a mám pocit , že viac času venujem štúdiu zákonov ....a tiež odpoveďami na porade /lebo aj to je pre mňa forma štúdia/ ako samotnej "práci".

Tento kvartál to ale zvládam horšie, lebo zachraňujem jedno DPH, ktoré som obdržala dnes, nakoľko pôvodnej "uponáhlanej" účtovníčke "cvaklo" :eek: , vraj z množstva práce.
No po vzhliadnutí "bordelu", ktorý mi priniesli.....jej muselo "cvaknúť" z nejakej inej práce :confused:

...ešteže ja som "nesamostaný účtovník" :D

To je ešte super. Pretože ja niektoré doklady k DPH ešte vôbec nemám. A to ich ešte musím obvolávať, aby sa zobudili, že sa blíži DPH. A ozaj mi môžeš veriť, že robiť toľko práce nie je moje hobby, ale nevyhnutnosť, aby som prežila a dokázala splácať úvery. Inak by som s tým sekla už veeeeeeeeeľmi dávno a užívala si vnúčika.
Monika Kováčová
23.01.10,17:04
...ešteže ja som "nesamostaný účtovník" :D
ešteže, ešteže...
Tweety
23.01.10,17:06
ešteže, ešteže...
Keby len nesamostatný, ale ešte aj najsamhlavnejší nesamostatný účtovník, kto to kedy videl.:--- To sme sa teda dopracovali.:---
Dana7
23.01.10,17:17
Podčiarknuté mi príde ohromne vtipné :eek:.
Čo myslíš, tí ktorí odpovedajú a pýtajú sa raz za dva roky , že nepracujú a iba čítajú novely ?
Ja mám tiež výpadky, občas si aj 2+2 pre istotu spočítam na kalkulačke, ale nedovolila by som si vytrubovať do sveta, že som samostatný, hlavný a neviem aký účtovník a pýtať sa, či môžem dať živnostníkovi paušálnu daň a podobné , vyložené nezmysly.
Problém tejto komunity z pohľadu zákonov je jasný- dovolím si tvrdiť, že 90 % z tých , čo spracovávajú účtovníctvo a berú za to peniaze, nečítalo ani raz Postupy účtovania a Zákon o účtovníctve (a z nich polovica nevie, že také niečo existuje). Ale v téme Pošuškajte koľko pýtať sú ako doma. Kazia meno všetkým účtovníkom, ktorí svoju prácu berú vážne a keď dostanú na podnose odkaz na nejaký §§, tak sú ešte urazení .

Nie to si určite nemyslím, ja som už od začiatku roka stihla asi 4 - 5 školení a prečítala som si aj zopár zákonov. Viem, že existujú a dokonca ich aj študujem postupy účtovania a zákon o účtovníctve, tiež nie som zástancom toho, aby sa niekto pýtal, kedy je termín na podanie DPH? Ale na druhej strane z vlastnej skúsenosti viem pochopiť aj tých, ktorí napriek tomu, že sú sčítaní a aj poznajú zákony sa občas zamotajú a potom, len pre svoj vlastný kľud sa niečo opýtajú. Príde mi celkom rozumné dvakrát meraj, raz rež alebo viac hláv, viac rozumu.
Dana7
23.01.10,17:19
Na to, že také množstvo firiem robíš popri zamestnaní, len toto:eek:.
Vedz, že sa to časom prejaví, či už na kvalite práce alebo na tvojom zdraví.

Na zdraví sa to prejavilo. Na kvalite práce, to musia posúdiť iní. Ale chvalabohu všetky kontroly zatiaľ boli bez väčších problémov.
truch
23.01.10,17:40
Ja teda neviem, či by som dokázala robiť toľko firiem ako tu niektorí píšu. Ja som zamestnaná v jednej firme ako ekonómka, so mnou pracuje ešte účtovníčka. Je toho dosť a keď chceme mať všetko v poriadku dosť sa namakáme. Na Porade som našla istotu, že si môžem overiť či mám pravdu a sem tam aj poradiť.
Jedným slovom nezávidím Vám:mad::mad: Dáša
Dana7
23.01.10,18:04
Ja teda neviem, či by som dokázala robiť toľko firiem ako tu niektorí píšu. Ja som zamestnaná v jednej firme ako ekonómka, so mnou pracuje ešte účtovníčka. Je toho dosť a keď chceme mať všetko v poriadku dosť sa namakáme. Na Porade som našla istotu, že si môžem overiť či mám pravdu a sem tam aj poradiť.
Jedným slovom nezávidím Vám:mad::mad: Dáša

Je pravda, že nie je veľmi čo závidieť. Mám možno šťastie v tom, že pracujem v malej súkromnej firme,kde tých faktúr nie je za celý rok viac ako 100 a sme len 2 zamestnanci. Tak to môžem vlastne povedať, že v práci si skôr nájdem čas na študovanie zákonov a čítanie porady, ako doma, kde robím pre svojich klientov. Najväčší problém je v tom,že aj keď sa človek všemožne snaží mať všetko ok, tak ak majiteľ to má na háku, nepomôže si. Pred 10 minútami som volala majiteľovi, že mi chýbajú bankové výpisy za 2 mesiace a nejaké faktúry, ktoré musia ísť do DPH. Jeho odpoveď bola: "Vykašlite sa na to, tak ich tam nedáte a hotovo". Takže viem, že to vykašlite sa na to už dnes znamená dodatočne DPH, keď náhodou tie faktúry niekde o pol roka objaví. Doklady na DPH /aj to teda nekompletné / mi dnes ráno hodil do schránky, lebo vraj išiel okolo.
tuta
23.01.10,19:37
evina
23.01.10,19:43
Nie to si určite nemyslím, ja som už od začiatku roka stihla asi 4 - 5 školení a prečítala som si aj zopár zákonov. Viem, že existujú a dokonca ich aj študujem postupy účtovania a zákon o účtovníctve, tiež nie som zástancom toho, aby sa niekto pýtal, kedy je termín na podanie DPH? Ale na druhej strane z vlastnej skúsenosti viem pochopiť aj tých, ktorí napriek tomu, že sú sčítaní a aj poznajú zákony sa občas zamotajú a potom, len pre svoj vlastný kľud sa niečo opýtajú. Príde mi celkom rozumné dvakrát meraj, raz rež alebo viac hláv, viac rozumu.

Toto je pravda. Takto sme sa zamotali už s nejakými triviálnosťami všetci a pýtame sa a druhí odpovedajú....to však už vieme posúdiť, kto sa "zamotal" a kto naozaj robí "účtovníka" a nemá prečítaný ani zákon ani Postupy atď.
Paula
23.01.10,20:08
No, naisto sa nezamotal samostatne nesamostatný , keď jeho prvý príspevok znie (ako príklad): Koľko je nezd. časť na daňovníka? (bez prosím a ďakujem). Príde odpoveď. Druhý príspevok pátrajúceho znie: Ja som to vedel/a, len som sa chcel/a uistiť .
...........Tak silne pochybujem, že to naozaj vedel :cool:.
Dobrú noc:).
Monika Kováčová
23.01.10,20:30
ja sa priznávam... tiež sa mocem s novým zákonom o DPH... a azla, božská to trpezlivosť vysvetľuje a argumentuje... ale nejde mi to do hlavy... toť moje primitívne otázky... ale ako luxusná kozmetička podlahových krytín snáď môžem, nie?
evina
24.01.10,12:34
ja sa priznávam... tiež sa mocem s novým zákonom o DPH... a azla, božská to trpezlivosť vysvetľuje a argumentuje... ale nejde mi to do hlavy... toť moje primitívne otázky... ale ako luxusná kozmetička podlahových krytín snáď môžem, nie?

Svoj súhlas som nedala k tej luxusnej kozmetičke :D:D, ale ja akosi tiež nestíham tie nové formulácie :eek:
Dav
24.01.10,16:04
Zoltán Kovács
24.01.10,16:07
Aj toto je dobré http://www.porada.sk/t129405-nestastna-preprava-osob.html#post1269021

No tá tvoja odpoveď ju určite priklincovala k stoličke.... :D:D
Johanka
24.01.10,16:19
Aj toto je dobré http://www.porada.sk/t129405-nestastna-preprava-osob.html#post1269021
Ona tú tému aj založila :eek:. Mne sa veľmi páči, ako jej je divné, že nikto nebol na školení. Prečo nejde ona na školenie a nepodelí sa o zistené informácie ?
Zoltán Kovács
24.01.10,16:37
Pridám aj ja do súdka:

http://www.porada.sk/1269062-post8.html

Dotazujúca je samostatná a aj hlavná.....
Kazu
24.01.10,17:10
Ja som aj samostatná aj hlavná a dokonca aj živnostník. Ale pri čítaní ma napadá jedna kacírska otázka. Bola by to veľká trúfalosť opýtať sa, či mi namiesto radenia tie účtovníctva nechcete rovno urobiť? :D:D:D A nemusíte po mne hádzať papuče, aj tak som už zalezená pod stolom :---:---:---
azla
24.01.10,17:28
Ak ponukneš za protihodnotu inú - ako vatikánsku menu, prečo nie ????:)

Všetci tu máme vyložené nohy na stole a iba čakáme do čoho pichneme.
:D:rolleyes:

(veď,ak by sme mali niečo súrnejšie na práci, tak sa predsa neponevierame na Porade.:rolleyes:)
mysimis
24.01.10,17:52
A máme ďalšieho účtovníka : http://www.porada.sk/t124217-opatovne-zacatie-podnikania.html, príspevok č. 5 a 7.
Xanti
24.01.10,17:58
A čo keby sme vyhlásili súťaž o najlepšieho Účtovník samostatno nesamostatný?! (http://www.porada.sk/105262-uctovnik-samostatno-nesamostatny-post1269153.html#post1269153) .
:D:D:D:D
evina
24.01.10,18:00
Len pozor, aby sa nám téma nevymkla z rúk ....:D
Paula
24.01.10,18:24
Myslíš, že hrozí nesamostatná kladka?:cool:
Dav
24.01.10,18:38
Myslíš, že hrozí nesamostatná kladka?:cool:
Keď bude treba, tak sa presťahujeme do Miniporady:D
Paula
24.01.10,18:40
Keď bude treba, tak sa presťahujeme do Miniporady:D


eee, ja radšej na Nový Zéland :rolleyes:
Rozalka
24.01.10,18:41
Paulíííí, to nie, tam je strašne veterno a ten tvoj klobúčik ---- ee, kde ho máš? --- ťa tam neochráni.
Paula
24.01.10,18:45
Paulíííí, to nie, tam je strašne veterno a ten tvoj klobúčik ---- ee, kde ho máš? --- ťa tam neochráni.



Jaj, pfúúúúúj vietor. Zostanem v jaskyni aj s klobúčikom a budem nakúkať iba do bezpečných tém. Ale ako zistím, ktoré to sú, neviem:confused:. Hm, už som domrníkovala.
Kazu
24.01.10,19:16
Ak ponukneš za protihodnotu inú - ako vatikánsku menu, prečo nie ????:)

Všetci tu máme vyložené nohy na stole a iba čakáme do čoho pichneme.
:D:rolleyes:

(veď,ak by sme mali niečo súrnejšie na práci, tak sa predsa neponevierame na Porade.:rolleyes:)

Tak na toto nejaký ten večer už čaká aj môj manžel :D:D:D:D:D
Dav
25.01.10,04:56
marina8
25.01.10,05:55
marina8
25.01.10,05:58
Keď bude treba, tak sa presťahujeme do Miniporady:D

a vezmete ma so sebou? mam uz nejaky cas zmeneny profil na "tiezuctovnik", nebudem do toho kecat iba budem tisko sediet a ked nahodou pochopim tak sa zasmejem:eek:;):D:D:D:D:D:D:D:D:D
Johanka
26.01.10,12:32
Xanti
26.01.10,12:34
http://www.porada.sk/t129633-danova-ulava.html
Ty koksoooooooooo toto je dobré ... :D:D:D:D skvelý vtip.
Dáša_
26.01.10,12:41
http://www.porada.sk/t129633-danova-ulava.html


no, ja som tiež takého mala - prišiel a vytešoval sa, že on teda bude mať veľkú daňovú úľavu, lebo platí na 3 deti :D:D

Ale to bolo hodne dávno, na tieto deti dnes už asi ani neplatí.... a tak prišiel o daňovú úľavu :D:D:D:D


Ale na druhú stranu, človek je niekedy tak zblbnutý, že sa tým otázkam ani nečudujem. Ja sa tiež občas zľaknem a zrazu overujem to, čo dávno viem. Lebo čo ak niekto dobrosrdečne zmenil nejakou zašitou novelou zákon a ja som mimo...
Marína
26.01.10,13:39
tuta
26.01.10,17:28
Dav
26.01.10,17:39
Aj poďakovanie človeka poteší:D http://www.porada.sk/1271636-post6.html
marina8
26.01.10,17:54
Aj poďakovanie človeka poteší:D http://www.porada.sk/1271636-post6.html

tak toto bolo velmi dobre, porada ma bavi viac ako programv telke:D:D:D:D
andreaS
26.01.10,18:52
marina: musim suhlasit...

v poslednej dobe je to samy for...

a ta stara dobra porada my veru chyba...
evina
26.01.10,19:35
Keby ste teraz videli ako som sa samostatne ako hlavný účtovník a pri plnom vedomí zamotala /na niekoľko hodín/s účtovaním DPH zo záloh a potom ich následným odpočtom v ˇ%dalšom mesiaci tak neuveríte ....:eek:
Práve idem vrátiť diplom., živnostenský list a hlásim sa ako pomocný účtovník k dispozícii :D:D , resp. neviem, či by už nebolo dobré na úplne inú prácu ....:D
Muška
26.01.10,19:46
Keby ste teraz videli ako som sa samostatne ako hlavný účtovník a pri plnom vedomí zamotala /na niekoľko hodín/s účtovaním DPH zo záloh a potom ich následným odpočtom v ˇ%dalšom mesiaci tak neuveríte ....:eek:
Práve idem vrátiť diplom., živnostenský list a hlásim sa ako pomocný účtovník k dispozícii :D:D , resp. neviem, či by už nebolo dobré na úplne inú prácu ....:D

evinka, o čom to točíš?
Nemohla by si hovoriť rečou nášho kmeňa?

P.S.
Nalej :D
cloe
26.01.10,19:48
evinka, o čom to točíš?
Nemohla by si hovoriť rečou nášho kmeňa?

P.S.
Nalej :D

Veruže viem o čom točí.:D
Mne už sa tiež stalo a naozaj som nechápala, či už som blbá, či čo.:)
evina
26.01.10,19:52
evinka, o čom to točíš?
Nemohla by si hovoriť rečou nášho kmeňa?

P.S.
Nalej :D

Asi už ani neviem o čom točím, cítim sa fakt úplne nesamostatne :D
mysimis
26.01.10,19:53
Asi už ani neviem o čom točím, cítim sa fakt úplne nesamostatne :D

Evi nemôžeš sa cítiť nesamostatná, veď máš tu nás.....:D
evina
26.01.10,19:56
Evi nemôžeš sa cítiť nesamostatná, veď máš tu nás.....:D

Tak prosím raďte:
Ako účtujem daňové doklady z prijatých záloh? Prosím hovorím o PÚ :D:D:D

P.s. asi si idem fakt naliať. Tíško sa Vám priznám, že som si doplietla účet 324 s 314:o ale nie číselne ale stranovo MD a DAl
Muška
26.01.10,19:56
..nesamostatne :D
evinka, veď preto to mám už dáááááááááávno uvedené v profile.:cool:
evina
26.01.10,19:59
evinka, veď preto to mám už dáááááááááávno uvedené v profile.:cool:

No do zajtra porozmýšľam nad svojím profilom.:D Fúúúú to bol teda 1.5 hodinový zážitok :D
endrju
26.01.10,20:00
...P.S.
Nalej :D
... mozem ja rozmyslat, preco je tak sucho v mojom kybliku :rolleyes:
mysimis
26.01.10,20:04
Melnick
26.01.10,20:04
Keby ste teraz videli ako som sa samostatne ako hlavný účtovník a pri plnom vedomí zamotala /na niekoľko hodín/s účtovaním DPH zo záloh a potom ich následným odpočtom v ˇ%dalšom mesiaci tak neuveríte ....:eek:
Práve idem vrátiť diplom., živnostenský list a hlásim sa ako pomocný účtovník k dispozícii :D:D , resp. neviem, či by už nebolo dobré na úplne inú prácu ....:D Ja som taká šťastná....... a iba pár ľudí bude vedieť prečo.:):):)
mimotemy Ostatným oznamujem, že som dopadla rovnako ako evina.:o:o:o
Maruška54
26.01.10,20:40
:eek: http://www.porada.sk/t129436-pohladavky-a-zavazky-v-pod-ucte-kedy-podliehaju-dani.html:mee: toto by sa dalo účtovať v "podvojenom účtovníctve"

P.S. citovala som z jedného príspevku
michelle84
26.01.10,20:55
toto by sa dalo účtovať v "podvojenom účtovníctve"

P.S. citovala som z jedného príspevku

Zachvíľu budeme mať predvolebné účtovníctvo a povolebné účtovníctvo či podvodné :D:D:D
Johanka
27.01.10,16:04
Aj poďakovanie človeka poteší:D http://www.porada.sk/1271636-post6.html


tak toto bolo velmi dobre, porada ma bavi viac ako programv telke:D:D:D:D

Slovenská poradonovela pokračuje http://www.porada.sk/1273321-post3.html
Lianka
27.01.10,16:49
Davam suhlasy k tymto vasim citatom prispevkov, ale trpnem, aby sa tu casom neobjavil aj nejaky citat mojho prispevku :eek:. Ak, hadam tu hanbu prezijem :confused::(.

Ak, tak zrejme len podla hesla, cim viac vies, tym si domotanejsi :rolleyes:.
Ale ja aspon nemam v profile "samostatny uctovnik" :D, tak ma to hadam ospravedlni ;).
Paula
27.01.10,16:55
Aj iba účtovník stačí. Možno sa raz niekto hore spamätá a zaradí účtovníctvo medzi vážne živnosti, pred ktorých povolením by bolo treba preskákať aspoň trocha vážny test o znalostiach žiadateľa z kadečoho. Nik sa nenarodil ako chodiaca encyklopédia, ale podľa niektorých otázok - čo je veľa, to je príliš. Chudáci podnikatelia, ktorým sa to účto robí :cool:.
Monika Kováčová
27.01.10,16:57
U mňa je jednoznačne na prvom mieste táto otázka od "manager":
http://www.porada.sk/827909-post201.html

Je síce staršieho dáta, ale veselo na ten príspevok spomínam...
Sabadka
27.01.10,17:18
Tak prosím raďte:
Ako účtujem daňové doklady z prijatých záloh? Prosím hovorím o PÚ :D:D:D

P.s. asi si idem fakt naliať. Tíško sa Vám priznám, že som si doplietla účet 324 s 314:o ale nie číselne ale stranovo MD a DAl

Absolútne nevadí, že si si doplietla účty stranovo, aj kôň je samostatný a má 4 nohy a predsa sa podkne. Hlavne že máš jasno v tom, že kto DAL tebe a komu MÁš DAŤ ty.:D:D:D:D.
Sabadka
27.01.10,17:20
U mňa je jednoznačne na prvom mieste táto otázka od "manager":
http://www.porada.sk/827909-post201.html

Je síce staršieho dáta, ale veselo na ten príspevok spomínam...

Perfektný príspevok len sa mi zdá, že mal byť zadaný medzi recepty:D:D:D
Marína
27.01.10,18:35
U mňa je jednoznačne na prvom mieste táto otázka od "manager":
http://www.porada.sk/827909-post201.html

Je síce staršieho dáta, ale veselo na ten príspevok spomínam...


Perfektný príspevok len sa mi zdá, že mal byť zadaný medzi recepty:D:D:D
Tak toto je bomba.:D:D:D:---
Zoltán Kovács
27.01.10,19:56
Muška
27.01.10,20:23
Zoli,
Ti poviem, že dosť "odvážna" otázka na účtovníka, ktorý robí klienta platiteľa DPH.

Ja som teraz zachraňovala 4.Q. DPH po takomto "tiež účtovníkovi" a len námatkovo som zistila, že tam hrozí oprava DPH od začiatku.....a s "pekným" balíkom na doplatenie DPH.

No čo už....veď "kompetentní" rozhodli, že účtovníctvo môžeš robiť aj s dvomi ľudovými :eek:
Melnick
27.01.10,20:28
U mňa je jednoznačne na prvom mieste táto otázka od "manager":
http://www.porada.sk/827909-post201.html

Je síce staršieho dáta, ale veselo na ten príspevok spomínam...


Monika ja mám strach, že zmodrá až ich to bude bolieť a tá modrá nebude zrovna z čučoriedok. :D:D:D
Simonab
28.01.10,09:09
Ja som taká šťastná....... a iba pár ľudí bude vedieť prečo.:):):)
mimotemy Ostatným oznamujem, že som dopadla rovnako ako evina.:o:o:o

Tak ja som asi tiež už úplne mimo. Včera som účtovala odpisy v PU takmer 3 hodiny, skoro ma porazilo. Nakoniec som zistila, že stačí použiť vlastnú hlavu a nespoliehať sa na program, lebo naozaj osprostiem. :D:D
A k tým zálohám, ja mám s nimi podobný problém. Akurát som doteraz neprišla na to ako to v programe urobiť tak, že nebudem nad tým zakaždým sedieť hodiny.
truch
28.01.10,20:57
Mne sa páčili tieto úvahy jednej poraďačky,týkajúce sa " bonzáckeho §"

Prosím, Vás to znamená, že ak predala FO-nepodnikateľ, sročke osobné auto, tak ho mám nahlásiť a on ztoho bude platiť nejakú daň? Prosím odpovedzte mi.

Neviem čí som to dobre pochopila ale ako fyzická osoba nepodnikajúca (súkromná osoba) tak mu nevyplýva platiť žiadna daň. Mám pravdu? už som stoho na nervy. Čím to človek viac číta, tým som stoho viac blbá. díky za odpoveď.

Ale s toho vyplýva, že to by museli všetci čo predajú auto niekomu inému - zaplatiť daň? Lebo v mojom prípade predal kamarát auto sročke v ktorej je konateľ. Mám pravdu? Inak si to neviem predstaviť.
Marianna01
29.01.10,15:54
http://www.porada.sk/t129633-danova-ulava.html

mňa za to vlani nový klient sprdol, že ako si to predstavujem, vypočítať mu takú nehoráznu daň, keď on platí alimenty. A nech láskavo ukážem, či som mu ich zahrnula do daňových výdavkov. Lebo on to platí a bude si to uplatňovať ako daňovo uznateľné výdavky a hotovo. Lebo jemu kamaráti hovorili, že im to tak účtovníčka robí, tak prečo ja nie som schopná takú jednoduchú vec urobiť...:cool::cool::cool:
Lenka1979
29.01.10,15:56
mňa za to vlani nový klient sprdol, že ako si to predstavujem, vypočítať mu takú nehoráznu daň, keď on platí alimenty. A nech láskavo ukážem, či som mu ich zahrnula do daňových výdavkov. Lebo on to platí a bude si to uplatňovať ako daňovo uznateľné výdavky a hotovo. Lebo jemu kamaráti hovorili, že im to tak účtovníčka robí, tak prečo ja nie som schopná takú jednoduchú vec urobiť...:cool::cool::cool:

Marianka, tak mu to urob, ako chce... až potom bude oči očiť keď mu príde kontrola...ale neviem, či by si tým zbytočne nepokazila dobrú povesť... kašli naňho...

PS: no keď si už vážená pani doktorka ktorá si píše pred menom MUDr. dokáže dať do nákladov hygienické vložky, nohavičky...a kadejaké intímnosti... tak sa fakt už netreba ani čudovať, že aj alimenty si zahrnie niekto do nákladov.
Lianka
30.01.10,14:53
Mila je a "samostatna", ale po vykriku "Ja to vobec nechapem!" v prispevku 9 mi nedalo, tak prikladam: http://www.porada.sk/t130129-uctovanie-zalohovych-faktur.html
Tweety
30.01.10,18:12
Ja by som niektorých samostatno-nesamostatných zaradila do kategórie odvážno-trúfalých. Defče, defče, ty si ale troufalé.
Muška
30.01.10,18:20
Ja by som niektorých samostatno-nesamostatných zaradila do kategórie odvážno-trúfalých. Defče, defče, ty si ale troufalé.
Tééééééééééda Majka,
Ty si kamoška :eek: , takto si ma.....:mee:
P.S.
idem pokračovať v "dupaní" kapusty :D
Tweety
30.01.10,18:26
Tééééééééééda Majka,
Ty si kamoška :eek: , takto si ma.....:mee:
P.S.
idem pokračovať v "dupaní" kapusty :D
Muši, terazky sa dupe kapusta?:---
Paula
30.01.10,18:31
Muši, terazky sa dupe kapusta?:---

Áno, aj :D a prosímpekne, myší kožíšek používal mozoček na premýšľanie;)
Tweety
30.01.10,18:37
Áno, aj :D a prosímpekne, myší kožíšek používal mozoček na premýšľanie;)
To áno, ale ja som nemala na mysli myší kožíšek, ale tie troufalé defčatá, a tá prúpovidka mi tak ako k nim pasuje.
Muška
30.01.10,18:38
Majka,
si musím opäť zmeniť profil????, čičo :eek:
Tweety
30.01.10,18:39
Majka,
si musím opäť zmeniť profil????, čičo :eek:
Radšej to čičo, to aspoň poteší.:---
Muška
30.01.10,18:40
Majka, už som si :D
Paula
30.01.10,18:43
Majka, už som si :D

Sa prekonávaš Mušenka, podumem nad sebou:rolleyes:

Je mi súdené zostať tým, čím som, nič som nevydumala.
JarkaL
30.01.10,20:43
Dnes mi priniesol doklady kamarátkin manžel, živnostník, JU, opustil účt. firmu - dôvod ma nezaujímal. Potešila som sa, že to má pekne poukladané, porobené všetky výstupy k 31.10., vyzeralo to super. Až kým som sa nepozrela bližšie na pokl. doklady a zistila som, že má v prevádzkovej réžii zaúčtované lyže, okuliare, termoprádlo a voňavku Hugo Boss. Keď mu zajtra zavolám, že mu to vyšmarím von z nákladov, možno opustí aj mňa.
evina
30.01.10,23:08
Dnes mi priniesol doklady kamarátkin manžel, živnostník, JU, opustil účt. firmu - dôvod ma nezaujímal. Potešila som sa, že to má pekne poukladané, porobené všetky výstupy k 31.10., vyzeralo to super. Až kým som sa nepozrela bližšie na pokl. doklady a zistila som, že má v prevádzkovej réžii zaúčtované lyže, okuliare, termoprádlo a voňavku Hugo Boss. Keď mu zajtra zavolám, že mu to vyšmarím von z nákladov, možno opustí aj mňa.
Ale aspoň bude voňať ...:D:D
evina
30.01.10,23:09
Ja by som niektorých samostatno-nesamostatných zaradila do kategórie odvážno-trúfalých. Defče, defče, ty si ale troufalé.

Majka, trúfalosť je vždy priamo úmerná s neznalosťou ...:D
KlaudiaKK
31.01.10,04:54
Som síce ešte "nový člen" ale úplne súhlasím s komentármi "starých" poraďákov. Ja sa riadim heslom - Ak zlyhá všetko - prečítaj si návod. Ak porada má návod - a keď niečo hľadám - napíšem do : Akú informáciu hľadáte - a nevypisujem hneď či si môžem dať do nákladov slávnostný obed s manželom . . . Pár krát som poradila, komentovala a väčšinou listujem takže za všetkých ktorých mama nenaučila poďakovať - klobúk dole za to, že si všetci tí ktorí poradia nájdu - hlavne teraz resp. do 31.3. čas vôbec prečítať, pochopiť (aj blbú otázku) a poradiť. Pevné nervy do konca marca a pekný deň.
Monika Kováčová
31.01.10,13:23
Som síce ešte "nový člen" ale úplne súhlasím s komentármi "starých" poraďákov. Ja sa riadim heslom - Ak zlyhá všetko - prečítaj si návod. Ak porada má návod - a keď niečo hľadám - napíšem do : Akú informáciu hľadáte - a nevypisujem hneď či si môžem dať do nákladov slávnostný obed s manželom . . . Pár krát som poradila, komentovala a väčšinou listujem takže za všetkých ktorých mama nenaučila poďakovať - klobúk dole za to, že si všetci tí ktorí poradia nájdu - hlavne teraz resp. do 31.3. čas vôbec prečítať, pochopiť (aj blbú otázku) a poradiť. Pevné nervy do konca marca a pekný deň.
... no pozrite... jaká zlatá... :) kvôli tomuto sa sem oplatí chodiť :)
Marína
31.01.10,18:10
Klaudi, možno si si ani neuvedomila, aké pohladenie si tu priniesla.:)
abel
31.01.10,18:33
Dnes mi priniesol doklady kamarátkin manžel, živnostník, JU, opustil účt. firmu - dôvod ma nezaujímal. Potešila som sa, že to má pekne poukladané, porobené všetky výstupy k 31.10., vyzeralo to super. Až kým som sa nepozrela bližšie na pokl. doklady a zistila som, že má v prevádzkovej réžii zaúčtované lyže, okuliare, termoprádlo a voňavku Hugo Boss. Keď mu zajtra zavolám, že mu to vyšmarím von z nákladov, možno opustí aj mňa.

No a čo? Mne keď smrdí robota, tiež len Hugo pomôže, tak si ho dávam ako materiál. A keď už neviem kudy kam, nalakujem nechty a idem žehliť prádlo. A veru aj naparovaciu žehličku dám do réžie :---:---:---. Ak sa vám zdám mimo témy, tak to už je začínajúce zúfalstvo ;)
Monika Kováčová
31.01.10,19:19
No a čo? Mne keď smrdí robota, tiež len Hugo pomôže, tak si ho dávam ako materiál. A keď už neviem kudy kam, nalakujem nechty a idem žehliť prádlo. A veru aj naparovaciu žehličku dám do réžie :---:---:---. Ak sa vám zdám mimo témy, tak to už je začínajúce zúfalstvo ;)
elenka, žehlenie je moje know-how!!:D:D:D

http://www.porada.sk/536222-post1170.html
http://www.porada.sk/536301-post1178.html

http://www.porada.sk/545886-post8.html
Paula
31.01.10,19:40
mysimis
31.01.10,19:45
elenka, žehlenie je moje know-how!!:D:D:D

http://www.porada.sk/536222-post1170.html
http://www.porada.sk/536301-post1178.html

http://www.porada.sk/545886-post8.html

Monika, začínam mať pocit, že žehlenie je výnosnejšie povolanie ako účtovník :D
Zoltán Kovács
01.02.10,10:27
http://www.porada.sk/t130226-ako-zuctovat-podiel-na-zisku.html
http://www.porada.sk/t130186-uctovne-vykazy.html

Hlavný a samostatný

Ten popis v profile by som zmenil takto: hlavne, že samostatný s veľkým otáznikom.
Paula
01.02.10,10:37
Ten popis v profile by som zmenil takto: hlavne, že samostatný s veľkým otáznikom.


No, pred pár dňami prišla v ss (nielen mne) odborná otázka na riešenie prípadu od správcu dane :eek:. Nick nepýtajte, bola to ss :cool:
Zoltán Kovács
01.02.10,10:41
No, pred pár dňami prišla v ss (nielen mne) odborná otázka na riešenie prípadu od správcu dane :eek:. Nick nepýtajte, bola to ss :cool:

Nič nové pod slnkom. Ja mám tiež podobný prípad. Bývalá správkyňa, momentálne pracuje na vyššom poste na MF, a bežne jej radím.
Zoltán Kovács
01.02.10,13:10
Sabadka
01.02.10,16:41
Samostatný účtovník a rovno z verejného sektoru

1 téma, 4 príspevky z toho 2 otázky ale ak by som ich dostala v hre "Milionár" asi sa obrátim na pomoc "priateľ na telefóne":mee::mee::mee::mee:

http://www.porada.sk/t130048-tlacove-zostavy.html#post1279168
mysimis
01.02.10,20:13
mysimis
02.02.10,14:59
Dnes to už vzdávam a idem radšej žehliť : http://www.porada.sk/1281255-post54.html
Paula
03.02.10,18:20
Zoltán Kovács
03.02.10,18:33
Strašne sa mi páčila toľká úprimnosť:

http://www.porada.sk/1283050-post5.html
saskia26
03.02.10,19:27
Ahojte poraďáci, musím sa priznať, že som s malou dušičkou hľadala, či sa objavím v tejto téme. Robím účtovníka, študujem sama zákony, ale vždy sa nájde niečo, čo si potrebujem overiť, usmerniť a niekedy mám pocit, že zákony sa nerobia pre ľudí a sú nezrozumiteľné. Preto som rada, že som objavila "poradu" a môžem sa opýtať a ujasniť si niektoré veci, hlavne keď sa stretnem s niečím novým.
Osobne si myslím, že problém je v tom, že dnes si už naozaj môže hocikto povedať, že je účtovník, bez vzdelania, praxe a hrdo to vyhlasuje. Živnostenský zákon by mal opätovne vyžadovať požadované vzdelanie alebo prax na vykonávanie tejto profesie.
Poznám takých účtovníkov z môjho okolia, čo robia účtovníctvo, základné veci neovládajú a za smiešne sumy spracujú účtovníctvo. Potom, keď je zle a treba robiť nápravu a naozajský "pán účtovník" si zapýta sumu, tak klient na neho pozerá, že koľko to vlastne chce.
Tak Vám držím všetkým palce a som rada, že sem môžem nazrieť a naučiť sa niečo nové!
Katka2
03.02.10,19:35
Ja tiež furt kukám, že či sa tu neobjavím ako výkvet nášho národa :D
Rozalka
03.02.10,19:41
Saskia, je to presne tak, ako píšeš, nikto učený z neba nespadne, ale treba mať aké-také základy, najmä vedieť, v ktorom predpise sa o tom píše.
Poniektorí vedia, "na akom strome" rastie účtovníctvo a plnou vervou sa pustia do práce ..... a potom príde december a radšej dajú výpoveď (tie volám "11mesačné účtovníčky").
Potom sú aj také, ktoré jednu oblasť vedia dokonale, ale naozaj len jednu, lebo síce účtovali vo firme a dlhé roky - čiže sa právom vystatujú dlhoročnou praxou, ale vedia možno jednu-dve oblasti, a niekedy sa čudujú, že sa musí účtovať aj druhá strana (ony účtovali len jednu, lebo druhá bola hneď daná, napr. k odoslaným faktúram účtovali len stranu D) a tak ako mnohí z cudzej reči ovládajú tzv. kuchynskú, tak podobne aj takéto účtovníčky nazývam "kuchynské" a vôbec tým nemyslím miesto, kde to účtovníctvo vykonávajú.

Bola som šéfkou 20členného kolektívu a dovolím si tvrdiť, že by som možno - zdôrazňujem možno - našla 3-4, ktorým by som bez obáv zverila účtovanie.

Buďme hrdé/hrdí, že vykonávame toto povolanie, je veľmi dôležité, aj keď si mnohí myslia a aj nahlas povedia: čo, to je nejaká robota? však len všetko nahádžete do počítača a je to hotové.
Nepovažujem sa za najmúdrejšiu, tiež sa dám poučiť, porada mi dala veľa, a keď pomáham príspevkami, aj ja sa pritom učím.
Paula
03.02.10,19:48
Ja tiež furt kukám, že či sa tu neobjavím ako výkvet nášho národa :D

Pre šťastie:
Katka2
03.02.10,19:50
Ďakujeeeeeeem ;)
Monika C.
03.02.10,19:50
Ja tiež furt kukám, že či sa tu neobjavím ako výkvet nášho národa :D

Katka ja tiež ale dúfajme, že nie / aj keď u mňa robí veľký problém národnosť - 20 rokov som nevedela po slovensky a tie zákony keď prečítam mám čo robiť aby som to pochopila takto čítam niekoľkokrát dookola/ . :) Poradáci majte s nami trpezlivosť a ďakujeme :) Katka dúfam, že na stretku v Prešove budeš.
Katka2
03.02.10,19:53
mimotemy budem sa snažiť prísť :)
Rozalka
03.02.10,20:00
Monika C.
03.02.10,20:06
Voľakde som čítala, že pre šťastie treba sloníkov 7 (no nie okopírovaných ...)

Ja ich mám ale doma v kuchyni a je ich 7 - ale na porade :mee:
Rozalka
03.02.10,20:15
K Paulinmu ružovučkému som pridala ďalších 6.
marina8
03.02.10,21:07
Ja tiež furt kukám, že či sa tu neobjavím ako výkvet nášho národa :D


ja sem sem hlasim dobrovolne uz dopredu:cool: pre istotu, aby ma niekto nepredbehol:o:D
uz nebudem o chvilu len " nesamostatna" ale hadam aj nesvojpravna;)

nechystate sa prosim niekto v pondelok na DU 5 na tento metodicky den?



pROGRAm:

? INFORMáCIA K ZáKONU 471/2009 z. z., ktorým sa novelizuje zákon 222/2004 o dani z pridanej hodnoty s účinnosťou od 1. januára 2010

? informácia A prezentácIA elektronickej komunikácie daňových subjektov s daňovou správou sR PRI PODáVANí SÚHRNNÝCH VýKAZOV A žiadosti o vrátenie dane v inom členskom štáte od 1. januára 2010



Miesto konania: Daňové riaditeľstvo SR, pracovisko Bratislava, Ševčenkova 32,
851 00 Bratislava (veľká zasadačka)

čas konania: 08. februára 2010 - 9,00 hod.
hanelie
04.02.10,06:50
Ja tiež furt kukám, že či sa tu neobjavím ako výkvet nášho národa
detto :)
Ivenka
04.02.10,07:04
Vopred ďakujem za všetku radu,pomoc a mohla by som ešte ďalej menovať za čo všetko. Nehľadám informácie iba tu na Porade a takisto aj cez Google. Ale závidím tým, ktorý dokážu rýchlo reagovať na dotaz a ešte tam aj pricapia odvolávku na §. Asi nie sme všetci taký zručný aby sme vedeli hneď reagovať aj keď "po našom" vieme o čo ide. Tak sa na nás Pomalších a neistých nehnevajte. Ale máte pravdu, že je tu už milión tém a stačí len pozerať a hľadať.
PS: Baby, a kedy robíte keď ste stále na Porade? Lebo ja si musím povedať, že dnes nie lebo treba aj robiť.
Tweety
04.02.10,07:07
PS: Baby, a kedy robíte keď ste stále na Porade? Lebo ja si musím povedať, že dnes nie lebo treba aj robiť.
A prečo si myslíš, že my nerobíme? Veď z radenia na porade sa vyžiť nedá.
Ivenka
04.02.10,07:12
Veď práve to hovorím, že ste tak šikovné, že sedite na Porade, radíte a ešte pri tom aj pracujete - šikovníčky. Tak nam prosím raďte aj naďalej.
Kazu
04.02.10,07:21
Vopred ďakujem za všetku radu,pomoc a mohla by som ešte ďalej menovať za čo všetko. Nehľadám informácie iba tu na Porade a takisto aj cez Google. Ale závidím tým, ktorý dokážu rýchlo reagovať na dotaz a ešte tam aj pricapia odvolávku na §. Asi nie sme všetci taký zručný aby sme vedeli hneď reagovať aj keď "po našom" vieme o čo ide. Tak sa na nás Pomalších a neistých nehnevajte. Ale máte pravdu, že je tu už milión tém a stačí len pozerať a hľadať.
PS: Baby, a kedy robíte keď ste stále na Porade? Lebo ja si musím povedať, že dnes nie lebo treba aj robiť.

Jáááj, moja, šikovnice šikovné stihnú všetko.:--- Zmier sa s tým, že nie každý to dokáže. To sa nedá naučiť, s tým sa musí človek narodiť :D:D:D
mysimis
04.02.10,07:23
Vopred ďakujem za všetku radu,pomoc a mohla by som ešte ďalej menovať za čo všetko. Nehľadám informácie iba tu na Porade a takisto aj cez Google. Ale závidím tým, ktorý dokážu rýchlo reagovať na dotaz a ešte tam aj pricapia odvolávku na §. Asi nie sme všetci taký zručný aby sme vedeli hneď reagovať aj keď "po našom" vieme o čo ide. Tak sa na nás Pomalších a neistých nehnevajte. Ale máte pravdu, že je tu už milión tém a stačí len pozerať a hľadať.
PS: Baby, a kedy robíte keď ste stále na Porade? Lebo ja si musím povedať, že dnes nie lebo treba aj robiť.

Lenže robiť vkuse 18 hod. denne sa nedá a preto poradu mám ako rzopýtlenie popri práci......:)
Paula
04.02.10,09:07
Lenže robiť vkuse 18 hod. denne sa nedá a preto poradu mám ako rzopýtlenie popri práci......:)


A ešte aj....akonáhle pribudnú príspevky do témy (aj keď nie mnou založenej) , v ktorej sa ja potrebujem priučiť , hneď nakuknem. Priznávam, že mám Poradu otvorenú od rána do polnoci (chápem, že nie každý tak môže) , aby mi žiadna odborná informácia neušla. Aj tak občas ujde koťuha , takže zostávam na fleku tovaryšskom :cool:
Marína
04.02.10,13:04
Tak ja som už z toho :confused:, kto je (ne)samostatný?!:rolleyes:
http://www.porada.sk/1284180-post17.html
Marianna01
04.02.10,13:30
A prečo si myslíš, že my nerobíme? Veď z radenia na porade sa vyžiť nedá.
evidentne si niekto predstavuje, že fungujeme štýlom - 27 dní na porade, veľká zábava, šampus, kaviár, želví polévka, potom 3 dni mákneme do polnoci, prašule zarobené a poďho na ďalšiu 27dňvoú zábavu, hurá! :cool:
willma
04.02.10,13:39
evidentne si niekto predstavuje, že fungujeme štýlom - 27 dní na porade, veľká zábava, šampus, kaviár, želví polévka, potom 3 dni mákneme do polnoci, prašule zarobené a poďho na ďalšiu 27dňvoú zábavu, hurá! :cool: a vari to tak nie je :D:D:D
Paula
06.02.10,17:31
Johanka
07.02.10,17:52
http://www.porada.sk/t131025-kratenie-dovolenky-pomooooc.html

Jáááj ako ja neznášam toto hundranie na bývalé mzdárky a bývalé účtovníčky. Obzvlášť v prípadoch, keď sám hundroš je (samostatne účtovnícky) z veci mimo .
Zoltán Kovács
08.02.10,12:31
Zoltán Kovács
08.02.10,12:33
Johanka
09.02.10,09:07
Zoltán Kovács
09.02.10,11:12
Otázky samostatného účtovníka. :mee::confused::eek:


http://www.porada.sk/t131178-r-2009-a-r-2010-a.html
abel
09.02.10,11:20
Ja som až teraz pochopila, že samostatný účtovník je vlastne ten, ktorý je sám a nemá nikoho, koho by sa spýtal. Stále som si mylne myslela, že samostatný je sám statný :D:D:D
Paula
09.02.10,11:22
Otázky samostatného účtovníka. :mee::confused::eek:


http://www.porada.sk/t131178-r-2009-a-r-2010-a.html


Tu sa mi potvrdilo, čo som si dávnejšie myslela, že samostaný niektorí berú nie ako samostatne mysliaci, ale ako samostatne svojich klientov týrajúci . A ten vyškerenec zelený v úvodnom príspevku ....účtovníctvo je asi veľká sranda pre niekoho.
účtovník 007
09.02.10,11:43
http://www.porada.sk/1279418-post3.html

a riešenie otázky

http://www.porada.sk/1279578-post6.html

Nevládzem všetky príspevky otvárať, ale toto ma najviac rozosmialo. Alebo zarmútilo? :cool: Určite by som Baške odporučila účtovať výbery konateľa v s.r.o. na osobnú spotrebu 522/221. To by mali daniari pri kontrole radosť.;)
Dav
11.02.10,09:58
veronikasad
11.02.10,10:14
:cool: http://www.porada.sk/t131488-penaznyndennik-sa-musi-rovnat.html#post1292856
mimotemyOli, ty si nikdy nerobila peňažný denník ručne a nehľadala chybu ?
Badko
11.02.10,10:41
Keď to takto sledujem, tak sa ma prejde aj chuť sa niečo spýtať.
Ja viem, že sa niekedy pýtajú / aj ja / na také hlúposti, že až rozum postojí, ale ako sa hovorí nik nie je dokonalý. Aj mne sa stáva keď som už unavená, že mi to prestane myslieť a začnem pochybovať či som to zaúčtovala správne.
A ešte k tomu PD - môže sa stať, že keď niekto nemá program a robí ručne tak môže mať chybu a ako naschváľ po sebe ju nenájde.
Ivenka
11.02.10,10:54
Nepamätam si ake možnosti boli pri registrácii do Porady, asi to boli predvolené. Myslím si, že väčšina, ktorá to tam napísala samostatný mala na mysli, že ich hodili ako rybu do vody do jednej sro, kde robia sekretárku, asistentku, učtovníčku, ekonomku - a tak vznikla ta funkcia. Osobne mi je veľmi smutno z Vášho prístupu. A tak ako písal Badko ani nemám odvahu sa ešte niečo opýtať sa alebo si ozrejmiť, potvrdiť.
veronikasad
11.02.10,11:02
Badko, Ivenka - svoj profil si môžete skontrolovať cez moje nastavenia - môj profil.

Pokial sa neopýtate takúto blbosť, ktorú sa účia aj rýchloúčtovníčky na kurze Úradu práce


Prosím o radu, ak si podnikateľ vyberal peniaze z BÚ alebo z pokladne na osobnú spotrebu , mám to v rámci uzávierkových operácií ID zaúčtovať do peňažného denníka ako zdaniteľný príjem pre osobnú spotrebu? Veď počas roka musel z niečoho aj žiť? Poraďte.

určite Vás skúsenejšie účtovníčky nebudú ignorovať.
Johanka
11.02.10,11:09
Badko, Ivenka - myslím, že Vás v škole učili, že sa číta zhora dole a zľava doprava . Takže nečítajte Poradu a jednotlivé témy od konca, ale prečítajte si , prosím, v akej časti Porady ste - Poraďácka kaviareň. V rámci tréningu vyhľadávania (ktoré tu mimochodom v tieto dni málokto používa, s otrepanou výhovorkou, že nemá čas ) si pohľadajte , za akým účelom bola kaviareň vytvorená ;).
Dav
11.02.10,11:20
mimotemyOli, ty si nikdy nerobila peňažný denník ručne a nehľadala chybu ?
mimotemyV prvom príspevku píše, že je kaderníčka. Teraz má v profile účtovník. Keby mala v profile kaderníčku, ani by ma nenapadlo jej príspevok dať sem. Viedla som denník ručne, nie raz som hľadala chybu ako blbá, a vždy to bola to moja buď hlúposť, únava, alebo nepozornosť .
Ivenka
11.02.10,11:35
:)No vidím, že s Vami nepohnem. Idem si dať káááávu a zmeniť profil. Pretože keď tam budem mať učtovníčka tak si poviete, že je hlupa nech sa sama naučí. A keď si tam dám predavačka zeleniny, tak napíšete že si mam najsť učtovníčku. *Som Vás ale odhalila. A idem si dať ešte cigaretku.:)
Zoltán Kovács
11.02.10,11:40
:)No vidím, že s Vami nepohnem. Idem si dať káááávu a zmeniť profil. Pretože keď tam budem mať učtovníčka tak si poviete, že je hlupa nech sa sama naučí. A keď si tam dám predavačka zeleniny, tak napíšete že si mam najsť učtovníčku. *Som Vás ale odhalila. A idem si dať ešte cigaretku.:)

mimotemy
Keď si to myslela ako žart, tak bohvie ako sa ti to nevydarilo.
Keď si to myslela vážne, tak mi je smutno, lebo si nepochopila podstatu tejto témy.
Ivenka
11.02.10,11:46
Ale Zoltán nie som špičková účtovníčka ale myslím si že som učtovníčka. A niektoré príspevky sú ozaj vtipné ale beriem to tak, že nie všetci sme skončili ekonomickú školu a niečo v tom štáte musíme robiť aj keď je pravda, že prečo chce každý robiť učtovníctvo. Koniec koncom veď aj z Uradu prace / ja nieeee/ posielaju každeho na kurz učtovníctva. Ak by som povedala svoj názor tak mi napíšeš že som nechápava. Snažila som sa byť vtipná ale ....radšej odchádzam z Kaviarne.
Johanka
11.02.10,11:51
:)No vidím, že s Vami nepohnem. Idem si dať káááávu a zmeniť profil. Pretože keď tam budem mať učtovníčka tak si poviete, že je hlupa nech sa sama naučí. A keď si tam dám predavačka zeleniny, tak napíšete že si mam najsť učtovníčku. *Som Vás ale odhalila. A idem si dať ešte cigaretku.:)
mimotemy To ja idem radšej žehliť:D:--- igelitky a ich papierový obsah. Pozdravujem Moniku K. ;) a teším sa, že sa raz odtrhneme z tých skrátených reťazí a pôjdeme na kávu :D.
Zoltán Kovács
11.02.10,11:52
Ale Zoltán nie som špičková účtovníčka ale myslím si že som učtovníčka. A niektoré príspevky sú ozaj vtipné ale beriem to tak, že nie všetci sme skončili ekonomickú školu a niečo v tom štáte musíme robiť aj keď je pravda, že prečo chce každý robiť učtovníctvo. Koniec koncom veď aj z Uradu prace / ja nieeee/ posielaju každeho na kurz učtovníctva. Ak by som povedala svoj názor tak mi napíšeš že som nechápava. Snažila som sa byť vtipná ale ....radšej odchádzam z Kaviarne.

Ani ja sa nepovažujem za špičkového účtovníka, ba skôr len za bežný priemer.

1. Ale aj priemerný účtovník - člen by si mal najprv hladať odpoveď na svoje "banálne" otázky, kým si založí X-krát preberanú otázku. Takto sa zahlcuje porada so zbytočnými témami.
2. Myslím si, že Marína si založila túto tému práve preto, lebo stav a hodnotenie profesie účtovníka sa dostal na dnešnú nízku úroveň práve preto, ako sama uvádzaš "prečo chce každý robiť účtovníctvo". Kým vedenie účtovníctva bola viazanou živnosťou aj hodnotenie a "prestíž" tohto povolania bola diametrálne niekde inde. A keď už inak neviem proti tomuto stavu "bojovať", tak aspoň takto.
Ajuška
11.02.10,11:54
.... Viedla som denník ručne, nie raz som hľadala chybu ako blbá, a vždy to bola to moja buď hlúposť, únava, alebo nepozornosť .
...ale odpoveď na zásadnú otázku z danej témy si predpokladám že vedela...;)
Ivenka
11.02.10,12:01
Súhlasím, súhlasím, súhlasím. Až teraz si sa mi začal Zoltán páčiť. To čo si napísal to už malo zmysel, aspoň pre mňa.
PS: Kávu som dopila. Idem "googlovať".
Monika Kováčová
11.02.10,12:15
Ale Zoltán nie som špičková účtovníčka ale myslím si že som učtovníčka. A niektoré príspevky sú ozaj vtipné ale beriem to tak, že nie všetci sme skončili ekonomickú školu a niečo v tom štáte musíme robiť aj keď je pravda, že prečo chce každý robiť učtovníctvo. Koniec koncom veď aj z Uradu prace / ja nieeee/ posielaju každeho na kurz učtovníctva. Ak by som povedala svoj názor tak mi napíšeš že som nechápava. Snažila som sa byť vtipná ale ....radšej odchádzam z Kaviarne.
Jednoducho ma vytáča, že kaderníčka môže byť účtovníčka, ale účtovníčka nemôže byť kaderníčka...
Zoltán Kovács
11.02.10,12:32
No ale toto by mala ovládať aj tá najčerstvejšia začínajúca:

http://www.porada.sk/t131516-prosim-pomoc-uvadzam-konkretnu-situaciu.html
truch
11.02.10,13:06
No ale toto by mala ovládať aj tá najčerstvejšia začínajúca:

http://www.porada.sk/t131516-prosim-pomoc-uvadzam-konkretnu-situaciu.html

Zolly, nebuď zlý:):)
Marianna01
11.02.10,14:01
Nepamätam si ake možnosti boli pri registrácii do Porady, asi to boli predvolené. Myslím si, že väčšina, ktorá to tam napísala samostatný mala na mysli, že ich hodili ako rybu do vody do jednej sro, kde robia sekretárku, asistentku, učtovníčku, ekonomku - a tak vznikla ta funkcia. Osobne mi je veľmi smutno z Vášho prístupu. A tak ako písal Badko ani nemám odvahu sa ešte niečo opýtať sa alebo si ozrejmiť, potvrdiť.

všetci občas potrebujeme radu. Otázkou však je, či je to vec, ktorá sa dá aj rýchlo ozrieť v zákone, či je to vec, ktorá je uvedená napr. vo vysvetlivkách a poučení na vyplňovanie daňového priznania, a zásadná otázka je - položiť si pred začatím účtovania, či o tom mám vôbec páru. A keď nemám, tak idem študovať od začiatku. A keď už mám aspoň čo-to naštudované, nemôžem sa opýtať na takú samozrejmosť, na aké sa tu v poslednom čase donemoty pýtajú ľudia, ktorí sa hrdia titulom účtovník. My doma prerábame dom, s mužom sme od murovania, miešania betónu, malty, betónovania až po neviemčo porobili, a predsa si nehovoríme stavbári. A toto je ten problém, ktorý nás tu štve. My, ktorí sa živíme touto prácou, potom musíme spúšťať z ceny, alebo nám odchádzajú klienti, pretože nejaká ZuzkaMarkaJanka (prepáčte za mená, nemyslím tým nikoho konkrétneho) sa bude stále pýtať na porade, my jej stále budeme radiť aj tie najsamozrejmejšie veci. Ona vlastne nič neurobí, nič nevie, len vypíše daňové priznanie podľa našich rád, zoberie o polovicu menej peňazí, čo by sme normálne brali my. Za naše skúsenosti, našu ochotu sa stále vzdelávať, za naše peniaze, ktoré do vzdelania investujeme a za náš čas, ktorý tomu venujeme. A v neposlednom rade ide aj o prestíž. Kedysi, keď sa povedal účtovník, bola to vážená profesia - každý vedel, že účtovníkom nemôže byť bárskto a musí veľa veľa študovať. Dnes sa touto profesiou chce živiť každý druhý človek - lebo je to vraj výnosné remeslo. Ano, pokiaľ do toho nič neinvestuješ, tak v podstate ano. A preto dnes, keď povieš, že si účtovník, tak nad tebou mávnu rukou. A dalo by sa ešte popísať, čo všetko, ale načo vlastne?
Paula
11.02.10,18:10
Fantázia končí aj mne, nesamostatnej

http://www.porada.sk/t131548-odpis-dobropisu.html
Marína
11.02.10,21:29
Jednoducho ma vytáča, že kaderníčka môže byť účtovníčka, ale účtovníčka nemôže byť kaderníčka...
Myslím, že každý, kto si prečíta úvodný príspevok, pochopí, o čo mi išlo. Je mi ľúto, ak to tak nie je. Osobne som sa na porade hádam ani nestretla s príkrou odpoveďou pre tých, ktorí napíšu - začínam, mám preštudovaný zákon, chcem si overiť, moja prvá skúsenosť s DP, s RZZP, DPH a pod. a z ich profilu ani nevyplýva, že sú samostatní účtovníci. Nik sa nepozastavuje nad tým, že zložitejšie problémy konzultujú medzi sebou aj skúsení účtovníci. Ak však nie som zdatný v základných veciach, nemal by som sa vydávať za samostatného. O tom je táto téma.
K príspevku od Moniky. Ja tiež svojich chlapov strihám doma, neviem si však predstaviť, že na fóre kaderníkov by som si do profilu uviedla samostatný kaderník:rolleyes:, aj keď ich strihám sama.;):)
Monika Kováčová
11.02.10,21:38
Evi, nejdééé o tóóó, že do profilu samostatný kaderník.... ale ty aj keď doma chlapov striháš, podnikať ako kaderníčka nemóóžeš...

Činnosti, ktoré môžu vykonávať iba osoby s osobitnou odbornou spôsobilosťou

B. Činnosti vykonávané v prevádzkarni alebo externe (u zákazníka)
Pánske, dámske a detské kaderníctvo
Kozmetické služby
Pedikúra
Sprievodca cestovného ruchu
Masérske služby

Ale kaderníčka môže podnikať ako účtovníčka...:cool:
evina
11.02.10,21:47
Evi, nejdééé o tóóó, že do profilu samostatný kaderník.... ale ty aj keď doma chlapov striháš, podnikať ako kaderníčka nemóóžeš...

Činnosti, ktoré môžu vykonávať iba osoby s osobitnou odbornou spôsobilosťou

B. Činnosti vykonávané v prevádzkarni alebo externe (u zákazníka)
Pánske, dámske a detské kaderníctvo
Kozmetické služby
Pedikúra
Sprievodca cestovného ruchu
Masérske služby

Ale kaderníčka môže podnikať ako účtovníčka...:cool:

Monika, no čo keby si ako účtovníčka nastrihla niekomu ucho pri strihaní vlasov ...:D:D ...
P.s. O tom ako sa dá účtovníctvo zvládnuť ľavou zadnou hovorí celá táto stránka ....
Dav
12.02.10,04:15
Slovenská poradonovela pokračuje http://www.porada.sk/1273321-post3.html

Ďalšia séria Poradanovely

26.1. http://www.porada.sk/1272039-post11.html

5.2. http://www.porada.sk/1285711-post5.html

:eek::eek::eek: :mee:
Marianna01
12.02.10,08:53
napadla ma taká hriešna myšlienka - čo by povedali títo samostatní účtovníci, keby sme ich schránku SS zahlcovali rovnakým množstvom triviálnych otázok? Lebo verím, že nie som jediná, ktorá má s tým problém...
truch
12.02.10,09:57
Máte úplnu pravdu, každý by mal robiť to čo vie. Zo mňa nikdy nebola kaderníčka, ani krajčírka, ani murárka a ani účtovníčka. Pracujem s výsledkami, ktoré prácne zaznamená kolegyňa- účtovníčka. Je v svojej profesii veľmi dobrá a ja som rada, že ju mám.:):):)
Plne chápem, že vás hnevajú pseudo účtovníci, ktorí o účtovníctve nemajú ani potuchy. Mali by strihať, šiť, variť, murovať a účtovníctvo dať do rúk odborníkov.
Maruška54
12.02.10,10:27
napadla ma taká hriešna myšlienka - čo by povedali títo samostatní účtovníci, keby sme ich schránku SS zahlcovali rovnakým množstvom triviálnych otázok? Lebo verím, že nie som jediná, ktorá má s tým problém...
alebo čo by povedala kaderníčka keby sme k nej prišli s dieťaťom nech nám ukáže ako ho máme ostrihať že potom už si to budeme robť sami...samozrejme by si za to nepýala peniaze
Dav
13.02.10,06:21
Jednoducho ma vytáča, že kaderníčka môže byť účtovníčka, ale účtovníčka nemôže byť kaderníčka...
Súhlasím s Tebou http://www.porada.sk/search.php?searchid=10145215

A ešte priložím otázku od daňového poradcu http://www.porada.sk/t131250-dodanie-sluzby-z-cr-od-1-1-2010-a.html#post1295654


Je mi z toho smutno.
Monika Kováčová
13.02.10,07:39
Súhlasím s Tebou http://www.porada.sk/search.php?searchid=10145215


ten prvý odkaz nefunguje
Maruška54
13.02.10,07:45
alebo čo by povedala kaderníčka keby sme k nej prišli s dieťaťom nech nám ukáže ako ho máme ostrihať že potom už si to budeme robť sami...samozrejme by si za to nepýala peniaze
uviedla som na základe mojich vlastných skúseností:

1.prípad
"Moja manželka by sa to pri vás naučila potom by sme vás už nemuseli zaťažovať"

2. prípad
"Ja by som sa tu pri tebe a na tvojom PC naučila s tým programom robiť a potom si ho kúpim"
Dav
13.02.10,08:59
ten prvý odkaz nefunguje
Skúsim ešte raz http://www.porada.sk/search.php?searchid=10145803
Alebo obchádzkou http://www.porada.sk/1295405-post15.html a pozrieť príspevky autorky príspevku
Dav
13.02.10,09:05
alebo čo by povedala kaderníčka keby sme k nej prišli s dieťaťom nech nám ukáže ako ho máme ostrihať že potom už si to budeme robť sami...samozrejme by si za to nepýala peniaze

Maruška, mali by sme im poslať fotku dieťaťa z diaľky, celú postavu a proti slnku fotenú, aby si vedeli predstaviť, ako sa nám radí.
Monika Kováčová
13.02.10,10:11
Skúsim ešte raz http://www.porada.sk/search.php?searchid=10145803
Alebo obchádzkou http://www.porada.sk/1295405-post15.html a pozrieť príspevky autorky príspevku
Oli, "ja mám kaderníctvo" môže byť aj "ja účtujem kaderníctvo".
Ja mám niekoľko krčiem, potravín, obchodov, klampiarstiev, ambulancií a pod...
Dav
13.02.10,10:22
Oli, "ja mám kaderníctvo" môže byť aj "ja účtujem kaderníctvo".
Ja mám niekoľko krčiem, potravín, obchodov, klampiarstiev, ambulancií a pod...
Preto som aj poradila , že ak "má kaderníctvo" a má kaderníctvo. Preto som písala o fotke postavy z diaľky - aby sme neporadili dobre, ale zle. Ak sa zadávateľ spýta len na určitú časť a neskôr sa objaví nejaká nová otázka, a naša dobrá odpoveď je v konkrétnych súvislostiach zlá.:rolleyes:
Monika Kováčová
13.02.10,10:56
Preto som aj poradila , že ak "má kaderníctvo" a má kaderníctvo. Preto som písala o fotke postavy z diaľky - aby sme neporadili dobre, ale zle. Ak sa zadávateľ spýta len na určitú časť a neskôr sa objaví nejaká nová otázka, a naša dobrá odpoveď je v konkrétnych súvislostiach zlá.:rolleyes:
:eek::eek::eek::eek: Oli, ona má kaderníctvo a robí tam čašníčku!!!:D:D:D:D:eek::eek::eek:

http://www.porada.sk/1290289-post15.html
Dav
13.02.10,10:58
:eek::eek::eek::eek: Oli, ona má kaderníctvo a robí tam čašníčku!!!:D:D:D:D:eek::eek::eek:

http://www.porada.sk/1290289-post15.html

:eek::eek::eek: :D:D:D:D:D:D:D
A dokonca v Rakúsku http://www.porada.sk/1290305-post20.html
Paula
15.02.10,19:54
http://www.porada.sk/1299073-post7.html

Zamestnanie - predvolené hlavný účtovník, účtovník - živnostník
Zoltán Kovács
16.02.10,09:16
Klasický prípad útržkovitých informácii, dávkované po kvapkách.


http://www.porada.sk/t131710-p2-poberanie-prijmov-plynucich-aj-zo-zdrojov-mimo-sr.html#post1299678


Potom samozrejme, že odpoveď nemusí byť správna. A to ma nasiera. Hlavne keď otázku zadáva hlavný účtovník..... :mad:
Zoltán Kovács
16.02.10,11:14
JarkaL
16.02.10,13:41
Kazu
16.02.10,14:04
Ako som spomínala nedávno, z DOS mzdy som prešla na WIN. Mala som v úmysle zneužívať dobrosrdečnosť a ochotu poraďákov :D ale na základe tejto témy som sa stala dobrovoľným novodobým objavovateľom a navyše sa zvýšila aj moja zbožnosť. :D:D:D A vy môžete banovať :---
JarkaL
16.02.10,14:19
Zuzka, pri prechode na nový SW má problémy každý, kým si na ten nový SW zvykne a zistí ako tam všetko funguje. Za otázky ohľadom fungovania SW by sa v tejto téme naozaj nemal nikto ocitnúť.

Ale mňa udivuje, že si niekto trúfne "robiť daňové priznanie", keď nemá páru o čo v ňom ide.
azla
16.02.10,14:23
Jarka, ja Ti to vysvetlím.:D:)

Kto vie, čo všetko má vedieť, má obavy. Je si vedomý možných dôsledkov z prípadných chýb.

Kto nevie, čo všetko má vedieť, nemá ani obavy. Svet gombička.....:rolleyes:
Daggmar
16.02.10,14:42
Zamestnanie: účtovník

http://www.porada.sk/1300179-post38.html

TAK TOTO JE ZA 100 BODOV !!

Načo sme mi ostatní chodili 4 roky na ekonomickú akadémiu .... ospravedlnujem sa, ak som vám sem vliezla .
evina
16.02.10,14:46
Ako som spomínala nedávno, z DOS mzdy som prešla na WIN. Mala som v úmysle zneužívať dobrosrdečnosť a ochotu poraďákov :D ale na základe tejto témy som sa stala dobrovoľným novodobým objavovateľom a navyše sa zvýšila aj moja zbožnosť. :D:D:D A vy môžete banovať :---

KAZU, ale ten pocit, že si na všetko prišla sama...:D:D
Kazu
16.02.10,17:58
Zuzka, pri prechode na nový SW má problémy každý, kým si na ten nový SW zvykne a zistí ako tam všetko funguje. Za otázky ohľadom fungovania SW by sa v tejto téme naozaj nemal nikto ocitnúť.

Ale mňa udivuje, že si niekto trúfne "robiť daňové priznanie", keď nemá páru o čo v ňom ide.

No vieš, keď som sa už, už chcela opýtať, vždy mi to prišlo smiešne, že sa budem vypytovať ako natvrdlá na vec ktorú mám určite niekde pod samým nosom. :--- Tak som hľadala, potom som sa porozprávala sama so sebou, keď nepomohlo tak som na seba aj nadávala, potom som nadávala na program aj na celé MRP a potom som to našla:D a to som si teprva potom nadávala.:D:D:D
Monika Kováčová
16.02.10,18:47
No vieš, keď som sa už, už chcela opýtať, vždy mi to prišlo smiešne, že sa budem vypytovať ako natvrdlá na vec ktorú mám určite niekde pod samým nosom. :--- Tak som hľadala, potom som sa porozprávala sama so sebou, keď nepomohlo tak som na seba aj nadávala, potom som nadávala na program aj na celé MRP a potom som to našla:D a to som si teprva potom nadávala.:D:D:D

No toto poznám celkom presne: situácia včera, vypĺňanie tlačiva DP typ A . Daňová povinnosť podľa § 15 vyšla 7 EUR a ďalej len nuly, aj daň na úhradu :eek::eek::eek:
Nadávala som jak pohan, hrešila, to nie je možné, im tam na drsr už celkom dbre!!!!:):):) Po 2 hodinách stresov som si spomenula, že daň do 16,60 sa neplatí!!! :cool:
Monika Kováčová
16.02.10,20:33
:):):)
Paula
16.02.10,20:37
Kukám Monika, že už si si aj logo nahonobila - luxusné :cool:
hanelie
17.02.10,07:21
KAZU, ale ten pocit, že si na všetko prišla sama...
to: ja:D čoby sama prišla -sama našla! :---
hanelie
17.02.10,09:36
tí ľudkovia asi nemajú čo robiť - teraz v čase DP a RZZP - iné ako srandu :---
http://www.porada.sk/t132112-zaciatocnik-v-jednoduchej-uctovnictve.html
Timka1
17.02.10,09:38
tí ľudkovia asi nemajú čo robiť - teraz v čase DP a RZZP - iné ako srandu :---
http://www.porada.sk/t132112-zaciatocnik-v-jednoduchej-uctovnictve.html


máš úplnú pravdu, v "sezóne" zadávať takéto témy ...... nech sa pustí do študovania ......
Marína
17.02.10,09:52
Kukám Monika, že už si si aj logo nahonobila - luxusné :cool:
Pauli, a k tomu aká je v avatare šarmantná.:):)
azla
17.02.10,10:28
Priložené obrázky
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=50498&stc=1&thumb=1&d=1266356008 (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=50498&d=1266356008)

Monika, verím, že sa Ti v" novej práci" bude dariť a že urobiš dieru do sveta ..:rolleyes:
janulka
17.02.10,11:12
Ľudkovia moji, a to som si ja myslela, ze takmer po 4 rokoch domka s detickami sa do toho - myslim do ucta velmi tazko dostanem, nebola som mimo uplne, človek sa snazil a musel sledovat zmeny, aby som nebola uplne out, ale aj tak pri vsetkej ucte, niektore prispevky " hlavnych uctovnikov". skutočne sa človek niekedy tak zvlastne citi, ked nevie a prosi o radu, pritom si uvedomuje ze niekto kto mu poradi, mu poskytne hotovu vec, no ten clovek ktory pomohol sa s tym mohol trapit niekolko tyzdnov kym prisiel k spravnej odpovedi. samozrejme som za takuto nezistnu pomoc velmi vdacna. je to neskutocne krasne takto pomahat. samozrejme musi to byt vzajomne. No clovek sa snazi ist na radu na poradu, hlada, hlada a ked uz nevie ako dalej tak zada otazku. ale niektore tie otazky? staci o 5 minut dlhsie hladat na porade a .....
Zoltán Kovács
17.02.10,12:55
Tweety
17.02.10,12:59
Dnešný góóóól:

http://www.porada.sk/1301620-post2746.html
A do vlastnej bránky. Niekedy je až tragikomické, ako sa mnohí púšťajú do účtovania bez základných znalostí. Neviem, kto je na tom horšie, či ten účtovník, alebo ten chudák podnikateľ, ktorému účto spracovávajú.:o
Zoltán Kovács
17.02.10,13:38
Gabi03
17.02.10,14:09
mimotemy Že máte vôbec čas čítať také otázky.... :D
Paula
17.02.10,14:13
mimotemy Že máte vôbec čas čítať také otázky.... :D


My na ne chtiac -nechtiac naďabíme a po skúsenostiach už nám nedá nenakuknúť najprv na profil :cool:.....Nemysli, že nás k nim navedie nejaký šiesty zmysel:D.
Johanka
17.02.10,14:39
Ak občan ohlási živnosť "vedenie účtovníctva", prv ako preberie ŽL musí pred pracovníkom odboru živnostenského podnikania príslušného Obvodného úradu NAHLAS prečítať Zákon o účtovníctve, Postupy účtovania JÚ a PÚ.

V prípade, že túto povinnú aktivitu záujemca o živnosť "vedenie účtovníctva" prežije, môže mu byť ŽL vydaný.


Tak by to bolo ..... keby som bola princezná Arabela :D.
Paula
17.02.10,15:17
Gabi03
17.02.10,15:54
My na ne chtiac -nechtiac naďabíme a po skúsenostiach už nám nedá nenakuknúť najprv na profil :cool:.....Nemysli, že nás k nim navedie nejaký šiesty zmysel:D.


ehm

http://www.porada.sk/t132172-zalohova-faktura-u-pravn-osoby.html

začiatok nemá chybu

Ok ok, už chápem. :D :D
Johanka
17.02.10,16:49
mimotemy Že máte vôbec čas čítať také otázky.... :D
Čas ? Keď natrafím na takú haluz ako je v priloženom linku, ver mi, čítam to aspoň päť krát dokola, lebo neverím vlastným očiam :---
http://www.porada.sk/1301988-post4.html

... a potom mi je smutno :rolleyes:.
Ivenka
17.02.10,17:00
No dobre. Je to chytľavé. Už som sa aj ja nakazila od Vás. A pri zadanej otázke sa tiež "pozriem na profil". Ale nebuďte zlomyseľní. Rýchlo sa opýtame, rýchlo odpovieme, rýchlo podáme daňové a máme voľno. Pokiaľ neprídu ešte samozrejme 30.3. Igelitkári. Ale klobúk dole. Lebo vážne niektorý "samostatný" sa pýtajú fakt otázky na ktoré nieže neviem odpovedať ale neviem čo tým chcel básnik povedať.
Gabi03
17.02.10,17:13
Tak aj ja sa pochválim...
trvalo mi pol dňa, pokiaľ som prišla na to, z čoho sa skladajú obraty 131, keďže mi nesedel vzorec ZZ 132 + obraty 131 - KZ 504 sa nerovnal KZ 132. :O
Ale neskôr som na to prišla! :D
Rozalka
17.02.10,17:24
Gabika, aj ja ťa pochválim:
- prišla si na to sama
- nezadala si tu nezmyselné otázky
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Llívia
17.02.10,17:24
mimotemy
A do vlastnej bránky. Niekedy je až tragikomické, ako sa mnohí púšťajú do účtovania bez základných znalostí. Neviem, kto je na tom horšie, či ten účtovník, alebo ten chudák podnikateľ, ktorému účto spracovávajú.:o

Horšie sú na tom určite účtovníčky, účtovníci a mzdárky, lebo "vďaka" niektorým "skoroúčtovníkom", "skoroúčtovníčkam", "skoromzdárkam" sú všetky a všetci sprosté/i, neochoté/í, kravy a .... a ...., príp. aj ..., alebo .... (za bodky si doplňte akékoľvek vhodné sprosté slovo a môžete si ich doplniť ľubovoľný počet :D).
Monika Kováčová
18.02.10,17:52
uff

http://www.porada.sk/1303506-post4.html

profil: samostatný účtovník
kikoza
18.02.10,18:18
aj ja som dnes strávila asi 3 hodiny hľadaním všetkého okolo zdaňovania v Írsku /a ostatná práca musela počkať/ ale podarilo sa .Dá sa tu nájsť veľmi veľa vecí, keď sa chce hľadať... nie len bombardovať iných otázkami, ktoré sa DAJÚ pri troške trpezlivosti nájsť.
kikoza
18.02.10,18:22
Dnešný góóóól:

http://www.porada.sk/1301620-post2746.html
:D:D:D:D:D
Muška
18.02.10,18:33
uff

http://www.porada.sk/1303506-post4.html

profil: samostatný účtovník
Moni,
tak skladová karta s názvom "sústruženie" ma ozaj "dostalo" :D
andreaS
18.02.10,18:34
Moni,
tak skladová karta s názvom "sústruženie" ma ozaj "dostalo" :D

a este k tomu v minusovom stave... to bola konecnaaaa :D :D :D
Paula
18.02.10,18:36
Moni,
tak skladová karta s názvom "sústruženie" ma ozaj "dostalo" :D


Aj mňa a túžila som sa Moniky opýtať, či si už založila kartu na vylievanie špinavej vody z vedra:cool:
Johanka
18.02.10,20:18
Monika má skladovú kartu na kýble a metly :---.
Ja som si dnes založila na víno, čokoládu a kávu :D. Už som v tom začala mať chaossss.
Dav
18.02.10,20:26
A ako sa robí fyzická inventúra skladu služieb?:eek:

A ešte pridávam http://www.porada.sk/1301694-post2750.html
Ja mám v rolke tiež niečo iné:cool:
Paula
18.02.10,20:34
Ja mám v rolke tiež niečo iné:cool:


:D:D:D Beriem handričku :D
Rozalka
19.02.10,17:27
Simonab
19.02.10,19:55
Baby sa smejete, ale mňa v poslednej dobe normálne oblieva pot, keď sa moc zamyslím, :D ma napadnú aj také veci, čo by som inokedy sotva vyprodukovala. :D :D :D Najhoršie je, že mi občas prídu celkom logické, kým neprečítam zákon. :D
jacekova
19.02.10,20:38
A do vlastnej bránky. Niekedy je až tragikomické, ako sa mnohí púšťajú do účtovania bez základných znalostí. Neviem, kto je na tom horšie, či ten účtovník, alebo ten chudák podnikateľ, ktorému účto spracovávajú.:o

je to tak.... veď čo je toto za odvahu:
http://www.porada.sk/t128412-pu-v-exceli.html#post1289534
Marína
19.02.10,20:48
Baby sa smejete, ale mňa v poslednej dobe normálne oblieva pot, keď sa moc zamyslím, :D ma napadnú aj také veci, čo by som inokedy sotva vyprodukovala. :D :D :D Najhoršie je, že mi občas prídu celkom logické, kým neprečítam zákon. :D
Simonka, ak ťa to poteší, nie si v tom sama.;) Na rozdiel od niektorých, nakúkame do zákonov.
Dav
19.02.10,21:20
je to tak.... veď čo je toto za odvahu:
http://www.porada.sk/t128412-pu-v-exceli.html#post1289534

Viem to robiť, mám na to aj tabuľky, ale pre začiatočníka je to veľké sústo.
(po čase založí tému Pomôžte mi dostať sa z depresií)
jacekova
20.02.10,05:28
Viem to robiť, mám na to aj tabuľky, ale pre začiatočníka je to veľké sústo.
(po čase založí tému Pomôžte mi dostať sa z depresií)


verím tomu,že sa to dá spracovať účtovníctvo aj v exceli, keď sa niekto rozumie programu. ale treba skvele ovládať účtovníctvo, aby si niekto na to vôbec trúfol. ja sa proste vždy pozastavím nad tým, ako si všetci "skoroúčtovníci" myslia,že účtovníctvo je prechádzka ružovým sadom. že stačí celý rok len nahadzovať do PC doklady a tým to končí. PC "vypluje" sám daňové a oni nemusia nič skontrolovať.... no proste účtovníctvo je pohoda :mee: :eek:
Llívia
21.02.10,11:01
mimotemy
Monika má skladovú kartu na kýble a metly :---.
Ja som si dnes založila na víno, čokoládu a kávu :D. Už som v tom začala mať chaossss.

Toto nie je taká sranda, keď robíš účtovníctvo po niekom vo firme, ktorá vyrábala výrobky, ale pred 3 - 4 roky s touto činnosťou prestala a previedla ju na inú firmu, predala jej aj materiál (tak mi to bolo povedané), odvtedy nerobila žiadnu činnosť iba prenájmy a potom čumíš ako puk, keď zistíš, že na 112 je suma 1.000.000 a v rámci skladových kariet máš aj tie na METLY! Teraz babo raď, čo s tým!
Skladová karta na čokoládu - tak v mojom prípade pri mojom čokoholizme by to musela byť položka, ktorá sa nesmie držať na sklade :D a vlastne ani nakupovať :D
Rozalka
21.02.10,21:06
Hlavný účtovník, finančný riaditeľ sa pýta nás, bežných účtovníkov
http://www.porada.sk/t132575-aku-zc-mam-zadat-do-uctovnictva.html