Zavrieť

Porady

Upraviť

Hlavné

Pozrieť RSS kanál

MurphYnko

Svadba v zahraničí a papierovanie spojené s apostilom

Hodnotiť článok
by , 18.12.19 at 13:01 (437 Videní)
Ak plánujete svadbu viete, že na detailoch záleží, s čím plne súhlasíme aj my. Svadba v zahraničí, v exotickej destinácii znie čarovne. Či už piesočná pláž v Karibiku alebo fotogenické vinice v Toskánsku, určite viete, ako splniť svadobné sny vašich klientov. Plníte nielen sny nevesty, ale riešite aj možnosti dopravy a ubytovania. A k tomu všetkému musíte prirátať množstvo papierovania, ktoré obnášajú obrady v zahraničí. Niektoré z vyžadovaných dokumentov sú:

 • Rodné listy
 • Potvrdenie o trvalom bydlisku
 • Rozvodové papiere (pokiaľ došlo k rozvodu)
 • Úmrtný list (pokiaľ ide o vdovu/vdovca)
 • Prehlásenie o stave slobodný/slobodná (v jednotlivých krajinách sa môžu líšiť)
 • Doklad o adopcii (pokiaľ je niekto z novomanželov adoptovaný)

Toto nie je kompletný zoznam a líši sa podľa danej destinácie. Overte si na veľvyslanectve alebo konzuláte, aké doklady budete potrebovať. Mať so sebou len samotný dokument nestačí, musí byť apostilovaný alebo overený (záleží na danej krajine), aby bola svadba legálna a platná. Určite budete potrebovať aj preklad dokumentov do jazyku danej destinácie.
V mnohých krajinách je potrebné dokumenty predložiť miestnej samospráve niekoľko dní pred samotným obradom, osobne alebo sprostredkovane. Nezabudnite si u veľvyslanectva overiť potrebné termíny.

Príklady zaujímavých požiadavkov
Pre jednotlivé krajiny existujú rôzne pravidlá. Preto je dôležité kontaktovať veľvyslanectvo a informovať sa, čo všetko musíte splniť, aby bola vaša svadba legálna.
Uvádzame pár príkladov zaujímavých požiadavkov:

 • Na obrade v Anguille musia byť najmenej dvaja svedkovia
 • V Belize sa musia manželia zdržiavať tri dni a až na štvrtý deň môžu požiadať o vydanie dokladu o manželstve
 • V Mexiku sa pred svadbou vyžadujú krvné testy
 • Nový Zéland, Írsko a Francúzsko uznávajú manželstvá osôb rovnakého pohlavia
 • V Taliansku musia byť všetky požadované dokumenty predložené vo svadobnom sále a „Oznámenie o úmysle zosobášiť sa“ musí byť podané 2-3 dni pred svadbou
 • V Austrálii musia manželia vyplniť a vrátiť formulár „ Oznámenie o úmysle zosobášiť sa“, pri ktorom musí byť ako svedok prítomný austrálsky úradník. A to najmenej 31 dní pred obradom
 • V Indonézii musí pár deklarovať svoje náboženstvo (agnosticizmus a ateizmus sa neuznávajú)

Vo väčšine krajín musí pár doložiť cestovné pasy a spiatočné letenky, ktoré sú potrebné na registráciu k manželskému dokladu; uistite sa, že mýte so sebou všetky dokumenty, aby sa proces registrácie zjednodušil. Lepšie je mať viac dokumentov ako je nutné, než čeliť zamietnutiu registrácie z dôvodu, že vám chýba nejaký dokument.

Poďme to vyriešit spoločne
Svadba v zahraničí je z hľadiska papierovania náročná, tak prečo si neuľahčiť prácu a nenechať to na nás. Stačí zhromaždiť všetky potrebné dokumenty pre danú krajinu, a my sa postaráme o zvyšok.
Poznáme všetky potrebné kroky pre štátne a federálne dokumenty, ktoré rýchlo a jednoducho apostilujeme/overíme. Taktiež vieme zabezpečiť overený preklad, ako aj expresné služby ak sze bezvýchodiskovej situácii..
Či už ide o vašu svadbu a dokumenty si vybavujete sami alebo ste svadobný plánovač, spojte sa s nami, zodpovieme všetky vaše otázky. Stačí kliknúť na objednávkový formulár.

Reakcie