Zavrieť

Porady

Aká výška poplatkov pre exekutora pri vymáhaní výživného

Dnes mi bolo doručené upovedomenie o začatí exekúcie za dlžné výživné za dva mesiace vo výške 398,33 eur a nejaké bežné výživné do búdúcna. V banke mám blokované 2999,15 eur. Trovy exekúcie 1052,22 eur keď zaplatím do 14 dní , po nevyplatení do14 dní poplatky za trovy 1996,42 eur. Výživne som medzitým vyrovnel ( o exekucii som ani nevedel ). Tak z čoho si pán exekutor vlastne vypočítal trovy, keď odo mňa ani nič nevymohol ? A pani sekretárka od exekútora mi povedala, že poplatky pri výživnom sú vyššie ( nie 20 % z vymoženej sumy po 14 dňoch alebo 10% z vymoženej sumy do 14 dní ). Podľa mňa je to úžera zo strany exekútora. Je to právne v poriadku?
misoft Ak si zaplatil pred vydaním exekučného titulu, prišlo ti vyrozumenie od exekútora o začatí exekúcie - prečo si sa neodvolal voči exekúcii? Začalo by sa skúmať, či je exekúcia potrebná a oprávnená. Na upovedomení čítaj všetko - je tam istotne i stať o odvolaní sa voči exekúcii.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktor 1 je offline (nepripojený) viktor 1

    viktor 1
    Ono to je celé čudné . Návrh na vykonanie exekúcie je zo 14.12.2015 , vtom čase som bol v omeškaní 2 mesiace. Poverenie vydané okresným súdom je z 13.1.2016 doručené exekútorovi je 25.1.2016. Mńa len zaujímajú tie poplatky exekútorovi , či je to v poriadku. Ďakujem.

    Aká výška poplatkov pre exekutora pri vymáhaní výživného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.