Zavrieť

Porady

Dôchodkové správcovské spoločnosti

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac

Anketa: Ktorá DSS je podľa Vás najlepšia ?

Počet hlasujúcich
46. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Zdá sa, že dozrel čas na založenie "kontroverznej" témy - ktorá dôchodková správcovská spoločnosť je "naj".
Usporiadat
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Zdá sa, že je ešte skoro na túto tému. Ale mám otázku, Tatrabanka stojí za Alianz SS?
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Áno, všetky spoločnosti sú uvedené na stránke Úradu pre finančný trh., www.uft.sk.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Som zvedavý, ako sa "ústretový" postup niektorých poisťovní vo veci povinného zmluvného poistenia prejaví na rozložení síl v starobnom dôchodkovom sporení. Predovšetkým v prípade Allianz-DSS, ktorá zrejme vytočila mnoho motoristov.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Tak, Credit Suisse-u zakázali reklamu na švajčiarsky dôchodok...čo si teraz počneme, keď tie dôchodky budú môcť byť len slovenské, achjaj.

...čo tak radšej ponúknuť nižšie poplatky za správu fondov ako tých kartelovo dohodnutých 0.08%, klienti, ktorí vedia počítať aspoň do tých 0.08, by sa len tak hrnuli.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 30.11.04 at 07:21
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Nesmieme zabudnúť, že švajčiarsky dôchodok nám budú počítať zo slovenského vymeriavacieho základu.
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Ak sa mám priznať, tak o konkrétnych DSS viem veľmi málo. Uvedomujem si rozdiel medzi jednotlivými piliermy dôchodkovej reformy. Ale o rozdieloch medzi jednotlivými DSS viem veľmi málo. A keď už tu táto téma je, verím, že sa dozviem viac informácii. Pozrela som si stránky jednotlivých spoločností a pravdu povediac nie som múdrejšia. Keď si pozriem výsledky hlasovania mám sa chuť opýtať Prečo práve tá ( či oná )? Je to skutočne len v mene spoločnosti? A keď už je to ozaj len na mene tak ma naozaj prekvapil výsledok.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ja by som hlasoval za Pohodu - lebo sú sponzorom HC Slovan.
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Nežartujte, veď v Slovane nevedia hrať hokej, tak ako to môže dopadnúť s dôchodkami?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
No tak vážne. Ja by som si vybral tú DSS, kde niekto z mojej rodiny, alebo kamarát a pod. robí sprostredkovateľa a doprial mu tak tých 1500 Sk, čo dostane za moju dušu. A po roku prestup tam, kde to bude ozaj dobré.
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

p. Mihál dobrá rada, len sa ubezpečujem v tom, že medzi nimi až taký veľký rozdiel nebude a ide len o meno. No len viem kam by som určite nedala - Allianz, a to len pre veľmi zlé skúsenosti s poistením. Neviem si potom predstaviť aké by som mala problémy s dôchodkom. Ale aj tak počkám, čo ktorá bude sľubovať aj keď je pravdou: Keď vtáčka lapajú pekne mu spievajú.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Jozef Mihál
A po roku prestup tam, kde to bude ozaj dobré.
... ale sú tu predsa nejaké poplatky za prestup, hm? či to nem dóležité? :-)

http://www.etrend.sk/generate_page.php?page_id=41430
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

Kartelova dohoda o 0,8% a 1% atd je zrejmá, ale cim viac sporitelov v jednej DSSke tym vacsi predpoklad, ze v buducnosti prave tá zľaví.

Tiež dám zarobiť kamarátovi.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
... no od nového roku sa môžme tešiť aj na takých "kamarátov", o ktorých sme možno pár rokov nepočuli, ale "zázračne" si na nás spomenuli ... čo asi budú chcieť? ... asi len ako sa nám darí :-)))
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Poplatky za prestup v dnešnom zákone naozaj sú uvedené, ale práve sa to novelizuje (na dnes začínajúcej schôdzi NR SR, občania pozor, NR zasadá !) a novela má poplatky za prestup zrušiť.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Kamarát je preto kamarátom, lebo možno niečo z tej jeho tisícky "poplatí". Ale pssst, zákon toto zakazuje.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Inak to 1% je za správu účtu a je zákonom pevne dané. Takže v tom sú DSS-ky nevinne.
Ale práve preto, že cieľom je získať čo najviac duší, sa im čudujem, že nevyhlásia poplatky za správu fondu povedzme 0,01% - pri tom (malom) majetku, ktorý tam bude počas prvých 2-3 rokov je to aj tak jedno...
0 0
mano mano

mano je offline (nepripojený) mano

Ak to správne chápem, poplatky sú stanovené iba za predčasný prestup (skôr ako po roku). "Normálny" prestup (prvý krát po roku a potom každých 6 mesiacov) je podľa súčasného i novelizovaného znenia zákona bezplatný. Presun medzi jednotlivými
fondmi v rámci jednej DSS je rovnako zadarmo.
Aj tak dosť pochybujem, že slovač bude úzkostlivo sledovať zhodnotenie svojich peňazí a podľa toho preskakovať z DSS do DSS.
Príjemný deň.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Novela je na svete. Takže - poplatky za prestup neexistujú a prestup bude prvýkrát možný po roku a všetky ďalšie po polroku. Kto si "svoj" fond nebude sledovať, ten si dôchodok skutočne nezaslúži.
0 0
felixh felixh

felixh je offline (nepripojený) felixh

To mi hovorite zo sdrca p.Mihal a POHODA je tiez moja favoriťka ...
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

Prezradte mi, ci sa mylim, ak jedinym limitujucim faktorom pre vstup do II. piliera je len minimalna dlzka sporenia 10 rokov a vek nerozhoduje.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať