Zavrieť

Porady

Minikurz PC - EXCEL

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Takže po dlhšom odhodlávaní sa, ako na to s týmto mini-mini-kurzom pc, skúsime začať. Realizačný team dúfa, že Vám to niečo prinesie.
Ako by to malo prebiehať:
1. Keďže Excel je strašne obrovský na vysvetlenie a ťažko textom vysvetliť čo a ako, budeme dávať postupne Excelové listy s vysvetlením nejakej časti, a budeme sa snažiť, aby na seba tieto nadväzovali.
2. Tiež sa budeme snažiť "polopatisticky" (krásne slovo) vysvetliť tému a upozorniť Vás na možné vylepšenia.
3. Aby sme Vás trochu prinútili k samorealizácii, vždy na konci týždňa sa pokúsime pripraviť nejakú domácu úlohu (aspoň na zamyslenie).
4. Nechceme vysvetľovať Excel položku po položke v menu, ale ukázať možnosti, ako čo najefektívnejšie pracovať s Excelom v praxi.
5. Excelové listy si môžete dávať do jedného zošita a nakoniec by z toho mohla byť pekná príručka.
Usporiadat
pepo_p pepo_p

pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Takže na úvod prikladám dva listy Exceli. Prvý pripravil PeterNR a mal by slúžiť ako celkový prehľad excelu. Tu si budeme dopisovať ďalšie možnosti, ktoré sa budú zdať ako potrebné.
V prvej lekcii (selecty) preberieme výbery a kopírovanie myšou. Venujte prosím kopírovaniu a presunu dostatočnú pozornosť, pre efektívnu prácu v Exceli je to podľa mňa nevyhnutnosť.
Naposledy upravil pepo_p : 12.05.06 at 07:00
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Dobry napad...paci sa mi ... len mat cas si to pozriet aspon....
dufam ze sa najde....
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

fizzy
Dobry napad...paci sa mi ... len mat cas si to pozriet aspon....
dufam ze sa najde....
Musí sa nájsť (ak sa chceme posunúť ďalej). A bude aj domáca úloha, tak si na víkend nič neplánuj, treba sa učiť!
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Len neviem, kde zmizli naši učitelia, veď ešte sme ich ani nejako veľmi, čo sa týka diskusie, neunavili.
0 0
pepo_p pepo_p

pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Keďže ako dobrí študenti máte už naštudovanú teóriu skúsime trochu praxe :

Ide o efektivitu a rýchlosť vytvorenia takejto tabuľky. Skúste čo najviac používať klávesnicu a hlavne MYŠ.:p
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Veľmi jednoduchý príklad, len nevidím žiadne priložené prílohy na porovnanie.
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Lenka, postup formátovania pridám zajtra ráno, ináč by to nebola poriadna domáca úloha
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
OK, ja sa budem tak dobre zabávať, zaspomínam si na staré zlaté časy.
Len dúfam, že ostatní sa aj priučia.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Som tu, tiež sa musím doučiť.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

ja sa pripojim so skusenostami a DU az po vikende...idem totiz na vikend do skoly takze sa pripravujem nanu, prave pisem, aspon sa snazim pisat, semestralku... tak po vikenda sa pridavam do Klubu Excel...
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Našim zámerom je v kocke a na praktických príkladoch uviesť menej skúsených "počítačistov" do problematiky Excelu.
Po úvodných častiach plánujeme prejsť na trošku komplikovanejšie oblasti využitia Excelu - napr. podmienené formátovanie, funkcie, spracovanie údajov v databázach...
Ak bude záujem, nie je problém venovať sa aj zložitejším problémom. Samozrejme, akákoľvek pomoc či rada je vítaná
1 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
PeterNR
Samozrejme, akákoľvek pomoc či rada je vítaná
To beriem. Síce viac používam balík Open Office, ale v robote sa viem dostať aj k Excelu.
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Dobré ráno vospolok

Ako sme sľúbili, prichádzame s riešením "domácej úlohy" .

Najzákladnejší spôsob zadávania textu v Exceli je napísať ho ručne. Ale ako pepo_p poznamenal, ide nám o efektívnu a rýchlu prácu v Exceli, preto v liste "Príklad 1 postup" popisujeme najmä využívanie dostupných funkcií, ikon a klávesových skratiek na zrýchlenie a zjednodušenie práce.

Pripájam súbor, v ktorom sú prvé tri lekcie, tento prvý príklad aj s postupom "riešenia" + som navyše doplnil obsah a nejakú ďalšiu "úvodnú teóriu".

Teraz by sme radi otvorili diskusiu jednak k tomuto konkrétnemu príkladu, t.j. k vytváraniu a formátovaniu jednoduchej tabuľky, druhak k teórii v priloženom súbore, a celkovo k minikurzu ako takému. Vyhovuje vám takýto spôsob, alebo by ste navrhovali niečo zmeniť?
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Peter, Pepo, dobre to robíte. Kvalitná práca. Malo by sa niekde na hlavnú stránku vyvesiť, že prebieha takýto kurz. Mnohí o ňom ani netušia a určite by sa radi zúčastnili.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

A to som si chcela objednať publikáciu od Dashoferu za nekresťanské peniaze. Ešte že som taká šporovlivá osoba a pre zamestnavateľa som ušetrila. Vlastne ešte neviem, či to zvládnem, predsa som len generácia "sčotu", ale veľmi, veľmi sa budem snažiť.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Rosemary - nič sa neboj, zvládneš všetko v pohode.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Marína
Peter, Pepo, dobre to robíte. Kvalitná práca. Malo by sa niekde na hlavnú stránku vyvesiť, že prebieha takýto kurz. Mnohí o ňom ani netušia a určite by sa radi zúčastnili.
Marína, Richard už prehodil kurz na hlavnú stránku, teda umiestnil ju medzi účtovné a iné softwéry. Snáď bude viac na očiach.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

PeterNR
Našim zámerom je v kocke a na praktických príkladoch uviesť menej skúsených "počítačistov" do problematiky Excelu.
Po úvodných častiach plánujeme prejsť na trošku komplikovanejšie oblasti využitia Excelu - napr. podmienené formátovanie, funkcie, spracovanie údajov v databázach...
Ak bude záujem, nie je problém venovať sa aj zložitejším problémom. Samozrejme, akákoľvek pomoc či rada je vítaná
PeterNR ak nenabúravam tvoj školiaci plán, osobne by som potreboval ako spraviť v exceli aby mi napr.
-zaokrúhlovalo stále hore napr. 12,1 na 13,0
-zaokrúhlovalo stále dole napr. 12,8 na 12,0
Ďakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Je na to funkcia.
Roundup - zaokrúhli číslo nahor
Rounddown - zaokrúhli číslo nadol
Takto by to malo byť aj v Exceli, teraz nemám poruke Excel, tak skús pozrieť vo funkciách - matematických či sú tam aj práve tieto dve.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

lenkak
Je na to funkcia.
Roundup - zaokrúhli číslo nahor
Rounddown - zaokrúhli číslo nadol
Takto by to malo byť aj v Exceli, teraz nemám poruke Excel, tak skús pozrieť vo funkciách - matematických či sú tam aj práve tieto dve.
Idem odskúšať, dám vedieť
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať