Zavrieť

Porady

exekucne zrazky

Dobry den rada by som s spytala na exekucne zrazky zo mzdy. Skusala som si priklad ktory spomeniem nizsie nahodit do olympu a nesedi mi to s nasou terajsou mzdarkou. potrebujem si overit ci zraza spravnym sposobom (postup) alebo nie a vpripade ze to robi zle ako to napravit?
Rozpisem konkretne zrazanie zo mzdy jedneho zamestnanca s minimalnou mzdou (vzdy sa nachadza pod limitom 150nasobku zivotneho minima) V septembri prisiel exekucny prikaz na 2/3 zrazku zo mzdy, zrazka sa urobila z vyplaty za september (vo vyske dvakrat zvysok cistej mzdy), v oktobri prisla dalsia 1/3 exekucna zrazka a mzdarka urobila zrazku aj z nej, potom v novembri prisla dalsia exekucia 1/3 datumom 4.11. a dve exekucie 1/3 datumom 16.11. Aj tieto zrazila. Podla toho co mi s tym urobil softver a ako to chapem ja mala skoncit pri prvej 2/3 zrazke a zrazat 2/3 zvysku cistej mzdy az kym dlh nebude splateny.
Vopred dakujem za odpoved a pomoc.



Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janka27 je offline (nepripojený) janka27

    janka27
    Keďže prišla v poradí ako prvá pohľadávka, ktorá sa má uspokojovať vo výške 2/3, tak mzdárka nemala ďalej vykonávať zrážky aj na nasledujúce pohľadávky. Mzdárka mala informovať exekútorov, že už zrážku zo mzdy vykonáva, a preto ich pohľadávky budú čakať v poradí, kým sa neuspokojí zrážka, ktorá prišla v poradí ako prvá, a to na 2/3.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.