Zavrieť

Porady

dph pri vývoze z ČR.

Ahojte. má niekto prosím skúsenosti s českými zákonmi? Nakupujem V Zlíne vo velkoobchode Makro tovar, ktorý následne vyveziem na Slovensko. Z faktúry mi pri dalšej návšteve velkoobchodu vrátili českú DPH. Ale od určitého obdobia mi nárok na vrátenie českej DPH obmedzili na 15 dní. Má tento počin oporu v českom zákone o DPH, ako mi tvrdila zodpovedná pracovníčka v Makre? ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    bonam Pozri príspevok
    Ahojte. má niekto prosím skúsenosti s českými zákonmi? Nakupujem V Zlíne vo velkoobchode Makro tovar, ktorý následne vyveziem na Slovensko. Z faktúry mi pri dalšej návšteve velkoobchodu vrátili českú DPH. Ale od určitého obdobia mi nárok na vrátenie českej DPH obmedzili na 15 dní. Má tento počin oporu v českom zákone o DPH, ako mi tvrdila zodpovedná pracovníčka v Makre? ďakujem.
    Tu je link na Zákon o DPH 235/2004 Sb.
    http://www.sbirkazakonu.cz/web/lexdata.nsf

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    Našla so tu zmienku o Nákup v MAKRO. Prosím ťa , ako to účtuješ . potrebovala by som nejakú nápovedu. Ďakujem.

    beatad je offline (nepripojený) beatad

    beatad
    Mohla by si prosím Ťa poradiť ako účtuješ nákup v MAKRO?
    Vopred Ti ďakujem.
    beatad

    dph pri vývoze z ČR.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.