Zavrieť

Porady

materské

Ahojte porebovala by som poradiť. Mam doma 2 a pol ročného chlapčeka, a momentálne som v 10.týždni. Poberám rodičovský príspevok, nepracujem. Budem mať nárok na materské? Je potrebné platiť dobrovoľné poistné? Odkedy je potrebné začať platiť dobrovoľné poistné? Musím platiť tých 280 dni dobrovoľné poistné - môžem potom neskôr požiadať o materské??
4 komentárov     zbaliť
ivka70 Tvoj PP este trva? ak nie, kedy skoncil?
DevonLP Uff...skončil par mesiacov pred otehotnením, ani predtým mi nevychadzala materská, žiadosť o dobrovoňné poistné som davala dva dni pred tým ako som davala žiadosť o materské....
DevonLP PP skončený v januári 2015, myslím
ivka70 pockat a to dobrovolne poistenie stale trva? potom by bola moznost ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak PP skoncil v januari 2015, narok na materske nemas.
    A kedze si uz v 10.tyzdni, ani dobrovolne poistenie nestihnes platit tak ,aby si 270 dni mala zaplatenych v posl. 2 rokoch do dna porodu, cize ani z neho ti narok nevznikne.
    Dostanes rodicovsky prispevok od datumu narodenia dietata.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    DevonLP takže sa nedá požiadať o materské po uplynutí tých 270 dní platenia poistného?
    DevonLP aby som materskú začala dostávať neskôr?
    ivka70 zakladna podmienka je, mat 270 dni nemocenskeho poistenia do dna porodu ... pri neskorsom splneni podmienky uz narok na materske nevznika
    DevonLP ďakujem veľmi pekne, že ste si našli čas a odpísali mi.....prajem pekný deň
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.