Zavrieť

Porady

Uplatnenie DPH z faktúry.

Ahojte. Prosím o radu. Kvartálny plátca DPH dostáva každý mesiac faktúru od Orange-u, kde dátum dodania služby je vždy posledný deň v mesiaci. Na faktúre za december bol však dátum dodania služby až 2.1., čo som si nevšimla a uplatnila som si DPH za štvrtý kvartál. Faktúry kontrolujem, lebo sa nahlásila daňová kontrola na DPH za štvrtý kvartál a neviem, čo s uvedenou faktúrou. Mám podať dodatočné daňové priznanie k DPH? Myslíte, že mi ju neuznajú, keď aj keď koniec zúčtovacieho obdobia na faktúre je 26.12., dátum dodania služby je až 2.1.?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    veru nie, neuznajú. Faktúra je asi vystavená nesprávne, ale firma mala povinnosť odvieť DPH v januári a tým aj odpočet môžeš prvý raz uplatniť až v januári.
    Neviem, aká veľká suma DPH to je. Možno ju nenájdu, ak aj nájdu, vyrubia nedoplatok.
    Ty si však môžeš podať potom dodatočné za január a tam si tú DPH uplatníš, takže v konečnom dôsledku o DPH firma nepríde.

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    Ešte doplním, že dodatočné za ten kontrolovaný kvartál už nemôžeš urobiť teraz, keď sa ti na to obdobie prihlásila DK. Ale ako Kejka správne poznamenala, urobíš dodatočné za január a uplatníš si DPH, ktorú ti pri DK pravdepodobne vytknú.

    Uplatnenie DPH z faktúry.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.