Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonani prace

Ahojte,
sme nova sro. chceme zamestnat jedneho pana na dohodu, ktory ma pracovny pomer(platia odvody). Rada by som vedela kde ho treba prihlasit (povinnost zamestnavatela) a ake odvody sa za neho platia a v akej vyske.
Aku mame danovu povinnost. A ak by sme mu chceli poskytovat stravne poukazky a pitny rezim musime vypisat pre neho internu smernicu?
Dakujem za odpoved.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
zuzana1977 Pozri príspevok
Ahojte,
sme nova sro. chceme zamestnat jedneho pana na dohodu, ktory ma pracovny pomer(platia odvody). Rada by som vedela kde ho treba prihlasit (povinnost zamestnavatela) a ake odvody sa za neho platia a v akej vyske.
Aku mame danovu povinnost. A ak by sme mu chceli poskytovat stravne poukazky a pitny rezim musime vypisat pre neho internu smernicu?
Dakujem za odpoved.

1. Registrácia zamestnávateľa na DÚ a SP
2. Registrácia dohodára na SP
3. Odvody do SP 0,80% ÚP a 0,25% GF do SP
4. Daň 19% na DÚ

Na stravné lístky zrejme nebude mať nárok. Sú podmienky, ktoré treba splňať (treba odpracovať viac ako 4 hod. za deň)
0 0
zuzana1977 zuzana1977

zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

Dakujem

A kedy ho treba prihlasit na dane institucie? napr. v den, ked bude vykonavat tu cinnost alebo skor?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
zuzana1977 Pozri príspevok
Dakujem

A kedy ho treba prihlasit na dane institucie? napr. v den, ked bude vykonavat tu cinnost alebo skor?
Do SP minimálne jeden deň pred. Na DÚ sa prihlasuje zamestnávateľ a nie zamestnanec. Zamestnávateľ sa musí registrovať ako platiteľ dane zo závislej činnosti.
0 0
zuzana1977 zuzana1977

zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

Dik.
tan pan bude u ns vykonavat cinnost v priebehu celeho oka. Mam na kazdu cinnost vypisovat dohodu alebo staci jednu?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
zuzana1977 Pozri príspevok
Dik.
tan pan bude u ns vykonavat cinnost v priebehu celeho oka. Mam na kazdu cinnost vypisovat dohodu alebo staci jednu?
Dohoda o pracovnej činnosti je obmedzená počtom hodím u jedného zamestnávateľa počas jedného roka. Max je 350 hodín.
0 0
zuzana1977 zuzana1977

zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

ta suma co mu uvedieme je v cistom. a my z nej odvedieme do SP a GF. a ako je to s danou?? tu si zaplati on v rocnom zuctovani???
Dik za odpoved
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

zuzana1977 Pozri príspevok
ta suma co mu uvedieme je v cistom. a my z nej odvedieme do SP a GF. a ako je to s danou?? tu si zaplati on v rocnom zuctovani???
Dik za odpoved
Ak má podpísané vyhlásenie ..., tak mu môžeš uplatniť odpočítateľnú položku a je možné,. že suma dane vyjde nulová.
A však nemá podpísané vyhlásenie ... odvedieš daň 19% z hrubého príjmu.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

suma na dohodu sa uvedie v hrubom a z toho vy odvediete už vyššie spomínané úrazové poistenie (0,8%) a garančné poisteni (0,25%) do sociálnej poisťovne a zrazíte mu daň 19%.
Napr.: suma za vykonanú prácu 100€ (napíšeš do dohody)
UP 0,8% - 0,8€ (zamestnávateľ)
GP 0,25% - 0,25€ (zamestnávateľ)
daň 19% - 19€ (zamestnanec)
čistá mzda: 81€
0 0
zuzana1977 zuzana1977

zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

dakujem za odpoved,
a ake vyhlasenie mate na mysli?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

zuzana1977 Pozri príspevok
dakujem za odpoved,
a ake vyhlasenie mate na mysli?
Vyhlásenie na zdanenie príjmov, na základe ktorého mu buude zamestnávateľ uplatňovať nezdaniteľnú čiastku.
0 0
zuzana1977 zuzana1977

zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

a co je podla teba lepsie..pre naho aj pre nas ako firmu?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

zuzana1977 Pozri príspevok
a co je podla teba lepsie..pre naho aj pre nas ako firmu?
Ak nepodpíšeš vyhlásenie, nebude ti z-teľ uplatňovať nezdaniteľnú položku a budeš mať v konečnom dôsledku menší príjem.
Podáš si DP na konci daňového obdobia sama a DÚ ti preplatok vráti.
(Prečo by si to ale robila?)
Vyhlásenie môžeš podpísať iba u jedného zamestnávateľa (v prípade viacerých zamestnávateľov).
0 0
zuzana1977 zuzana1977

zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

evanka moc tomu nerozumiem...
ja chcem niekoho zamestnat, kto uz je zamestnany inde a platia za neho vsetky odvody- pravdepodobne tam ma podpisane to prehlasenie aby si uplatnil nezdanitelnu polozku. On bude u nas len 1-2 dni v tyzdni robit niekdey mozno ani to
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

zuzana1977 Pozri príspevok
evanka moc tomu nerozumiem...
ja chcem niekoho zamestnat, kto uz je zamestnany inde a platia za neho vsetky odvody- pravdepodobne tam ma podpisane to prehlasenie aby si uplatnil nezdanitelnu polozku. On bude u nas len 1-2 dni v tyzdni robit niekdey mozno ani to

mozes sa ho spytat, ci u svojho zamestnavatela vyhlásenie podpisoval, ale ak je zamestnany na HPP, tak si nezdanitelnu ciastku zrejme uplatnuje tam, takze u vas mu budes prijem z dohody zdanovat bez uplatnenia nezdanitelnej ciastky, na konci roka mu vystavis potvrdenie o zdanitelnej mzde a on poziada svojho zamestnavatela bud o rocne zuctovanie, do ktoreho zahrnie aj tvoje potvrdenie alebo aj od zamestnavatela obdrzi potvrdenie a poda si sam danove priznanie.
0 0
zuzana1977 zuzana1977

zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

Dakujem
a ak neviem kolko a kedy bude pre mna robit mam na kazdu cinnost robit stale novu dohodu?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

zuzana1977 Pozri príspevok
evanka moc tomu nerozumiem...
ja chcem niekoho zamestnat, kto uz je zamestnany inde a platia za neho vsetky odvody- pravdepodobne tam ma podpisane to prehlasenie aby si uplatnil nezdanitelnu polozku. On bude u nas len 1-2 dni v tyzdni robit niekdey mozno ani to
Predpokladám, že to bude práca na dohodu o vykonaní práce alebo o pracovnej činnosti. V tom prípade u vás nebude uplatňovať nezdaniteľnú sumu a budeš mu strhávať z hrubej mzdy daň 19%, ktorú odvedieš daňovému úradu. Prečítaj si všetko, čo je potrebné urobiť ak chceš zamestnávať niekoho (aj keď iba na dohodu). Nájdeš tu veľa príspevkov, kde je všetko o tom napísané.
0 0
zuzana1977 zuzana1977

zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

Dik..
uz som hladala...a dost som sa dozvedela...len neviem ci mam za neho dan platit pri kazdej uvedenej dohode alebo raz mesacne??
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Evanka mala na mysli vyhlásenie na zdanenie príjmov, ktoré si zamestnanec, alebo dohodár (pokial si to neuplatňuje inde, u iného zamestnávateľa) môže uplatniť odpočítateľnú položku na daňovníka. Ako si na začiatku písala, je zamestnaný u iného zamestnávateľa na základe pracovnej zmluvy a preto predpokladám, že si už túto odpočítateľnú položku uplatňuje tam (odpočítateľnú položku si môže uplatniť iba u jedného zamestnávateľa).
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

daň, aj mzdu robíš vždy mesačne, samozrejme ak nejakú má. Ak ti môžem poradiť, čo sa týka dohody o vykonaní práce, tak ju môžeš urobiť aj do konca roku a to tak, že v odmene za vykonanú prácu napíšeš výšku odmeny za kažký výkon (môže byť suma (, alebo suma za hodinu). A ešte tam daj, nakoľko to bude dohoda o vykonaní práce, že práca bude vykonaná do 31.12.2009.
0 0
zuzana1977 zuzana1977

zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

mzdarka renca ..diiiikkkk
aby som to spravne pochopila ....
do kolonky dohodnutá pracovná uloha napísem: preprava tovaru
dohodnutá odmena: 3,3 Eur/hod
doba v ktorej sa má úloha vykonať: ???
predpokladaný rozsah práce: 350 hod
Je to spravne???
a odmenu za prácu mu mozem vyplatit v ten den ked tu prácu vykonal v hotovosti a on mi podpíše príjmový doklad alebo sa to musí raz mesačne??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať