Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonani prace

Ahojte,
sme nova sro. chceme zamestnat jedneho pana na dohodu, ktory ma pracovny pomer(platia odvody). Rada by som vedela kde ho treba prihlasit (povinnost zamestnavatela) a ake odvody sa za neho platia a v akej vyske.
Aku mame danovu povinnost. A ak by sme mu chceli poskytovat stravne poukazky a pitny rezim musime vypisat pre neho internu smernicu?
Dakujem za odpoved.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ak so študentom denného štúdia uzatvoríš dohodu o brigádnickej činnosti podľa § 227 Zákonníka práce, na obdobie celého roka, výkon práce môže byť v priemere polovicu určeného týždenného prac. času - vychádza to okolo 1000 hod. ročne.
Dohodár musí mať štatút študenta, ktorý preukazuje potvrdenim o návšete školy
0 0
Viera J. Viera J.

Viera J. je offline (nepripojený) Viera J.

som začiatočník
veronikasad Pozri príspevok
Ak so študentom denného štúdia uzatvoríš dohodu o brigádnickej činnosti podľa § 227 Zákonníka práce, na obdobie celého roka, výkon práce môže byť v priemere polovicu určeného týždenného prac. času - vychádza to okolo 1000 hod. ročne.
Dohodár musí mať štatút študenta, ktorý preukazuje potvrdenim o návšete školy
ak to presne ratám je to 960 hod?
(40/2x4 x 12 = 960) - takže mu môžeme aj od júna uzavieť dohodu o brigádnickej činnosti a do konca roka môže odrobiť 1 000 hod?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Viera, precitaj si prispevok c. 51 od Tweety - max. 10 hod./tyzdenne - ziadnych 1000 hod., ani 960 hod... v zmluve musi byt uvedene max. 10 hodine tyzdenne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lianka Pozri príspevok
Viera, precitaj si prispevok c. 51 od Tweety - max. 10 hod./tyzdenne - ziadnych 1000 hod., ani 960 hod... v zmluve musi byt uvedene max. 10 hodine tyzdenne.
Lianka, ak uzatvorí zmluvu o BPŠ na celý rok - priemerne polovica týždenného prac.úväzku - počítajme 52 x 20 = 1040 hod.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
To ano, ale ona chce uzatvorit dohodu od juna, ako citam v prispevku 63 a od juna do konca roka to nebude 1000 hod. Mozno to dobre myslela, len ja som to zle pochopila...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Viera J. Pozri príspevok
ak to presne ratám je to 960 hod?
(40/2x4 x 12 = 960) - takže mu môžeme aj od júna uzavieť dohodu o brigádnickej činnosti a do konca roka môže odrobiť 1 000 hod?
do konca roka 1000 hod. nemôže odrobiť, lebo budeš mať zmluvu len na 7 mesiacov /prepočítavala si za celý rok/.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Zdravím Vás poraďáci.
Ako je to prosím s výplatnou páskou zamestnanca pracujúceho na dohodu?Treba uvádzať aj počet odpracovaných dní,aj počet hodín?
Lebo niektorý deň odpracuje 1 - 2 hodiny, niektoré dni aj 5-7 hodín,takže aj tak to vyzerá čudne,napr. 5 hodín, 5 dní

Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tibor1000 Pozri príspevok
Zdravím Vás poraďáci.
Ako je to prosím s výplatnou páskou zamestnanca pracujúceho na dohodu?Treba uvádzať aj počet odpracovaných dní,aj počet hodín?
Lebo niektorý deň odpracuje 1 - 2 hodiny, niektoré dni aj 5-7 hodín,takže aj tak to vyzerá čudne,napr. 5 hodín, 5 dní

Ďakujem
Nie, nemusí, ani Výpl. páska u dohodára nie je povinná.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Tweety Pozri príspevok
Nie, nemusí, ani Výpl. páska u dohodára nie je povinná.
Ďakujem Ti Tweety.
Ani výplatná páska nie je u dohodára nutná?To je pre mňa ale novinka
No ja im výpl.pásky robím.
Takže bude stačiť,keď do výplatnej pásky uvediem meno pracovníka,počet odprac.hodín a mzdu a to bude stačiť?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

tibor1000 Pozri príspevok
Zdravím Vás poraďáci.
Ako je to prosím s výplatnou páskou zamestnanca pracujúceho na dohodu?Treba uvádzať aj počet odpracovaných dní,aj počet hodín?
Lebo niektorý deň odpracuje 1 - 2 hodiny, niektoré dni aj 5-7 hodín,takže aj tak to vyzerá čudne,napr. 5 hodín, 5 dní

Ďakujem
áno, ak počítaš dohodárom výplatu, tak tam nahráš aj odpracované hodiny, aj mzdu, aj keby mali mzdu 0.01EUR a odpracovaných 5 minút.
Dohodárom dávam výpl. pásky tak isto ako zamestnancom zamestnaných na TPP, nakoľko je to stále zamestnanec.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tibor1000 Pozri príspevok
Ďakujem Ti Tweety.
Ani výplatná páska nie je u dohodára nutná?To je pre mňa ale novinka
No ja im výpl.pásky robím.
Takže bude stačiť,keď do výplatnej pásky uvediem meno pracovníka,počet odprac.hodín a mzdu a to bude stačiť?
Priznám sa, ja som pásky dávala rovnako, ako zamestnancom na PZ.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

tibor1000 Pozri príspevok
Ďakujem Ti Tweety.
Ani výplatná páska nie je u dohodára nutná?To je pre mňa ale novinka
No ja im výpl.pásky robím.
Takže bude stačiť,keď do výplatnej pásky uvediem meno pracovníka,počet odprac.hodín a mzdu a to bude stačiť?
Ak mu zrazíš aj daň, potom to tiež treba uviesť, aj netto na výplatu.
0 0
Viera J. Viera J.

Viera J. je offline (nepripojený) Viera J.

som začiatočník
veronikasad Pozri príspevok
do konca roka 1000 hod. nemôže odrobiť, lebo budeš mať zmluvu len na 7 mesiacov /prepočítavala si za celý rok/.
Asi tomu trošku chápem - ďakujem za pomoc!
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

liba2 Pozri príspevok
Ak mu zrazíš aj daň, potom to tiež treba uviesť, aj netto na výplatu.
áno áno,to všetko tam dávam
len tie dni vyzerajú čudne,keď niektorý deň pracuje 2 hodiny,iný deň 8 hodín,nedám mu to ako odpracované dni 2, odpracované hodiny 10
zadám iba 0 dní, 10 hodín
môže byťM
Ďakujem Vám všetkým,ste ochotní pomôcť
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

tibor1000 Pozri príspevok
áno áno,to všetko tam dávam
len tie dni vyzerajú čudne,keď niektorý deň pracuje 2 hodiny,iný deň 8 hodín,nedám mu to ako odpracované dni 2, odpracované hodiny 10
zadám iba 0 dní, 10 hodín
môže byťM
Ďakujem Vám všetkým,ste ochotní pomôcť
Môže to byť, tak aj tak. Môžeš dať 2 dni a 10 hod., môžeš dať len 10 hod. Stále je to pravda v oboch prípadoch.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

tibor1000 Pozri príspevok
áno áno,to všetko tam dávam
len tie dni vyzerajú čudne,keď niektorý deň pracuje 2 hodiny,iný deň 8 hodín,nedám mu to ako odpracované dni 2, odpracované hodiny 10
zadám iba 0 dní, 10 hodín
môže byťM
Ďakujem Vám všetkým,ste ochotní pomôcť
tiež mám takého dohodára, čo robí keď treba - keď ho zavolajú, takže každý deň inak a niekedy len 2 - 3x do mesiaca; zadávam to podľa skutočnosti; vôbec to nie je čudné, veď nemá pracovnú dobu stanovenú.
0 0
gata 81 gata 81

gata 81 je offline (nepripojený) gata 81

ahojte poradaci,
je pravda ze ked zamestnavam zamesntanca na dohodu o vykonani prace, tak mu tuto dohodu nemozem obnovovat dlhsie ako dva roky? a ma sa dohoda vzdy uzavriet na dobu urcitu /napr. na rok?/
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gata 81 Pozri príspevok
ahojte poradaci,
je pravda ze ked zamestnavam zamesntanca na dohodu o vykonani prace, tak mu tuto dohodu nemozem obnovovat dlhsie ako dva roky? a ma sa dohoda vzdy uzavriet na dobu urcitu /napr. na rok?/
Nie, nie je to pravda. Dohoda môže byť na dobu určitú, alebo neurčitú. Vyberám z § 226:
§ 226
Dohoda o vykonaní práce

(1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.

(2) Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne, inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej vykonanie, doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a predpokladaný rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce.
Naposledy upravil Tweety : 12.06.09 at 16:56 Dôvod: §
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Ahojte.Potrebujem poradiť: Kámoška pracovala na Dohodu.Výpl. pásku im zamestnávateľ nedal a ona si myslí, že niekde je chyba.Problém bude vraj v tom, že vo Vyhlásení o uplatnení NČZD, vraj asi zle prečiarkla, to čo chcela.Píše sa tam: uplatňujem, neuplatňujem NČZD a ona prečiarkla neuplatňujem /prečiarknuté neplatí/, čiže v platnosti zostalo , že si uplatňuje NČZD/, čiže jej vraj asi zrazili 19% daň z celej sumy. Dá sa to nejako napraviť, alebo zohľadniť v DP? Prečiarkla to nesprávne? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

leozka Pozri príspevok
Ahojte.Potrebujem poradiť: Kámoška pracovala na Dohodu.Výpl. pásku im zamestnávateľ nedal a ona si myslí, že niekde je chyba.Problém bude vraj v tom, že vo Vyhlásení o uplatnení NČZD, vraj asi zle prečiarkla, to čo chcela.Píše sa tam: uplatňujem, neuplatňujem NČZD a ona prečiarkla neuplatňujem /prečiarknuté neplatí/, čiže v platnosti zostalo , že si uplatňuje NČZD/, čiže jej vraj asi zrazili 19% daň z celej sumy. Dá sa to nejako napraviť, alebo zohľadniť v DP? Prečiarkla to nesprávne? Ďakujem
Ak prečiarkla neuplatňujem, znamená, že si uplatnila, ( tak píšeš aj Ty) takže jej nemohli zraziť daň z celej sumy, ale len zo sumy po odpočítaní NČ.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať