Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonani prace

Ahojte,
sme nova sro. chceme zamestnat jedneho pana na dohodu, ktory ma pracovny pomer(platia odvody). Rada by som vedela kde ho treba prihlasit (povinnost zamestnavatela) a ake odvody sa za neho platia a v akej vyske.
Aku mame danovu povinnost. A ak by sme mu chceli poskytovat stravne poukazky a pitny rezim musime vypisat pre neho internu smernicu?
Dakujem za odpoved.
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

do kolónky dohodnutá pracovná úloha napíš niečo v zmysle, že zamestnanec vykoná prepravbu tovaru podľa pokynov a potreby zamestnávateľa, inak to je skôr na dohodu o pracovnej činnosti. Ak ti nebude zaťažko, radšej to rieš vždy vypísaním novej dohody o vykonaní práce vždy na konkrétnu prepravu, je to v zmysle ZP čistejšie a nenapadnuteľné.
Doba do kedy treba úlohu vykonať buď daj do 31.12.2009, alebo pri každej novej dohode napíš skutočnosť.
Odmena sa vypláca vždy vo výplatnom termíne zamestnávateľa, raz mesačne.
0 0
zuzana1977 zuzana1977

zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

velmi pekne dakujem
0 0
Krtko Krtko

Krtko je offline (nepripojený) Krtko

zuzana1977 Pozri príspevok
dakujem za odpoved,
a ake vyhlasenie mate na mysli?
Tlačivo nájdeš na drsr, ak sa mi podarí prilepím.
Zamestnanec tam vyhlasuje, či uplatňuje alebo neuplatňuje nezdaniteľnú časť základu dane, daňový bonus, či poberá starobný alebo invalidný dôchodok apod.
V tvojom prípade, ak má trvalý pracovný pomer zaškrtnne, že neuplatňuje NČZD a v tom prípade musíš z hrubej mzdy odviesť 19% dane zo závislej činnosti, ak jeho príjem bude do 5000,-Sk(165,97€) bude to zrážková daň pri úhrade KS 1744 a nad 5 000,-preddavková daň KS 1144
Každý Q si povinná do konca nasledujúceho mesiaca po skončení Q podať na DÚ štvrťročný prehľad a na konci roka do konca marca HLáSENIE a treba zamestnancovi vystaviť potvrdenie o príjmoch za rok
0 0
Krtko Krtko

Krtko je offline (nepripojený) Krtko

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Dohoda o pracovnej činnosti je obmedzená počtom hodím u jedného zamestnávateľa počas jedného roka. Max je 350 hodín.
Dovolím si opraviť:

Zákonník práce
Dohoda o vykonaní práce §226 (práca, ktorá je vymedzená výsledkom) - 350 hodín ročne u jedného zamestnávateľa
Dohoda o pracovnej činnosti §228a (príležitostná činnosť vymedzená druhom práce ) - 10 hodín týždenne
Dohoda o brig. práci študentov §227 (príležitostná činnosť vymedzená druhom práce ) - čas práce neprekračujúci v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času - teda rádove 20 hodín týždenne
0 0
zuzana1977 zuzana1977

zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

Každý Q si povinná do konca nasledujúceho mesiaca po skončení Q podať na DÚ štvrťročný prehľad - aj ked mame len dohodarov??? nakolko nas sikovny uctovnik to urcite nepodal
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

zuzana1977 Pozri príspevok
Každý Q si povinná do konca nasledujúceho mesiaca po skončení Q podať na DÚ štvrťročný prehľad - aj ked mame len dohodarov??? nakolko nas sikovny uctovnik to urcite nepodal
áno, aj keby bol prehľad nulový
0 0
zuzana1977 zuzana1977

zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

a aka je sankcia, ze nam tlacivo nepodal??
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

zuzana1977 Pozri príspevok
Každý Q si povinná do konca nasledujúceho mesiaca po skončení Q podať na DÚ štvrťročný prehľad - aj ked mame len dohodarov??? nakolko nas sikovny uctovnik to urcite nepodal

Prehľad podpísal zodpovedný pracovník a šikovný účtovník nepodal? Kto je u vás zodpovedný za "tieto veci" ?
0 0
zuzana1977 zuzana1977

zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

nieee.to je iny problem..dali sme si viet uctovnictvo jednej firme a ten zodpovedny pan, ktory mal od na plne moci sa jednoducho "vysral" na uctovnictvo a cele ho domrvil-velmi slusne napisane...a teraz zistujeme kde a ake sankcie nas cakaju z jeho "dobre" vykonanej prace
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

...no to je dôsledok zlého výberu človeka na spracovávanie účtovníctva...
Teraz už len ide o to, ako máte sformulovanú zmluvu, či budete vedieť na základe zmluvy od firmy, ktorá Vám spracovávala účtovníctvo aj vymôcť náhradu škody, ktorú Vám spôsobila.

Hoci podľa mňa, človek, ktorý domrví papiere a nepodá kvartálne prehľady za dohodárov - nemôže o sebe tvrdiť, že je účtovník...
Na druhej strane, podnikatelia sa snažia na účtovníctve šetriť dovtedy, kým nepochopia, že radšej zaplatiť odborníka, ako neskôr platiť pokuty....
0 0
zuzana1977 zuzana1977

zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

prosim ta a nevies mi povedat ake sankcie nam za to hrozia??
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

V minulosti bol každý načas neodovzdaný kvartálny prehľad pokutovaný sumou 2000,- SKK, potom sa to tuším znížilo na 1000,- SKK. Teraz neviem, možno poradí niekto ešte.
0 0
zuzana1977 zuzana1977

zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

velmi pekne dakujem za rady...
0 0
avs.roy33 avs.roy33

avs.roy33 je offline (nepripojený) avs.roy33

Zdravim Vas. Potrebujem poradit. Som Slovak dlhodobo zijuci v Anglicku, kde mam svoju s.r.o. Svoj novy produkt by som rad uviedol aj na slovensky trh a pre tento ucel mam v plane angazovat isteho cloveka, ktory zije na Slovensku a je SZCO. Prosim Vas, aku obojstrannu zmluvu by bolo najvhodnejsie pouzit aby sme boli obaja patricne kryti a zaroven neporusili Zakonnik prace SR ? Velmi pekne Vam dakujem.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Na spolupracu so SZCO sa Zakonnik prace nevztahuje. Pri takejto spolupraci si treba davat jedine pozor, aby takato spolupraca nesplnala znaky zavislej cinnosti:

§ 1
(2) Za závislú prácu, ktorá je vykonávaná vo vzťahu nadriadenosti zamestnávateľa a podriadenosti zamestnanca, sa považuje výlučne osobný výkon práce zamestnanca pre zamestnávateľa, podľa pokynov zamestnávateľa, v jeho mene, za mzdu alebo odmenu, v pracovnom čase, na náklady zamestnávateľa, jeho výrobnými prostriedkami a na zodpovednosť zamestnávateľa a ide o výkon práce, ktorá pozostáva prevažne z opakovania určených činností.

(3) Závislá práca môže byť vykonávaná výlučne v pracovnom pomere, v obdobnom pracovnom vzťahu alebo výnimočne za podmienok ustanovených v tomto zákone aj v inom pracovnoprávnom vzťahu. Závislou prácou nie je podnikanie alebo iná zárobková činnosť založená na zmluvnom občianskoprávnom alebo zmluvnom obchodnoprávnom vzťahu podľa osobitných predpisov.
0 0
avs.roy33 avs.roy33

avs.roy33 je offline (nepripojený) avs.roy33

Dakujem za odpoved. Podla paragrafu 1, odstavca 2 by sa v tomto pripade jednalo o zavislu cinnost uz len z toho dovodu, ze vyroba toho produktu ako aj transport by isli na moje naklady, dotycny by jednal vylucne v mojom mene a podla mojich pokynov. Lenze na tuto pracu potrebujem SZCO, aby som si mohol vykazat v uctovnictve odmenu za jeho vykonanu pracu a zaroven nemusel plnit statnu pokladnicu peniazmi za vsetky tie odvody za dotycnu osobu, kedze je SZCO. Dotycny by vlastne touto pracou vykonaval svoju podnikatelsku cinnost, co tym padom podla odstavca 3 neguje tuto zalezitost ako zavislu cinnost. Aku zmluvu mam teda pouzit v tomto pripade? Co by ste mi poradili ako najlepsie riesenie? Dakujem.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Pokym niekto odpovie konkretne, nasla som par tem, kde sa podobna problematika riesila:
http://www.porada.sk/t35547-p3-zmluv...nostnikmi.html
http://www.porada.sk/t32106-p2-zivno...dnu-firmu.html
http://www.porada.sk/t111740-mandatna-zmluva.html
0 0
piestansky piestansky

piestansky je offline (nepripojený) piestansky

Sankcia za nepodanie Q hlásenia je min. 2000 Sk.
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Keď dohodár má dohodu do 30.6. a v máji neodpracoval ani jednu hodinu, tak mzda bude nula, môže to tak byť, ? lebo v júni ešte môže vykonať nejaké práce?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Zuzy Pozri príspevok
Keď dohodár má dohodu do 30.6. a v máji neodpracoval ani jednu hodinu, tak mzda bude nula, môže to tak byť, ? lebo v júni ešte môže vykonať nejaké práce?
áno, môže to tak byť a mzda bude 0. V júni môže vykonávať práce.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať