Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonani prace

Ahojte,
sme nova sro. chceme zamestnat jedneho pana na dohodu, ktory ma pracovny pomer(platia odvody). Rada by som vedela kde ho treba prihlasit (povinnost zamestnavatela) a ake odvody sa za neho platia a v akej vyske.
Aku mame danovu povinnost. A ak by sme mu chceli poskytovat stravne poukazky a pitny rezim musime vypisat pre neho internu smernicu?
Dakujem za odpoved.
Usporiadat
zuzana1977 zuzana1977

zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

a ked chcem skoncit s dohodarom spolupracu musim mu nieco oznamit...je to obojstranne len aby to bolo aj oficialne...
dohoda je na dobu neurcitu.
a kde ho mam odhlasit?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zuzana1977 Pozri príspevok
a ked chcem skoncit s dohodarom spolupracu musim mu nieco oznamit...je to obojstranne len aby to bolo aj oficialne...
dohoda je na dobu neurcitu.
a kde ho mam odhlasit?
s akým dohodárom ?
Dohodára odhlasuješ na RLFO v SP najneskôr deň po ukončení práce
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Tak spiste dohodu o ukonceni dohody k urcitemu datumu alebo dodatok k dohode.
Odhlasit odtial, kde bol aj prihlaseny, t. j. z SP.
0 0
zuzana1977 zuzana1977

zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

OK dik za odpovede
0 0
zuzana1977 zuzana1977

zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

a nemate najaky vzor tlacivka na ukoncenie dohody???
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
To iste vyrobis urcite aj sama. Nieco podobne ako dohoda o ukonceni pracovneho pomeru.
0 0
zuzana1977 zuzana1977

zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

Dik
0 0
Viera J. Viera J.

Viera J. je offline (nepripojený) Viera J.

som začiatočník
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Dohoda o pracovnej činnosti je obmedzená počtom hodím u jedného zamestnávateľa počas jedného roka. Max je 350 hodín.
Dobrý deň! Chcela by som sa opýtať, či tých 350 hod ročne platí aj keď je dohoda uzatvorená aj so študentom vysokej školy denného štúdia. Niečo som počula, že môže odpracovať až 1.000 hodin - čo je na tom pravdy?
ďakujem
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Zdravím Vás poraďáci.Chcel by som sa s Vami poradiť: máme zamestnanca na zaklade dohody o vykonaní práce.V dohode má určenú pevnú mesačnú sumu 80 Eur.
Ked su v mesiaci sviatky a zamestnanec vtedy nepracuje,môžeme mu odpočítať tieto neodpracované dni z pevnej mesačnej sumy?
Ďakujem za odpoveď
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Viera J. Pozri príspevok
Dobrý deň! Chcela by som sa opýtať, či tých 350 hod ročne platí aj keď je dohoda uzatvorená aj so študentom vysokej školy denného štúdia. Niečo som počula, že môže odpracovať až 1.000 hodin - čo je na tom pravdy?
ďakujem
So študentom uzatvárame:
Dohoda o brigádnickej práci študentov
§ 227

(1) Dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút študenta.
(2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času.
(3) Dodržiavanie dohodnutého a najviac prípustného rozsahu pracovného času podľa odseku 2 sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov.

Nepíšeš aká dohoda je uzatvorená , ak je to DoPČ:
§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.<!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- sig -->
0 0
mirrom mirrom

mirrom je offline (nepripojený) mirrom

tibor1000 Pozri príspevok
Zdravím Vás poraďáci.Chcel by som sa s Vami poradiť: máme zamestnanca na zaklade dohody o vykonaní práce.V dohode má určenú pevnú mesačnú sumu 80 Eur.
Ked su v mesiaci sviatky a zamestnanec vtedy nepracuje,môžeme mu odpočítať tieto neodpracované dni z pevnej mesačnej sumy?
Ďakujem za odpoveď
v prvom rade si treba objasnit o com je dohoda o vykonani prace DoVP. uzatvara sa v pripade ak zamestnavatel zadava vykonat urcitu pracu, pomenovatelnu, konkretnu, definovanu - napr. vytvorit reklamu alebo vyrobit nejaku smernicu , pokosit travnik, zabalit 1000 ks vyrobkov, alebo...:-) (co ja viem, ma tak hned napadlo), pri ktorej predpokladany rozsah nepresahuje 350 hod rocne. v DoVP je potom zadefinovana aj odmena za tuto pracu a cas, v ktorom sa uloha ma splnit. bodka. v tomto pripade plnenie pracovnej ulohy nema ziadnu suvislost so sviatkami, resp. neodpracovanymi dnami a tym aj kratenim dohodnutej mzdy .
pri pravidelne vykonavanych pracach, co z tvojho zadania predpokladam, nakolko uvadzas mesacnu sumu, by malo podla mna ist skor o uzatvorenie dohody o pracovnej cinnosti (na max.10 hod tyzdenne), ked je mozno uz stanovit pracovnu dobu....
takze si to upresni
Naposledy upravil mirrom : 08.06.09 at 06:55
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tibor1000 Pozri príspevok
Zdravím Vás poraďáci.Chcel by som sa s Vami poradiť: máme zamestnanca na zaklade dohody o vykonaní práce.V dohode má určenú pevnú mesačnú sumu 80 Eur.
Ked su v mesiaci sviatky a zamestnanec vtedy nepracuje,môžeme mu odpočítať tieto neodpracované dni z pevnej mesačnej sumy?
Ďakujem za odpoveď
Ak má pevne stanovenú sumu, tak neodpočítavate nič. Odpracované hodiny samozrejme sledujete.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tibor1000 Pozri príspevok
Zdravím Vás poraďáci.Chcel by som sa s Vami poradiť: máme zamestnanca na zaklade dohody o vykonaní práce.V dohode má určenú pevnú mesačnú sumu 80 Eur.
Ked su v mesiaci sviatky a zamestnanec vtedy nepracuje,môžeme mu odpočítať tieto neodpracované dni z pevnej mesačnej sumy?
Ďakujem za odpoveď
A je problém dať mu hodinovku ? ale potom by to už asi mala byť dohoda o pracovnej činnosti - rozsah práce max 10 hod. týždenne. Zrejme sa u vás jedná o opakovanú činnosť
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

mirrom Pozri príspevok
v prvom rade si treba objasnit o com je dohoda o vykonani prace DoVP. uzatvara sa v pripade ak zamestnavatel zadava vykonat urcitu pracu, pomenovatelnu, konkretnu, definovanu - napr. vytvorit reklamu alebo vyrobit nejaku smernicu , pokosit travnik, zabalit 1000 ks vyrobkov, alebo...:-) (co ja viem, ma tak hned napadlo), pri ktorej predpokladany rozsah nepresahuje 350 hod rocne. v DoVP je potom zadefinovana aj odmena za tuto pracu a cas, v ktorom sa uloha ma splnit. bodka. v tomto pripade plnenie pracovnej ulohy nema ziadnu suvislost so sviatkami, resp. neodpracovanymi dnami a tym aj kratenim dohodnutej mzdy .
pri pravidelne vykonavanych pracach, co z tvojho zadania predpokladam, nakolko uvadzas mesacnu sumu, by malo podla mna ist skor o uzatvorenie dohody o pracovnej cinnosti (na max.10 hod tyzdenne), ked je mozno uz stanovit pracovnu dobu....
takze si to upresni
Ďakujem.Prosím ,a pri dohode o pracovnej činnosti by bolo možné odpočítať od mesačnej pevnej mzdy neodpracované dni za sviatky?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tibor1000 Pozri príspevok
Ďakujem.Prosím ,a pri dohode o pracovnej činnosti by bolo možné odpočítať od mesačnej pevnej mzdy neodpracované dni za sviatky?
stanov si hodinovú mzdu, problém máš vyriešený.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

veronikasad Pozri príspevok
stanov si hodinovú mzdu, problém máš vyriešený.
a bolo by možne k hodinovej mzde (v dohode o vykonaní práce ) pripočítať aj odmenu percentom z objemu predaja, u predavačky ? Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tibor1000 Pozri príspevok
a bolo by možne k hodinovej mzde (v dohode o vykonaní práce ) pripočítať aj odmenu percentom z objemu predaja, u predavačky ? Ďakujem
a tu maš v pevnej mesačnej mzde ako zohladnenú ?
0 0
gabiga gabiga

gabiga je offline (nepripojený) gabiga

tibor1000 Pozri príspevok
Ďakujem.Prosím ,a pri dohode o pracovnej činnosti by bolo možné odpočítať od mesačnej pevnej mzdy neodpracované dni za sviatky?
pri mesacnej pevnej mzde sa neda nikdy odpocitat "neodpracovany" den, pokial je to sviatok. ani v pracovnej zmluve, ani v dohode. pokial chces platit za to co odrobi a ma dohodu, tak urci hodinovu mzdu ako ti radi veronikasad.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

veronikasad Pozri príspevok
a tu maš v pevnej mesačnej mzde ako zohladnenú ?
pevna mesačná mzda bola myslená ako pevná mzda za odpracovaný celý mesiac.ked je sviatok,dohodár nepracoval,a zamestnávateľ by mu chcel zaplatiť o neodpracované dni menej (pevná mzda mínus neodpracované dni=sviatky)
k pevnej mzde je odmena % z predaja v obchode,tato odmena nie je v pevnej mesačnej mzde
0 0
Viera J. Viera J.

Viera J. je offline (nepripojený) Viera J.

som začiatočník
Tweety Pozri príspevok
So študentom uzatvárame:
Dohoda o brigádnickej práci študentov
§ 227

(1) Dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút študenta.
(2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času.
(3) Dodržiavanie dohodnutého a najviac prípustného rozsahu pracovného času podľa odseku 2 sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov.

Nepíšeš aká dohoda je uzatvorená , ak je to DoPČ:
§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.<!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- sig -->
Je to dohoda uzatvorená v zmysle ustanovenia §223 až 226 ZP (Dohoda o VP) - viem, že tu môže odpracovať len 350hod ročne a ten počet už prekročil a aj dohodu o PČ. Naďalej by sme ho chceli zamestnávať, ale nie na prac.pomer ...a preto by som sa chcela poradiť, či existuje dohoda, kde by mohol odpracovať viac hodín. Počula som, že v sprostredkovateľských agentúrach žiadajú od žiakov potvrdenie o návšteve vysokej školy, aby mohli odrobiť tých 1 000 hod ročne. Ešte som sa s tým nestretla a nejako sa mi to nezdá. Poraďte mi prosím.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať