Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonani prace

Ahojte,
sme nova sro. chceme zamestnat jedneho pana na dohodu, ktory ma pracovny pomer(platia odvody). Rada by som vedela kde ho treba prihlasit (povinnost zamestnavatela) a ake odvody sa za neho platia a v akej vyske.
Aku mame danovu povinnost. A ak by sme mu chceli poskytovat stravne poukazky a pitny rezim musime vypisat pre neho internu smernicu?
Dakujem za odpoved.
Usporiadat
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Ahoj, dik za odpoveď.No ona si myslí, že či to vraj nemala opačne prečiarknúť, aby ostalo v platnosti, že si neuplatňuje NČZD u iných zamestnávateľov na dohodu, lebo sa môže uplatniť len u jedného. Tak som sa doplietla aj ja.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

leozka Pozri príspevok
Ahoj, dik za odpoveď.No ona si myslí, že či to vraj nemala opačne prečiarknúť, aby ostalo v platnosti, že si neuplatňuje NČZD u iných zamestnávateľov na dohodu, lebo sa môže uplatniť len u jedného. Tak som sa doplietla aj ja.
Takže ako teraz malo byť? CHcela si uplatniť, alebo nechcela? A ako jej nakoniec tú odmenu zdanili? AK si uplatnila a nemohla,( ak si ju už zároveň uplatnila u iného zamestnáv.) daň musí v DP vysporiadať, pretože NČ si môže uplatniť len raz.
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Ona nepracovala nikde, u iného zamestnávateľa neuplatňovala NČZD, chcela ju uplatniť u zamestnávateľa, u kt. pracovala mesiac na dohodu, len je zmagorená z toho, čo mala prečiarknúť a čo nie.Uplatniť ju chcela.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

leozka Pozri príspevok
Ona nepracovala nikde, u iného zamestnávateľa neuplatňovala NČZD, chcela ju uplatniť u zamestnávateľa, u kt. pracovala mesiac na dohodu, len je zmagorená z toho, čo mala prečiarknúť a čo nie.Uplatniť ju chcela.
A dostala už odmenu? AK nie, nech sa ide opýtať, čo vlastne podpísala na mzdové oddelenie firmy. Ak áno, tak si vie aj sama vypočítať, či jej bola alebo nebola odpočítané NČ. Kedže z odmeny sa neplatia odvody, výpočet je jednoduchý.
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
A keby si ju mohla uplatniť/keďže ju neuplat. inde/ a neurobila to, tak by jej zrazili 19% daň z celej odmeny, nie z rozdielu odmeny a NČZD , však?Čo potom? Zohľadní sa to v DP?Ďakujem za odpoveď
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

leozka Pozri príspevok
A keby si ju mohla uplatniť/keďže ju neuplat. inde/ a neurobila to, tak by jej zrazili 19% daň z celej odmeny, nie z rozdielu odmeny a NČZD , však?Čo potom? Zohľadní sa to v DP?Ďakujem za odpoveď
Áno, tak ako píšeš. Pri podaní DP alebo RZD sa jej zaplatená daň vráti.
0 0
olip olip

olip je offline (nepripojený) olip

ak som dobre pochopila, vo výpl.páske dohodára: ak odvádzam 19% daň - hod. a odmenu v € uviesť do kolónky "Zákl.mzda!. ak neodvádzam daň tak hod. a odmenu uviesť do "Odmeny"? a potom odvediem iba GF a UP na SP. na DÚ v Q Prehľade budem uvádzať 0 ak neodvádzam daň? ale musím mať podpísané Vyhlásenie na zdanenie... je to môj prvý príspevok, usmernite ma, ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

olip Pozri príspevok
ak som dobre pochopila, vo výpl.páske dohodára: ak odvádzam 19% daň - hod. a odmenu v € uviesť do kolónky "Zákl.mzda!. ak neodvádzam daň tak hod. a odmenu uviesť do "Odmeny"? a potom odvediem iba GF a UP na SP. na DÚ v Q Prehľade budem uvádzať 0 ak neodvádzam daň? ale musím mať podpísané Vyhlásenie na zdanenie... je to môj prvý príspevok, usmernite ma, ďakujem
Dohodár nedostáva mzdu ale odmenu, preto pri dohodárovi vždy sumu uvedieš do kolonky "odmena".
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
olip Pozri príspevok
ak som dobre pochopila, vo výpl.páske dohodára: ak odvádzam 19% daň - hod. a odmenu v € uviesť do kolónky "Zákl.mzda!. ak neodvádzam daň tak hod. a odmenu uviesť do "Odmeny"? a potom odvediem iba GF a UP na SP. na DÚ v Q Prehľade budem uvádzať 0 ak neodvádzam daň? ale musím mať podpísané Vyhlásenie na zdanenie... je to môj prvý príspevok, usmernite ma, ďakujem
Pri dohodárovi nemusí byť podpísané Vyhlásenie na zdanenie... V tom prípade mu vychádza zrážková daň, ktorú však musíš uviesť v Q Prehľade. Ak okrem dohodára máš aj zamestnancov, ktorým vyplácaš daňový bonus, potom zrážkovú daň nemusíš odviesť daňovému úradu, ale ponížiš si sumu daňového bonusu v danom Prehľade.
Ak daňový bonus nie je, potom zrážkovú daň treba odviesť.
Naposledy upravil rodina1 : 09.09.09 at 10:21
0 0
olip olip

olip je offline (nepripojený) olip

dakujem, vdakabohu za Poradu i Vám za ochotu pomáhať
0 0
ekofan ekofan

ekofan je offline (nepripojený) ekofan

žena:-)
Dobrý deň!
Mám zamestnanca, ktorého som pred časom prijala na DoVP a podpísal Vyhlásenie. Neskôr som toho istého zamestnanca prijala do TPP (júl, august/09 - DoVP, september/09 - TPP). Zaujíma ma, či mu mám dať podpísať nové Vyhlásenie, kedže sa zmenila forma pracovného pomeru, ale nezmenil sa zamestnávateľ.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ekofan Pozri príspevok
Dobrý deň!
Mám zamestnanca, ktorého som pred časom prijala na DoVP a podpísal Vyhlásenie. Neskôr som toho istého zamestnanca prijala do TPP (júl, august/09 - DoVP, september/09 - TPP). Zaujíma ma, či mu mám dať podpísať nové Vyhlásenie, kedže sa zmenila forma pracovného pomeru, ale nezmenil sa zamestnávateľ.
Nie.
0 0
ekofan ekofan

ekofan je offline (nepripojený) ekofan

žena:-)
ďakujem!
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

prosím vás, v roku 2002 sa z dohody malo odvádzať poistné aj do ZP?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

janaGT Pozri príspevok
prosím vás, v roku 2002 sa z dohody malo odvádzať poistné aj do ZP?
V roku 2002 sa z dohôd o vykonaní práce neodvádzalo žiadne poistné.
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Ahojte. Kámoška začína pracovať u zamestnávateľky na dohodu o vykonaní práce na 4h/d,+2 soboty v mes. 3,15h. Dohodli sa na príjme 136e, aby ju nevyradili z ÚP, kde je evidovaná. Zamestnáv. ju má povinn. prihlásiť do SP a platiť do gar. a úraz.
Jej čistý príjem bude teda 136e, alebo jej strhnú aj 19% daň.Nemá podpísané žiadne Vyhlásenie o NČZD. Ako to vlastne je, ako má postupovať, aby to bolo pre ňu výhodné, al. čo je jej povinnosťou?Ďakujem, ahojte
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
leozka Pozri príspevok
Ahojte. Kámoška začína pracovať u zamestnávateľky na dohodu o vykonaní práce na 4h/d,+2 soboty v mes. 3,15h. Dohodli sa na príjme 136e, aby ju nevyradili z ÚP, kde je evidovaná. Zamestnáv. ju má povinn. prihlásiť do SP a platiť do gar. a úraz.
Jej čistý príjem bude teda 136e, alebo jej strhnú aj 19% daň.Nemá podpísané žiadne Vyhlásenie o NČZD. Ako to vlastne je, ako má postupovať, aby to bolo pre ňu výhodné, al. čo je jej povinnosťou?Ďakujem, ahojte

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"><meta name="ProgId" content="Word.Document"><meta name="Generator" content="Microsoft Word 12"><meta name="Originator" content="Microsoft Word 12"><link rel="File-List" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CPC%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtml clip1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><link rel="themeData" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CPC%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtml clip1%5C01%5Cclip_themedata.thmx"><link rel="colorSchemeMapping" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CPC%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtml clip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:TrackMoves/> <w:TrackFormatting/> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <woNotPromoteQF/> <w:LidThemeOther>SK</w:LidThemeOther> <w:LidThemeAsian>X-NONE</w:LidThemeAsian> <w:LidThemeComplexScript>X-NONE</w:LidThemeComplexScript> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <wontGrowAutofit/> <w:SplitPgBreakAndParaMark/> <wontVertAlignCellWithSp/> <wontBreakConstrainedForcedTables/> <wontVertAlignInTxbx/> <w:Word11KerningPairs/> <w:CachedColBalance/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> <m:mathPr> <m:mathFont m:val="Cambria Math"/> <m:brkBin m:val="before"/> <m:brkBinSub m:val="&#45;-"/> <m:smallFrac m:val="off"/> <m:dispDef/> <m:lMargin m:val="0"/> <m:rMargin m:val="0"/> <m:defJc m:val="centerGroup"/> <m:wrapIndent m:val="1440"/> <m:intLim m:val="subSup"/> <m:naryLim m:val="undOvr"/> </m:mathPr></w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="true" DefSemiHidden="true" DefQFormat="false" DefPriority="99" LatentStyleCount="267"> <w:LsdException Locked="false" Priority="0" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Normal"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="heading 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 7"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 8"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 9"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 7"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 8"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 9"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="35" QFormat="true" Name="caption"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="10" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Title"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="1" Name="Default Paragraph Font"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="11" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtitle"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="22" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Strong"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="20" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Emphasis"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="59" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Table Grid"/> <w:LsdException Locked="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Placeholder Text"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="1" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="No Spacing"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Revision"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="34" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="List Paragraph"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="29" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Quote"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="30" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Quote"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="19" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtle Emphasis"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="21" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Emphasis"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="31" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtle Reference"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="32" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Reference"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="33" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Book Title"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="37" Name="Bibliography"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" QFormat="true" Name="TOC Heading"/> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:"Cambria Math"; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:1; mso-generic-font-family:roman; mso-font-formatther; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:0 0 0 0 0 0;} @font-face {font-family:Verdana; panose-1:2 11 6 4 3 5 4 4 2 4; mso-font-charset:238; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:536871559 0 0 0 415 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman","serif"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-language:CS;} .MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; font-size:10.0pt; mso-ansi-font-size:10.0pt; mso-bidi-font-size:10.0pt;} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} </style> <![endif]--> Podľa § 6 ods. 2 písm. d) zákona č. 5/2004 Z.z. o zamestnanosti, ak uchádzač o zamestnanie evidovaný na úrade práce vykonáva zárobkovú činnosť, tak jeho mzda alebo odmena nesmie presahovať 65 % zo sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu, platného k prvému dňu kalendárneho mesiaca, za ktorý sa preukazuje výška mzdy alebo odmeny, zvýšeného o príslušné úhrady preddavku na poistné na zdravotné poistenie a poistného na sociálne poistenie platené zamestnancom a preddavku na daň z príjmov atď.<o:p></o:p>

Suma životného minima platná od 1.7.2009 je 185,19 € Sk. Z toho 65% je 120,37 €.<o:p></o:p>


Poistné zamestnanca z príjmu 120,37 € je:
1,4% nemocenské = 1,60 €
4% starobné = 4,80 €
3% invalidné = 3,60 €
1% nezamestnanosť = 1,20 €
4% zdravotné = 4,81 €
Spolu poistné zamestnanca = 16,01 €.<o:p></o:p>


Pri základe dane 185,19 € je preddavok na daň (pri uplatení nezdaniteľnej časti) 0 €.
Čiže 65 % zo sumy životného minima + odvody zamestnanca + preddavok na daň z príjmov = 120,37 + 16,01 + 0 = 136,38 €<o:p></o:p>
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
No ja to nechápem. Takže, pokiaľ nemá podpísané vyhlásenie, tak tá čiastka sa nezdaňuje,nechápem tie odvody zamestnanca. Veď keď je na dohodu zamestnaný, tak nemá povinnosť platiť do SP, iba sa treba/ak nie je evidovaný na ÚP/prihlásiť do VšZP a zaplatiť poistné za mes., kt. odpracoval na dohodu, al.?Ďakujem za odpoveď...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

leozka Pozri príspevok
No ja to nechápem. Takže, pokiaľ nemá podpísané vyhlásenie, tak tá čiastka sa nezdaňuje,nechápem tie odvody zamestnanca. Veď keď je na dohodu zamestnaný, tak nemá povinnosť platiť do SP, iba sa treba/ak nie je evidovaný na ÚP/prihlásiť do VšZP a zaplatiť poistné za mes., kt. odpracoval na dohodu, al.?Ďakujem za odpoveď...
To chápu len úradníci na Ministerstve práce, SV a rodiny, ktorí určili túto sumu pre všetkých uchádzačov o zamestnanie - bez ohľadu na to či ide dohodárov, alebo zamestnancov na pracovný pomer ... ("dopisovala" som si s nimi, nepodarilo sa mi ich presvedčiť)
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

leozka Pozri príspevok
No ja to nechápem. Takže, pokiaľ nemá podpísané vyhlásenie, tak tá čiastka sa nezdaňuje,nechápem tie odvody zamestnanca. Veď keď je na dohodu zamestnaný, tak nemá povinnosť platiť do SP, iba sa treba/ak nie je evidovaný na ÚP/prihlásiť do VšZP a zaplatiť poistné za mes., kt. odpracoval na dohodu, al.?Ďakujem za odpoveď...
jaceková podrobne rozpísala ako sa dostaneš k tej sume 136,38 € čo je max. limit na úrad práce

ak nemá podpísané vyhlásenie odmena z dohody sa zdaňuje zrážkovou daňou

odvody zamestnanec neplatí zo svojej odmeny z dohody, iba zamestnávateľ a úrazové a garančné poistenie

ak nie je dotyčný evidovaný na úrade práce nevzťahuje sa naňho limit max. 136,38 €, tým pádom sa stáva samoplatiteľom pre zdravotnú poisťovňu, kde sa treba prihlásiť ako smoplatiteľ a bude platiť poistné

pre samoplatiteľov sa príjem na dohodu sleduje čo sa týka ZP, ak prevýši VZ samoplatiteľov, odvádza sa z neho poistné
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať