Zavrieť

Porady

Dovolenka

Prosim poradí mi niekto? Mám zamestnankyňu ktorú som prijala 1.4.2005 teraz 30,6.2005 jej končí skúšobná doba , ale chce dať výpoveď k 30.6.2005. Aký ma nárok na dovolenku. Má vôbec nárok na preplatenie dovolenky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    INOTEX
    Prosim poradí mi niekto? Mám zamestnankyňu ktorú som prijala 1.4.2005 teraz 30,6.2005 jej končí skúšobná doba , ale chce dať výpoveď k 30.6.2005. Aký ma nárok na dovolenku. Má vôbec nárok na preplatenie dovolenky?
    Má nárok na dovolenku: 1/12 ročnej výmery dovolenky za každých 22 odpracovaných dní. Nemá nárok na dovolenku za kalendárny rok, pretože neodpracovala 60 dní. Oprava: Keďže odpracovala už 60 dní súhlasím s nasledujúcim príspevkom a ospravedlňujem sa za chybu .
    Naposledy upravil Zita4 : 06.07.05 at 06:29

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Lenze k 30. 6. bude mat odpracovaných 60 dní, tzn. ze má márok na 3/12 dovolenky za kal. rok (z 20 alebo 25 dní). V prípade ukoncenia prac. pomeru je mozné preplatit nevycerpanú dovolenku.

    Dokonca ked som to prepocítal, tak uz k dnesnému dnu odpracoval 60 dní.

    Kedze je v skúsobnej dobe, výpoved sa nedáva. len sa ukoncípracovný pomer v rámci skús. doby.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Ospravedlňujem sa, samozrejme máš pravdu, 60 dní už odpracovala. Takže súhlasím s Chobotom.

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    v prípade základného nároku - má právo na čerpanie/preplatenie 5 dní dovolenky,

    v prípade 25 zvýšeného nároku - má právo na čerpanie/preplatenie 6,5 dní dovolenky

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    Zamestnankyňa je PN od 04.02.2005, v auguste nastúpi na materskú dovolenku. Ako jej vypočítam nárok na dovolenku pre tento rok? Keďže neodpracovala 60 dní, má nárok iba na dovolenku za odpracované dni, alebo do odpracovaných dní započítam aj dobu od augusta do decembra kedy bude na materskej? Ďakujem za odpoveď.

    MajaV je offline (nepripojený) MajaV

    MajaV
    Pre Magmu:
    Doba materskej dovolenky sa považuje za výkon práce (paragraf 144, odsek 4 ZP), podmienku odpracovania 60 dní v roku splní. Budeš jej krátiť dovolenku za dni PN.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.