Zavrieť

Porady

DPH

Milí poraďáci, na ktoré riadky vo výkaze DPH sa píše:

- nákup tovaru z Čiech

- predaj tovaru do Čiech
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    size
    Milí poraďáci, na ktoré riadky vo výkaze DPH sa píše:

    - nákup tovaru z Čiech

    - predaj tovaru do Čiech
    Ak ide o platcu registrovaneho v ČR:

    daňová povinnosť z nadobudnutia tovaru r 04 a r 02
    odpočítanie dane r 16

    vývoz tovaru do ČR platcovi r 07

    size je offline (nepripojený) size

    size
    Ďakujem, preste toto som chcela vedieť. Ale ešte poprosím, aký kurz používam pri nadobudnutí tovaru? Mám totiž kontrolu za 4/2005 a neviem, či som to dobre spravila.

    A ako to je, ak som faktúru do Čiech vystavila v 3/2005 a následne došlo k dohode medzi odberateľom a mojich šéfom na nižšej sume ale už po podaní DPH za 3/2005. Ja som vystavila storno fa v 4/2005 a novú fa tiež v 4/2005. To znamená, že za apríl som mala r. 7 mínusový. Postupovala som správne?

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    size
    Ďakujem, preste toto som chcela vedieť. Ale ešte poprosím, aký kurz používam pri nadobudnutí tovaru? Mám totiž kontrolu za 4/2005 a neviem, či som to dobre spravila.

    A ako to je, ak som faktúru do Čiech vystavila v 3/2005 a následne došlo k dohode medzi odberateľom a mojich šéfom na nižšej sume ale už po podaní DPH za 3/2005. Ja som vystavila storno fa v 4/2005 a novú fa tiež v 4/2005. To znamená, že za apríl som mala r. 7 mínusový. Postupovala som správne?
    Z pohľadu DPH pri nadobudnutí tovaru z EU je to kurz podľa dátumu vyhotovenia faktúry, alebo ak ešte nebola faktúra tak 15. deň nasledujúceho kalendárneho mesiaca - § 20 zák. o DPH.

    Podľa mňa išlo o zníženie ceny tovaru a malo to ísť na r. 23, §25 zák. o DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.