Zavrieť

Porady

DPH kedysi a teraz?

Chcem niekoho z Vás poprosiť o pomoc. S účtovaním DPH som sa stretol naposledy 4 roky dozadu. Sú odvtedy nejaké velké zmeny? Používam software KROS a mam dajaku nejasnost so zavazkami. Uctuje sa odpocet DPH pri doslych FA za tovar a pod. stale az po zaplatení FA? Lebo mne to ponuka program uctovat uz pri zadavani zavazku, tak tomu celkom nerozumiem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Dusan-fife
    Chcem niekoho z Vás poprosiť o pomoc. S účtovaním DPH som sa stretol naposledy 4 roky dozadu. Sú odvtedy nejaké velké zmeny? Používam software KROS a mam dajaku nejasnost so zavazkami. Uctuje sa odpocet DPH pri doslych FA za tovar a pod. stale az po zaplatení FA? Lebo mne to ponuka program uctovat uz pri zadavani zavazku, tak tomu celkom nerozumiem.
    No Dušan, rozhodne si prečítaj pozorne celý nový zákon o DPH! Odvtedy už bolo množstvo zmien, neriskuj účtovať bez poriadneho preškolenia.
    DPH účtuješ pri zdaniteľnom plnení fa, ale to je len minimum zo zmien, ktoré boli.
    Dik za info. Je zakon 222/2004 ten najnovší? Niektoré veci čo potrebujem som už preštudoval, ale toto mi nebolo jasné. Takže účtujem, ked dostanem FA? A platba nemá nič spoločné s DPH? Ď

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Dušan, tak naozaj je neuveriteľné množstvo zmien v DPH. Prečítaj si nový zákon. Zúčastni sa nejakého školenia a budeš v obraze. Došlé faktúry sa účtujú do DPH podľa dátumu dodania tovaru, služby /nie podľa zaplatenia/. Ak je platba skôr ako dátum dodania - odpočet DPH sa účtuje dňom zaplatenia. Od 1.1.2005 sa môžeš rozhodnúť či zaúčtuješ DPH /aj pri hotovostných výdavkoch/ v danom mesiaci, alebo v nasledujúcom mesiaci. Pozor na opakované platby, platby za telekomunikácie a pod. atd,atd,atd....
    Muška
    Dušan, tak naozaj je neuveriteľné množstvo zmien v DPH. Prečítaj si nový zákon. Zúčastni sa nejakého školenia a budeš v obraze. Došlé faktúry sa účtujú do DPH podľa dátumu dodania tovaru, služby /nie podľa zaplatenia/. Ak je platba skôr ako dátum dodania - odpočet DPH sa účtuje dňom zaplatenia. Od 1.1.2005 sa môžeš rozhodnúť či zaúčtuješ DPH /aj pri hotovostných výdavkoch/ v danom mesiaci, alebo v nasledujúcom mesiaci. Pozor na opakované platby, platby za telekomunikácie a pod. atd,atd,atd....
    Diky moc za varovanie. Prechadzam na DPH v predajniach potravín, dúfam, že to dajako zvládnem a nenarobím zbytočné chyby. Zatial tam nevyzerajú byť extra zložité účt. prípady, ale pravda je že toto ma celkom prekvapilo.Inak účtujem v JÚ, tak to dúfam naštudujem v pohode. Ešte raz Dik

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Dušan, ak budeš mať konkrétny problém....stačí napísať...a dobré duše z Porady Ti určite radi pomôžu.
    Veľa úspechov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.