Zavrieť

Porady

Kam zaradiť updape programu v DP DPH

Mam ďalší DPH problém. Kde správne má byť zaradené updape programu (novšia verzia program), ktorú sme zakúpili z členského štátu EU. Nie je mi jasné či ide to Tovary a služby pri ktorých platí daň príjemca (§ 69 ods. 2 až 4 a 9), alebo ide o Nadobudnutie tovaru z iného štátu EU (§ 49 odst. 2 pís. c). Uzavierka sa blíži a ja by som chcela daňové priznanie vypísať správne. Počula som už rôzne názory - nevie mi niekto presne povedať kam to mám zaradiť?

Vopred ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Nemalo to byť update ?

    Nemám s tým skúsenosti, ale skôr by som sa prikláňala k službe, keďže aj softver sa môže účtovať na 518.

    Comanche je offline (nepripojený) Comanche

    Comanche
    Jasne - ide o preklep. Takze sluzba. Dobre, aj ked chlapik co nam to predava to charakterizoval ako tovar - a tak neviem kam dalej.
    Naposledy upravil Comanche : 14.07.05 at 13:23

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Comanche
    Jasne - ide o preklep. Takze sluzba. Dobre, aj ked chlapik co nam to predava to charakterizoval ako tovar - a tak neviem kam dalej.
    ---------
    Ja by som to zaradila ako službu podľa § 15 ods. 7 zák. o DPH, teda prijímateľ platí daň.

    kozmar je offline (nepripojený) kozmar

    workoholik kozmar
    Helou, Comanche, je to služba, ale treba dať pozor na zrážkovú daň pri platbe
    za tento update, nie sú to licenčné poplatky?

    Comanche je offline (nepripojený) Comanche

    Comanche
    Este raz som si prezrela fa (je v madarcine - to pre istotu) a su tam aj licencne poplatky - takze sa este raz opytam - preco mam dat pozor na zrážkovú daň? Ďakujem.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    porfin
    Zrážkovú daň máš za to, že máš licenciu za používanie softu.
    -------
    porfin, mne vyliezli oči z jamiek. Prosím, mohol by si dať odkaz na nejaký § ? aby som stihla opraviť ešte čo sa dá !

    Petronela je offline (nepripojený) Petronela

    Petronela
    Hovorí o tom §16 ods.1 e/ a § 43 zákona o dani z príjmu. Len treba zvážiť, či sa jedná o licenčné poplatky za SW alebo o bežne predávaný krabicový SW, v druhom prípade podľa môjho názoru sa zrážková daň neplatí.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Petronela
    Hovorí o tom §16 ods.1 e/ a § 43 zákona o dani z príjmu. Len treba zvážiť, či sa jedná o licenčné poplatky za SW alebo o bežne predávaný krabicový SW, v druhom prípade podľa môjho názoru sa zrážková daň neplatí.
    --------
    ďakujem

    Comanche je offline (nepripojený) Comanche

    Comanche
    Prepáč, ale ešte raz som sa pozrela do aktuálneho zákona o dani z príjmov a nenašla som to v § 43 - daň vyberaná zrážkou. Kde to je - že ak máme licenciu máme platiť zrážkovú daň? Pravdu povediac doteraz som sa s tým nestretla. Ale vždy príde niečo nové, čo ma prevalcuje. Čím ďalej, tým viac mám pocit, že nič neviem.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Comanche
    Prepáč, ale ešte raz som sa pozrela do aktuálneho zákona o dani z príjmov a nenašla som to v § 43 - daň vyberaná zrážkou. Kde to je - že ak máme licenciu máme platiť zrážkovú daň? Pravdu povediac doteraz som sa s tým nestretla. Ale vždy príde niečo nové, čo ma prevalcuje. Čím ďalej, tým viac mám pocit, že nič neviem.
    ----
    Aj ja !!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.