Zavrieť

Porady

Dovolenka a MD a RD

Dobry den, prosim poradte mi. Mame pracovnicku,ktora nastupila na matersku koncom minuleho roka. Teraz jej konci materska a pred nastupom na rodicovsku dovolenku si chce vybrat dovolenku za rok 2005. Ma narok za rok 2005 na dovolenku za mesiace materskej?
Napr. materska konci 30.6.,tak ma narok na pomernu cast dovolenky t.j. 10 alebo 15 dni?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Hronská Iveta
    Ruzickova
    Dobry den, prosim poradte mi. Mame pracovnicku,ktora nastupila na matersku koncom minuleho roka. Teraz jej konci materska a pred nastupom na rodicovsku dovolenku si chce vybrat dovolenku za rok 2005. Ma narok za rok 2005 na dovolenku za mesiace materskej?
    Napr. materska konci 30.6.,tak ma narok na pomernu cast dovolenky t.j. 10 alebo 15 dni?
    Dakujem.
    Z dôvodu materskej dovolenky sa nárok nekráti. Tento sa kráti až pri rodičovskej dovolenke.

    janka37 je offline (nepripojený) janka37

    janka37
    Takýto prípad sme mali minulého roku, myslím, že odvtedy sa to nemenilo. Pracovníčka má nárok na pomernú časť dovolenky za obdobie, počas ktorého bola na materskej dovolenke. Takže sme jej umožnili vyčerpať dovolenku za 6 mesiacov materskej (10 dní) a štyri dni, na ktoré mala nárok ešte pred nástupom na materskú. Až potom nastúpila na rodičovskú dovolenku.

    Z takto vypočítanej dovolenky sme riadne odviedli všetky odvody a daň.

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Moja zamestnankyňa bola na MD od 14.12.04 do 27.06.05 (je týchto 28 týždňov správne vyrátaných?).Po MD požiadala o RD. Dovolenka za r. 2005 jej patrí takto:

    nárok: 20 dní
    obdobie RD(nepočíta sa ako odprac. obdobie): 28.06.05 do 31.12.05 - 134 dní,
    tým pádom by sa jej dovolenka 2005 mala krátiť o 3,5 dňa? Je môj výpočet správny?

    Ďakujem za odpovede...

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Prosím, ak môžte, pomôžte a ujasnite mi moje prepočty...



    misurka
    Moja zamestnankyňa bola na MD od 14.12.04 do 27.06.05 (je týchto 28 týždňov správne vyrátaných?).Po MD požiadala o RD. Dovolenka za r. 2005 jej patrí takto:

    nárok: 20 dní
    obdobie RD(nepočíta sa ako odprac. obdobie): 28.06.05 do 31.12.05 - 134 dní,
    tým pádom by sa jej dovolenka 2005 mala krátiť o 3,5 dňa? Je môj výpočet správny?

    Ďakujem za odpovede...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.