Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti

prosím poradí mi niekto aké sú podmienky pri uzatvorení dohody o pracovnej činnosti, je niečim limitovaná, odprac.hodiny, mzda, a aké sú odvody?
Ďakujem
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

MartinkoK Pozri príspevok
prosím poradí mi niekto aké sú podmienky pri uzatvorení dohody o pracovnej činnosti, je niečim limitovaná, odprac.hodiny, mzda, a aké sú odvody?
Ďakujem
par. 228 a ZP - 10 hodín týždenne, odmena -ľubovoľná - odvody 0,25 % GP a 0,8 % ÚP-zamestnávateľ
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

MartinkoK Pozri príspevok
prosím poradí mi niekto aké sú podmienky pri uzatvorení dohody o pracovnej činnosti, je niečim limitovaná, odprac.hodiny, mzda, a aké sú odvody?
Ďakujem
§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

Nemôžeme tu hovoriť o mzde, ale o odmene, ktorá limitovaná niejak nie je, snáď len u evidovaného na ÚP. Odvody platí len zamestnáv. do SP, Úrazové- 0,8 a Garančné 0,25%.
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

ďakujem moc
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Dobrý deň?
Chcem sa spýtať, či je potrebné dohodu o prac.činnosti uzatvárať na každý rok novú? Mám s dohodármi uzatvorené dohody o prac.činnosti na dobu neurčitú a dnes mi jedna dohodárka bola povedať, že jej na sociálnom povedali, že na tento rok dohodu už uzatrvorenú nemá, že potrebuje novú.
Je to pravda? Nový rok, nová dohoda aj keď na dobu neurčitú?
Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Deni Pozri príspevok
Dobrý deň?
Chcem sa spýtať, či je potrebné dohodu o prac.činnosti uzatvárať na každý rok novú? Mám s dohodármi uzatvorené dohody o prac.činnosti na dobu neurčitú a dnes mi jedna dohodárka bola povedať, že jej na sociálnom povedali, že na tento rok dohodu už uzatrvorenú nemá, že potrebuje novú.
Je to pravda? Nový rok, nová dohoda aj keď na dobu neurčitú?
Ďakujem
Nie,nie je to tak.
§ 228a ZP
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.
(2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.
(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Ďakujem za rýchlu odpoveď.
0 0
breckova breckova

breckova je offline (nepripojený) breckova

Je DOPČ limitovaná výškou keď evidovaný na ÚP už nepoberá podporu?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

breckova Pozri príspevok
Je DOPČ limitovaná výškou keď evidovaný na ÚP už nepoberá podporu?
Áno, je.
0 0
breckova breckova

breckova je offline (nepripojený) breckova

Ďakujem
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Prosím Vás akú môže mať najvyššiu odmenu pri dohode o pracovnej činnosti človek, ktorý je zároveň evidovaný na UP a poberá podporu v nezamestnanosti.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

MartinkoK Pozri príspevok
Prosím Vás akú môže mať najvyššiu odmenu pri dohode o pracovnej činnosti človek, ktorý je zároveň evidovaný na UP a poberá podporu v nezamestnanosti.
136,38 EUR v hrubom
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Ďakujem
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Prosím Vás, u nás majú dôchodci napísanú dohodu na dobu určitú a to do 31.12.2009. Nechcem ich znova prihlasovať a odhlasovať a vypisovať nové dohody. Chcela by som im urobiť dodatok k dpc. Ale ako na to? Ako to má vyzerať? Treba tam písať aj nejaké zákony? Co z toho potom vyplýva? Dakujem
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

PROSíM PORADTE
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

31Jankal Pozri príspevok
Prosím Vás, u nás majú dôchodci napísanú dohodu na dobu určitú a to do 31.12.2009. Nechcem ich znova prihlasovať a odhlasovať a vypisovať nové dohody. Chcela by som im urobiť dodatok k dpc. Ale ako na to? Ako to má vyzerať? Treba tam písať aj nejaké zákony? Co z toho potom vyplýva? Dakujem
Myslím, že môže byť dodatok k dohode-že dohodu zo dňa .... predlžuješ do.......
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Nie je to nejaké stručné? A meno zamestnanca, zamestnávateľa? Vyplýva z toho niečo pre zamestnávateľa voči zamestnancom? Nejaké výpovedné lehoty atd?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

31Jankal Pozri príspevok
PROSíM PORADTE
§ 54
Dohoda o zmene pracovných podmienok


Dohodnutý obsah pracovnej zmluvy možno zmeniť len vtedy, ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na jeho zmene. Zamestnávateľ je povinný zmenu pracovnej zmluvy vyhotoviť písomne.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

31Jankal Pozri príspevok
Nie je to nejaké stručné? A meno zamestnanca, zamestnávateľa? Vyplýva z toho niečo pre zamestnávateľa voči zamestnancom? Nejaké výpovedné lehoty atd?
Prepáč, to je jasné, že meno z-ca a ostatné náležitosti tam musia byť. Ja som myslela, že to predlženie stačí jednou vetou. Samozrejme, je to dohoda medzi z-com a z-ľom, obidve strany musia potvrdiť podpisom súhlas.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Nemáte niečo také napísané od čoho by som sa mohla odraziť? Istotne by to viacerým pomohlo
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Nikto to nemá?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať