Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti

prosím poradí mi niekto aké sú podmienky pri uzatvorení dohody o pracovnej činnosti, je niečim limitovaná, odprac.hodiny, mzda, a aké sú odvody?
Ďakujem
Usporiadat
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dakujem za odpoved a čo oni potom s tým papierom?
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

31Jankal Pozri príspevok
Dakujem za odpoved a čo oni potom s tým papierom?
Ak majú zrazenú daň(ak nemali podpísané vyhlásenie),tak si môžu podať DP a daň im vrátia.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

1. Má im zamestnávateľ robiť to DP? Je to jeho povinnosťou? Má s tým zamestnávateľ ešte niečo potom spoločné?
2. A ked poberajú dávky v hmotnej núdzi tak o tú zrážkovú dan to budú mať znížené ked im to vrátia?
Dakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

31Jankal Pozri príspevok
Chcem sa opýtať, prosím Vás, ked tu máme dohodárov /DVP,DPC/ sú na úrade práce poberajú dávku v hmotnej núdzi alebo nezamestnanecké treba im robiť potvrdenie o príjme alebo ročné zúčtovanie dane, ked u nás zarobia najviac 70€ za mesiac? Dakujem
áno, vydávaš im mesačne potvrdenie o výške príjmu na úrad práce.

ak zarábajú mesačne najviac 70 €, tak si im to zdanila zrážkovou daňou, t.z., že ak chcú takto zaplatenú daň späť, tak si musia podať daňové priznanie typ A a zaplatenú daň im DÚ vráti.
1 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

31Jankal Pozri príspevok
1. Má im zamestnávateľ robiť to DP? Je to jeho povinnosťou? Má s tým zamestnávateľ ešte niečo potom spoločné?
2. A ked poberajú dávky v hmotnej núdzi tak o tú zrážkovú dan to budú mať znížené ked im to vrátia? nie
Dakujem
nie je to tvojou povinnosťou im robiť DP.
1 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dobrý den, potrebujem poradiť. U nás pracuje dohodárka, kt. poberá hmotnú núdzu do konca roka mala u nás uzatvorenú DPČ, k 1.1.2010 som jej spravila dodatok k zmene DPČ do 31.1.2010. Ale u nás pokračuje dalej pracovať? Čo jej mám dať dalej?
1. spraviť nový dodatok k dodatku, kt.bol uzatvorený dna 31.12.2009 alebo
2. spraviť jej iba dodatok k DPC zo dna 17.8.2009
3. jej spraviť DVP /pretože u nás nezarobí viac ako 30€ za mesiac, robí 3 dni v mesiaci/ a nemalo by to vplyv na hmotnú núdzu
Dakujem Vám za odpovede
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Má s týmto niekto skúsenosť poradte, poradáci.
31Jankal Pozri príspevok
Dobrý den, potrebujem poradiť. U nás pracuje dohodárka, kt. poberá hmotnú núdzu do konca roka mala u nás uzatvorenú DPČ, k 1.1.2010 som jej spravila dodatok k zmene DPČ do 31.1.2010. Ale u nás pokračuje dalej pracovať? Čo jej mám dať dalej?
1. spraviť nový dodatok k dodatku, kt.bol uzatvorený dna 31.12.2009 alebo
2. spraviť jej iba dodatok k DPC zo dna 17.8.2009
3. jej spraviť DVP /pretože u nás nezarobí viac ako 30€ za mesiac, robí 3 dni v mesiaci/ a nemalo by to vplyv na hmotnú núdzu
Dakujem Vám za odpovede
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

to záleží akú činnosť vykonáva, ak jednorázovú, volila by som na tie 3 dni DoVP.
Ak oprakujúcu sa činnosť bola by dobrá DoPČ.
Vplyv na hmotnú núdzu bude mať príjem z DoPČ vo výške 75% a príjem z DoVP sa neráta len ak je do výšky dvojnásobku životného minima za 12 mesiacov
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Ešte by som Vás poprosila o odpovede na prvé 2 body. Dakujem
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Ako správne postupovať v takom prípade, keď má zamestnanec dohodu o pracovnej činnosti na max 10 hodín týždenne, ktoré zamestnávateľ rozvrhne nepravidelne podľa rozpisu prac. času na týždenné alebo dlhšie obdobie vždy mesiac vopred (problém je že sa to nesplnilo, zamestnávatateľ ho na tých 9 dní nepotreboval kvôli zníženiu zákazky...a neoznámil mesiac vopred nakoľko takú situáciu neočakával) a má určenú pevnú mesačnú odmenu na 400€, avšak pracoval len prvých 10 pracovných dní po 2 hodiny a na 9 dní ho zamestnávateľ nepotreboval a zamestnanec ich teda neodpracoval. Vyplatiť celých 400€ alebo môžem len alikvótnu čiastku?
0 0
Janurka Janurka

Janurka je offline (nepripojený) Janurka

V komentáre k §§ ktoré upravujú dohody o prácach vykonávaných mimo prac. pomeru je uvedené, že: "Na dohody o prácach vykonávaných mimo prac. pomeru nemožno použiť ustanovenia ZP upravujúce práva a povinnosti z prac. pomeru okrem tých, na ktoré právna úprava dohôd o prácach vykonávaných mimo prac. pomeru výslovne odkazuje. Použiť nemožno ani ustanovenie § 142 ods. 3 ZP o náhrade mzdy pri prekážkach v práci na strane zamestnávateľa. Ak teda zamestnávateľ neprideľoval prácu zamestnancovi, s ktorým uzavrel dohodu o prac. činnosti, nie je povinný mu poskytnúť odmenu ani jej náhradu.
0 0
suzvedava suzvedava

suzvedava je offline (nepripojený) suzvedava

Prosím vie niekto, či je je možné uzavrieť s jednou osobou dve dohody o pracovnej činnosti na 2 rôzne činnosti u jednej organizácie. Nenašla som zatiaľ, že to možné nie je, ale rada by som si to overila.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Áno je to možné, avšak ako si písala na dve rôzne činnosti.
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

Tweety Pozri príspevok
§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

Nemôžeme tu hovoriť o mzde, ale o odmene, ktorá limitovaná niejak nie je, snáď len u evidovaného na ÚP. Odvody platí len zamestnáv. do SP, Úrazové- 0,8 a Garančné 0,25%.

AHOJTE,
nechcem zakladat novu temu, ale zaujimalo by ma, aky je limit odmeny pri dohode o prac. činnosti a pri dohode o vyk. práce pre zamestnanca evidovaneho na UP, alebo je to rovnaké?
Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

monikago Pozri príspevok
AHOJTE,
nechcem zakladat novu temu, ale zaujimalo by ma, aky je limit odmeny pri dohode o prac. činnosti a pri dohode o vyk. práce pre zamestnanca evidovaneho na UP, alebo je to rovnaké?
Dakujem
limit je rovnaký - 65 % životného minima. Nie rovnako sa však tento príjem posudzuje, ak poberá dávku v hmotnej núdzi - vtedy je výhodnejšie dohoda o vykonaní práce.
2 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

veronikasad Pozri príspevok
limit je rovnaký - 65 % životného minima. Nie rovnako sa však tento príjem posudzuje, ak poberá dávku v hmotnej núdzi - vtedy je výhodnejšie dohoda o vykonaní práce.

dakujem
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Chcem sa spýtať ak je niekto evidov.na ÚP a chce pracovať na dohodu, odpracuje 3 dni v mesiaci a dostane odmenu 136,68€ v hrubom, nebude to vadiť ak to zarobí za 3 dni a nie celý mesiac?Poberá aj podporu v nezamestnanosti.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

zuzana Pozri príspevok
Chcem sa spýtať ak je niekto evidov.na ÚP a chce pracovať na dohodu, odpracuje 3 dni v mesiaci a dostane odmenu 136,68€ v hrubom, nebude to vadiť ak to zarobí za 3 dni a nie celý mesiac?Poberá aj podporu v nezamestnanosti.
Opravím Ťa - max. mesačná odmena je 136,38 €. A nie, nebude to vadiť. Pri dohode o vykonaní práce je max. 350 hodín ročne u jedného zamestnávateľa pri Dohode o prac.činnosti je max. 10 hodín týždenne.
Naposledy upravil katka50 : 18.02.10 at 15:44
2 0
Kiki17 Kiki17

Kiki17 je offline (nepripojený) Kiki17

Dobrý večer,

chcela by som sa opýtať, či aj obec musí platiť garančné poistenie z DoPČ?

Za odpoveď Vám vopred ďakujem.

Kiki
0 0
Laguna13 Laguna13

Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

Milované Božie dieťa
Chcela by som sa opýtať:
Zamestnankyňa pracovala vo firme ako upratovačka 3 roky. Minulý rok 1.júna "na vlastnú žiadosť" odišla (lebo dotácia štátu skončila). Zaevidovala sa na úrade práce, no podporu nedostávala, lebo v minulých rokoch veľa marodovala. Nedostáva ani soc.dávky. Teraz od marca - po deviatich mesiacoch ju prijali do tej istej firmy, kde predtým pracovala na dohodu o prac.činnosti na neurčitú dobu, s hodinovou mzdou 1,768 €. Za mesiac zarobí maximálne 70,72€. Nemá iný príjem, iba čiastočný invalidný dôchodok.
Otázka znie: Má Úrad práce právo vyradiť ju z evidencie uchádzačov o zamestnanie? Apelujú dohodou u toho istého zamestnávateľa a vadí im, že je na neurčitý čas.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať