Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti

prosím poradí mi niekto aké sú podmienky pri uzatvorení dohody o pracovnej činnosti, je niečim limitovaná, odprac.hodiny, mzda, a aké sú odvody?
Ďakujem
Usporiadat
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

jacekova Pozri príspevok
už mi takto prišli dvaja dohodári, že oni potrebujú dohodu o VP a nie o Pč.
do príjmu na posúdenie výšky dávky v hmotnej núdzi sa nezapočítava

- príjem z príležitostných činností, náhodné a jednorazové príjmy a príjmy získané na základe dohody o vykonaní práce do výšky 2-násobku životného minima získané za 12 mesiacov

- príjem z DoPČ sa započitáva vo výške 75 %
6 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Ak chcem prijať zamestnanca na dohodu na rôzne príležitostné práce podľa potreby, je lepšie spísať DoVP napr. na 5 mesiacov, alebo radšej DoPČ?
Ak nechcem, aby prišiel o nezamestnanecké, platí hranica 136,38 € rovnako na DoVP ako na DoPČ?

K predchádzajúcemu príspevku: Koľko to vlastne vychádza ten 2-násobok ŽM získané za 12 mesiacov, čiže koľko môže zarobiť do roka na DoVP, aby neprišiel o nezamestnanecké a neskôr prípadne o dávky v hmotnej núdzi?

Ešte jedna otázka. Môže aj pri DoVP podpísať vyhlásenie a uplatňovať tak nezdaniteľné minimum, alebo to platí iba pre DoPČ?
Ďakujem.
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

veronikasad Pozri príspevok
nie je to jedno, ak poberá počas evidencie na UP dávky v hmotnej núdzi.
poprosím o kontrolu:

1/ evidovaný na ÚP a poberajúci dávku v hmotnej núdzi cca 62€
2/ čistý príjem z DoPČ napr. 100€ by sa krátil o 75%
3/ takže by dávku v hmotnej núdzi nedostal
4/ výhodnejšia je pre zamestnanca Dohoda o vykonaní práce
5/ na DoVP môže zarobiť za 12 mesiacov dvojnásobok živ. minima /370,38/ a nestráca nárok na dávku v hmotnej núdzi
Naposledy upravil Lubaba : 16.04.10 at 08:59
3 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Ešte jedna otázka. Môže aj pri DoVP podpísať vyhlásenie a uplatňovať tak nezdaniteľné minimum, alebo to platí iba pre DoPČ?
Ďakujem.[/QUOTE]

pozri príspevok 69
2 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Fany Pozri príspevok
Ak chcem prijať zamestnanca na dohodu na rôzne príležitostné práce podľa potreby, je lepšie spísať DoVP napr. na 5 mesiacov, alebo radšej DoPČ?
Ak nechcem, aby prišiel o nezamestnanecké, platí hranica 136,38 € rovnako na DoVP ako na DoPČ?

K predchádzajúcemu príspevku: Koľko to vlastne vychádza ten 2-násobok ŽM získané za 12 mesiacov, čiže koľko môže zarobiť do roka na DoVP, aby neprišiel o nezamestnanecké a neskôr prípadne o dávky v hmotnej núdzi?

Ešte jedna otázka. Môže aj pri DoVP podpísať vyhlásenie a uplatňovať tak nezdaniteľné minimum, alebo to platí iba pre DoPČ?
Ďakujem.
pozri príspevok 69
4 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Lubaba Pozri príspevok
Ešte jedna otázka. Môže aj pri DoVP podpísať vyhlásenie a uplatňovať tak nezdaniteľné minimum, alebo to platí iba pre DoPČ?
Ďakujem.

výhlásenie môže dohodár podpísať aj pri DoVP aj pri DoPč
5 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Lubaba Pozri príspevok
poprosím o kontrolu:

1/ evidovaný na ÚP a poberajúci dávku v hmotnej núdzi cca 62€
2/ čistý príjem z DoPČ napr. 100€ by sa krátil o 75%
3/ takže by dávku v hmotnej núdzi nedostal
4/ výhodnejšia je pre zamestnanca Dohoda o vykonaní práce
5/ na DoVP môže zarobiť za 12 mesiacov dvojnásobok živ. minima /370,38/ a nestráca nárok na dávku v hmotnej núdzi
A ako je to v prípade, že dostáva z ÚP dávku v nezamestnanosti a zarobí na dohodu napr. 100€. Z ÚP dostane plnú dávku, alebo sa mu táto kráti?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Fany Pozri príspevok
A ako je to v prípade, že dostáva z ÚP dávku v nezamestnanosti a zarobí na dohodu napr. 100€. Z ÚP dostane plnú dávku, alebo sa mu táto kráti?
dávka sa mu nekráti o výšku odmeny na dohodu, v tvojom prípade o 100 €, dostane v plnej výške, ak by prekročí limit a to je 136,38 € vtedy mu zaniká nárok na dávku a bude aj vyradený z ÚP
4 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Timka, moc si mi pomohla, ďakujem.
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
Ahojte, bola vystavená dohoda o PČ na dobu určitú do 31.1.2011. Môžme ukončiť dohodu aj skôr? napr. nebudeme dohodara už potrebovať, príp. on už nebude chcieť pracovať u nás tak môžme ukončiť dohodu aj skorší dátum? treba ho v takomto prípade len odhlásiť alebo aj niečo spísať, že sme sa dohodli ukončiť dohodu o PČ skôr? ďakujem
0 0
MIŠO T MIŠO T

MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

Zdravím Vas, mam taku otazku: som SZČO bez zamestnancov, nakoľko som dlhodobo PNS, uzatvoril som Dohodu o brig.praci študenta/syn/, už je prihlásený všade, Jedná sa mi o to, či náklady na SC vozidlom, /nezaradeným do majetku, platí sa DzMV/ ,na ktoré ho vyšlem, možem zaradiť do nakladov VOZD. ?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

gven75 Pozri príspevok
Ahojte, bola vystavená dohoda o PČ na dobu určitú do 31.1.2011. Môžme ukončiť dohodu aj skôr? napr. nebudeme dohodara už potrebovať, príp. on už nebude chcieť pracovať u nás tak môžme ukončiť dohodu aj skorší dátum? treba ho v takomto prípade len odhlásiť alebo aj niečo spísať, že sme sa dohodli ukončiť dohodu o PČ skôr? ďakujem
§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

(2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
0 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Dobrý deň. Ja sa len chcem uistiť /za rok 2010/: dohodár mohol mať podpísané vyhlásenie o uplatnení NČ aj keď mal odmenu len napr. 20 Eur mesačne? Doležité je, aby ho nemal podpísané aj u iného zamestnávateľa, však?
ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ejo Pozri príspevok
Dobrý deň. Ja sa len chcem uistiť /za rok 2010/: dohodár mohol mať podpísané vyhlásenie o uplatnení NČ aj keď mal odmenu len napr. 20 Eur mesačne? Doležité je, aby ho nemal podpísané aj u iného zamestnávateľa, však?
ďakujem
Áno, tak.
0 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Tweety Pozri príspevok
Áno, tak.
ďakujem. A od r. 2011 už nie je zrážková daň z dohod, kde nie je podpísané vyhlásenie? Viem, mám sa pohrabať na porade....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ejo Pozri príspevok
ďakujem. A od r. 2011 už nie je zrážková daň z dohod, kde nie je podpísané vyhlásenie? Viem, mám sa pohrabať na porade....
Nie, ZD zo ZČ je zrušená, už ostala len preddavková.
2 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

Dobrý deň, ak je zamestnanec na DPČ platíme len GP?UP do sociálnej poisťovne, ale dostane tento mesiac náhradu za používanie súkr. motor. vozidla a presiahne sumu 165 E, je povinnosť platit zdravotné poistenie...treba ho prihlásiť do zdravotnej poisťovne.? dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

latka Pozri príspevok
Dobrý deň, ak je zamestnanec na DPČ platíme len GP?UP do sociálnej poisťovne, ale dostane tento mesiac náhradu za používanie súkr. motor. vozidla a presiahne sumu 165 E, je povinnosť platit zdravotné poistenie...treba ho prihlásiť do zdravotnej poisťovne.? dakujem
Nie.
0 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

dobrý večer ešte k jednému dohodároví ktorý je registrovaný na UP ma DoPČ za 135 E ak mu dáme náhradu za používanie súkr. motorového vozidla, zahrňa sa mu do príjmu na posúdenie nároku na podporu? Odmena bude celkom cez 200 E
0 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

latka Pozri príspevok
dobrý večer ešte k jednému dohodároví ktorý je registrovaný na UP ma DoPČ za 135 E ak mu dáme náhradu za používanie súkr. motorového vozidla, zahrňa sa mu do príjmu na posúdenie nároku na podporu? Odmena bude celkom cez 200 E
posúvam prosím,dakujem zaodpoved
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať